Єдиний державний реєстр судових рішень
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" червня 2026 р. справа № 300/5742/25
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
судді Біньковської Н.В.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Дирбавка Р.М., звернулася до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області відповідно до змісту якого просить: визнати протиправними та скасувати рішення від 14.02.2025 № 926030128422 про відмову у призначенні пенсії за віком згідно ст. 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії; зобов`язати повторно розглянути заяву від 05.02.2025 про призначення пенсії за віком згідно ст. 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та застосувати показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2022, 2023 та 2024 роки.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що у випадках звернення особи до територіальних органів пенсійного фонду із заявами про переведення з пенсії, призначеної на підставі іншого закону, ніж Закон №1058-IV, котрий передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії, така особа вважається такою, що звертається за призначенням пенсії за віком відповідно до Закону №1058-IV вперше. В таких випадках до спірних правовідносин не застосовується частина третя статті 45 Закону №1058-IV. Стверджує, що якщо мало місце призначення іншої пенсії за іншим законом, має враховуватись показник середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року призначення нового виду пенсії (пенсії за віком). Також зазначає, що при призначенні пенсії позивачці за віком з 05.02.2025 року відповідно до Закону № 1058-IV, відповідач зобов`язаний був застосувати показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням: пенсії, тобто за 2022, 2023 та 2024 роки. Просить позов задовольнити.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області скористалося правом подання відзиву на позов, у якому заперечує щодо задоволення позовних вимог. Зазначає, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з 08.04.1998. Первинно пенсію призначено по другій групі інвалідності (загальне захворювання) відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». 09.08.2019 за заявою позивачки Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснено перехід з пенсії по інвалідності відповідно до Закону № 1058 на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». 05.02.2025 позивачка звернулась до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою щодо проведення перерахунку пенсії у зв`язку з переходом на інший вид пенсії відповідно до Закону № 1058. За результатами розгляду вищевказаної заяви відповідачем прийнято рішення № 926030128422 від 14.02.2025 про відмову ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії у зв`язку з переходом на інший вид пенсії відповідно до Закону № 1058 у зв`язку зі зменшенням розміру пенсії. Відповідач звертає увагу, що спірні правовідносини в цій справі стосуються переведення позивачки з одного виду пенсії, а саме - пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону № 889, на пенсію за віком, призначену відповідно до Закону № 1058. З 01.10.2017 перерахунок раніше призначених пенсій здійснено із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3764,40 грн. Також зазначає, що під час вирішення питання щодо переведення ОСОБА_1 на інший вид пенсії територіальним органом Пенсійного фонду України проведено попередній розрахунок пенсії за віком наступним чином. За матеріалами електронної пенсійної справи позивачки: страховий стаж склав 48 років 10 місяців 05 днів; коефіцієнт стажу - 0,48833; індивідуальний коефіцієнт заробітної плати - 2,01768 (заробітна плата врахована за період з 01.07.2000 по 31.01.2025). Розмір пенсії за віком склав 9077,62 грн, у тому числі: 8782,78 грн (17985,34 грн х 0,48833), де 17985,34 грн - середньомісячний заробіток для обчислення (2,01769 х 8913,83); 294,84 грн - доплата за понаднормативний стаж (1638 х 18%). Попередній розрахунок пенсії за віком було проведено відповідно до заяви від 05.02.2025 та враховано страховий стаж позивачки по 31.12.2024, тому на час прийняття рішення розмір пенсії склав 8149,89 грн. Проте на дату надання відзиву на позовну заяву страховий стаж враховано по 31.01.2025, тому при попередньому розрахунку пенсії за віком розмір пенсії позивачки склав 9077,62 грн. У зв`язку з переходом на інший вид пенсії відповідно до Закону № 1058 із застосуванням середньої заробітної плати, визначеної пунктом 2 статті 40 Закону № 1058, розмір пенсії позивачки зменшується та становить 8149,89 грн. При цьому розмір пенсії за віком згідно із Законом № 889 ОСОБА_1 на дату звернення (05.02.2025) становить 10347,95 грн. Просить у задоволенні позову відмовити (а.с.19).
Заяв про розгляд справи з викликом сторін суду не надходило. У відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглянув справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними в справі матеріалами.
Суд, розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши в сукупності письмові докази, встановив наступне.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.
З 08.04.1998 позивач отримувала пенсію по інвалідності, з 01.04.2018 пенсію по інвалідності згідно із Законом №1058 (а.с.45, 52 зворот).
З 09.08.2019 позивача переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» (а.с.54).
05.02.2025 позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області із заявою про перехід на інший вид пенсії з урахуванням заробітної плати за попередні три роки (а.с.9).
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 14.02.2025 № 926030128422 відмовлено у перерахунку пенсії у зв`язку з переходом на інший вид пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з підстав зменшення її розміру. Зазначено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та отримує пенсію за віком згідно із Законом України «Про державну службу» з 09.08.2019. Розмір пенсії на дату звернення становить 10347,95 грн. При переведенні з одного виду пенсії на інший застосовується показник середньої заробітної плати, який враховувався під час призначення попереднього виду пенсії. Розглянувши заяву ОСОБА_1 від 05.02.2025 з проханням про проведення перерахунку пенсії у зв`язку з переходом на інший вид пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням середньої заробітної плати, визначеної пунктом 2 статті 40 Закону № 1058 (для призначення пенсії), та здійснивши попередній розрахунок пенсії за віком відповідно до документів, наявних в електронній пенсійній справі, встановлено, що загальний розмір пенсії з урахуванням надбавок зменшується та становить 8149,89 грн. Відповідно до Прикінцевих положень, пункту 4 Закону № 1058, у разі якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами цього Закону її розмір зменшується, пенсія виплачується у раніше встановленому розмірі (а.с.33 зворот).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає наступне.
Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно із статтею 9 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (надалі також - Закон №1058-IV) відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.
Відповідно до статті 10 Закону №1058-ІV особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Особі, яка має право на довічну пенсію, призначається один з видів довічної пенсії за її вибором.
Умови призначення пенсії за віком визначені у статті 26 Закону № 1058-ІV. Починаючи з 01.01.2018 право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності відповідного страхового стажу, вказаного у цій статті.
Частинами 1, 2 статті 27 Закону №1058-ІV передбачено, що розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп ? Кс, де: П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону. За бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.
При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом. Розмір пенсії за віком, обчислений за раніше діючим законодавством, підвищується з дня набрання чинності цим Законом до дня її призначення в порядку, передбаченому частинами першою та другою статті 42 цього Закону.
За приписами частини другої статті 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується ПФУ за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз 1 + Кз 2 + Кз 3 + ... + Кз n); К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.
Отже, у випадку призначення пенсії на підставі Закону №1058-IV, при обчисленні пенсії враховується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 45 Закону №1058-ІV пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
За змістом частини 3 статті 45 Закону №1058-ІV переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії. Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати і набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення пенсії (попереднього перерахунку пенсії без урахування перерахунку, передбаченого абзацом п`ятим частини четвертої статті 42 цього Закону) незалежно від перерв у роботі, під час переведення вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена (визначений) частиною другою статті 40 цього Закону для призначення пенсії.
Суд зазначає, що частиною третьою статті 45 Закону №1058-IV визначено три обов`язкові умови, за одночасного дотримання яких під час переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за віком може застосовуватися показник середньої заробітної плати в Україні за три календарні роки, що передують зверненню за переведенням на пенсію за віком, а саме: 1) особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати; 2) особа набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення пенсії (попереднього перерахунку пенсії без урахування перерахунку, передбаченого абзацом п`ятим частини четвертої статті 42 цього Закону) незалежно від перерв у роботі; 3) переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за віком здійснюється вперше.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що позивача з 09.08.2019 переведено із пенсії по інвалідності за Законом №1058 на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» № 3723-XII від 16.12.1993.
Після призначення пенсії по інвалідності у 1998 році позивач продовжувала працювати до 08.08.2019 (згідно розрахунку стажу роботи), тобто набула більше 24 місяців страхового стажу після призначення пенсії по інвалідності.
Відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (1058-15), за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (1058-15), у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Пунктом 13 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що у разі якщо особі призначено пенсію відповідно до законів України "Про державну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про статус народного депутата України", "Про наукову і науково-технічну діяльність", її виплата продовжується до переведення за бажанням особи на пенсію на інших підставах або за бажанням особи поновлюється у розмірі, який було встановлено до переведення.
До такого переведення розмір пенсій, призначених відповідно до зазначених законів, не переглядається. Пенсії, призначені відповідно до зазначених законів, індексуються у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, з урахуванням коефіцієнта збільшення, що визначається відповідно до абзаців другого і третього частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". Різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до законів України "Про державну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про статус народного депутата України", "Про наукову і науково-технічну діяльність", та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону, а також видатки на індексацію зазначених пенсій фінансуються за рахунок коштів державного бюджету.
Згідно з пунктом 4-7 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058-IV, особам, пенсії/щомісячне довічне грошове утримання яким призначені відповідно до законів України "Про Кабінет Міністрів України", "Про державну службу", "Про Національний банк України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про судоустрій і статус суддів", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", Митного кодексу України, Податкового кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, розмір яких з урахуванням перерахунку, передбаченого пунктом 4-3 цього розділу, розрахований за нормами цього Закону, буде більший, проводиться автоматичне, без їхнього звернення, переведення пенсії на умовах, передбачених цим Законом, за матеріалами пенсійних справ.
В силу вимог пункту 4-3 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058-IV, пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", з 1 жовтня 2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%. Згідно з пунктом 13 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у разі якщо особі призначено пенсію відповідно до законів України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність», її виплата продовжується до переведення за бажанням особи на пенсію на інших підставах або за бажанням особи поновлюється у розмірі, який було встановлено до переведення.
Таким чином, після набрання чинності Законом № 889-VIII спеціальний порядок призначення пенсій державним службовцям, передбачений Законом № 3723-XII, втратив чинність, і пенсії, зокрема пенсії за віком, призначаються на загальних засадах відповідно до Закону № 1058-IV. Це зумовило зміну механізму розрахунку пенсії, зокрема бази для обчислення середньої заробітної плати, застосування принципів солідарної системи та залежності розміру пенсії від тривалості страхового стажу.
З аналізу зазначених вище норм законодавства видно, що частиною третьою статті 45 Закону №1058-IV установлюється порядок переведення з одного виду пенсії, призначеної саме за цим Законом, на інший. Натомість у разі переведення пенсіонера, який отримує пенсію за іншим законом, зокрема Законом України «Про державну службу», на пенсію за віком або по інвалідності за Законом №1058-IV, має враховуватись показник середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року призначення нового виду пенсії.
Як встановлено судом, з 09.08.2019 позивачку переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» та застосовано показник середньої заробітної плати за 2014 - 2016 роки.
05.02.2025 позивач звернулася до пенсійного органу із заявою про перехід на інший вид пенсії, а саме з пенсії за віком за Законом України «Про державну службу» на пенсію за віком згідно із Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Суд звертає увагу на те, що відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачці) розмір пенсії визначався у відсотковому співвідношенні до заробітної плати державного службовця на яку нараховуються страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Механізм обчислення такої пенсії не передбачав застосування показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який є ключовим елементом формули, визначеної статтею 40 Закону №1058-IV.
Отже, під час призначення пенсії за Законом України «Про державну службу» показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні не визначався та не застосовувався.
Відтак, у разі переведення пенсіонера, який отримує пенсію за іншим законом, зокрема Законом України «Про державну службу», на пенсію за віком за Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», має враховуватись показник середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року призначення нового виду пенсії.
Аналогічна правова позиція міститься у постанові Верховного Суду у складі судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду від 12.05.2026 в справі №460/25663/23.
Враховуючи, що ОСОБА_2 після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після її призначення, зокрема й після набрання законної сили Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», а з 09.08.2019 позивачці призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», ОСОБА_2 має право при переході на пенсію за віком за Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на обчислення пенсії за віком згідно Закону №1058 із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком, а саме за 2022-2024 роки.
З огляду на вказане вище суд висновує, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області протиправно прийнято рішення від 14.02.2025 за №926030128422 про відмову у перерахунку пенсії у зв`язку із переходом на інший вид пенсії згідно із Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Суд враховує, що спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
Відтак, слід зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області повторно розглянути заяву позивача від 05.02.2025 про перехід на інший вид пенсії та прийняти відповідне рішення, із врахуванням встановлених обставин та викладених судом висновків у цьому рішенні суду, застосувавши показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком, а саме за 2022 - 2024 роки.
Підсумовуючи наведене вище, суд доходить висновку, що позовна заява підлягає задоволенню.
У зв`язку із тим, що позивач звільнена від сплати судового збору на підставі пункту 9 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір", а доказів понесення ним будь-яких інших витрат, пов`язаних з розглядом справи суду не надано, судові витрати розподілу не підлягають.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 14.02.2025 за №926030128422.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 05.02.2025 про перехід на інший вид пенсії та прийняти відповідне рішення, із врахуванням встановлених обставин та викладених судом висновків у цьому рішенні суду, застосувавши показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком, а саме за 2022 - 2024 роки.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Учасники справи:
позивач ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ),
відповідач Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, вул. В. Крицак, 6. М. Херсон. Херсонська область, 73036).
Суддя /підпис/ Біньковська Н.В.