Постанова № 137454255, 16.06.2026, Шевченківський районний суд міста Полтави (до 25.04.2025 - Октябрський районний суд м. Полтави)

Дата ухвалення
16.06.2026
Номер справи
554/8269/26
Номер документу
137454255
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Дата документу 16.06.2026Справа № 554/8269/26 Провадження № 3/554/983/2026

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16.06.2026 р. м. Полтава

Суддя Шевченківського районного суду міста Полтави Горбунова Я. М., за участю прокурора Ткаченко Л.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Полтавського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, працює водієм в ПСМД №2, інвалід ІІІ групи, зареєстрований та проживає: АДРЕСА_1 ,

у скоєні правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В:

У справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративне правопорушення, отримано докази, тобто будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку Полтавським управлінням Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України виявлено та встановлено наявність складу адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, яке вчинив колишній водій-санітар пункту охорони здоров?я аварійно рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Полтавській області старший прапорщик (майстер-сержант) служби цивільного захисту ОСОБА_1 , який як суб?єкт декларування, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування а саме: «щорічна» з позначкою «я припинив (ла) виконувати функції держави або місцевого самоврядування (після звільнення)» за 2023 рік.

Відповідно до наказу ГУ ДСНС України в Полтавській області від 26.01.2021 №15 старший прапорщик (майстер-сержант) служби цивільного захисту ОСОБА_1 призначений на посаду водія-санітара пункту охорони здоров?я Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Полтавській області.

Присягу працівника органів внутрішніх справ України ОСОБА_1 прийняв у 1997 році, про що свідчить його особистий підпис.

Відповідно до пункту 6 Положення «Про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 року №5936, особи начальницького складу є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, на яких поширюються дія вимог та обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».

Отже, відповідно до підпункту «д» пункту 1 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 відноситься до осіб начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту та є суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов?язаного з корупцією.

Суб?єкти декларування - особи, зазначені у п. 1, п.п. «а», «в» - «ґ» пункту 2, ч. 1 ст. З цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП суб?єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов?язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини 1 статті 3, зобов?язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до витягу із наказу ГУ ДСНС України у Полтавській області від 12.05.2023 №217 старшого прапорщика (майстер-сержанта) служби цивільного захисту ОСОБА_1 водій-санітар пункту охорони здоров?я аварійно рятувального загону спеціального призначення (м. Полтава) ГУ ДСНС України в Полтавській області, звільнено зі служби цивільного захисту з 12.05.2023 року.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи звільненим 12.05.2023 з посади старшого прапорщика (майстер-сержанта) служби цивільного захисту, водія-санітара пункту охорони здоров?я аварійно рятувального загону спеціального призначення (м. Полтава) ГУ ДСНС України в Полтавській області, зобов?язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: «щорічна» з позначкою «я припинив (ла) виконувати функції держави або місцевого самоврядування (після звільнення)» за 2023 рік, не пізніше 31 березня 2024 року.

Однак, відповідно до інформації з публічної частини офіційного вебсайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 подав в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: «щорічна» з позначкою «я припинив (ла) виконувати функції держави або місцевого самоврядування (після звільнення)» за 2023 рік, рік,(https://public.nazk.gov.ua/documents/002011da-8966- 4ec9-9c1c-04b504b031eb), 27.04.2025 о 10 годині 18 хвилин, тобто несвоєчасно.

Водночас, згідно листа Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій Національного агентства з питань запобігання корупції №47-05/17511-26 від 19.03.2026, встановлено факт несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 .

Так, ОСОБА_1 у період з 01.01.2024 по 27.04.2025 ніяких дій не вчиняв для подання декларації у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до списку декларацій, оприлюднених в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), ОСОБА_1 неодноразово подавав «щорічні» декларації, а саме: за 2016-2022 роки, тобто останньому достовірно відомі зобов?язання та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», типи декларацій, правила користування Реєстром та електронним цифровим підписом.

Відповідно до листа - попередження від 05.05.2016 ОСОБА_1 попереджено про недопущення корупційних та пов?язаних з корупцією правопорушень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції №1700-VII від 14.10.2014 року.

Відповідно до листа - попередження від 14.02.2017 ОСОБА_1 ознайомлено з вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та наслідками несвоєчасного подання декларації передбачених ст. 172-6 КУпАП.

Також, 12.02.2021 ОСОБА_1 , ознайомився з вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», та наслідками несвоєчасного подання декларації передбачених ст. 172-6 КУпАП.

Таким чином, поважних причин для несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме «щорічна» з позначкою «я припинив (ла) виконувати функції держави або місцевого самоврядування (після звільнення)» за 2023 рік не встановлено.

Таким чином, ОСОБА_1 , колишній водій-санітар пункту охорони здоров?я аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Полтавській області, відповідно до підпункту «д» пункту 1 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», Закону України №3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», у порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 31.03.2024), а саме, лише 27.04.2025 о 10 годині 18 хвилини подав на офіційний вебсайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме, «щорічна» з позначкою «я припинив (ла) виконувати функції держави або місцевого самоврядування (після звільнення)» за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання з`явився, вину у вчиненні адміністративного правопорушення не заперечував.

Прокурор просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Факт вчинення правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №16 від 10.05.2026 року; рапортом виявлення адміністративного правопорушення та реєстрацію до ЕЄ; Лист ДВБ НПУ №сед11800-2026 ВІД 25.03.2026 «Про розгляд матеріалів НАЗК»; лист Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларації НАЗК №47-05/17511-26 від 19.03.2026; повідомлення листа на НАЗК СЕД №144291/0/06-24 від 17.11.2025 «Про проведення перевірки»; декларацію, котру несвоєчасно подав ОСОБА_1 ; запит на ГУ ДСНС в Полтавській області; відповідь ГУ ДСНС в Полтавській області СЕД №61-01-04-3038/61-03 від 09.04.2026; послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, що притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, протоколом про вилучення речей та документів та іншими документами. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини. Крім того, суд враховує пояснення ОСОБА_1 , який вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав.

Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 40-1, 283, 284, 307, 308 КУпАП, -

П О С Т АН О В И В:

Визнати винним ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 850 гривень 00 копійок (вісімсот п`ятдесят гривень нуль копійок).

Стягувач: Полтавське управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України (м. Полтава, вул. Юліана Матвійчука, 83,36000).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 коп.

Роз`яснити правопорушнику, що відповідно до ст.ст. 307, 308 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання постанови із наданням відповідної квитанції про сплату штрафу до канцелярії суду, у разі несплати добровільно штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі.

Постанова може бути оскаржена особою яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Шевченківський районний суд міста Полтави.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Я. М. Горбунова