Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 629/3391/26
Номер провадження 3/629/796/26
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.06.2026 суддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області Попов О.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Лозівського міськрайонного суду Харківської області адміністративний матеріал відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, водія-заправника 2 автомобільного взводу автомобільної роти підвозу пального та мастильних матеріалів військової частини НОМЕР_1 , мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
14.04.2026 о 14-17 год. в с. Царедарівка Лозівського району Харківської області по вул. Дніпровська, буд. 12 водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 21093, днз НОМЕР_3 , з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей. Огляд на стан алкогольного сп`яніння зі згоди водія проводився у КНП «Лозівське територіальне медичне об`єднання», згідно висновку якого перебував у стані алкогольного сп`яніння: І проба 1,00 ‰, ІІ проба 0,96 ‰. Вказаними діями ОСОБА_1 порушив п. 2.9 а ПДР України.
ОСОБА_1 у суді вину визнав, в зв`язку з перебуванням на посаді водія-заправника 2 автомобільного взводу автомобільної роти підвозу пального та мастильних матеріалів військової частини НОМЕР_1 , просив відстрочити йому до закінчення періоду дії в Україні воєнного стану виконання стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, а строк виконання цього стягнення рахувати з дня закінчення періоду дії в Україні воєнного стану.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 640762 від 14.04.2026; актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану сп`яніння; висновком КНП «Лозівське територіальне медичне об`єднання» Лозівської міської ради Харківської області № 178 від 14.04.2026, з якого вбачається, що ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп`яніння (І проба 1,00 ‰, ІІ проба 0,96 ‰); копією постанови про накладення адміністративного стягнення за ч. 1 ст. 126 КУпАП; довідкою; даними відеозапису.
Згідно п.2.9а ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Дії ОСОБА_1 суд кваліфікує за ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки він керував транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння.
У рішенні по справі «О`Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29 червня 2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суддя враховує характер скоєного правопорушення, яке являється грубим порушенням правил дорожнього руху, є потенційно небезпечним для суспільства та становить реальну небезпеку учасникам дорожнього руху, загрожує їх життю, здоров`ю, а також особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, майнове положення, відсутність обставин, що пом`якшують та обтяжують його відповідальність.
Враховуючи зазначене, суддя вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами.
Разом з тим, зі змісту статті 1 КУпАП вбачається, що одним із завдань Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона конституційного ладу України. В свою чергу, конституційний лад України забезпечується шляхом захисту її суверенітету і територіальної цілісності (ст. 17 Конституції України).
Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає можливість відстрочки виконання певних стягнень, проте не містить положень щодо відстрочки виконання стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами. Однак, на думку суду, така відстрочка може бути надана, якщо існують виключні обставини, що свідчать про загальну суспільну користь такої відстрочки та зумовлюють необхідність її надання.
Суд враховує те, що позбавлення ОСОБА_1 права керування транспортним засобом унеможливить виконання ним своїх посадових обов`язків, спрямованих на захист інтересів держави в період воєнного стану, що призведе до значної шкоди державним інтересам.
З урахуванням вказаних обставин суд вважає, що ОСОБА_1 слід відстрочити виконання стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами до закінчення періоду дії в Україні воєнного стану. З одного боку, це забезпечить покладення на нього відповідного стягнення, а з іншого боку - не призведе до шкоди державним інтересам в період воєнного стану.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП суд стягує з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у встановленому законом розмірі.
Керуючись ст.ст. 130 ч. 1, 268, 284 ч. 1 п. 1, 289 КУпАП, суддя, -
п о с т а н о в и в:
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік (отримувач: ГУК Харківськ обл/Харківобл/21081300, код отримувача (ЄДРПОУ)37874947, банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.), номер рахунку UA168999980313020149000020001, код класифікації доходів бюджету 21081300).
Відстрочити ОСОБА_1 до закінчення періоду дії в Україні воєнного стану виконання стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, а строк виконання цього стягнення рахувати з дня закінчення періоду дії в Україні воєнного стану.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665 грн. 60 коп. (отримувач - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), р/рUA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Відповідно до положень ст.ст. 307, 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;витрати на облік зазначених правопорушень.
На постанову суду може бути подана скарга до Харківського апеляційного суду через Лозівський міськрайонний суд Харківської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олексій ПОПОВ