ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про припинення провадження у справі
06.12.2010р. Справа № 23/75
по заяві Управління Пенсійного фонду України в Лохвицькому районі ( Полтавська область, Лохвицький район, м.Лохвиця, вул. Перемоги-15 )
до Дочірнього підприємства "Комунсервіс" Виробничого Управління житлово- комунального господарства (Полтавська область, Лохвицький район, м.Лохвиця , вул. Журавського , 32 , Ідент. код 31650691)
про визнання банкрутом
Суддя Ореховська О.О.
За участю представників сторін:
від кредитора - не з"явився
від боржника- не з"явився
Суть справи: розглядається заява Управління Пенсійного фонду України в Лохвицькому районі Полтавської області, м.Лохивця (далі по тексту - ініціюючий кредитор) про визнання банкрутом Дочірнього підприємства "Комунсервіс" Виробничого Управління житлово- комунального господарства, м. Лохивця (далі по тексту - боржник) в порядку, визначеному ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
На виконання п. 9 ухвали господарського суду Полтавської області від 22.11.2010 р. Головне управління статистики у Полтавській області направило лист за вх. № 14462д від 29.11.2010 р. в якому надано витяг з ЄДРПОУ за ідентифікаційним кодом 31650961.
Від Лохвицької РДА Полтавської області з супровідним листом за вх. № 14519д від 29.11.2010 р. надійшли:
1) копія Статуту Дочірнього підприємства "Комунсервіс" виробничого управління житлово- комунального господарства;
2) Довідка з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за наступними критеріями пошуку: Дочірнє підприємство "Комунсервіс" виробничого Управління житлово- комунального господарства (Полтавська область, Лохвицький район, м. Лохвиця , вул. Журавського , 32, ідент. код 31650691).
Через канцелярію господарського суду Полтавської області від Сектора за питань банкрутства у Полтавській області надійшов лист (з додатком) за вх. № 14717д від 02.12.2010 р. відповідно до якого державний орган з питань банкрутства для виконання функцій ліквідатора Дочірнього підприємства "Комунсервіс" Виробничого Управління житлово- комунального господарства суду пропонує кандидатуру арбітражного керуючого Купрієнка Миколи Володимировича.
Через канцелярію господарського суду Полтавської області від арбітражного керуючого Купрієнка М.В. надійшла заява за вх. № 14849д від 03.12.2010 р. відповідно до якої останній надав згоду на участь у справі в якості ліквідатора боржника - Дочірнього підприємства "Комунсервіс" виробничого Управління житлово- комунального господарства.
Через канцелярію господарського суду Полтавської області від ініціюючого кредитора - УПФУ в Лохвицькому районі надійшло клопотання за вх. № 14922д від 06.12.2010 р. в якому останній просить суд призначити ліквідатором підприємства-боржника арбітражного керуючого Купрієнка Миколу Володимировича.
Також, через канцелярію господарського суду Полтавської області від ініціюючого кредитора надійшло клопотання (з додатком) за вх. № 14893д від 06.12.2010 р. (факсова копія) відповідно до якого кредитор просить суд провести судове засідання, призначене на 06.12.2010 р., за відсутності представника управління в зв"язку з відсутністю коштів на відрядження.
Вказане клопотання не суперечить вимогам чинного законодавства, а тому, задовольняється судом.
Боржник в судове засідання не з'явився, хоча про час, дату та місце проведення судового зсідання повідомлений вчасно (ухвала господарського суду Полтавської області від 22.11.2010 р. направлялася боржнику за адресою зазначеною ініціюючим кредитором в заяві про порушення справи про банкрутство: Полтавська область, Лохвицький район, м.Лохвиця , вул. Журавського , 32, яка співпадає з адресою боржника , зазначеною у витязі з ЄДРПОУ (а.с. 22 ) та Довідці з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с. а.с. 27-28).
В зв'язку з тим, що необхідних для подальшого розгляду справи доказів, наявних в матеріалах справи, достатньо, а неявка Боржника, повідомленого належним чином про дату, час і місце судового розгляду, не перешкоджає розгляду справи, справа розглядається за наявними в ній матеріалами, на підставі ст. 75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, суд, встановив:
Управління Пенсійного фонду України в Лохвицькому районі Полтавської області звернулося до господарського суду Полтавської області з заявою від 15.11.2010 р. вих. № 2525 (вх. № 4279 від 16.11.2010 р.) про порушення справи про банкрутство боржника - Дочірнього підприємства "Комунсервіс" Виробничого Управління житлово- комунального господарства (Полтавська область, Лохвицький район, м.Лохвиця , вул. Журавського , 32 , Ідент. код 31650691) за спрощеною процедурою на підставі ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Дану заяву прийнято судом до розгляду та порушено провадження у справі № 23/75 про банкрутство згідно ухвали господарського суду від 22.11.2010 р.
Ініціюючи питання про порушення провадження у справі про банкрутство УПФУ в Лохвицькому районі Полтавської області в заяві від 15.11.2010 р. вих. № 2525 (вх. № 4279 від 16.11.2010 р.) обґрунтував свої вимоги тим, що:
1) "...В результаті проведеної роботи встановлено, що у власності даного підприємства відсутнє як рухоме так і нерухоме майно. Крім того, підприємство з листопада 2008 р. перед органами Пенсійного фонду не звітує, і це дає підстави вважати, що дане підприємство повністю припинило свою діяльність...".
2) "...загальна сума боргу ДП "Комунсервіс" перед Пенсійним фондом становить 160 563,55грн. , а саме:
- недоїмка по страхових внесках 84 879,45грн.;
- штрафні санкції 32 334,84грн.;
- пеня 43 349,26грн...".
В обґрунтування заборгованості боржника ініціюючий кредитор до заяви про порушення справи про банкрутство надав:
копію виконавчого листа господарського суду Полтавської області по справі № 22/375 (а.с. 10) про стягнення з боржника на користь УПФУ в Лохвицькому районі 91 108,69 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків, 18 269,63 грн. штрафних санкцій та 13 725,00грн. пені.
Вищевказаний виконавчий лист пред"явлено стягувачем до виконання до ВДВС Лохвицького РУЮ.
Відповідно до довідки ВДВС Головного управління юстиції у Полтавській області від 15.11.2010 р. № 1654/07-39/1 (а.с. 9) на виконанні у відділі ДВС Лохвицького РУЮ знаходяться виконавчі листи № 22/375 та №2а-12886 про стягнення з боржника - Дочірнього підприємства "Комунсервіс" Виробничого Управління житлово- комунального господарства на користь Управління пенсійного фонду України в Лохвицькому районі заборгованості в загальній сумі - 155 382, 87 грн.. В ході проведених виконавчих дій встановлено, що за боржником рухомого та нерухомого майна не зареєстровано, кошти на рахунках належних боржникові у банківських установах відсутні. Провести стягнення заборгованості за рахунок майна чи коштів належних ДП "Комунсервіс" ( м.Лохвиця , вул. Журавського , 32 ) неможливо.
Через канцелярію господарського суду Полтавської області ініціюючий кредитор надав Довідку-розрахунок заборгованості КП "Комунсервіс" (а.с.а.с. 38-40) відповідно до якої загальний розмір заборгованості боржника перед УПФУ в Лохвицькому районі за період з 01.01.2005 р. по 03.12.2010 р. складає 159 957,81грн.
При винесенні даної ухвали судом прийнято до уваги наступне.
Як встановлено судом, свою заяву про порушення справи про банкрутство за ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ініціюючий кредитор обґрунтував тим, що "...В результаті проведеної роботи встановлено, що у власності даного підприємства відсутнє як рухоме так і нерухоме майно. Крім того, підприємство з листопада 2008 р. перед органами Пенсійного фонду не звітує, і це дає підстави вважати, що дане підприємство повністю припинило свою діяльність...".
Відповідно до вимог п. 1 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Таким чином, чинне законодавство про банкрутство пов'язує можливість відкриття провадження у справі про банкрутство в порядку ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з доведенням обставин відсутності боржника за місцезнаходженням, ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської або за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.
Відповідно п. 36 Постанови Пленуму Верховного суду України № 15 від 18.12.2009 р. "Про судову практику в справах про банкрутство" у заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника є підставою для порушення провадження у справі у випадку наявності будь-якої з підстав, передбачених частиною першою статті 52 Закону, а не виключно за наявності всієї сукупності перелічених у цій статті підстав.
Також, у п. 105 вищевказаної постанови Пленум Верховного суду України зазначає, що згідно зі статтею 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про місцезнаходження юридичної особи (частина друга), а також про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу (частина п'ята). Згідно з частиною першою статті 18 цього Закону відомості, внесені до Єдиного державного реєстру, вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. А в статті 20 вказаного Закону визначено, що відомості, які містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними, за винятком ідентифікаційних номерів фізичних осіб - платників податків; відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у вигляді витягу з Єдиного державного реєстру та довідки про наявність або відсутність в Єдиному державному реєстрі інформації, яка запитується. Тому відповідно до вимог статті 34 ГПК допустимими доказами, які можуть підтверджувати дані про відсутність керівних органів боржника - юридичної особи за її місцезнаходженням, є зазначені витяг чи довідка. Відповідно до ст. 16 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців" з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців створюється Єдиний державний реєстр, який містить, зокрема, відомості щодо місцезнаходження юридичної особи, дату та номер запису про проведення державної реєстрації юридичної особи, дати та номери записів про внесення змін до нього, дату видачі або заміни свідоцтва про державну реєстрацію; дані про установчі документи, дати та номери записів про внесення змін до них (ст. 17 цього Закону).
Як вбачається з матеріалів справи, ініціюючим кредитором не було надано суду доказів у підтвердження відсутності боржника за своїм місцезнаходженням.
Належних доказів неподання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності ініціюючий кредитор також не надав.
За наявності обставин, зокрема, коли платником податків не подані в установлений строк податкові декларації, органи державної податкової служби у відповідності до вимог статті 111 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" повинні провести позапланову виїзну перевірку, результати якої оформлюються актом із встановленням певних фактів, і який має бути поданий до господарського суду разом із заявою про порушення справи про банкрутство боржника у порядку статті 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в якості належного доказу ( див. Постанову Вищого господарського суду України від 09.12.2009 р. № 2-4/5629-2007).
Відсутність майнових активів у боржника, а також неподання підприємством-боржником звітності до органів Пенсійного фонду з листопада 2008 р., на які посилається ініціюючий кредитор в заяві про порушення справи про банкрутство боржника, не є правовими підставами для порушення справи про банкрутство в порядку ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Інших підстав для визнання боржником банкрутом згідно ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ініціюючий кредитор в заяві від 15.11.2010 р. вих. № 2525 (вх. № 4279 від 16.11.2010 р.) ( в редакції Довідки - розрахунку заборгованості станом на 03.12.2010 р.) не навів, а тому підстав для продовження провадження у справі про банкрутство не має.
Відповідно до вимог ст. 34 ( ч.2) обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до п. 36 Постанови Пленуму Верховного суду України № 15 від 18.12.2009 р. "Про судову практику в справах про банкрутство" Законом не врегульовано подальшого перебігу провадження у справі у випадках, коли у встановленому законодавством порядку виявлено безпідставність вимог кредитора (кредиторів), за заявою якого (яких) було порушено справу про банкрутство боржника, або коли порушено провадження у справі про банкрутство підприємств, стосовно яких діє законодавча заборона порушувати справи про банкрутство. У таких випадках судам слід припиняти провадження у справі на підставі пункту 7 частини першої статті 40 Закону (за відсутності інших підстав для такого припинення) та пункту 1-1 частини першої статті 80 ГПК України (за відсутністю предмету спору).
З огляду на вищевикладене, справа про банкрутство № 23/75 про банкрутство Дочірнього підприємства "Комунсервіс" Виробничого Управління житлово- комунального господарства, м. Лохвиця, порушена за заявою Управління Пенсійного фонду України в Лохвицькому районі Полтавської області, підлягає припиненню.
Припинення провадження у справі про банкрутство з цих підстав не перешкоджає повторному зверненню з заявою про порушення справи про банкрутство за наявності встановлених Законом ознак неплатоспроможності.
З врахуванням викладеного, керуючись п. 1-1 ч.1 ст.80 ГПК, ст. 86 ГПК України суд, -
УХВАЛИВ :
1. Провадження у справі припинити.
2. Припинити дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, введеного ухвалою господарського суду Полтавської області від 22.11.2010 р.
3. Копії ухвали направити кредитору, боржнику, державному реєстратору Лохвицької РДА, державному органу з питань банкрутства.
Суддя О.О. Ореховська