Єдиний державний реєстр судових рішень
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
11 червня 2026 року Чернігів Справа № 620/3026/26
Чернігівський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Падій В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, питання про залишення без руху справи №620/3026/26 за адміністративним позовом Корюківської окружної прокуратури в особі Державного агентства лісових ресурсів України, Північного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства до Сновської міської ради Корюківського району Чернігівської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
У С Т А Н О В И В:
Корюківська окружна прокуратура, в особі Державного агенства лісових ресурсів України, Північного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства звернулась до суду з позовом до Сновської міської ради Корюківського району Чернігівської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, в якому просить:.
-визнати протиправним та скасувати рішення Сновської міської ради Корюківського району Чернігівської області від 07.05.2025 № 21-41/VIII «Про виконання рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 20.03.2025 у справі №620/569/25»;
-зобов`язати Сновську міську раду Корюківського району Чернігівської області повторно розглянути на сесії ради подання Північного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства від 31.07.2024 № 02/661 та прийняти за результатами розгляду рішення про віднесення земельної ділянки з кадастровим номером 7425883500:09:000:2587, площею 22 га до самозалісених у порядку, визначеному ч. ч. 2, 3, 4 ст. 57-1 Земельного кодексу України.
Обґрунтовуючи вимоги, позивачем зазначено про протиправну бездіяльність посадових осіб відповідача, що призвело до порушення законних прав та інтересів позивача.
Ухвалою судді Чернігівського окружного адміністративного суду Падій В.В. від 01.04.2026 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Згідно із частиною першою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Відповідно до статті 171 частини 13 КАС України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Так частиною 1 статті 122 КАС України передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень (пункт 2 частини 2 статті 122 КАС України).
Так строк звернення до адміністративного суду - це проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.
Інститут строків у адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах та стимулює суд і учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов`язків. Строки звернення до адміністративного суду з позовом, апеляційною чи касаційною скаргами обмежують час, протягом якого такі правовідносини вважаються спірними. Після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.
Аналогічні правові висновки були висловлені Верховним Судом у постановах від 28.03.2018 у справі № 809/1087/17 та від 22.11.2018 у справі №815/91/18.
Як убачається з матеріалів справи, Корюківська окружна прокуратура оскаржує рішення Сновської міської ради Корюківського району Чернігівської області від 07.05.2025 № 21-41/VIII «Про виконання рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 20.03.2025 у справі № 620/569/25». Водночас позовну заяву подано до суду 18.03.2026.
При вирішенні питання щодо дотримання строку звернення до суду слід враховувати, що прокуратура у даному випадку була безпосередньо обізнана про обставини, пов`язані з виконанням зазначеного судового рішення. Так, саме керівник Корюківської окружної прокуратури, діючи в інтересах держави в особі Північного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, звернувся до суду з позовом до Сновської міської ради, за результатами розгляду якого було ухвалено рішення у справі № 620/569/25.
За таких обставин прокуратура не лише була учасником відповідних правовідносин, а й мала об`єктивну можливість здійснювати контроль за виконанням судового рішення та своєчасно дізнатися про прийняття Сновською міською радою рішення від 07.05.2025 № 21-41/VIII, ухваленого на його виконання.
Враховуючи вищевикладене суд зазначає, що позовна заява має бути залишена без руху та позивачу встановлено п`ятиденний строк, з моменту отримання копії ухвали суду, для усунення вказаних недоліків, шляхом подання до суду заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, з належним обґрунтуванням обставин і доказів, на підтвердження поважності причин пропуску строку звернення до суду.
Відповідно до частини 14 статті 171 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.
Відповідно до частини 15 статті 171 КАС України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Керуючись статтями 122, 123, 169, 171, 256, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Корюківської окружної прокуратури - залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк, з дня отримання зазначеної ухвали суду, для усунення недоліку поданої позовної заяви.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення зазначеного недоліку, у встановлений судом строк, відповідно пункту 8 частини 1 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява буде залишена без розгляду.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу до виконання та відповідачу до відома.
Відповідно до частини 2 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею і згідно зі статтею 294 Кодексу адміністративного судочинства України оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Падій