Постанова № 137404132, 09.06.2026, Дніпровський районний суд Дніпропетровської області (до 25.04.2025 - Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області)

Дата ухвалення
09.06.2026
Номер справи
175/9014/26
Номер документу
137404132
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 175/9014/26

Провадження № 3/175/3436/26

ПОСТАНОВА

іменем України

09 червня 2026 року селище Слобожанське Дніпровського

району Дніпропетровської області

Суддя Дніпровського районного суду Дніпропетровської області Шаповалова І.С., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянка України, яка є тимчасово виконуюча обов`язки головного сержанта 3 батальйону територіальної оборони вч НОМЕР_1 , проживає: АДРЕСА_1 ,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Розглядом матеріалів справи про адміністративне правопорушення встановлено, що 07.04.2026 приблизно о 10:50 в м. Краматорськ, Донецької області, патрулем ІНФОРМАЦІЯ_3 спільно з ВІБДР, під час перевірки транспортного засобу марки «Iveco» моделі «Pegaso» (військовий номер НОМЕР_2 ) за кермом якого перебував військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 молодший сержант ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 у якого було відсутнє посвідчення водія, оскільки було вилучено за адміністративне правопорушення за ст. 183-1 КУпАП в січні 2020 року, разом з тим 07.04.2026 молодший сержант ОСОБА_2 добровільно погодився пройти огляду на алкогольного сп?яніння, так за результатами огляду було виявлено, що останній перебуває в стані алкогольного сп?яніння, що підтверджується тестом про проходження огляду на стан алкогольного сп?яніння №1791 від 07.04.2026, за результатами якого, було встановлено 0,930% проміле, після чого відносно останнього було складено протокол за ч. 2 ст. 130 КУПАП. Оскільки тимчасово виконуюча обов?язки головного сержанта 3 батальйону територіальної оборони військової частини НОМЕР_1 сержант ОСОБА_3 була обізнана, що у молодшого сержанта ОСОБА_4 відсутнє посвідчення на підставі його обмеженням у керуванні транспортними засобами, у зв?язку зі складеним протоколом за ст. 183-1 КУпАП, тим паче сержант ОСОБА_5 в своїх поясненнях зазначила що вона надала розпорядження щоб молодший сержант ОСОБА_6 пересувався на вищезазначеному транспортному засобі, не зважаючи на вчинені раніше грубі порушення ПДД та відсутність посвідчення водія, а також право керувати транспортним засобом. Таким чином, сержант ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-15 КУпАП.

ОСОБА_1 надала заяву про розгляд без участі, вину визнала.

Дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, тобто недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.

Указом Президента України Зеленського В.О. № 64/2022 від 24 лютого 2022 року, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. У подальшому, строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжено. На момент складення адміністративного протоколу на всій території України діє особливий період.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.

Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Так, факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується: протоколом №1476 про адміністративне правопорушення від 07.04.2026, що є самостійним доказом у справі, витягом з наказу командира ВЧ НОМЕР_1 від 03.01.2026, поясненнями ОСОБА_1 та іншими доказамими по справі в їх сукупності.

Таким чином, враховуючи, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність, є визнання вини. Обставин, що обтяжують відповідальність не встановлено.

Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків, а тому ОСОБА_1 слід звільнити від сплати судового збору.

На підставі ч.ч. 2 ст. 172-15 КУпАП та, керуючись ст.ст. 283, 284, 285 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, та накласти на правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь держави, що становить 17 000,00 грн (сімнадцять тисяч гривень 00 копійок), який необхідно сплатити за реквізитами: Отримувач ГУК у Дніпр-кій області/ Дн-ка обл, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37988155, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA098999980313060106000004457, Код класифікації доходів бюджету - 21081100, Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.

Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складення постанови апеляційної скарги.

Суддя І. С. Шаповалова