Постанова № 137447108, 16.06.2026, Оболонський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
16.06.2026
Номер справи
756/9636/26
Номер документу
137447108
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

16.06.2026 Справа № 756/9636/26

Унікальний номер 756/9636/26

Провадження номер 3/756/2824/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2026 року м. Київ

Оболонський районний суд м. Києва в складі:

Головуючий суддя -Шролик І,С.,

секретаря - Макушевої А.С.,

за участю прокурора - Гребеннікової О.І.

особи, що притягується до

адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, що надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

З протоколу № 651 від 25 травня 2026 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, ОСОБА_1 в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» будучи членом експертної команди оцінювання повсякденного функціонування особи Комунального некомерційного підприємства «Медичний центр міста Києва» (далі - КНП «МЦМК»), відповідно до підпункту «ґ» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом декларування та суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 17 березня 2025 року припинивши діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 12 березня 2026 року о 15:05 несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), тобто поза межами встановлених строків, чим вчинив адміністративне правопорушення , передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 суду пояснив, що дійсно декларацію подав невчасно.

Прокурор в судовому засіданні протокол підтримала, просила визнати ОСОБА_1 винним в інкримінованому правопорушенні та визначити мінімальне покарання в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до вимог ст.ст.245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Вимогами ст.252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. Склад адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП утворює несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до Закону суб`єктами вказаного адміністративного проступку є, зокрема відповідно до пп. «г`п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції». Суб`єктами, на яких поширюється дія цього закону, є голови та члени експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військоов- лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, визначеними у п.1 ч.1 цієї статті.

Законом України № 3384-1Х «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави в умовах воєнного стану» від 20 вересня 2023 року установлено, що з дня набрання чинності з12 жовтня 2023 року, Законом України «Про внесення змін д деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону)».

З моменту набрання чинності вищезазначеного закону, додатковими суб`єктами декларування стали : - особовий склад штатних військово-лікарськох комісій; голови та члени лікарсько-консультативних і медіко- соціальних експертних комісій, а також голови, їхзаступники, члени, секретарі.

Декларантами є всі особи, як входять (призначені/відряджені) до складу відповідних комісій згідно з організаційно-розпорядчими документами, незалежно від фактичного виконання функцій голови/члена/секретаря комісії, а також від строку перебування в складі відповідної комісії.

Відповідно до наказу КНП «МЦМК» від 17 березня 2025 року № 29/ОРГ «Про внесення змін до наказу №70/1/ОРГ від 20 листопада 2024 року «Про затвердження Переліку лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи у КНП «Київський міський центр нефрології та діалізу» виключено з переліку лікарів,які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи, - лікаря -хірурга відділення загальної хірургії ОСОБА_1 .

ОСОБА_1 , будучи членом експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи КНП «МЦМК» є суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом декларування та суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.

Абзацом 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Отже, у силу вище зазначених вимог законодавства ОСОБА_1 будучи суб`єктом декларування, мав обов`язок до 16 квітня 2025 року подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію при звільненні.

Однак, всупереч встановленим абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 подав декларацію лише 12 березня 2026 року, що доводиться листом НАЗК.

Окрім особистого визнання вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, його вина також доводиться письмовими доказами, наявними у справі й дослідженими судом.

З огляду на викладене суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП за ознаками: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Обираючи вид і міру адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, ступінь завданої шкоди, особу ОСОБА_1 , який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, та з огляду на відсутність обставин, які б обтяжували відповідальність, а також враховуючи позицію прокурора, який просив застосувати покарання в межах санкції статті, суд вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.

Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в сумі 665,60 грн., у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. 23, 24, 27, 33, 40-1, 172-6, 245, 268, 280, 283, ст.284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП НОМЕР_1 ) винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 грн. в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) в дохід держави судовий збір в сумі 665,60 грн

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 цього Кодексу, а вразі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Роз`яснити ОСОБА_1 , що у випадку несплати накладеного штрафу у передбачений законом строк, до нього може бути застосоване подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її постановлення. Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Строк пред`явлення до виконання три місяці, з дня набрання постановою законної сили.

Повний текст постанови складений 16 червня 2026 року.

Суддя Шролик І.С.