Рішення № 137274619, 10.06.2026, Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Дата ухвалення
10.06.2026
Номер справи
442/2550/26
Номер документу
137274619
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №442/2550/26

Провадження №2/442/1399/2026

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 червня 2026 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

в складі: головуючого судді Нагірної О.Б.,

за участю секретаря судового засідання Лесович О.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дрогобичі в залі суду в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу № 442/2550/26 за позовом КП «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

учасники справи:

представник позивача Мелько Л.М.,

відповідач ОСОБА_1 ,

представник відповідача Курлятович Р.Б.,

встановив:

Позивач звернувся з позовом до відповідача, просить стягнути з останньої заборгованість за послуги з постачання теплової енергії на опалення місць загального користування та плату за абонентське обслуговування в розмірі 7351,56грн.

В обґрунтування позову посилається на те, що відповідач є власником квартири у багатоквартирному житловому будинку, яка відключена від системи централізованого опалення. Позивач з часу відключення квартири Відповідача від ЦО надає йому комунальну послугу з теплопостачання в частині опалення місць загального користування будинку, а також здійснює абонентське обслуговування (розподіл, облік, виставлення рахунків тощо). Нарахування за зазначені послуги проводяться щомісячно відповідно до встановлених тарифів.

Відповідач, починаючи з грудня 2023 року не здійснює оплату за надану послугу, унаслідок чого утворилася заборгованість у розмірі 7351.56 грн (розрахунок нарахування та оплати заборгованості додається) за місцем проживання, а саме за адресою АДРЕСА_1 . Незважаючи на відключення квартири від ЦО, система опалення будинку залишається функціональною, а сам будинок продовжує централізовано опалюватись для забезпечення комфортної температури в місцях загального користування (під`їзди, сходові клітини тощо) та підтримання роботи внутрішньобудинкових мереж. Закон України «Про житлово-комунальні послуги» встановлює обов`язки споживача комунальних послуг.

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 7 індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за встановленими цінами/тарифами у строки, визначені договором.

Таким чином, Відповідач як споживач зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі оплачувати надану йому послугу з теплопостачання. Невиконання цього обов`язку є порушенням договірних зобов`язань і прав Позивача (виконавця послуги) на отримання плати. Відключення окремої квартири від мереж ЦО переводить її на індивідуальний (автономний) режим опалення, але не звільняє власника квартири від участі у витратах на тепло, спожите на потреби всього будинку.

Власник відключеної квартири залишається співвласником будинку та його інженерних мереж, тому продовжує користуватися послугами з опалення спільного майна опосередковано.

Відповідач є співвласником багатоквартирного будинку, а отже, відповідно до ст. 382 ЦК України, співвласником спільного майна цього будинку. Таким чином, від`єднання квартири від ЦО не змінює правового статусу Відповідача як співвласника будинку і не звільняє його від обов`язку утримувати спільне майно, в тому числі через оплату витрат на його опалення МЗК.

Позивач належним чином виконав свої зобов`язання перед Відповідачем забезпечував постачання теплової енергії для будинку, належно інформував Відповідача про нарахування та вимагав оплати, що підтверджується доказами. Відповідач же свого обов`язку не виконав, оплату не вніс, і не надав Позивачу жодних заперечень чи доказів неправомірності нарахувань.

02.04.2026 суддя направила запит до Відділу АДР Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області щодо реєстрації місця проживання відповідача, що містяться в картотеці реєстраційного обліку.

Ухвалою від 21.04.2026 в зазначеній справі відкрито провадження та постановлено розглядати дану справу в порядку спрощеного провадження з повідомленням (викликом) сторін на 04.05.2026. Встановлено відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подачі відзиву на позовну заяву. Також позивачу встановлено п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, а відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення. В зазначений в ухвалі про відкриття провадження строк відповідачем відзиву на позовну заяву не подано.

04.05.2026 розгляд справи відкладено на 08.06.2026.

04.05.2026 від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, просить в позовних вимогах відмовити повністю. Зазначає, що відповідач є власником квартири у багатоквартирному житловому будинку, яка відключена від системи централізованого опалення. Позивач з часу відключення квартири Відповідача від ЦО надає йому комунальну послугу з теплопостачання в частині опалення місць загального користування будинку, а також здійснює абонентське обслуговування (розподіл, облік, виставлення рахунків тощо). Нарахування за зазначені послуги проводяться щомісячно відповідно до встановлених тарифів. Відповідач, починаючи з грудня 2023 року не здійснює оплату за надану послугу, унаслідок чого утворилася заборгованість у розмірі 7351.56 грн (розрахунок нарахування та оплати заборгованості додається) за місцем проживання, а саме за адресою АДРЕСА_1 . Незважаючи на відключення квартири від ЦО, система опалення будинку залишається функціональною, а сам будинок продовжує централізовано опалюватись для забезпечення комфортної температури в місцях загального користування (під`їзди, сходові клітини тощо) та підтримання роботи внутрішньобудинкових мереж. За заявою ОСОБА_1 КП «Управитель «Житлово-комунального об`єднання» Дрогобицької міської ради проведено обстеження житлового будинку АДРЕСА_2 та встановлено наступне : -у місцях загального користування на сходовій клітці першого під`зду цього будинку відсутні опалювальні прилади -у підвальному приміщенні першого під`їзду опалювальні прилади відсутні, проходять труби теплопостачання, теплоізольовані.

07.05.2026 від представника позивача надійшла відповідь на відзив, де зазначає, що багатоквартирний будинок за адресою: АДРЕСА_2 не є відключеним від системи централізованого теплопостачання. У спірний період позивач фактично надавав до цього будинку послугу з постачання теплової енергії, у тому числі в частині теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування та забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення. Позивач не погоджується з доводами відповідача про те, що відсутність окремих опалювальних приладів у місцях загального користування звільняє її від обов`язку сплачувати нарахування за теплову енергію, витрачену на опалення місць загального користування та забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем. Як роз`яснено Міністерством розвитку громад та територій України у листах від 08.04.2022 № 7/11/3238-22 та від 02.05.2025 № 10538/8/10-25, теплопостачальна організація здійснює комерційний облік теплової енергії, наданої для всього будинку як єдиного майнового комплексу, а отже співвласники багатоквартирного будинку беруть участь у розподілі загального обсягу теплової енергії, спожитої будинком, у тому числі тієї, яка витрачена на опалення місць загального користування, допоміжних приміщень та на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення. При цьому обов`язок зі сплати таких нарахувань не ставиться у залежність від наявності чи відсутності окремих опалювальних приладів у місцях загального користування, оскільки чинними нормативно- правовими актами не передбачено звільнення споживачів від оплати теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування, у разі відсутності таких приладів. Так само сам факт відключення окремого приміщення від мережі централізованого опалення або встановлення індивідуальної системи опалення не звільняє власника квартири чи нежитлового приміщення від обов`язку брати участь у розподілі обсягу теплової енергії, витраченої на місця загального користування та забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем, що також прямо підтверджено пунктом 14 Правил відокремлення від мереж централізованого опалення, на який посилається Міністерство у своєму роз`ясненні. Отже, спірні нарахування не є додатковим чи штучно створеним платежем, а становлять частину загального обсягу теплової енергії, яка фактично надійшла до будинку, була облікована як спожита будинком у цілому та підлягала розподілу між споживачами відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг. Відповідач є співвласником спільного майна багатоквартирного будинку, а тому несе обов`язок брати участь у витратах, пов`язаних з утриманням такого майна та оплатою комунальних послуг, що стосуються спільного майна будинку. Внутрішньобудинкові мережі теплопостачання є складовою спільного майна, а місця загального користування та допоміжні приміщення обслуговують усіх співвласників будинку незалежно від того, який спосіб опалення встановлено в конкретній квартирі. Отже, сама по собі відсутність батарей чи інших окремих приладів у під`їзді або іншому місці загального користування не спростовує факту існування внутрішньобудинкової системи теплопостачання, не виключає наявності трубопроводів, арматури, транзитних ділянок мереж та відповідних теплових втрат, а тому не є підставою для звільнення відповідача від оплати спірних нарахувань.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, надала пояснення , аналогічні зазначеним в позовній заяві.

Відповідач в судовому засіданні позов заперечила, пояснила, що її квартира відключена від центрального опалення, а відтак вона не може оплачувати послугу, яку не отримує.

Представник відповідача позовні вимоги заперечила, покликалась на пояснення, викладені у відзиві на позовну заяву.

Дослідивши та перевіривши зібрані по справі докази, заслухавши пояснення сторін, оцінивши їх в сукупності, суд вважає, що позов слід задовольнити з наступних підстав.

Відповідно до статей 11, 13, 14 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини. Цивільні права і обов`язки особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства. При здійсненні своїх прав особа зобов`язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб.

Всебічно і повно з`ясувавши всі обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення сторін, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги позивача слід задовольнити з наступних підстав.

Згідно із ч. 1ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Суд встановив, що судовим наказом Дрогобицького міськрайонного суду від 24.10.2025 у справі №442/7973/25 наказано стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , на користь КП «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради Львівської області заборгованість за послуги теплопостачання в розмірі 5156,40 грн. та судовий збір у розмірі 242,24 грн.

Ухвалою Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 10.11.2025 судовий наказ від 24.10.2025 у справі №442/7973/25 скасовано.

З акту пуску теплоносія від 08.11.2023 вбачається, що на підставі акту від 05.10.2023 «Про готовність системи централізованого опалення до прийняття теплоносія» проведено подачу теплової енергії 08.11.2023 в приміщення житлового будинку по АДРЕСА_2 .

З акту пуску теплоносія від 24.10.2024 вбачається, що на підставі акту від 14.10.2024 «Про готовність системи централізованого опалення до прийняття теплоносія» проведено подачу теплової енергії 24.10.2024 в приміщення житлового будинку по АДРЕСА_2 .

З акту пуску теплоносія від 01.11.2025 вбачається, що на підставі акту від 30.10.2025 «Про готовність системи централізованого опалення до прийняття теплоносія» проведено подачу теплової енергії 01.11.2025 в приміщення житлового будинку по АДРЕСА_2 .

Відповідно до Наказу КП «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради №125 від 30.09.2025 «Про розмір плати за абонентське обслуговування, з 1 жовтня 2025 встановлено розмір плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента в місяць на протязі року: в будинках, які обладнані приладами теплової енергії 26,77 грн ( з ПДВ), в будинках, яких відсутні прилади обліку теплової енергії 21,97 грн (з ПДВ).

Відповідно до Наказу КП «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради №135 від 04.10.2024 «Про розмір плати за абонентське обслуговування, з 1 жовтня 2024 встановлено розмір плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента в місяць на протязі року: в будинках, які обладнані приладами теплової енергії 25,95 грн ( з ПДВ), в будинках, яких відсутні прилади обліку теплової енергії 21,58 грн (з ПДВ).

Відповідно до Наказу КП «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради №119 від 28.09.2023 «Про розмір плати за абонентське обслуговування, з 1 жовтня 2023 встановлено розмір плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента в місяць на протязі року: в будинках, які обладнані приладами теплової енергії 22,99 грн ( з ПДВ), в будинках, яких відсутні прилади обліку теплової енергії 18,98 грн (з ПДВ).

Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», предметом регулювання цього Закону є відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та управління побутовими відходами, а також відносини, що виникають у процесі надання послуг з постачання та розподілу електричної енергії і природного газу споживачам у житлових, садибних, садових, дачних будинках.

Згідно п.2 ч.1 ст.5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», до житлово-комунальних послуг належать комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, управління побутовими відходами.

Відповідно до п.3 ч.2 ст.6 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», виконавцем послуг з постачання теплової енергії є теплопостачальна організація.

Згідно п.11 ч.1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», плата за абонентське обслуговування - платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг (далі - індивідуальний договір) або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг (далі - індивідуальний договір з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем) (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії), що включає витрати виконавця, пов`язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача), крім випадків, визначених цим Законом, а також за виконання інших функцій, пов`язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води).

Відповідно до ч.5 ст.13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», плата виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання, складається з: плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну комунальну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до законодавства; плати за абонентське обслуговування, яка не може перевищувати граничний розмір, визначений Кабінетом Міністрів України.

Граничний розмір плати за абонентське обслуговування визначений Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами» від 21 серпня 2019 року №808, зі змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №928 від 01 вересня 2021 року.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»: виконавець комунальної послуги - суб`єкт господарювання, що надає комунальну послугу споживачу відповідно до умов договору; житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг; індивідуальний споживач - фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об`єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги; споживач житлово-комунальних послуг (далі - споживач) - індивідуальний або колективний споживач.

Згідно ч.2 ст.10 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», визначений за допомогою вузла комерційного обліку обсяг спожитої у будівлі теплової енергії включає обсяги теплової енергії на опалення житлових та нежитлових приміщень, які є самостійними об`єктами нерухомого майна, опалення місць загального користування, гаряче водопостачання (у разі обліку теплової енергії у гарячій воді), забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання (за наявності циркуляції) та розподіляється між споживачами у порядку, визначеному цією статтею та Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, що затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2018 року №315.

Відповідно до ч.6 ст.10 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», обсяг теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень будівлі, а також на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання, розподіляється відповідно до правил, встановлених цією статтею, також на власників (співвласників) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання.

Згідно п.14 Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №830 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2021 року №1022), відокремлення (відключення) від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води не звільняє власників квартир та нежитлових приміщень від обов`язку відшкодування витрат за обсяг теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень та на функціонування внутрішньобудинкових систем опалення будівлі/будинку. Такий обсяг теплової енергії розраховується та розподіляється між всіма споживачами відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Мінрегіону від 22 листопада 2018 року № 315.

Відповідно до п.38 Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №830 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2021 року №1022), споживач не звільняється від оплати послуги у частині відшкодування витрат за частину обсягу теплової енергії на задоволення загальнобудинкових потреб на опалення, який складається з обсягу теплової енергії на опалення місць загального користування і допоміжних приміщень будинку та обсягу теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання (за наявності циркуляції), у разі відключення (відокремлення) його квартири або нежитлового приміщення від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання).

За вказаних обставин, відключення квартири, яка знаходиться по АДРЕСА_1 , власником якої є відповідачка ОСОБА_1 , від систем централізованого опалення, не звільняє останнього від обов`язку відшкодувати позивачу КП «Дрогобичтеплоенерго» витрати за обсяг теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень та на функціонування внутрішньобудинкових систем опалення будівлі/будинку, у зв`язку з чим посилання відповідачки на відключення вказаної квартири від систем централізованого опалення та відсутність у зазначеному будинку елементів опалення в місцях загального користування не є підставою для відмови у вимозі позивача про стягнення з нього боргу за надання послуги з постачання теплової енергії, а саме на загальнобудинкові потреби, які також включають у себе обсяг теплової енергії на опалення допоміжних приміщень будинку та обсяг теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення, та з абонентського обслуговування, які нараховують незалежно від наявності або відсутності елементів опалення в місцях загального користування.

Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28 грудня 2021 року № 358, Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, що затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2018 року №315, викладено в новій редакції, яка набрала чинності 28 січня 2022 року.

Відповідно до п.1 розділу II Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, що затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2018 року №315 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 28 грудня 2021 року №358), загальний обсяг теплової енергії на опалення будівлі/будинку (Qопбуд) визначається за допомогою вузла (вузлів) комерційного обліку теплової енергії або розрахунково у разі його (їх) відсутності, тимчасового виходу з ладу або втрати.

Згідно п.2 розділу II Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, що затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2018 року №315 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 28 грудня 2021 року №358), загальний обсяг спожитої у будівлі/будинку теплової енергії на опалення (Qопбуд) у кожному розрахунковому періоді розподіляється на потреби безпосередньо опалення житлових/нежитлових приміщень (Qпр), забезпечення загальнобудинкових потреб на опалення (Qопз.п.б) будівлі/будинку та сумарного обсягу теплової енергії (?i Qвідкл.і), що надходить до приміщень з індивідуальним опаленням та/або окремих приміщень з транзитними мережами опалення, у відповідності формули.

Відповідно до п.5 розділу ІV Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, що затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2018 року № 315 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 28 грудня 2021 року № 358), у разі відсутності встановлених вузлів розподільного обліку / приладів-розподілювачів теплової енергії у МЗК та допоміжних приміщеннях обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення будівлі/будинку, визначається відповідно до проекту будівлі/будинку або за результатом енергоаудиту. Рішення про застосування (не застосування) результатів енергетичного аудиту приймається співвласниками будівлі/будинку в міжопалювальний період, про що письмово повідомляється виконавець розподілу комунальної послуги.

Згідно п.8 розділу ІV Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, що затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2018 року № 315 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 28 грудня 2021 року № 358), у разі відсутності у виконавця розподілу комунальних послуг даних щодо площ МЗК та допоміжних приміщень та/або даних щодо трубопроводів внутрішньобудинкової системи опалення у підвалах, техпідпіллях та на горищах, то обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення (Qз.б.поп.проект), може бути визначений спрощено: як частка від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будівлі/будинку (Qопбуд): для 1-5 поверхової будівлі/будинку - 25 %; для 6-10 поверхової будівлі/будинку - 20 %; для будівлі/будинку вище 10 поверхів - 15 %; для будівель/будинків комбінованої поверховості - відсоток, визначений як середнє арифметичне значення вищевказаних відсотків в залежності від поверховості частин будівлі/будинку.

Відповідно до п.9 розділу ІV Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, що затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2018 року № 315 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 28 грудня 2021 року № 358), визначений розрахунково, спрощено або відповідно до проекту обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення будівлі/будинку (Qз.б.поп.проект), повинен бути додатково скорегований із застосуванням коефіцієнту zвідкл, що враховує площу приміщень з індивідуальним опаленням у будівлі/будинку.

Доказів наявності у розпорядженні позивача КП «Дрогобичтеплоенерго» даних щодо площ МЗК та допоміжних приміщень та/або даних щодо трубопроводів внутрішньобудинкової системи опалення у підвалах, техпідпіллях та на горищах, в будинку АДРЕСА_2 , або надання таких даних співвласниками вказаного багатоквартирного будинку, матеріали справи не містять та відповідачкою не надано, при цьому наявність таких даних у КП «Дрогобичтеплоенерго» останнім заперечується.

Як вбачається з виписок по рахунку за постачання теплової енергії та по рахунку за абонентське обслуговування, за яким споживачем є відповідачка ОСОБА_1 , що є власником квартири АДРЕСА_3 останній, за надані позивачем КП «Дрогобичтеплоенерго» послуги з постачання теплової енергії, у тому числі місця загального користування та за абонентське обслуговування, нараховані за період з листопада 2023 року по лютий 2026 року не сплачував.

Як вбачається з відзиву на позовну заяву, відповідачка не заперечує факт несплати вище вказаних нарахувань, а також не оспорює правильність розрахунків, які відображені у вище вказаних виписках.

На підставі вище викладеного, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.

Враховуючи, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, у відповідності до вимог ст.141, 164 ЦПК України, з відповідача на користь позивача слід стягнути 3328 гривні судового збору.

Керуючись статтями 4, 9, 7, 12, 13, 76-78, 141, 164, 223, 247, 258-259, 263-265, 279, 282, 284, 288-289, 354 ЦПК України, Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», ст. 2. 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Правилами надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №830 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2021 року №1022), Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, що затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2018 року № 315 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 28 грудня 2021 року № 358)

ухвалив:

позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь КП «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради заборгованість за послуги постачання теплової енергії на опалення місць загального користування та плату за абонентське обслуговування в розмірі 7351 (сім тисяч триста п`ятдесят одну) гривню 56 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь КП «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради судовий збір у розмірі 3328 (три тисячі триста двадцять вісім) гривень.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 30 днів з часу проголошення рішення до Львівського апеляційного суду. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом 30 днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: КП «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради, ЄДРПОУ 05445563 адреса: Львівська область, м. Дрогобич, вул. Індустріальна,1А.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 .

Повний текст рішення виготовлено 10.06.2026.

Суддя Нагірна О.Б.