Єдиний державний реєстр судових рішень
Дата документу 08.06.2026
Справа № 334/6738/25
Провадження № 1-кп/334/327/26
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
8 червня 2026
Дніпровський районний суд м. Запоріжжя в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретарі судового засідання ОСОБА_2
за участю: прокурора ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Запоріжжя кримінальне провадження №22025080000001017 від 07.07.2025 відносно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Енергодар, Запорізької області, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , який не є особою щодо якого, згідно ст. 480 КПК України, передбачений особливий порядок кримінального провадження, раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Згідно з Конституцією України, Україна є суверенною і незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Незалежність України визнано значною кількістю держав світу, у тому числі 05.12.1991 російською федерацією.
За загальновідомим фактом, в порушення норм міжнародного права, приблизно о 5 годині 00 хвилин 24 лютого 2022 року підрозділи збройних сил та інших збройних формувань рф на виконання наказів вищого військового та політичного керівництва рф щодо розв`язання агресивної війни та воєнного конфлікту проти України, із застосуванням зброї, військової техніки та артилерії, з нанесенням ракетних та авіаційно-бомбових ударів по військовій та цивільній інфраструктурі, вторглись на територію суверенної України через державні кордони в Харківській, Сумській. Чернігівській, інших областях та здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об`єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, після чого здійснити військову окупацію частин території суверенної України, у тому числі міста Енергодар Василівського району Запорізької області.
З метою відсічі військовій агресії рф 24.02.2022 Указами Президента України у зв`язку з військовою агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України постановлено введення в Україні воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який неодноразово продовжено відповідними Указами Президента України, затверджених Верховною радою України до 05 листопада 2025 року.
Починаючи з 04.03.2022 територія Енергодарської міської територіальної громади Василівського району Запорізької області тимчасово окупована представниками збройних формувань держави-агресора російської федерації (наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 22.12.2022 «Про затвердження Переліку територій на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією»), що у відповідності до вимог Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 ( в редакції від 07.05.2022) є незаконним і не створює для російської федерації жодних територіальних прав.
Так, відповідно до положень ч. 1 ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 (в редакції від 07.05.2022, далі за текстом - Закон №12O7-VІІ), тимчасово окупована російською федерацією територія України (далі - тимчасово окупована територія) є невід`ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Тимчасова окупація російською федерацією територій України, визначених частиною першою статті 3 цього Закону, незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для російської федерації жодних територіальних прав. За державою Україна, територіальними громадами сіл, селищ, міст, розташованих на тимчасово окупованій території, органами державної влади, органами місцевого самоврядування та іншими суб`єктами публічного права зберігається право власності, інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що знаходиться на тимчасово окупованій території.
Тимчасово окупованою територією, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону №1207-VІІ, є частини території України, в межах яких збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації.
Так, після повної військової окупації території міста Енергодар, Енергодарської міської територіальної громади Василівського району Запорізької області, у період часу з 04.03.2022 по 27.03.2022, представниками зф держави-агресора рф всупереч порядку установленого Конституцією України, Законами України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншим діючим нормативно-правовим актам, за підтримки місцевих мешканців, які підтримали військове вторгнення на територію України та інших лояльних до держави-агресора рф верств населення, цілеспрямовано створено військову окупаційну адміністрацію у м. Енергодар Запорізької області - мовою оригіналу «общественный совет самоорганизации города Энергодар», назва якого 06.04.2022 змінено на мовою оригіналу - «администрация города Энергодар», а у подальшому змінено на мовою оригіналу - «Военно-гражданская администрация города Энергодар», з місцем фактичного розташування: Запорізька область, Василівський район, м. Енергодар, вул. Курчатова, буд. 11 (приміщення Енергодарської міської ради).
Положеннями п. 6 ч. 1 ст. 1-1 Закону №1207-VII визначено, що окупаційна адміністрація російської федерації, це сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб`єктів адміністративних послуг.
Так, ОСОБА_5 починаючи з липня 2022 року, будучи проросійськи налаштованою особою, діючи умисно, із власних корисливих та ідеологічних мотивів, з метою підтримання окупаційної влади, встановленої зф держави-агресора рф, усвідомлюючи протиправність своїх дій та бажаючи настання негативних наслідків перебуваючи на території міста Енергодар, Енергодарської міської територіальної громади Василівського району Запорізької області, яка з
04.03.2022 є тимчасово окупованою територією, прийняв пропозицію від невстановлених осіб із числа представників окупаційної влади держави-агресора рф та добровільно зайняв посаду «начальника юридичного управління» (мовою оригіналу - «начальник юридического управлення»), пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконному органі влади, окупаційній адміністрації держави-агресора рф мовою оригіналу - «Военно-гражданской администрации города Энергодар», створеному на тимчасово окупованій території міста Енергодар, з місцем фактичного розташування: Запорізька область, Василівський район, м. Енергодар, вул. Курчатова, буд. і і (приміщення Енергодарської міської ради).
Перебуваючи на незаконно займаній посаді в незаконному органі влади ОСОБА_5 , бажаючи проявити себе та довести окупаційній владі свою лояльність та відданість, в межах покладених повноважень, вчиняє протиправні дії щодо загального керівництва та організації роботи підпорядкованих останньому працівників «мовою оригіналу - юридического управления»), незаконного органу влади - окупаційній адміністрації держави-агресора рф, розподіляє обов`язки між підпорядкованими йому працівниками, організовує взаємодію між працівниками та координує роботу окупаційної адміністрації, в межах покладених повноважень, а також вчиняє інші незаконні дії направлені на допомогу представникам окупаційної влади держави-агресора рф у встановленні та підтриманні їх незаконної влади на тимчасово окупованій території м. Енергодар.
Вказаними умисними діями ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 111-1 КК України - колабораційна діяльність, тобто добровільне зайняття громадянином України посади, пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.
Ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 21.07.2025 року надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №22025080000001017 від 07.07.2025, за підозрою ОСОБА_5 .
Відповідно до ст.297-1 КПК України спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цієї глави. Спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 111-1, 111-2, 112, 113, 114, 114-1, 114-2, 115, 116, 118, частиною другою статті 121,частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1,147,частинами другою - п`ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258-6, 348, 364, 364-1, 365, 365-2, 368, 368-2, 368-3, 368-4, 369, 369-2, 370, 379, 400, 408, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук. Відповідно до ч.3 ст.323 КПК України судовий розгляд у кримінальному провадженні щодо злочинів, зазначених у частині другій статті 297-1 цього Кодексу, може здійснюватися за відсутності обвинуваченого (in absentia), крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності (спеціальне судове провадження) та/або оголошений в міжнародний розшук.
Згідно із зазначеним, виклик в судові засідання ОСОБА_5 здійснювався шляхом розміщення оголошення в газетах «Урядовий кур`єр» та «Голос України».
Відповідно до ч.2 ст.7 КПК України зміст та форма кримінального провадження за відсутності підозрюваного або обвинуваченого (in absentia) повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, зазначеним у частині першій цієї статті, з урахуванням особливостей, встановлених законом.
Зважаючи на специфіку спеціального судового провадження (ч.3 ст.323 КПК України) суд зберігаючи неупередженість та безсторонність, надає особливого значення охороні прав та законних інтересів обвинуваченого як учасника кримінального провадження, яке відбувається за його відсутності, забезпеченню повного та неупередженого судового розгляду з тим, щоб до обвинуваченого була застосована належна правова процедура в контексті приписів ст.2 КПК України з дотриманням всіх загальних засад кримінального провадження з урахуванням особливостей, встановлених виключно законом. Ці особливості вимагають від суду прискіпливої оцінки кожного поданого доказу обвинувачення, відтак поріг вимогливості до доказування у даному випадку має бути підвищений.
Відповідно до ст.ст.84-85 КПК України, доказами у кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставини, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Винуватість ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України, повністю підтверджується сукупністю наступних досліджених в судовому засіданні доказів.
7.07.2025 року внесені відомості до ЄРДР №22025080000001017 про кримінальне правопорушення, передбачене ч.5 ст. 111-1 КК України.
Відповідно до постанови прокурора про виділення матеріалів досудового розслідування в окреме провадження від 7.07.2025 року виділено з матеріалів кримінального провадження №22022080000000065 від 29.03.2022 року матеріали досудового розслідування за епізодом вчинення ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України.
Відповідно до протоколу огляду від 12.06.2025 року під час огляду в мережі Інтернет «Telegram-каналу» під назвою «Энергодар сегодня» виявлено публікацію від 11.04.2022 о 16.53 год. щодо нелегітимного само проголошення ОСОБА_6 себе головою адміністрації міста Енергодар та формування незаконних органів самоврядування представниками окупаційної влади.
Відповідно до протоколу огляду від 7.02.2025 року під час огляду в мережі Інтернет сайту «Федеральной налоговой службы россии» виявлено реєстрацію юридичної особи рф - «военно гражданской администрации Энергодара».
Відповідно до протоколу огляду від 12.06.2025 року виявлено ряд публікацій в мережі Інтернет, в яких відображена (розміщена) інформація про діяльність ОСОБА_5 .
У «Telegram-каналі» під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виявлено публікацію за 6.02.2023 року «Вот еще один недоколобок! ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , НОМЕР_1 , НОМЕР_7, ІНФОРМАЦІЯ_4.
Евгеша оказался вундеркиндом в глазах необразованного стада! И по этому поводу он стал начальником юридического отдела в администрации! Как вы понимаете, юрист из него плохой, раз он сам себе подписал статью 111-1. Конечно же в 28 лет можно было набраться опыта, чтобы стать начальником отдела! …»
Відповідно до протоколу огляду від 12.06.2025 року виявлено ряд публікацій в мережі Інтернет, в яких відображена (розміщена) інформація про діяльність ОСОБА_5 .
У «Telegram-каналі» під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виявлено публікацію за 2.10.2022 року:
«… ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 . Этот ОСОБА_8 оформляет бумажки, которые кто-то называет доверенностью и радуется временной «власти»…».
Відповідно до протоколу пред`явлення особи для впізнання за фотознімками від 17.02.2023 року свідок ОСОБА_10 впізнав серед представлених фотознімків ОСОБА_5 , який був призначений начальником юридичного відділу в «ВГА у м. Енергодарі».
Ухвалою слідчого судді Запорізького апеляційного суду від 8.07.2025 року ЄУН 4807/3776/25 надано дозвіл на використання у кримінальному провадженні №22025080000001017 інформації, що міститься у протоколі про результати зняття інформації з електронних інформаційних систем №59/14/69т від 2.02.2023 року з додатком, а також процесуальних документах, на підставі яких вказана інформація отримана, отриманих і складених у рамках кримінального провадження №22022080000000102 від 29.03.2022 року.
Відповідно до ухвали слідчого судді Запорізького апеляційного суду від 3.11.2022 року ЄУН 4807/4498/22 надано дозвіл на проведення негласних слідчих розшукових дій відносно ОСОБА_11 пов`язаних із втручанням у приватне спілкування громадянина та інших видів негласних слідчих (розшукових) дій.
Відповідно до протоколу за результатами проведення негласної слідчої дії - зняття інформації з електронних інформаційних систем від 1.01.2023 року в ході проведення негласної слідчої розшукової дії було отримано доступ до відомостей з електронної пошти з адресою « ІНФОРМАЦІЯ_9 » , який зареєстрований на абонентський номер телефону оператора зв`язку НОМЕР_2 , що використовується громадянкою України ОСОБА_11 .
Відповідно до інформації з облікового запису остання співпрацює з окупаційною владою, займає посаду у незаконному окупаційному органі влади - військово-цивільної адміністрації м.Енергодар (мовою оригіналу - военно-гражданской администрации города Энергодар). З зазначеного облікового запису відбувався обмін повідомленнями, стосовно фінансових питань діяльності ВЦА м.Енергодар, отримання звітності та формування бюджетних запитів, штатного розкладу комунальних підприємств міста Енергодар, узгодження бюджетних асигнувань та виплат в Департаменті фінансів, скликання нарад.
Відповідно до протоколу за результатами проведення негласної слідчої дії - зняття інформації з електронних інформаційних систем від 1.08.2025 року в ході проведення негласної слідчої розшукової дії було отримано доступ до відомостей з електронної пошти з адресою « ІНФОРМАЦІЯ_9 » , який зареєстрований на абонентський номер телефону оператора зв`язку НОМЕР_2 , що використовується громадянкою України ОСОБА_11 .
Відповідно до інформації з облікового запису остання співпрацює з окупаційною владою, займає посаду у незаконному окупаційному органі влади - військово-цивільної адміністрації м.Енергодар (мовою оригіналу - военно-гражданской администрации города Энергодар). З зазначеного облікового запису відбувався обмін повідомленнями, стосовно фінансових питань діяльності ВЦА м.Енергодар, отримання звітності та формування бюджетних запитів, штатного розкладу комунальних підприємств міста Енергодар, узгодження бюджетних асигнувань та виплат в Департаменті фінансів, скликання нарад.
В ході огляду папок та файлів встановлено, що серед них маються скан-копії документів щодо листування між незаконними органами, створеними окупаційною адміністрацією, зокрема щодо оплати праці, преміювання працівників вказаних незаконних органів, плани роботи на рік, звітування. Серед переліку працівників наявний « ОСОБА_7 . Начальник юридического управления». У платіжних відомостях від 31.08.2022 року, 31.10.2022 зазначена інформація щодо місця проживання ОСОБА_5 : АДРЕСА_2 , вказаний паспорт НОМЕР_3 , виданий 8.02.2011 року К-Дніпровським РВ УМВС.
Ухвалою слідчого судді Запорізького апеляційного суду від 8.07.2025 року ЄУН 4807/3775/25 надано дозвіл на використання у кримінальному провадженні №22025080000001017 інформації, що міститься у протоколі про результати зняття інформації з електронних інформаційних систем №59/15/69т від 20.02.2023 року з додатком, а також процесуальних документах, на підставі яких вказана інформація отримана, отриманих і складених у рамках кримінального провадження №22022080000000066 від 16.03.2022 року.
Відповідно до ухвали слідчого судді Запорізького апеляційного суду від 12.01.2023 року ЄУН 4807/91/23 надано дозвіл на проведення негласних слідчих розшукових дій відносно ОСОБА_12 пов`язаних із втручанням у приватне спілкування громадянина та інших видів негласних слідчих (розшукових) дій.
Відповідно до протоколу за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних інформаційних систем від 20.02.2023 року отримано доступ до облікового запису у додатку «Telegram» з ім`ям « ОСОБА_13 », що використовується громадянкою України ОСОБА_12 за номером « НОМЕР_4 ». Відповідно до інформації з облікового запису остання співпрацює з окупаційною владою, займає посаду у незаконному окупаційному органі влади - військово-цивільної адміністрації м.Енергодар (мовою оригіналу - военно-гражданской администрации города Энергодар). Відповідно до ідентифікатору абонентського номера телефону оператора мобільного зв`язку « НОМЕР_4 », на який зареєстрований аккаунт у мессенджері «Telegram» з нікнеймом « ОСОБА_13 », отримано відомості щодо контактів осіб з керівного складу незаконно створеної військової цивільної адміністрації Запорізької області (ВЦА), російських окупаційних військ (РОВ). Аккаунт має 125 активних чатів, в яких міститься інформація щодо діяльності ВЦА та РОВ на території м. Енергодар Запорізької області з 24.02.2022 року. Так приватний чат/група « ІНФОРМАЦІЯ_10 » серед учасників є ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_5 , НОМЕР_6 . Аккаунт також має документ формату «.xls», отриманий від абонента « ОСОБА_14 » 24.08.2022 року щодо громадян України - працівників незаконно утвореної ВЦА м. Енергодар з відомостями про кількість відпрацьованих ними годин за травень-серпень 2022 року.
Відповідно до протоколу огляду носія інформації №55/15/т/9-3068т за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних інформаційних систем від 4.08.2025 року було отримано доступ до облікового запису у додатку «Telegram» з ім`ям « ОСОБА_13 », що використовується громадянкою України ОСОБА_12 за номером « НОМЕР_4 » та містить інформації з облікового запису щодо співпраці останньої з окупаційною владою, займає посаду у незаконному окупаційному органі влади - військово-цивільної адміністрації м.Енергодар (мовою оригіналу - военно-гражданской администрации города Энергодар). Серед документів та файлів, що були отримані ОСОБА_12 у месенджері «Telegram» міститься інформація щодо діяльності ВЦА та РОВ на території м. Енергодар Запорізької області з 24.02.2022 року. Аккаунт також має документ формату «.xls», отриманий від абонента «ОСОБА_14» 24.08.2022 року щодо громадян України - працівників незаконно утвореної ВЦА м. Енергодар з відомостями про кількість відпрацьованих ними годин за травень-серпень 2022 року, серед яких мається відомості про відпрацьований час та нараховану зарплату ОСОБА_5 .
Свідок ОСОБА_15 в судовому засіданні пояснив, що знайомий з ОСОБА_5 до лютого 2022 року. Про те, останній зайняв посаду в окупаційній адміністрації йому стало відомо від спільних знайомих.
Свідок ОСОБА_16 в судовому засіданні пояснив, що знайомий з ОСОБА_5 . Свідок у квітні 2022 року виїжджав з окупованої території, а у серпні 2022 року повертався до Енергодара. Заходив до будівлі адміністрації, де ОСОБА_5 та багато інших колишніх працівників місцевої ради, що залишилися на окупованій території та почали працювати в незаконно створених органах окупаційної влади. Був здивований, коли дізнався, що ОСОБА_5 працює начальником юридичного управління. Бачив в адміністрації на дверях кабінету табличку із прізвищем ОСОБА_5 та його посадою.
Свідок ОСОБА_17 в судовому засіданні надали пояснення, що після початку вторгнення не бачив ОСОБА_5 . Після початку окупації ОСОБА_5 почав працювати в окупаційній владі. Про це йому повідомили спільні знайомі.
Проаналізувавши та оцінивши досліджені в судовому засіданні докази, суд вважає, що всі зазначені докази є належними, допустимими та достовірними. Вони узгоджуються між собою.
В той же час, досліджені в суді докази є достатніми, оскільки, як окремо, так і в сукупності, у повній мірі доводять винуватість ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України.
У суду відсутні підстави для сумніву у допустимості цих доказів, які зібрані в порядку, що передбачений КПК України.
Вважаючи достатньо забезпеченими в ході судового розгляду процесуальні права сторони захисту та сторони обвинувачення, в тому числі на надання ними доказів на підтвердження і спростування висунутого обвинувачення, суд керується принципами реалізації права особи на справедливий суд, яке закріплено у ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, за яким винуватість особи у вчиненні злочину має бути доведена поза розумним сумнівом.
Дане кримінальне провадження за відсутності обвинуваченого (in absentia) відповідає загальним засадам кримінального провадження, з урахуванням особливостей, встановлених законом. Стороною обвинувачення використані передбачені законом можливості для дотримання прав обвинуваченого, зокрема, права на захист, на доступ до правосуддя, таємницю спілкування, невтручання у приватне життя.
Судом під час провадження у справі вживалися усі можливі належні заходи для виклику обвинуваченої до суду та повідомлення про порядок, дату і час розгляду справи, в тому числі для забезпечення права на захист, зокрема шляхом оприлюднення судового виклику в газеті «Урядовий кур`єр», «Голос України» та на офіційному веб-сайті суду.
Пом`якшуючих покарання обвинуваченої обставин судом не встановлено.
Обтяжуючих покарання обставин немає.
При призначенні покарання суд враховує, що підсудним скоєно умисний тяжкий злочин, той факт, що він є не судимим, офіційно не працевлаштований, та виходить з того, що призначене покарання, має бути необхідним і достатнім для виправлення та попередження нових злочинів.
З урахуванням предмета посягання, характеру діяння, способу, місця та часу скоєння злочину, форми, виду і ступеня провини, мотивів і мети злочину, обставин, що характеризують поведінку винного до скоєння злочину, обставин, безпосередньо пов`язаних із вчиненням злочину, що характеризують поведінку винного після вчинення злочину, а також індивідуальних особливостей особистості: стать, вік, стан здоров`я, сімейний стан, спосіб життя, - суд приходить до висновку про можливість призначення покарання, у вигляді позбавлення волі ближче до максимальних меж санкції відповідної статті та додаткового покарання - конфіскацією всього належного його на праві приватної власності майна, з позбавленням на підставі ст. 55 КК України права обіймати посади в органах державної влади (у тому числі у правоохоронних) та місцевого самоврядування строком на 15 (п`ятнадцять) років.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.368-370, 373-374 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Призначити покарання ОСОБА_5 за ч.5 ст. 111-1 КК України у вигляді 10 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 15 (п`ятнадцять) років з конфіскацією всього належного йому майна.
Початок строку відбування покарання ОСОБА_5 рахувати з моменту фактичного затримання.
Строк додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати посади в органах державної влади (у тому числі у правоохоронних) та місцевого самоврядування рахувати з моменту відбуття основного покарання.
Вирок може бути оскаржений до Запорізького апеляційного суду через Дніпровський районний суд міста Запоріжжя протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, вважається, що вирок суду не набрав законної сили.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Копію вироку, яка підлягає врученню обвинуваченому, вручити захиснику, відповідно до вимог ст. 323 КПК України.
Суддя: ОСОБА_1