Ухвала суду № 137429837, 15.06.2026, Кролевецький районний суд Сумської області

Дата ухвалення
15.06.2026
Номер справи
579/742/26
Номер документу
137429837
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 579/742/26

1-кп/579/153/26

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"15" червня 2026 р. Кролевецький районний суд Сумської області

в складі - судді ОСОБА_1

з участю секретаря ОСОБА_2

з участю прокурора ОСОБА_3

обвинуваченого ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Степне, Ямпільського району Сумської області, громадянина України, освіта вища, одруженого, військовозобов`язаного, директора дитячо-юнацької спортивної школи «Олімп» Кролевецької міської ради, проживаючого АДРЕСА_1 , не судимого ,

по обвинуваченню у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 367 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Рішенням сьомої сесії Кролевецької міської ради сьомого скликання «Про Управління освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради» від 24.11.2017, створено Управління освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради як юридичну особу публічного права.

Згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Управління освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради (далі Управління), код ЄДРПОУ 41761455 є юридичною особою, що знаходиться за адресою: Сумська область, м. Кролевець, вул. Франка, 8, основний вид діяльності: 84.11 Державне управління загального характеру.

Згідно п.1 Положення про відділ Управління освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради (далі Положення), затвердженого рішенням сьомої сесії Кролевецької міської ради сьомого скликання від 24.11.2017 є структурним підрозділом Кролевецької міської ради, підзвітним і підконтрольним Кролевецькій міській раді, підпорядкованим її виконавчому комітету, Кролевецькому міському голові, центральним органам виконавчої влади у сфері освіти, молоді, спорту, культури і туризму.

Згідно п. 1.3 Положення Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

Згідно розділу 2 Положення основними завданнями Управління є здійснення повноважень з питань освіти на території Кролевецької міської територіальної громади.

Згідно ч.ч.1-2 ст.2 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Згідно ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчі органи рад - органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.

Відповідно до ст. 80 Цивільного кодексу України зазначено, що юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Крім цього у ст. 81 Цього ж Кодексу вказано, що юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Таким чином, Управління освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради, код ЄДРПОУ 41761455 є юридичною особою публічного права, виконавчим органом Кролевецької міської ради, якій підпорядковане, підзвітне та підконтрольне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об`єднаних територіальних громад визначено Законом України «Про публічні закупівлі».

Згідно ч. 1 ст. 41 ЗУ «Про публічні закупівлі» передбачено, що договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

У абз. 2 ч. 3 ст. 6 Цивільного кодексу України визначено, що сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо вказано про це, а також у разі, якщо обов`язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами.

Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 41 ЗУ «Про публічні закупівлі» істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадку збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю.

Згідно п. 12 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету, є бюджетними установами. Бюджетні установи є неприбутковими.

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Бюджетного кодексу України для здійснення програм та заходів, які реалізуються за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпорядникам бюджетних коштів. За обсягом наданих прав розпорядники бюджетних коштів поділяються на головних розпорядників бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня.

Пунктом 3 ч. 2 ст. 22 Бюджетного кодексу України передбачено, що головними розпорядниками бюджетних коштів за бюджетними призначеннями, визначеними іншими рішеннями про місцеві бюджети, можуть бути виключно місцеві державні адміністрації, виконавчі органи та апарати місцевих рад, структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад в особі їх керівників.

Згідно ч. 5 ст. 22 указаного Кодексу головний розпорядник бюджетних коштів отримує бюджетні призначення шляхом їх затвердження у законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет).

Відповідно до ст. 55 Бюджетного кодексу України оплата енергоносіїв віднесена до захищених видатків бюджету загального фонду.

Управління освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради Кролевецької міської ради є головним розпорядником бюджетних коштів, виділених Кролевецькою міською радою для реалізації програм і заходів в галузі освіти, у тому числі для забезпечення безперешкодної діяльності навчальних закладів, закупівлю за бюджетні кошти енергоносіїв.

Таким чином, Управління освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради є органом, який наділений повноваженнями реагувати, у тому числі заходами цивільно-правового характеру, на порушення вимог законодавства, які впливають на інтереси територіальної громади, тобто уповноваженим органом у спірних правовідносинах.

Наказом по Управління освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради № 74-К від 16.11.2020 ОСОБА_4 призначено тимчасово виконуючим посадових обов`язків начальника Управління освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради з 16.11.2020 у зв`язку з перебуванням на лікарняному начальника Управління освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради.

Згідно п.5.2 Положення передбачено, що начальник Управління:

5.21. Здійснює керівництво Управлінням, несе персональну відповідальність перед Кролевецьким міським головою за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці в управлінні.

5.2.11. Представляє інтереси Управління у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами Кролевецької міської ради та її виконавчого комітету, з іншими центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності за дорученням Кролевецького міського голови.

5.2.16. Діє від імені Управління без довіреності, представляє в порядку, передбаченому чинним законодавством України, його права та охоронювані законом інтереси в усіх органах державної влади та перед посадовими (службовими) особами місцевого самоврядування, прокуратури, юстиції, служби безпеки, Національної поліції, Національного антикорупційного бюро України, адвокатури і Державної кримінально-виконавчої служби України, перед юридичними та фізичними особами, громадськими організаціями, іншими суб`єктами господарювання усіх форм власності.

5.2.17. Укладає договори з юридичними та фізичними особами, несе відповідальність за організацію діяльності Управління.

5.2.23 Координує організаційне, інформаційне та матеріально-технічне забезпечення Управління.

5.2.24 Подає на затвердження Кролевецькому міському голові проекти кошторису, структури та штатного розпису Управління.

Таким чином, ОСОБА_4 тимчасово виконуючи обов`язки начальника Управління освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради обіймає посаду в органі місцевого самоврядування, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, і відповідно ч.3 ст.18 КК України являвся службовою особою.

16.01.2020 між Управлінням освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради (Споживач) в особі начальника управління ОСОБА_5 та Товариством з обмеженою відповідальністю «СУМИГАЗ ЗБУТ» укладено Договір №41FB407-35-20 постачання природного газу для потреб не побутових споживачів (далі Договір).

Відповідно до п. п. 1.1. 1.2 Договору, постачальник (відповідач) зобов`язується поставити споживачу (другий позивач) протягом 2020 року природний газ (код згідно ДК 021:201509120000-6 Газове паливо) (далі газ), належної якості та кількості у порядку, передбаченому Договором, а Споживач зобов`язується оплачувати вартість прийнятого газу у розмірі, строку та порядку, що визначені Договором. Річний плановий обсяг постачання газу 154, 006 тис. куб.м.

Відповідно до умов договору від 16.01.2020 №41FB407-35-20 ТОВ «СУМИГАЗ ЗБУТ» зобов`язується поставити природній газ Управлінню ОМСКТ Кролевецької МР (код ДК 021:2015, код 09120000-6 - Газове паливо (Природний газ), а Управління ОМСКТ Кролевецької МР зобов`язується прийняти та оплатити ТОВ «СУМИГАЗ ЗБУТ» вартість газу у розмірах, строки та порядку визначеному у договорі. Річний плановий обсяг постачання газу 154006 куб.м. (п.1.1, 1.2 договору).

У розділі 3 договору визначено:

3.1.Ціна газу становить 3898,40 грн. за 1000 куб.м., крім того ПДВ 779,68 грн., всього з ПДВ - 4678,08 грн.

3.2. Ціна, зазначена в п. 3.2. Договору, може змінюватись протягом дії Договору у випадках, передбачених ч. 4 ст.36 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. №922-VIII. Зміна ціни узгоджується шляхом підписання додаткової угоди до цього Договору.

3.3. Сторони домовились, що ціна газу, розрахована відповідно до пунктів 3.І. та 3.2 цього Договору, застосовується Сторонами при складанні актів приймання-передачі газу та розрахунках за цим Договором.

3.4. Місячна вартість газу визначається як добуток ціни газу та загального обсягу фактично поставленого (спожитого) газу, визначеного згідно з розділом ІІ цього Договору.

3.5. Загальна сума Договору складається із місячних сум вартості газу поставленого Управління ОМСКТ Кролевецької МР за даним Договором і становить 600376,72 грн., крім того ПДВ - 120075.34 грн., всього з ПДВ - 720 452,06 грн. ( сімсот двадцять тисяч чотириста п?ятдесят дві грн.06 коп.) у т.ч. ПДВ - 20%.

3.6. Вартість Договору може бути зменшена в залежності від реального фінансування видатків.

Відповідно до п.4.1.1 договору Управління ОМСКТ Кролевецької МР зобов`язаний сплатити вартість місячного обсягу газу на банківський рахунок ТОВ «СУМИГАЗ ЗБУТ», згідно акту приймання передачі газу ТОВ «СУМИГАЗ ЗБУТ», підписаного сторонами, протягом 10 днів з дня отримання рахунку.

У розділі 11 договору визначено, що

11.1. Цей Договір набуває чинності з 01 лютого 2020 р. та діє до 31 грудня 2020 року, а в частині проведення розрахунків - до їх повного здійснення.

11.2. Істотні умови Договору не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов?язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, зазначених в ч.4 ст.36 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. №922-VIII.

11.3. Сторони цього Договору домовились, що у відповідності до частини 5 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі», дія Договору може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі природного газу на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми цього Договору, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.

11.4. Одностороння відмова від виконання умов Договору не допускається.

11.5. Припинення чи розірвання Договору можливе за взаємною згодою Сторін шляхом підписання додаткової угоди до Договору або за рішенням суду на вимогу однієї із Сторін на підставі та в порядку, встановлених чинним законодавством України та Договором.

11.6. Усі зміни та доповнення до Договору оформлюються письмово, підписуються уповноваженими представниками Сторін та скріплюються їх печатками (за наявності). Даний Договір, доповнення та додаткові угоди до нього, а також переписка щодо нього передані однієї Стороною іншій за допомогою факсимільного зв?язку мають юридичну чинність, але протягом 10 (десяти) днів підлягають заміні на екземпляри з оригінальними підписами та печатками, шляхом пересилання даних документів рекомендованими листами за адресою, зазначеною в реквізитах Договору або шляхом безпосереднього вручення Стороні.

Так, ОСОБА_4 , будучи обізнаним щодо своїх прав та обов`язків як тимчасово виконуючим посадових обов`язків начальника Управління освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради, будучи службовою особою, не належно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, діючи всупереч ч.2 ст. 19 Конституції України, ст. 41 ЗУ «Про публічні закупівлі», не перевірив обґрунтованість підвищення ціни на товар (природний газ на 189,17 % від початкової ціни) в порівнянні з умовами договору постачання природного газу, не передбачаючи можливість настання суспільно-небезпечних наслідків своєї бездіяльності, хоча міг та повинен був їх передбачити, при цьому маючи реальну можливість виконати покладені на нього обов`язки, за пропозиціями ТОВ «СУМИГАЗ ЗБУТ» уклав з останнім додаткові угоди до договору №41FB407-35-20 постачання природного газу для потреб не побутових споживачів від 16.01.2020, а саме:

- 24.11.2020 ОСОБА_4 уклав з ТОВ «СУМИГАЗ ЗБУТ» додаткову угоду № 8 до договору №41FB407-35-20 постачання природного газу для потреб не побутових споживачів від 16.01.2020, якою вніс зміни до п. 3.1 договору в частині зміни ціни, зокрема: - «Ціна газу становить 6865,83 грн. за 1000 куб. м., крім того ПДВ 1373,17 грн., всього з ПДВ 8239,00 грн.».

- 26.11.2020 ОСОБА_4 уклав з ТОВ «СУМИГАЗ ЗБУТ» додаткову угоду № 9 до договору №41FB407-35-20 постачання природного газу для потреб не побутових споживачів від 16.01.2020, якою вніс зміни до п. 3.1 договору в частині зміни ціни, зокрема: - «Ціна газу становить 7374,9093 грн. за 1000 куб. м., крім того ПДВ 1474,9819 грн., всього з ПДВ 8849,8912 грн.».

Таким чином, внаслідок неналежного виконання своїх службових обов`язків ОСОБА_4 , ТОВ «СУМИГАЗ ЗБУТ» за період з 01.11.2020 по 31.12.2020 на виконання додаткових угод № 8,9 до договору №41FB407-35-20 постачання природного газу для потреб не побутових споживачів від 16.01.2020 здійснювалася поставка природного газу Управлінню освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради відповідно до актів приймання-передачі природного газу:

- № СМЗ80007767 від 30.11.2020 по завищеній ціні (тариф) 6,86583 грн. без ПДВ поставлено природного газу Управлінню об`ємом 6551,85 куб. метрів на загальну суму 33429,37 грн., за яку Управлінням відповідно до платіжних доручень перераховано на рахунок Товариства грошові кошти на вказану суму 33429,37 грн. Різниця між вартістю отриманого Управлінням за договором постачання природного газу для потреб непобутових споживачів №41FB407-35-20 від 16.10.2020 природного газу у кількості 6551,85 куб. м. та вартістю зазначеного обсягу, за умови підвищення початкової ціни договору в межах 10% , що передбачено додатковою угодою № 2 від 28.01.2020 складає - 20 551,30 грн.

- № СМЗ80007772 від 30.11.2020 по завищеній ціні (тариф) 7,3749093 грн. без ПДВ поставлено природного газу Управлінню об`ємом 18259,94 куб. метрів на загальну суму 93167,33 грн., за яку Управлінням відповідно до платіжних доручень перераховано на рахунок Товариства грошові кошти на вказану суму 93167,33 грн. Різниця між вартістю отриманого Управлінням за договором постачання природного газу для потреб непобутових споживачів №41FB407-35-20 від 16.10.2020 природного газу у кількості 18259,94 куб. м. та вартістю зазначеного обсягу, за умови підвищення початкової ціни договору в межах 10% , що передбачено додатковою угодою № 2 від 28.01.2020 складає - 68 431,15 грн.

- № СМЗ80008683 від 23.12.2020 по завищеній ціні (тариф) 7,3749093 грн. без ПДВ поставлено природного газу Управлінню об`ємом 26463,60 куб. метрів на загальну суму 135024,70 грн., за яку Управлінням відповідно до платіжних доручень перераховано на рахунок Товариства грошові кошти на вказану суму 135024,70 грн. Різниця між вартістю отриманого Управлінням за договором постачання природного газу для потреб непобутових споживачів №41FB407-35-20 від 16.10.2020 природного газу у кількості 26463,60 куб. м. та вартістю зазначеного обсягу, за умови підвищення початкової ціни договору в межах 10% , що передбачено додатковою угодою № 2 від 28.01.2020 складає - 99 175,28 грн.

Рішенням Господарського суду Сумської області від 28.01.2025 у справі № 920/164/21 додаткові угоди від 28.01.2020 №2, від 21.02.2020 №3, від 31.01.2020 №4, від 09.04.2020 №5, від 26.10.2020 №6, від 04.11.2020 №7, від 24.11.2020 №8, від 26.11.2020 №9 до договору про постачання природного газу для потреб непобутових споживачів від 16.10.2020 №41FB407-35-20, укладеного Управлінням освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради з ТОВ «СУМИГАЗ ЗБУТ», визнані недійсними, в зв`язку з чим зобов`язано стягнути з Товариства на користь Управління освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради кошти в сумі 263 404, 28 гривень.

Згідно висновку від 16.02.2026 за результатами участі у кримінальному провадженні № 12025200510000055 від 21.02.2025 Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області матеріальна шкода (збитки), яка нанесена Управлінню освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради, внаслідок оплати ТОВ «СУМИГАЗ ЗБУТ» згідно вищевказаних угод, у розумінні пункту 1.3 Порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України, затвердженого спільним наказом Головного контрольно-ревізійного управління України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратурі України від 19 жовтня 2006 року № 346/1025/685/53, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 25 жовтня 2006 року № 1166/13040, яким передбачено, що матеріальна шкода (збитки) це втрата активів чи недоотримання належних доходів об`єктом контролю та/або державою, що сталися внаслідок порушення законодавства об`єктом контролю шляхом дій або бездіяльності його посадових (службових) осіб; при цьому, втратою активів вважається - безповоротне зменшення активів через: перерахування (сплату) коштів; відчуження, недостачу, знищення (псування) чи придбання неліквідного (зіпсованого) майна; втрату боржника у зобов`язанні; зменшення частки державної (комунальної) власності у статутному фонді господарського товариства; тоді як розмір матеріальної шкоди (збитків) - це вартість втрачених активів або недоотриманих доходів, яка визначається за даними бухгалтерського обліку і фінансової звітності об`єкта контролю або експертною оцінкою та іншими визначеними законодавством способами, складає 263 404,28 гривень.

Згідно висновку експерта Сумського НДЕКЦ МВС України від 15.08.2025 №СЕ-19/119-25/11401-ЕК:

1. Проведеним дослідженням в обсязі наданих документів та у межах спеціальних знань експерта-економіста, документально підтверджується природного газу від ТОВ «СУМИГАЗ ЗБУТ» (код ЄДРПОУ 39586236) Управлінню освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради (код ЄДРПОУ 41761455) за договором постачання природного газу для потреб непобутових споживачів №41FB407-35-20 від 16.10.2020 в обсязі 113 508,06 куб. м. на суму 864 522,20 грн. та його оплата у сумі 864 522,20 грн.

2. Проведеним дослідженням в обсязі наданих документів та у межах спеціальних знань експерта-економіста, різниця між вартістю отриманого Управлінням освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради (код ЄДРПОУ 41761455) від ТОВ «СУМИГАЗ ЗБУТ» (код ЄДРПОУ 39586236) за договором постачання природного газу для потреб непобутових споживачів №41FB407-35-20 від 16.10.2020 природного газу у кількості 113 508,06 куб. м. та вартістю зазначеного обсягу, за умови підвищення початкової ціни договору в межах 10% , що передбачено додатковою угодою № 2 від 28.01.2020, документально підтверджується в сумі 285 372,31 грн.

Таким чином, тимчасово виконуючим посадових обов`язків начальника Управління освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради ОСОБА_4 , будучи службовою особою, внаслідок неналежного виконання своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, не перевірив обґрунтованість підвищення ціни на природний газ з 3898,40 грн. до 7374,9093 грн за 1000 метрів куб., тобто на 189,17 % від початкової ціни, чим спричинив Управлінню освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради матеріальну шкоду на загальну суму 188 157,73 грн., що у 179 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину, і відповідно до п. 3 примітки до ст. 364 КК України є істотною шкодою охоронюваним законом державним інтересам.

ОСОБА_4 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 367 КК України, службова недбалість, тобто не виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.

Обвинувачений заявив клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження з підстав п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України , п.1 ч. 2 ст. 284 КПК України.

Обвинувачений клопотання підтримав, свою причетність до скоєного визнав.

Відповідно до положень ст. ст. 5, 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 367 КК України, є кримінальним нетяжким злочином, за вчинення якого, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення кримінального правопорушення минуло три роки .

Строки давності притягнення до кримінальної відповідальності закінчились.

Прокурор вважає, що є достатньо підстав для закриття кримінального провадження з підстав, визначених п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України .

Таким чином, обставини кримінального провадження та наведені положення діючого кримінального законодавства дають суду підстави для закриття кримінального провадження.

За таких обставин суд вважає, що є достатньо підстав для закриття кримінального провадження з підстав, визначених п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України , п.1 ч. 2 ст. 284 КПК України.

Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України , п.1 ч. 2 ст. 284 КПК України , ст.ст. 371, 372, 395 КПК України, -

У Х В А Л И В:

ОСОБА_4 звільнити від кримінальної відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 367 КК України у зв`язку із закінченням строків давності, передбачених п.2 ч. 1 ст. 49 КК України.

Закрити кримінальне провадження, внесене в ЄРДР №12025200510000055 від 21.02.2025 за ч. 1 ст. 367 КК України.

На ухвалу може бути подана апеляція до Сумського апеляційного суду через Кролевецький районний суд протягом 7 діб з дня оголошення.

Суддя ОСОБА_1