Єдиний державний реєстр судових рішень Копія:
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 червня 2026 року Справа № 608/1725/26
Номер провадження3/608/607/2026
Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Запорожець Л. М. , розглянувши матеріали, які надійшли від Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Гола Пристань Херсонської області, українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , командира евакуаційного відділення взводу технічного забезпечення НОМЕР_1 танкового батальйону військової частини НОМЕР_2 , до адміністративної відповідальності не притягався,
за ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИЛА:
Від Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону поступила адміністративна справа про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП ОСОБА_1 .
З протоколу про адміністративне правопорушення № 31 від 11 червня 2026 року складеного прокурором Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону Троян Р. Б. вбачається, що командир евакуаційного відділення взводу технічного забезпечення 1 танкового батальйону військової частини НОМЕР_2 старший сержант
ОСОБА_1 проходить військову службу на вказаній посаді з травня 2026
року і по даний час.
Сержант ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою - тобто військовим начальником, на якого постійно покладено виконанні організаційно - розпорядчих обов`язків, відповідно до вимог ст. ст. 11, 16, 49 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. 4 Дисциплінарною статуту Збройних Сил України, зобов`язаний свято і непорушно додержуватись Конституції України та законів України, Військової присяги, сумлінно і чесно виконувати свій військовий обов`язок, виконувати службові обов`язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою, які визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями, бути зразком високої культури, скромності й витримки, берегти військову честь, захищати свою й поважати гідність інших людей, завжди пам`ятати, що за їх поведінкою судять не лише про них, а й про Збройні Сили України в цілому, не допускати негідних вчинків самому та утримувати від їх вчинення товаришів по службі.
Згідно з вимогами ст. 345 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України машини випускаються з парку згідно з нарядом, затвердженим на передодні командиром військової частини, у технічно справному стані, із закріпленими за ними водіями, які мають документ, що посвідчує особу, і посвідчення на право керувати машиною та які пройшли
передрейсовий медичний огляд і допущені до рейсу, з оформленими дорожніми
листками, підписаними заступником командира частини з озброєння
(начальником технічної частини), і з відміткою техніка (з безпеки дорожнього
руху) - начальника контрольно-технічного пункту про справний стан машин та
відміткою чергового парку про дані спідометра й час випуску з парку.
Натомість старший сержант ОСОБА_1 , діючи всупереч інтересам
служби та наведеним вимогам Статутів Збройних Сил України, став на шлях
вчинення адміністративного правопорушення проти встановленого порядку
несення військової служби, яке виразилось у невиконанні своїх службових
обов`язків та обов`язків передбачених Законами України, Статутами Збройних
Сил України, положеннями, інструкціями, наказами через недбале та несумлінне
ставлення до них, маючи реальну можливість виконати їх належним чином за
наступних обставин.
Так, 10.06.2026 на адресу Тернопільської спеціалізованої прокуратури у
сфері оборони Західного регіону від ІНФОРМАЦІЯ_2 надійшли
матеріали за фактом можливих порушень з боку старшого сержанта
ОСОБА_1 ..
За результатами опрацювання вказаних матеріалів встановлено, що
старший сержант ОСОБА_1 , будучи черговим містечка № 4 військової
частини НОМЕР_2 , в порушення вимог ст. ст. 11, 16, 49, 345 Статуту внутрішньої
служби Збройних Сил України, на території містечка № НОМЕР_3 військової частини
НОМЕР_2 поблизу АДРЕСА_1 (більш точне місце
розташування вказати неможливо через введення на території України воєнного
стану), 04.06.2026 близько 22 год. 05 хв. дозволив виїзд військового автомобіля
«Mersedes Веnz G-CLASS» військовий номерний знак НОМЕР_4 без оформленого
дорожнього листа, без пройденого медичного огляду та технічного огляду,
внаслідок чого не обліковано роботу вказаного автомобіля та достовірності
списання паливно-мастильних матеріалів.
Таким чином, старший сержант ОСОБА_1 , будучи черговим містечка № 4 військової частини НОМЕР_2 , тобто військово посадовою особою, на яку постійно покладено виконання організаційно -розпорядчих та адміністративно - господарських обов`язків, в порушення своїх статутних обов`язків визначених ст. ст. 11, 16, 49, 345 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ст. ст. 4, 5 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, в умовах особливого періоду, через недбале та несумлінне ставлення до них, 04.06.2026 близько 22 год. 05 хв., на території містечка № НОМЕР_3 військової частини НОМЕР_2 поблизу АДРЕСА_1 (більш точне місце розташування вказати неможливо через введення на території України воєнного стану), дозволив виїзд військового автомобіля «Mersedes Веnz G-CLASS» військовий номерний знак НОМЕР_4 без оформленого дорожнього листа, без пройденого медичного огляду та технічного огляду, внаслідок чого не обліковано роботу вказаного автомобіля та достовірності списання паливно-мастильних матеріалів, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто, недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, на адресу суду поступила заява про розгляд справи у його відсутності, вину визнає, щиро розкаюється, просить суворо не карати.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ст. 280 КУпАП).
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, суд, з урахуванням вимог ст. 252 КУпАП, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Положеннями ст.ст. 7, 254, 279 КУпАП визначено, що суд здійснює розгляд справи про адміністративне правопорушення та вирішує питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності лише в межах протоколу про адміністративне правопорушення, складеного щодо неї.
У відповідності до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 31 від 11 червня 2026 року, його поясненнями, які знаходяться в матеріалах справи та іншими матеріалами справи.
Враховуючи обставини правопорушення, особу правопорушника, який вперше притягається до адміністративної відповідальності, вину визнав, щиро розкаявся, обрати стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі.
У відповідності до вимог ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягають стягненню 665,60 гривень судового збору на рахунок спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, …а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно з ч. ч. 1 і 2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Керуючись ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 172-20, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15 КУпАП та накласти стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , на рахунок ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ 37993783), банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок судового збору.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Тернопільського апеляційного суду через Чортківський районний суд Тернопільської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя : ( підпис)
Згідно з оригіналом
Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи № 608/1725/26
Постанова набрала законної сили " " ___ року
Строк пред`явлення постанови до виконання до " " ___ року
Суддя Л. М. Запорожець
Копію постанови видано " " _______ року.
Секретар: