Єдиний державний реєстр судових рішень Справа №751/8158/25
Провадження №2/751/829/26
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 квітня 2026 року місто Чернігів
Н о в о з а в о д с ь к и й р а й о н н и й с у д м і с т а Ч е р н і г о в а
в складі: головуючого - судді Яременко І. В.
при секретарі Усік Ю.О.,
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Зеленбуд» Чернігівської міської ради про відшкодування матеріальної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
Адвокат Шаповалов М.С. звернувся до суду з позовом в інтересах ОСОБА_1 до КП «Зеленбуд» Чернігівської міської ради про стягнення матеріальної шкоди в розмірі 24 512,06 грн та понесених судових витрат.
Заявлені вимоги обґрунтовують тим, що 17.07.2021 у м. Чернігові по вул. В.Дрозда, 15, на території ПАТ «Чернігівський механічний завод» було пошкоджено автомобіль ВАЗ-2106, д.н.з. НОМЕР_1 , внаслідок падіння дерева. Жодних позначок про аварійність даного зеленого насадження або того, що в місці знаходження дерева паркування заборонено, не було. Вартість відновлювального ремонту автомобіля ВАЗ-2106, д.н.з. НОМЕР_1 , складає 24512,06 грн.
Позивач з посиланням на ст. ст. 386, 1166 ЦК України, норми Закону України «Про благоустрій» стверджує, що відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними, а відтак і за спричинену шкоду унаслідок неналежного виконання таких обов`язків покладається на відповідача.
Ухвалою судді від 03.11.2025 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху для виправлення в ній указаних недоліків.
Ухвалою судді від 22.12.2025 відкрито провадження по справі та призначено розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
11.02.2026 відповідачем через систему «Електронний суд» подано відзив на позов, згідно якого вважають позов безпідставним з огляду на те, що КП «Зеленбуд» не є балансоутримувачем об`єктів благоустрою та зелених насаджень по вул. В.Дрозда, не має жодних прав на земельну ділянку по АДРЕСА_1 , не має рішень органу місцевого саврядування (власника) щодо призначення підприємства балансоутримувачем зелених насаджень міста або про передачу на баланс зелених насаджень міста і не уповноважувалося на здійснення догляду за зеленими насадженнями. КП «Зеленбуд» надає послуги місту на підставі оплатного господарського договору про надання послуг з благоустрою озеленених територій, укладеного за результатом публічної закупівлі, виключно в обсягах, передбачених договором (а.с. 48-77).
18.02.2026 представником позивача на адресу суду подані пояснення, згідно яких зазначає, що з питання відповідальної особи за завдані збитки під час падіння зелених насаджень на території м. Чернігова, які перебувають у володінні територіальної громади міста є КП «Зеленбуд» Чернігівської міської ради (а.с. 78-79)
Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, розглядаючи позов в межах заявлених вимог, суд доходить наступного висновку.
Відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 , ОСОБА_1 є власником автомобіля марки ВАЗ-21063, 1990 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1 (а.с. 8).
Згідно довідки ЧРУП ГУНП в Чернігівській області № 11352 про результати перевірки за зверненням від 05.08.2021, в ЖЄО за № 45275 від 17.07.2021 було зареєстровано звернення ОСОБА_2 з приводу пошкодження автомобілів, у тому числі ВАЗ 2106, д.н.з. НОМЕР_1 , які були надані в ремонт сервісу ФОП « ОСОБА_3 » за адресою: АДРЕСА_1 , у результаті падіння дерева при сильному вітрі. В ході проведення перевірки було встановлено, що ознак кримінального правопорушення не встановлено (а.с. 7).
Відповідно до висновку експертного автотоварознавчого дослідження транспортного засобу № 192 від 09.08.2021, проведеного на замовлення ОСОБА_1 експертом-автотоварознавцем ОСОБА_4 , вартість відновлювального ремонту автомобіля легкового «ВАЗ-21063», р.н. НОМЕР_1 , необхідного для усунення пошкоджень, отриманих від падіння дерева 17.07.2021, з урахуванням значення коефіцієнту фізичного зносу його складників, з урахуванням суми ПДВ у вартості робіт, складників та ремонтних матеріалів, станом на дату оцінки 17.07.2021 складає 24512,06 грн; вартість матеріального збитку, завданого власнику автомобіля легкового «ВАЗ-21063», р.н. НОМЕР_1 , внаслідок його пошкодження від падіння дерева 17.07.2021, у тому числі з урахуванням розміру втрат товарної вартості у сумі 0 грн, станом на дату оцінки 17.07.2021 складає 24512,06 грн (а.с. 10-19).
Відповідно до висновку експерта за результатами проведення судової земельно-технічної експертизи у цивільній справі № 751/7946/21 № 84/23-24 від 18.07.2024, багаторічне насадження (дерево), яке пошкодило автомобіль марки ВАЗ 2106, д.н.з. НОМЕР_1 , знаходилось за межами земельної ділянки з кадастровим номером 7410100000:01:0004:0344; земельна ділянка, на якій знаходилось багаторічне насадження (дерево), яке пошкодило автомобіль марки ВАЗ, н.з. НОМЕР_1 , знаходилось на землях комунальної власності Чернігівської міської ради (а.с. 21-22).
11.05.2021 між Управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради (далі - Замовник) та КП «Зеленбуд» Чернігівської міської ради (далі - Виконавець) укладено договір №6030/36 (а.с. 63-64).
Згідно п. 1.1 Договору виконавець зобов`язується з власних матеріалів, своїми засобами та на свій ризик, у передбачений договором строк надати послуги відповідно до предмету закупівлі: ДК 021:2015- 77310000-6 Послуги з озеленення територій та утримання зелених насаджень (Благоустрій озеленених територій) та тендерної пропозиції, а замовник - прийняти і оплатити вказані послуги, у порядку визначеному договором та чинним законодавством України.
Згідно п. 5.1 Договору, строк надання послуг: до 312 грудня 2021 року, з правом передчасного виконання.
У п. 5.5 Договору визначено місце надання послуг, у тому числі, зелені зони вздовж міста.
У додатку № 1 до Договору зазначені найменування послуг та їх вартість, зокрема такі послуги як обрізування з проріджуванням у складних умовах крон дерев, видалення дерев коронування дерев (видалення частини дерева (крони), звалювання дерев в міських умовах тощо, тобто здійснення робіт, спрямованих на догляд за станом дерев та попередження можливих негативних наслідків у разі його погіршення (а.с. 65).
Додатком № 2 до Договору визначено перелік об`єктів та елементів благоустрою м. Чернігова, у якому зазначено вул. Володимира Дрозда (а.с. 66-69).
Розпорядженням Виконавчого комітету Чернігівської міської ради народних депутатів від 14.10.1994 №215-р зареєстровано як юридичну особу та затверджено статут Державного комунального ремонтно-будівельного підприємства «Зеленбуд» Чернігівської міської Ради народних депутатів (а.с. 70-71).
Розпорядженням Чернігівської міської ради від 14.02.2002 №40-р затверджено статут та перереєстровано Державне комунальне ремонтно-будівельне підприємство «Зеленбуд» в Чернігівське комунальне ремонтно-будівельне підприємство «Зеленбуд» Чернігівської міської ради (а.с. 72-73).
Відповідно до статуту КП «Зеленбуд» ЧМР, затвердженого рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 05.03.2020 № 90, КП «Зеленбуд» створено на базі відокремленої частини майна спільної власності територіальної громади м. Чернігова і є правонаступником Чернігівського комунального ремонтно-будівельного підприємства «Зеленбуд», створеного згідно з рішеням виконавчого комітету Чернігівської міської ради народних депутатів № 215-р від 14.10.1994, перереєстрованого розпорядженням міського голови від 14.02.2002 № 40-р (а.с. 53-58).
Згідно п. 2.1 Статуту, підприємство створено з метою здійснення господарської діяльності у сфері виконання робіт зі створення, утримання, відновлення, організації, підтримання, реконструкції та санітарного очищення об`єктів благоустрою, враховуючи об`єкти благоустрою зеленого господарства. Підприємство здійснює свою діяльність на комерційній основі з метою одержання прибутків в інтересах власника і трудового колективу.
Згідно з копією листа Виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 05.08.2025 №234/2-03, конкурс на визначення балансоутримувача дерев у місті Чернігів, міською радою та її виконавчими органами не проводився. Вказані зелені насадження на балансі Чернігівської міської ради, її виконавчих органів та комунальних підприємств не обліковуються (а.с. 75).
Згідно довідки КП «Зеленбуд» Чернігівської міської ради від 10.02.2026 № 39, об`єкт благоустрою - вулиця Володимира Дрозда - на балансі КП «Зеленбуд» ЧМР станом на 2021 рік і по теперішній час не перебуває; зелена зона, у тому числі зелені насадження, по вул. В. Дрозда, на балансі КП «Зеленбуд» ЧМР не перебувають; КП «Зеленбуд» ЧМР не отримує бюджетні кошти для фінансування господарської діяльності (а.с. 74).
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі.
Відповідно до ч. 1 та п. 1 ч. 2 ст. 22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є втрати, яких особа зазнала у зв`язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки).
Згідно ч.ч. 1 та 2 ст. 1166 Цивільного кодексу України, яка регулює загальні підстави відповідальності за завдану недоговірну (деліктну) шкоду, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.
Отже, вирішуючи спір про відшкодування шкоди, суд повинен встановити наявність чи відсутність складу цивільного правопорушення, яке має містити такі складові, як:
- неправомірність поведінки особи, тобто її невідповідність вимогам, наведеним в актах цивільного законодавства;
- наявність шкоди, під якою слід розуміти втрату або пошкодження майна потерпілого та (або) позбавлення його особистого нематеріального права, взагалі будь-яке знецінення блага, що охороняється законом, та її розмір;
- причинний зв`язок між протиправною поведінкою та шкодою, який виражається в тому, що шкода має виступати об`єктивним наслідком поведінки заподіювача шкоди, тобто протиправна поведінка конкретної особи (осіб), на яку покладається відповідальність, є тією безпосередньою причиною, що необхідно та невідворотно спричинила шкоду;
- вина заподіювача шкоди, як суб`єктивного елемента відповідальності, що полягає в психічному ставленні особи до вчинення нею протиправного діяння і проявляється у вигляді умислу або необережності, за виключенням випадків, коли в силу прямої вказівки закону обов`язок відшкодування завданої шкоди покладається на відповідальну особу незалежно від вини.
За відсутності хоча б одного із цих елементів цивільна відповідальність не настає.
Статтею 12 ЦПК України встановлено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно ч. 1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (стаття 80 ЦПК України).
Згідно із статтею 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Отже, при поданні позову про відшкодування заподіяної майнової шкоди, на позивача покладається обов`язок довести належними, допустимими та достовірними доказами неправомірність поведінки заподіювача шкоди, наявність шкоди та її розмір, а також причинний зв`язок між протиправною поведінкою та шкодою.
Водночас зі змісту ч. 2 ст. 1166 ЦК України вбачається, що цивільне законодавство в деліктних зобов`язаннях передбачає презумпцію вини заподіювача шкоди, яка полягає в тому, що наявність вини заподіювача шкоди не підлягає доведенню позивачем, а саме відповідач повинен довести, що в його діях відсутня вина у заподіянні збитків.
Правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів визначає Закон України «Про благоустрій населених пунктів».
Поняття благоустрою населених пунктів визначене у ч. 1 ст. 1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», відповідно до положень якого - це комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також інших заходів, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
Пунктом 5 ч. 2 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить здійснення самоврядного контролю за станом благоустрою та утриманням територій населених пунктів, інженерних споруд та об`єктів, підприємств, установ та організацій, майданчиків для паркування транспортних засобів (у тому числі щодо оплати послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів), озелененням таких територій, охороною зелених насаджень, водних об`єктів тощо.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» суб`єктами у сфері благоустрою населених пунктів є органи державної влади та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, органи самоорганізації населення, громадяни.
До об`єктів благоустрою населених пунктів належать території загального користування, в тому числі вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки (п. 1 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»).
Елементами (частинами) об`єктів благоустрою є зелені насадження уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях, бульварах, в садах, інших об`єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях (п. 2 ч. 1 ст. 21 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»).
Згідно ч. 1 ст. 15 вказаного Закону органи державної влади та органи місцевого самоврядування можуть утворювати підприємства для утримання об`єктів благоустрою державної та комунальної власності. У разі відсутності таких підприємств органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень визначають на конкурсних засадах відповідно до закону балансоутримувачів таких об`єктів.
Пунктом 3.2 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105 (далі - Правила), передбачено, що елементами благоустрою є: покриття доріжок відповідно до норм стандартів; зелені насадження (у тому числі снігозахисні, протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, у парках, скверах і алеях, бульварах, садах, інших об`єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях; будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів; засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами; комплекси та об`єкти монументального мистецтва; обладнання дитячих, спортивних та інших майданчиків; малі архітектурні форми; інші елементи благоустрою.
Відповідно до пункту 5.5. Правил відповідальними за збереження зелених насаджень, належний догляд за ними є: на об`єктах благоустрою державної чи комунальної власності - балансоутримувачі цих об`єктів; на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях - установи, організації, підприємства; на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво, - забудовники чи власники цих територій; на безхазяйних територіях, пустирях - місцеві органи самоврядування; на приватних садибах і прилеглих ділянках - їх власники або користувачі.
Таким чином, балансоутримувачем зелених насаджень є уповноважене органами місцевого самоврядування підприємство, яке відповідає за утримання та збереження зелених насаджень.
Рішенням Чернігівської міської ради від 24.12.2019 № 49-VIІ затверджено Правила благоустрою території міста Чернігова (далі - Правила благоустрою).
Відповідно до п. 2.14 Правил благоустрою відповідальними суб`єктами за утримання, належний санітарний та технічний стан об`єктів благоустрою є:
2.14.1. Виконавчі органи Чернігівської міської ради або комунальні підприємства Чернігівської міської ради, яким передано речові права (право оперативного управління, право господарського віддання, право користування тощо) на об`єкти благоустрою.
2.14.2. Комунальні підприємства, які утримують чи обслуговують об`єкти благоустрою (у разі, якщо речові права на об`єкти благоустрою не передано конкретному суб`єкту).
2.14.3. Підприємства, установи, організації щодо об`єктів благоустрою, які перебувають у їх власності, користуванні тощо.
Згідно з п. 4.4.1 Правил благоустрою відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними покладається: щодо насаджень, які знаходяться на об`єктах благоустрою державної чи комунальної власності, на спеціалізовані підприємства зеленого господарства виконавців відповідних послуг згідно з укладеними договорами, або на балансоутримувачів цих об`єктів.
Підпунктом 4.5.1 Правил благоустрою до обов`язків власників та користувачів зелених насаджень належить забезпечення збереження зелених насаджень, квітів, газонів, клумб, квітників, рабаток, доріжок і обладнання та належний догляд за ними відповідно до чинного законодавства та цих Правил благоустрою м. Чернігова.
Пунктом 9.1.11.3 Правил передбачено, що під час проведення щорічних обстежень зелених насаджень потрібно виявляти аварійні дерева.
Відповідно до розділу 12 Правил з метою контролю за станом міських зелених насаджень здійснюють їх загальні, часткові та позачергові огляди. Загальні огляди проводяться двічі на рік навесні та восени. При загальному огляді обстежують усі елементи об`єктів благоустрою, а при частковому лише окремі елементи. Позачергові огляди проводять після злив, ураганів, сильних вітрів, снігопадів, паводків тощо. Огляд проводять: балансоутримувач об`єкта, власник чи користувач земельної ділянки, а за даними обстежень складають відповідні акти.
Отже, КП «Зеленбуд» є спеціально створеним підприємством для утримання об`єктів благоустрою комунальної власності, на яке безпосередньо покладено відповідальність за збереження і належне утримання зелених насаджень, та передав цьому підприємству на утримання зелені насадження розташовані у м. Чернігові.
Відповідач на підставі Договору №6030/36 отримав замовлення від представницького органу територіальної громади м. Чернігова та прийняв на себе зобов`язання по здійсненню усього комплексу робіт, у тому числі, спрямованих на упередження погіршення стану зелених насаджень, їх надмірного розростання, інших факторів, які можуть спричинити падіння дерев або гілок чи створити іншу небезпеку.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» підприємства, установи, організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов`язані утримувати в належному стані об`єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою території населеного пункту прилеглу до цих об`єктів територію; утримувати в належному стані закріплені за ними на умовах договору з балансоутримувачем об`єкти благоустрою (їх частини); відшкодовувати збитки та іншу шкоду, завдану ними внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою та охорони навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, установлених законодавством України.
Відповідно до ч. 5 ст. 24 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» посадові особи підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров`ю громадян, на власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях відповідно до закону.
Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний із належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (SERYAVIN AND OTHERS v. UKRAINE, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року).
Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що саме КП «Зеленбуд» Чернігівської міської ради є особою, яка відповідає за стан зелених насаджень на АДРЕСА_1 , що також підтверджується постановою Чернігівського апеляційного суду від 01.09.2025, а отже позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно ч. 1 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Частинами 1, 2 ст. 141 ЦПК України передбачено, що судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Позивачем понесені і документально підтверджені судові витрати у розмірі: 1211,20 грн судовий збір та 1800,00 грн на проведення автотоварознавчого дослідження, які згідно зі ст. 141 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Позивачем надано суду копію укладеного з адвокатом Шаповаловим М.С. договору про надання правових послуг (професійної правничої допомоги) від 22.07.2021, ордер серії СВ № 1027039, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, акт виконаних робіт від 20.10.2021 та квитанцію до прибуткового касового ордеру №20/21 від 22.07.2021 про сплату позивачем 10 000,00 грн.
З урахуванням викладеного, керуючись вимогами ст.137 ЦПК України, суд враховує складність справи, надані адвокатом послуги, керуючись принципом законності, співмірності та справедливості, суд вважає за доцільне стягнути з відповідача на користь позивача понесені витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 10000 грн.
На підставі наведеного, ст. ст. 22, 386, 1166 ЦК України, керуючись ст.ст. 2, 12, 13, 76-81, 95, 133, 137, 141, 258, 259, 263-265, 268, 279, 354 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Зеленбуд» Чернігівської міської ради про відшкодування матеріальної шкоди - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства «Зеленбуд» Чернігівської міської ради на користь ОСОБА_1 у відшкодування матеріальної шкоди, завданої пошкодженням майна, - 24512 грн 06 коп (двадцять чотири тисячі п`ятсот дванадцять гривень шість копійок).
Стягнути з Комунального підприємства «Зеленбуд» Чернігівської міської ради на користь ОСОБА_1 1211 гривень 20 копійок судового збору, 1800 гривень витрат по проведенню автотоварознавчого дослідження, 10000 гривень витрат на професійну правничу допомогу, а всього 13011 грн 20 коп (тринадцять тисяч одинадцять гривень двадцять копійок).
Рішення може бути оскаржено до Чернігівської апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення складено 17.04.2026
Позивач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ).
Відповідач: Комунальне підприємство «Зеленбуд» Чернігівської міської ради (місцезнаходження: 14034, м. Чернігів, просп. Михайла Грушевського, буд. 168-А, ЄДРПОУ 05388629).
Головуючий - суддя І. В. Яременко