Ухвала суду № 137311949, 11.06.2026, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2026
Номер справи
300/9366/24
Номер документу
137311949
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про заміну боржника у виконавчих листах

"11" червня 2026 р. справа №300/9366/24

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Тимощука О.Л., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про заміну боржника у виконавчих листах, виданих в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Івано-Франківського окружного адміністративного суду перебувала на розгляді адміністративна справа №300/9366/24 за позовною заявою ОСОБА_1 (далі позивач, ОСОБА_1 ) до Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації (далі відповідач, Управління соціальної та ветеранської політики) про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення певних дій, за результатами розгляду якої 10.04.2025 Івано-Франківським окружним адміністративним судом ухвалено рішення, яким позов задоволено повністю. Визнано протиправними дії Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації щодо відмови у здійсненні перерахунку ОСОБА_1 державної соціальної допомоги на дитину з інвалідністю до 18 років, відповідно до частини 3 статті 46 Конституції України у розмірі не нижче прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на відповідний рік" та надбавки на догляд за дитиною з інвалідністю до 18 років як працездатній особі, що не працює і здійснює догляд за дитиною з інвалідністю до 18 років відповідно до частини 3 статті 46 Конституції України у розмірі не нижче прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на відповідний рік". Зобов`язано Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації нарахувати та виплатити ОСОБА_1 перераховану державну соціальну допомогу як матері дитини з інвалідністю до 18 років, відповідно до частини 3 статті 46 Конституції України у розмірі не нижче прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на відповідний рік" та надбавку по догляду за дитиною з інвалідністю до 18 років як працездатній особі, що не працює і здійснює догляд за дитиною з інвалідністю до 18 років, відповідно до частини 3 статті 46 Конституції України у розмірі не нижче прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на відповідний рік", починаючи з 31 травня 2023 року, з урахуванням проведених виплат.

Також, Івано-Франківський окружний адміністративний суд 28.04.2025 ухвалив додаткове рішення у даній адміністративний справі, яким заяву адвоката Татаржинського Миколи Вячеславовича від 16.04.2025 про стягнення судових витрат з відповідача - задовільнив та ухвалив стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації на користь ОСОБА_1 витрати на професійну правничу допомогу в сумі 6 000 (шість тисяч) гривень 00 копійок.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.12.2025 рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.04.2025 №300/9366/24 залишено без змін (https://reyestr.court.gov.ua/Review/132730143).

Також, постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.12.2025 додаткове рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28.04.2025 №300/9366/24 залишено без змін (https://reyestr.court.gov.ua/Review/132730150).

Івано-Франківським окружним адміністративний судом 03.06.2026 видано виконавчі листи, зокрема:

- виконавчий лист у справі №300/9366/24 про зобов`язання Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації нарахувати та виплатити ОСОБА_1 перераховану державну соціальну допомогу як матері дитини з інвалідністю до 18 років, відповідно до частини 3 статті 46 Конституції України у розмірі не нижче прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на відповідний рік" та надбавку на догляд за дитиною з інвалідністю до 18 років як працездатній особі, що не працює і здійснює догляд за дитиною з інвалідністю до 18 років, відповідно до частини 3 статті 46 Конституції України у розмірі не нижче прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на відповідний рік", починаючи з 31 травня 2023 року, з урахуванням проведених виплат;

- виконавчий лист у справі №300/9366/24 про стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ - 37447984) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) витрати на професійну правничу допомогу в сумі 6000 (шість тисяч) гривень 00 копійок.

Адвокат Татаржинський Микола Вячеславович (далі представник позивача, адвокат Татаржинський М.В), який діє в інтересах ОСОБА_1 , 05.06.2026, сформував у підсистемі "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи заяву про заміну в порядку частини 4 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) боржника у виконавчих листах у справі №300/9366/24 (провадження № П/300/10093/24) до відкриття виконавчого провадження, в якій просив:

- замінити боржника у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження, Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації (02121, місто Київ, Харківське шосе, будинок, 176-Г ; код ЄДРПОУ 37447984) на Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві (04053, місто Київ, вулиця Бульварно - Кудрявська, будинок 16; код ЄДРПОУ 42098368), зокрема у виконавчому листі №300/9366/24, виданого 03.06.2025 Івано-Франківським окружним адміністративним судом у формі електронного документа (підписаного кваліфікованим електронним підписом судді доповідача), про: "Зобов`язати Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації нарахувати та виплатити ОСОБА_1 перераховану державну соціальну допомогу як матері дитини з інвалідністю до 18 років, відповідно до частини 3 статті 46 Конституції України у розмірі не нижче прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на відповідний рік" та надбавку на догляд за дитиною з інвалідністю до 18 років як працездатній особі, що не працює і здійснює догляд за дитиною з інвалідністю до 18 років, відповідно до частини 3 статті 46 Конституції України у розмірі не нижче прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на відповідний рік", починаючи з 31 травня 2023 року, з урахуванням проведених виплат";

- замінити боржника у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження, Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації (02121, місто Київ, Харківське шосе, будинок, 176-Г ; код ЄДРПОУ 37447984) на Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві (04053, місто Київ, вулиця Бульварно - Кудрявська, будинок 16; код ЄДРПОУ 42098368), зокрема у виконавчому листі №300/9366/24, виданого 03.06.2025 Івано-Франківським окружним адміністративним судом у формі електронного документа (підписаного кваліфікованим електронним підписом судді доповідача), про: "Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ - 37447984) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) витрати на професійну правничу допомогу сумі 6 000 (шість тисяч) гривень 00 копійок".

Заява обґрунтована тим, що згідно з внесеними змінами до законодавства, зокрема до постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 №79 "Деякі питання призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" (далі Постанова №79), функції з призначення та виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, державної соціальної допомоги на догляд, державної соціальної допомоги особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю з 01.07.2025 передані Пенсійному фонду України. Таким чином, за доводами представника позивача, Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації з 01.07.2025 юридично і фактично втратило повноваження державного органу, який відповідно до законодавства України виконує функції щодо призначення та виплати державної соціальної допомоги дитині з інвалідністю віком до 18 років та надбавки на догляд за такою дитиною, тому відповідно, не може здійснювати права та виконувати обов`язки сторони у справі №300/9366/24 (провадження № П/300/10093/24), а відтак, і відповідати за зобов`язання, які на нього покладені, в тому числі й судовими рішеннями по справі №300/9366/24 (провадження № П/300/10093/24), оскільки такі повноваження передано, у даному випадку, до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (код ЄДРПОУ: 42098368; адреса місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно Кудрявська, 16). Отже, починаючи з 01 липня 2025 року відбулося фактичне (компетенційне) адміністративне правонаступництво, оскільки саме норми адміністративного права врегулювали умови та порядок передання адміністративної компетенції від повноважень Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві.

Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації 05.06.2026 сформувало у підсистемі "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи клопотання, в якому просило суд задовольнити заяву позивача від 05.06.2026 про заміну в порядку частини четвертої статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України боржника у виконавчих листах у справі №300/9366/24 (провадження № П/300/10093/24) до відкриття виконавчого провадження в повному обсязі.

Також, Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації 09.06.2026 сформувало у підсистемі "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи клопотання, в якому просило розгляд справи проводити без участі представника управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації за наявними в справі матеріалами та задовольнити заяву позивача від 05.06.2026 про заміну в порядку частини четвертої статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України боржника у виконавчих листах у справі №300/9366/24 (провадження № П/300/10093/24) до відкриття виконавчого провадження в повному обсязі.

Представник позивача та позивач у судове засідання також не з`явився, хоча про дату, час та місце розгляду заяви повідомлявся завчасно та належним чином. Причини неявки суду не відомі.

Згідно з частиною 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до частини 4 статті 229 КАС України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Частиною 2 статті 379 КАС України визначено, що суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Таким чином, наявні всі процесуальні підстави розглянути подану заяву про заміну боржника у виконавчих листах в письмовому провадженні без здійснення звукозапису технічними засобами. Потреби заслухати свідка чи експерта немає.

Відповідно до статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України.

Судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими та службовими особами, фізичними та юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.

Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Аналогічні положення містяться в статті 370 КАС України, відповідно до якої судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Отже, обов`язковість виконання судового рішення є важливою складовою права особи на справедливий суд, що гарантоване статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та однією з основних засад судочинства, визначених статтею 129-1 Конституції України, а також статтями 14 та 370 КАС України.

Згідно із статтею 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, в якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.

Відповідно до частини 1 статті 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

У частині 4 статті 379 КАС України вказується, що положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

КАС України встановлює такий порядок вирішення судом першої інстанції процесуальних питань, пов`язаних із виконанням судового рішення, яке набрало законної сили, а саме: самостійне оформлення і видача судом першої інстанції виконавчого листа із зазначенням у ньому стягувачем і боржником тих осіб, які зазначені у судовому рішенні, і лише після цього, за наявності підстав, передбачених статтею 379 КАС України або ж здійснення заміни боржника у виконавчому листі або сторони виконавчого провадження. Обрання відповідної процесуальної дії залежить від того, чи існує відкрите виконавче провадження з примусового виконання судового рішення, яке розпочинається з видачі судом виконавчого листа.

Тобто, після видачі виконавчого листа і до моменту відкриття виконавчого провадження суд може здійснити заміну боржника у виконавчому листі (частина четверта статті 379 КАС України), а після відкриття виконавчого провадження і до його закінчення - заміну сторони виконавчого провадження (частина перша статті 379 КАС України).

Такий підхід висловлений і в постанові Верховного Суду від 03 квітня 2023 року у справі № 160/2598/20.

Питання правонаступництва у сфері управлінської діяльності органів державної влади (публічне правонаступництво) є окремим, особливим видом правонаступництва, під яким розуміється перехід в установлених законом випадках повноважень та обов`язків одного суб`єкта права іншому. При цьому обов`язок по відновленню порушених прав особи покладається на орган, компетентний відновити такі права.

Такий підхід щодо переходу до правонаступника обов`язку відновити порушене право відповідає принципу верховенства права, оскільки метою правосуддя є ефективне поновлення порушених прав, свобод і законних інтересів.

Крім того, у Рішенні від 15 травня 2019 року №2-р(II)/2019 Конституційний Суд України з посиланням на практику ЄСПЛ підкреслив, що визначене статтею 6 Конвенції право на суд було б ілюзорним, якби правова система держави допускала, щоб остаточне обов`язкове судове рішення не виконувалося на шкоду одній зі сторін; і саме на державу покладено позитивний обов`язок створити систему виконання судових рішень, яка була б ефективною як у теорії, так і на практиці, і гарантувала б їх виконання без неналежних затримок; ефективний доступ до суду включає право на те, щоб рішення суду було виконане без невиправданих затримок; держава та її державні органи відповідальні за повне та своєчасне виконання судових рішень, які постановлені проти них (пункт 84 рішення у справі "Валерій Фуклєв проти України" від 7 червня 2005 року, заява № 6318/03; пункт 43 рішення у справі "Шмалько проти України" від 20 липня 2004 року, заява № 60750/00; пункти 46, 51, 54 рішення у справі "Юрій Миколайович Іванов проти України" від 15 жовтня 2009 року, заява № 40450/04; пункт 64 рішення у справі "Apostol v. Georgia" від 28 листопада 2006 року, заява № 30779/04).

Публічне правонаступництво органів державної влади є окремим, особливим видом правонаступництва, оскільки забезпечує обов`язковість виконання судового рішення, що є важливою складовою права особи на справедливий суд, що гарантоване статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та однією з основних засад судочинства, визначених статтею 129-1 Конституції України, а також статтями 14 та 370 КАС України.

У спорах, які виникають з публічних правовідносин, де оскаржуються рішення (дії, бездіяльність) державного органу, пов`язані зі здійсненням функції від імені держави, стороною є сама держава в особі того чи іншого уповноваженого органу. Функції держави, які реалізовувалися ліквідованим органом, не можуть бути припинені та підлягають передачі іншим державним органам, за винятком того випадку, коли держава відмовляється від таких функцій взагалі.

Аналогічну правову позицію висловив Верховний Суд у постановах від 13.03.2019 (справа № 524/4478/17), від 20.02.2019 (справа № 826/16659/15).

Тобто, правонаступництво у сфері управлінської діяльності органів державної влади (публічне правонаступництво) передбачає повне або часткове передання (набуття) адміністративної компетенції одного суб`єкта владних повноважень (суб`єкта публічної адміністрації) до іншого або внаслідок припинення первісного суб`єкта, або внаслідок повного чи часткового припинення його адміністративної компетенції.

Аналогічну правову позицію висловив Верховний Суд у постанові від 12.06.2018 у справі №2а-23895/09/1270.

За наведених підстав, у межах розгляду питання заміни боржника у виконавчому листі, у правовідносинах, по яким у цій справі ухвалено судове рішення, що набуло законної сили і є обов`язковим для виконання, суд враховує таке.

Кабінетом Міністрів України 11.06.2025 прийнято постанову №695 "Деякі питання надання окремих видів державної соціальної допомоги Пенсійним фондом України" (далі Постанова №695).

Відповідно до пункту 5 вказаної Постанови №695 з 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України забезпечує призначення і виплату: державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю; державної соціальної допомоги на догляд; державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; допомоги на поховання.

Таким чином, Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації з 01.07.2025 втратило повноваження щодо призначення та виплати надання окремих видів державної соціальної допомоги, зокрема державної допомоги особам, які не мають права не пенсію, та особам з інвалідністю.

До того ж, Верховний Суд в ухвалі від 19.01.2026 року у справі №380/3452/25 зазначив наступне.

"…Пунктом п`ятим постанови Кабінету Міністрів України від 11.06.2025 № 695 "Деякі питання надання окремих видів державної соціальної допомоги Пенсійним фондом України" передбачено Пенсійному фонду України, серед іншого:

- забезпечити з 01.07.2025 призначення і виплату, зокрема, державної соціальної допомоги на догляд; державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

- забезпечити прийняття рішень про виплату сум державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, державної соціальної допомоги на догляд, державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомоги на поховання, не отриманих своєчасно з вини структурних підрозділів.

Відповідно до вищезазначених норм законодавства, з 01.07.2025 функції щодо призначення та виплати державної соціальної допомоги від місцевих державних адміністрацій були передані до територіальних органів Пенсійного фонду України.

Отже, Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради втратило повноваження державного органу, який відповідно до законодавства України виконує функції щодо призначення та виплати державної соціальної допомоги, тому відповідно, не може здійснювати права та виконувати обов`язки сторони у справі, а відтак, і відповідати за зобов`язання, які на нього покладені, в тому числі й судовими рішеннями, оскільки такі повноваження передано, у даному випадку, до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області…".

Відповідно до частини 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

За наведених обставин та вказаного правового регулювання, є наявними ознаки публічного правонаступництва, оскільки одночасно із делегуванням функцій щодо призначення та виплати надання окремих видів державної соціальної допомоги, зокрема державної допомоги особам, які не мають права не пенсію, та особам з інвалідністю відбулось передання (набуття) адміністративної компетенції одного суб`єкта владних повноважень (суб`єкта публічної адміністрації) та прийняття такої компетенції іншим органом (в даному випадку - Головним управлінням Пенсійного фонду України в місті Києві).

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 від 05.06.2026 та заміни боржника у виконавчих листах, виданих 03.06.2026 Івано-Франківським окружним адміністративним судом у справі №300/9366/24, Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації (02121, місто Київ, Харківське шосе, будинок, 176-Г ; код ЄДРПОУ 37447984) на Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві (04053, місто Київ, вулиця Бульварно - Кудрявська, будинок 16; код ЄДРПОУ 42098368).

Керуючись статями 241, 243, 248, 256, 295, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Заяву ОСОБА_1 про заміну боржника у виконавчих листах - задовольнити.

2. Замінити боржника Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації (02121, місто Київ, Харківське шосе, будинок, 176-Г ; код ЄДРПОУ 37447984) на Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві (04053, місто Київ, вулиця Бульварно - Кудрявська, будинок 16; код ЄДРПОУ 42098368) у виконавчому листі №300/9366/24, виданому 03.06.2025 Івано-Франківським окружним адміністративним судом у формі електронного документа (підписаного кваліфікованим електронним підписом судді доповідача), про зобов`язання Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації нарахувати та виплатити ОСОБА_1 перераховану державну соціальну допомогу як матері дитини з інвалідністю до 18 років, відповідно до частини 3 статті 46 Конституції України у розмірі не нижче прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на відповідний рік" та надбавку на догляд за дитиною з інвалідністю до 18 років як працездатній особі, що не працює і здійснює догляд за дитиною з інвалідністю до 18 років, відповідно до частини 3 статті 46 Конституції України у розмірі не нижче прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на відповідний рік", починаючи з 31 травня 2023 року, з урахуванням проведених виплат.

3. Замінити боржника Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації (02121, місто Київ, Харківське шосе, будинок, 176-Г ; код ЄДРПОУ 37447984) на Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві (04053, місто Київ, вулиця Бульварно - Кудрявська, будинок 16; код ЄДРПОУ 42098368) у виконавчому листі №300/9366/24, виданому 03.06.2025 Івано-Франківським окружним адміністративним судом у формі електронного документа (підписаного кваліфікованим електронним підписом судді доповідача), про стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ - 37447984) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) витрати на професійну правничу допомогу в сумі 6 000 (шість тисяч) гривень 00 копійок.

Ухвалу суду може бути оскаржено в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.