Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 515/1053/26
Провадження № 3/515/1703/26
Татарбунарський районний суд Одеської області
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2026 року м. Татарбунари
Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Дем`янова О.А., розглянувши матеріали, які надійшла від відділення поліції №2 Білгород-Дністровського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , офіційно не працевлаштованого, паспорт № НОМЕР_1 , виданий 26.08.2022 року, орган, що видав 5316, рнокпп НОМЕР_2 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),
ВСТАНОВИВ:
20 квітня 2026 року о 0 год 38 хв ОСОБА_1 , повторно протягом року, перебуваючи під гласним адміністративним наглядом, на момент проведення перевірки був відсутній за місцем мешкання в АДРЕСА_2 , чим порушив правила та обмеження, встановлені відносно нього ухвалою Татарбунарського районного суду Одеської області від 09 березня 2026 року про продовження адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину свою визнав повністю, факту вчинення ним правопорушення не заперечив. Пояснив, що йому відомо про встановлення відносно нього гласного адміністративного нагляду та необхідність проходження реєстрації у відділенні поліції з певною періодичністю, однак, про наступну дату реєстрації забув, тому не з`явився.
Дослідивши матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП, суд дійшов такого висновку.
В порядку ст. 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно дост.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ст.ст.251,252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діяннях винної особи. Докази оцінюються на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст.278 КУпАП, орган який розглядає справу про адміністративне правопорушення, вирішує також питання, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення і виходячи з цього, не вправі вийти за межі протоколу.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення правопорушника, суд дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення, що підтверджуються такими доказами по справі: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 760132 від 30.04.2026 року відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП, з протоколом ознайомлений без зауважень, протокол підписав; рапортом інспектора српп ВП №2 Білгород-Дністровського районного ВП ГУНП в Одеській області Плачинди В.В. від 20.04.2026 року про реєстрацію адміністративного правопорушення, з якого слідує, що 20.04.2026 року о 00 год 00 хв під час перевірки ОСОБА_1 був відсутній за місцем мешкання, чим порушив правила адміністративного нагляду; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 30.04.2026 року про обставини вчинення ним правопорушення, в яких він пояснив, що йому відомо про встановлення відносно нього гласного адміністративного нагляду, проте йому було необхідно віднести родичу ліки, тому був змушений піти з дому, не попередивши при цьому поліцію; протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 12.03.2026 року; постановою Татарбунарського районного суду Одеської області від 19.12.2025 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП; постановою Татарбунарського районного суду Одеської області від 02.09.2025 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП; ухвалою Татарбунарського районного суду Одеської області від 09.03.2026 року, згідно з якою ОСОБА_1 продовжено адміністративний нагляд терміном на шість місяців з такими обмеженнями: явкою на реєстрацію до ВП №2 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області кожну суботу місяця (чотири рази на місяць) з 08:00 до 18:00; забороною виходу з дому з 22 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин наступного дня; забороною виїзду за межі Білгород-Дністровського району Одеської області без письмового дозволу начальника ВП №2 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області; забороною відвідування всіх видів розважальних закладів, де реалізуються спиртні напої з метою їх вживання чи придбання.
Статтею 187 КУпАП встановлено відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявку за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); на реєстрацію в органі Національної поліції.
Згідно з ч.2 ст.187 КУпАП встановлено відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Наведені докази у своїй сукупності є достатніми для підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП.
Відповідно до ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
За підтвердження події і складу адміністративного правопорушення, з урахуванням особи порушника, його матеріального стану, позитивної характеристики, беручи до уваги відсутність обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, з метою виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами, приходжу до висновку, про необхідність притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та призначення йому покарання у виді штрафу у мінімальному розмірі в межах санкції за ч.2 ст.187 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 належить стягнути на користь держави судовий збір у сумі 665,60 грн.
Керуючись ст. ст.33, 40-1,ч.2 ст.187, 283,284 КУпАП,суд,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп НОМЕР_2 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп.
Штраф стягнути за наступними реквізитами: Татарбунарська міська ТГ, отримувач: ГУК в Од.обл./м.Татарбун./21081100, код ЄДРПОУ:37607526, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), номер рахунку: UA388999980313020106000015732, код КДБ: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави (стягувач Державна судова адміністрація України) судовий збір в розмірі 665,60 грн (шістсот шістдесят п`ять) грн 60 коп за наступними реквізитами: стягувач ГУК у м.Києві/м.Київ 22030106, код за ЄДРПОУ37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA9089 99980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Згідно із статтями 307, 308 Кодексу штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу. У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду.
Строк пред`явлення постанови до виконання - 3 місяці.
Суддя О.А.Дем`янова