Рішення № 137389848, 15.06.2026, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.06.2026
Номер справи
560/345/26
Номер документу
137389848
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 560/345/26

РІШЕННЯ

іменем України

15 червня 2026 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Салюка П.І. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення №119 від 18.12.2025 про накладення на ФОП ОСОБА_1 штрафу в ромірі 5083 грн. за порушення законодавства про рекламу.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що рішення Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області від 18.12.2025 №119 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу є протиправним, оскільки розміщена на фасаді кав`ярні «VKUSNYANA COFFEE SHOP» вивіска не є рекламою у розумінні Закону України «Про рекламу», а містить лише назву закладу та комерційне позначення. Крім того, позивач вказує, що відповідачем порушено процедуру розгляду справи, оскільки його не було належним чином і завчасно повідомлено про дату, час та місце її розгляду, що позбавило можливості надати пояснення та реалізувати право на участь у провадженні, у зв`язку з чим просить скасувати спірне рішення.

Ухвалою суду відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.

Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Зазначає, що під час здійснення контролю за дотриманням законодавства про рекламу було встановлено факт розміщення та розповсюдження в кав`ярні «VKUSNYANA COFFEE SHOP» зовнішньої реклами іноземною мовою, чим, на думку відповідача, порушено вимоги частини першої статті 26 Закону України «Про рекламу». Відповідач наголошує, що позивача належним чином повідомляли про розгляд справи, зокрема шляхом направлення листів, протоколів та рішень рекомендованою кореспонденцією, яка була отримана адресатом. Також зазначено, що назва «VKUSNYANA COFFEE SHOP» не є вивіскою у розумінні законодавства, оскільки виконана іноземною мовою, не відповідає вимогам щодо використання державної мови та має ознаки реклами, у зв`язку з чим рішення про накладення штрафу від 18.12.2025 №119 є правомірним.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, з`ясувавши всі обставини справи, суд встановив наступне.

21.11.2025 спеціалістом Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області складений протокол про порушення законодавства про рекламу № 0145, де зафіксований факт розміщення та розповсюдження в кав`ярні « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка знаходиться за адресою: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні. 31 реклами іноземною мовою «VKUSHYAHA COFFEE SHOP».

21.11.2025, на адресу реєстрації ФОП ОСОБА_1 АДРЕСА_1 та на адресу здійснення господарської діяльності - АДРЕСА_2 , відповідачем направлено лист вих № 5-2/1/5300 з проханням направити на адресу копії матеріалів, які необхідні для здійснення повноважень, передбачених Законом України "Про рекламу", а саме: копію договору з виробником реклами, копію затвердженого макету з виробником реклами, довідку про вартість виготовлення і розповсюдження реклами (без ПДВ), пояснення по факту порушення реклами, копії установчих документів.

Листом від 02.12.2025 Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області повідомило позивача про продовження строку для надання документів до 12.12.2025.

08.12.2025 до відповідача надійшли письмові пояснення ФОП ОСОБА_1 щодо обставин справи.

У зв`язку з ненаданням запитуваних документів 10.12.2025 посадовою особою Головного управління складено протокол №0151 про порушення законодавства про рекламу за фактом неможливості встановлення вартості виготовлення та розповсюдження реклами у кав`ярні «VKUSNYANA COFFEE SHOP», розміщеної за адресою: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, 31.

Відповідачем прийнято рішення №0151 про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу та направлено на адресу реєстрації ФОП ОСОБА_1 лист №5-2/1/5518 із запрошенням взяти участь у розгляді справи, призначеному на 18.12.2025 о 11 годині 00 хвилин.

Відправлення вказаного листа підтверджується квитанцією АТ «Укрпошта» №2900506243910. Згідно з даними поштового відстеження, лист був відправлений 11.12.2025 та прибув до відділення поштового зв`язку в м. Шепетівка 13.12.2025.

За результатами розгляду справи Головним управлінням Держпродспоживслужби в Хмельницькій області прийнято рішення від 18.12.2025 №119, яким на ФОП ОСОБА_1 накладено штраф за неможливість встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог законодавства про рекламу, відповідальність за що передбачена частиною сьомою статті 27 Закону України «Про рекламу». Розмір штрафу визначено у сумі 5083,00 грн, що становить 299 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Рішення №119 від 18.12.2025 було направлено позивачу 19.12.2025, надійшло до відділення поштового зв`язку у м. Шепетівка 22.12.2025 та отримане ФОП ОСОБА_1 23.12.2025.

Позивач не погоджується з оскаржуваним рішенням, тому звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Закон України "Про рекламу" від 03.07.1996 №270/96-ВР (далі - Закон №270/96-ВР) визначає засади рекламної діяльності в Україні, регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами.

Статтею 3 Закону №270/96-ВР визначено, що законодавство України про рекламу складається з Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, цього Закону та інших нормативно-правових актів.

Якщо міжнародним договором України, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені законодавством України про рекламу, застосовуються правила міжнародного договору.

Відповідно до підпункту 1 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 №667 (надалі Положення №667), Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який реалізує державну політику у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин, ідентифікації та реєстрації тварин, санітарного законодавства, санітарного та епідемічного благополуччя населення (крім виконання функцій з реалізації державної політики у сфері епідеміологічного нагляду (спостереження) та у сфері гігієни праці та функцій із здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників), з контролю за цінами, попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров`я населення, метрологічного нагляду, ринкового нагляду в межах сфери своєї відповідальності, насінництва та розсадництва (в частині сертифікації насіння і садивного матеріалу), реєстрації та обліку машин в агропромисловому комплексі, державного нагляду (контролю) у сфері агропромислового комплексу, державного нагляду (контролю) у сферах охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва, державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів і рекламу в цій сфері, за якістю зерна та продуктів його переробки, державного нагляду (контролю) за додержанням заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованого організму у відкритих системах на підприємствах, в установах та організаціях агропромислового комплексу незалежно від їх підпорядкування і форми власності, здійснення радіаційного контролю за рівнем радіоактивного забруднення сільськогосподарської продукції і продуктів харчування.

Згідно пункту 2 Положення Держпродспоживслужба у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

Відповідно до підпункту 9 пункту 4 Положення Держпродспоживслужба відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням законодавства про рекламу в частині захисту прав споживачів реклами, приймає рішення про визнання реклами недобросовісною, прихованою, про визнання порівняння в рекламі неправомірним з одночасним зупиненням її розповсюдження.

Держпродспоживслужба здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи. (пункт 7 Положення №667)

Статтею 32 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" визначено, що мовою реклами в Україні є державна мова.

Також згідно статті 6 Закону №270/96-ВР мовою реклами є державна мова. Об`єкти права інтелектуальної власності у рекламі використовуються мовою, якою їм наданий правовий захист відповідно до законодавства про охорону прав інтелектуальної власності. Особливості використання у рекламі мов корінних народів і національних меншин України визначаються законом, що регулює порядок реалізації прав корінних народів, національних меншин України. Адреси веб-сайтів, онлайн-медіа, а також інші ідентифікатори в мережі Інтернет та адреси для електронних комунікацій можуть наводитися в рекламі літерами латинського алфавіту. Зображення товару в рекламі наводиться у вигляді, в якому він пропонується споживачам в Україні, з дотримання вимог законів України "Про захист прав споживачів" "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Мова реклами є складовою змісту реклами.

За приписами частини першої статті 16 Закону №270/96-ВР розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. Під час видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами втручання у форму та зміст зовнішньої реклами забороняється.

Відповідно до частини першої статті 26 Закону №270/96-ВР контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснюють у межах своїх повноважень центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, - щодо захисту прав споживачів реклами (у тому числі щодо спорудження житлового будинку), а також щодо виконання вимог частини десятої статті 8 цього Закону, крім випадків, якщо зазначена реклама є рекламою азартних ігор та організаторів азартних ігор.

На вимогу органів державної влади, на які згідно із законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, за фактом виявлення такими органами порушення або в ході розгляду повідомлення (звернення, скарги, заяви тощо) третіх осіб про порушення вимог законодавства про рекламу рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов`язані надавати документи, усні та/або письмові пояснення, відео- та аудіозаписи, а також іншу інформацію, що стосуються виявленого порушення чи повідомлення про нього та необхідні для здійснення такими органами повноважень щодо державного контролю. (частина друга статті 26 Закону №270/96-ВР)

Згідно з частиною першою статті 27 Закону №270/96-ВР особи, винні у порушенні законодавства про рекламу, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 27 Закону №270/96-ВР відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть рекламодавці, винні: у замовленні реклами продукції, виробництво та/або обіг якої заборонено законом; у наданні недостовірної інформації виробнику реклами, необхідної для виробництва реклами; у замовленні розповсюдження реклами, забороненої законом; у недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами та у замовленні розповсюдження реклами (у тому числі користувацького контенту, який визнається рекламою), в якій не дотримано встановлені законом вимоги щодо її змісту; у порушенні порядку розповсюдження реклами, якщо реклама розповсюджується ними самостійно.

У силу частини п`ятої статті 27 Закону №270/96-ВР вартість розповсюдженої реклами визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості без урахування суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов`язкових платежів), які встановлені Податковим кодексом України.

За приписами частини восьмої статті 27 Закону №270/96-ВР рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу у розмірі 300 і більше неоподатковуваних мінімумів доходів громадян приймається виключно центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.

Частиною одинадцятою статті 27 Закону №270/96-ВР встановлено, що рішення у справах про порушення законодавства про рекламу можуть бути оскаржені до суду.

Механізм накладення Держпродспоживслужбою та її територіальними органами на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами (далі - суб`єкт реклами) штрафів за порушення законодавства про рекламу (крім штрафів, накладення яких належить виключно до компетенції Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Антимонопольного комітету, КРАІЛ, Національного банку врегульовано Порядком накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 №693 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2023 р. №1178). (далі - Порядок №693)

Відповідно до пункту 2 Порядку №693 підставою для розгляду справи про порушення законодавства про рекламу (далі - справа) та накладення штрафу є протокол, що складається посадовими особами Держпродспоживслужби або її територіальних органів.

Судом встановлено, що 21.11.2025 посадовою особою Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області складено протокол про порушення законодавства про рекламу №0145 відносно ФОП ОСОБА_1 за фактом розміщення та розповсюдження в кав`ярні «VKUSNYANA COFFEE SHOP», розташованій за адресою: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, 31, реклами іноземною мовою.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Хмельницькій області направлено ФОП ОСОБА_1 лист від 21.11.2025 №5-2/1/5300 про необхідність надання документів, пояснень та інших матеріалів, необхідних для здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу, зокрема копії договору з виробником реклами, копії затвердженого макету реклами, довідки про вартість її виготовлення та розповсюдження, пояснень щодо виявленого порушення та копій установчих документів.

З матеріалів справи вбачається, що 08.12.2025 позивач подав письмові пояснення щодо обставин справи, однак документів, витребуваних листом від 21.11.2025 №5-2/1/5300, зокрема документів щодо вартості виготовлення та розповсюдження реклами, до пояснень не долучив.

У зв`язку з ненаданням запитуваних документів 10.12.2025 посадовою особою Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області складено протокол про порушення законодавства про рекламу №0151 за фактом неможливості встановлення вартості виготовлення та розповсюдження реклами в кав`ярні «VKUSNYANA COFFEE SHOP», розташованій за адресою: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, 31, чим, на думку контролюючого органу, порушено вимоги частини другої статті 26 Закону України «Про рекламу».

10.12.2025 Головним управлінням Держпродспоживслужби в Хмельницькій області прийнято рішення №0151 про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу відносно позивача та направлено позивачу лист №5-2/1/5518 із повідомленням про розгляд справи та запрошенням взяти участь у засіданні, призначеному на 18.12.2025 о 11 годині 00 хвилин.

За результатами розгляду справи Головним управлінням Держпродспоживслужби в Хмельницькій області прийнято рішення від 18.12.2025 №119, яким на позивача накладено штраф за неможливість встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог законодавства про рекламу.

Суд критично оцінює доводи позивача про те, що повідомлення про розгляд справи він отримав лише 18.12.2025, тобто вже після прийняття рішення №119 від 18.12.2025, а тому був позбавлений можливості взяти участь у розгляді справи.

Як встановлено судом, лист №5-2/1/5518 із повідомленням про дату, час та місце розгляду справи був направлений відповідачем на адресу реєстрації позивача 11.12.2025 рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується квитанцією АТ «Укрпошта» та відомостями поштового відстеження. Згідно з даними трекінгу, вказане поштове відправлення прибуло до відділення поштового зв`язку у м. Шепетівка 13.12.2025, тобто за п`ять днів до призначеної дати розгляду справи. Отже, у позивача була реальна можливість отримати кореспонденцію та ознайомитися з її змістом до дати розгляду справи.

Щодо доводів позивача про те, що розміщений на фасаді кав`ярні напис «VKUSNYANA COFFEE SHOP» не є рекламою у розумінні Закону України «Про рекламу», а є вивіскою із зазначенням комерційного найменування закладу та виду його діяльності, суд зазначає наступне.

Зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях - рекламоносіях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг (ст. 1 ч. 1 п. 9 Закону України "Про рекламу").

Пункт 2 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.03 р. № 2067 визначає, що вивіска чи табличка - елемент на будинку, будівлі або споруді з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать такій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщений на зовнішній поверхні будинку, будівлі або споруди не вище першого поверху або на поверсі, де розташовується власне чи надане у користування особі приміщення (крім, випадків, коли суб`єкту господарювання належить на праві власності або користування вся будівля або споруда), біля входу у таке приміщення, який не є рекламою.

Вивіска чи табличка з інформацією про зареєстроване найменування особи, комерційне (фірмове) найменування, торговельну марку, що правомірно використовується цією особою, належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщена на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, на якому розміщено власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу до такого приміщення, не вважається рекламою (ст. 9 ч. 6 Закону України "Про рекламу).

Отже, визначальна відмінність між вивіскою (табличкою) та зовнішньою рекламою полягає в тому, що вивіска (табличка) є суто інформаційним носієм щодо товаровиробника (надавача послуг), тоді як зовнішня реклама спрямована на привернення уваги до товару (послуги) з метою їх придбання споживачем.

Відповідно до пунктів 48, 49 Типових правил вивіски чи таблички: повинні розміщуватися без втручання у несучі конструкції, легко демонтуватися, щоб не створювати перешкод під час робіт, пов`язаних з експлуатацією та ремонтом будівель і споруд, на яких вони розміщуються; не повинні відтворювати зображення дорожніх знаків; не повинні розміщуватися на будинках або спорудах - об`єктах незавершеного будівництва; площа поверхні не повинна перевищувати 3 кв. метрів.

Таким чином вивіска чи табличка має відповідати таким умовам: місце розміщення (на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу в таке приміщення); розмір - загальна площа не повинна перевищувати 3 кв.м.; зміст (інформація про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи).

Подібні правовідносини вже були предметом розгляду Верховного Суду. Зокрема, у постанові Верховного Суду від 30 квітня 2020 року у справі №323/3491/16-а зроблено висновок про те, що інформація про виробника товару та/або товар у місцях, де цей товар реалізується чи надається споживачеві, а також інформація, розміщена на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу у таке приміщення, яка не містить закликів придбавати товар або послугу, що реалізується суб`єктом, не є рекламою у розумінні частини сьомої статті 8 та частини шостої статті 9 Закону України "Про рекламу".

З наведеного нормативного регулювання та встановлених обставин справи вбачається, що для віднесення інформаційної конструкції до вивіски необхідна одночасна наявність визначених законом ознак, зокрема розміщення біля місця здійснення господарської діяльності та зазначення зареєстрованого найменування особи, комерційного найменування, торговельної марки, виду діяльності або часу роботи. При цьому така інформація не повинна містити закликів до придбання товарів чи послуг та бути спрямованою на формування або підтримання інтересу споживачів до них.

Судом встановлено, що напис «VKUSNYANA COFFEE SHOP» розміщено на фасаді приміщення кав`ярні за адресою здійснення господарської діяльності позивача. Крім того, матеріали справи містять рішення про державну реєстрацію потужності від 20.04.2023 №42, відповідно до якого потужність зареєстрована як «Кав`ярня «Вкусняха», що свідчить про використання позивачем зазначеного комерційного найменування у своїй господарській діяльності.

Водночас відповідачем не надано належних та допустимих доказів того, що спірний напис містить відомості рекламного характеру, заклики до придбання товарів чи послуг або іншим чином спрямований на формування чи підтримання обізнаності та інтересу споживачів саме до конкретного товару чи послуги.

За таких обставин суд доходить висновку, що розміщений напис «VKUSNYANA COFFEE SHOP» має ознаки вивіски, а не зовнішньої реклами у розумінні Закону України «Про рекламу». Відтак у відповідача були відсутні підстави для висновку про порушення позивачем вимог законодавства про рекламу та застосування до нього відповідальності, передбаченої статтею 27 Закону України «Про рекламу».

За наведених обставин суд дійшов висновку, що оскаржуване рішення Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області від 18.12.2025 №119 про накладення на ФОП ОСОБА_1 штрафу у розмірі 5083,00 грн є протиправним та підлягає скасуванню.

У відповідності до частин 1, 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Наведене свідчить про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог.

Згідно з частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задоволити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області від 18.12.2025 №119 про накладення на ОСОБА_1 штрафу в розмірі 5083,00 грн.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 1331 (одна тисяча триста тридцять одна) 20 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області (вул. Шевченка, 53,м. Хмельницький,Хмельницька обл., Хмельницький р-н,29001 , код ЄДРПОУ - 40358308)

Головуючий суддя П.І. Салюк