Постанова № 137254271, 09.06.2026, Дніпровський районний суд Дніпропетровської області (до 25.04.2025 - Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області)

Дата ухвалення
09.06.2026
Номер справи
175/8964/26
Номер документу
137254271
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 175/8964/26

Провадження № 3/175/3427/26

ПОСТАНОВА

іменем України

09 червня 2026 року селище Слобожанське Дніпровського

району Дніпропетровської області

Суддя Дніпровського районного суду Дніпропетровської області Шаповалова І.С., з участю секретаря судового засідання Ступак Т.В., за участі прокурора Надежденка С.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (дистанційно),

розглянувши матеріали, що надійшли з Департаменту внутрішньої безпеки Донецького управління Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , -

за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 41-2026 від 27.05.2026 року ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника командира взводу №2 роти №2 батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) Головного управління Національної поліції в Донецькій області у званні старшого лейтенанта поліції, будучи відповідно до п.п. «3» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 08.04.2026 о 15 год. 07 хв., без поважних причин у супереч вимогам абз. 2 ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність за минулий (2025) рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Крім того, Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 40-2026 від 27.05.2026 року ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника командира взводу №2 роти «2 батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) Головного управління Національної поліції в Донецькій області у званні старшого лейтенанта поліції, будучи відповідно до п.п. «3» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 14.05.2025 о 10 год. 05 хв., без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Прокурор в судовому засіданні підтримав фактичні обставини зазначені в протоколі, вважає, що є усі підстави для притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 , не оспорюючи фактичних обставин викладених в протоколі, просив врахувати, що правопорушення не скоєно ним умисно, раніше він ніколи не притягувався до кримінальної відповідальності. Зазначив, що звільнився у лютому з НПУ, отримав звіти про заробітну плату невчасно. Дві декларації подав вчасно, але при подачі вибрав неправильний тип подачі. Вину визнав, просив суворо не карати.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов таких висновків.

Наказом Головного управління Національної поліції України в Донецькій області №0010 о/с від 24.02.2022 ОСОБА_1 прийнято на службу в поліцію до Головного управління Національної поліції в Донецькій області та присвоєно спеціальне звання рядовий поліції.

Наказом Головного управління Національної поліції України в Донецькій області №340 о/с від 17.07.2024 лейтенанта поліції ОСОБА_1 , призначено заступником командира взводу №2 роти 2 батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) Головного управління Національної поліції України в Донецькій області.

ОСОБА_1 , будучи поліцейським, відповідно до пп. «3» п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом декларування та суб?єктом відповідальності за корупційні або пов?язані з корупцією правопорушення.

Наказом Головного управління Національної поліції України в Донецькій області №62 о/с від 07.02.2025, заступника командира взводу №2 роти 2 батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) Головного управління Національної поліції України в Донецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 , звільнено зі служби в поліції з 07.02.2025 відповідно до п. 7 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням).

Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов?язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності. Згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1 Закону №1700-VII суб?єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпункта "а" ,"в"-"г'" пункту 2, пункті 4 частини першої статті З цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Приміткою до ст. 172-6 КУпАП встановлено, що суб?єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов?язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону №1700-VII особа, яка припинила діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах 'а", "в"-"г" пункту 2 частини першої статті 3, зобов?язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), що визначається Національним агентством.

Так, ОСОБА_1 , 08.04.2026 о 15:07 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність за минулий (2025) рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 , подав щорічну декларацію у супереч вимогам абз. 2 ч. 2 ст. 45 вказаного Закону несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність за минулий (2025) рік, яку відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону №1700-VII повинен був подати до 01.04.2026, але подав 08.04.2026, тобто несвоєчасно.

Згідно з абз. 12 ч. 1 ст. 1 Закону №1700-VII правопорушення, пов?язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Склад вказаного правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків як обов?язкового елементу об?єктивної сторони, в той час як обов?язковим елементом об?єктивної сторони формального складу завжди є діяння.

Таким чином, ОСОБА_1 08.04.2026 о 15 год. 07 хв, без поважних причин у супереч вимогам абз. 2 ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність за минулий (2025) рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Крім того, наказом Головного управління Національної поліції України в Донецькій області №0010 о/с від 24.02.2022 ОСОБА_1 прийнято на службу в поліцію до Головного управління Національної поліції в Донецькій області та присвоєно спеціальне звання рядовий поліції.

Наказом Головного управління Національної поліції України в Донецькій області №340 о/с від 17.07.2024 лейтенанта поліції ОСОБА_1 , призначено заступником командира взводу N? 2 роти 2 батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) Головного управління Національної поліції України в Донецькій області.

Відповідно до ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України « ро запобігання корупції, цим та іншими законами України.

ОСОБА_1 , будучи поліцейським, відповідно до пп. «3» п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом декларування та суб?єктом відповідальності за корупційні або пов?язані з корупцією правопорушення.

Наказом Головного управління Національної поліції України в Донецькій області №62 о/с від 07.02.2025, заступника командира взводу N? 2 роти 2 батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) Головного управління Національної поліції України в Донецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 , звільнено зі служби в поліції з 07.02.2025 відповідно до п. 7 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням).

Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов?язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1 Закону N? 1700-VII суб?єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "'в"'-""г" пункту 2, пункті 4 частини першої статті З цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Приміткою до ст. 172-6 КУпАП встановлено, що суб?єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупцір» зобов?язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання Функцій держави або місцевого 1, підпунктах "а",

Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону №1700-VII особи, зазначені у пункті ; "а""в-г'" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого

самодапрото коленарих днів з я припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Так, ОСОБА_1 , 14.05.2025 о 10 год. 05 хв. подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність яку відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону N? 1700-VII повинен був подати до 10.03.2025, про те з урахуванням ч.7 ст. 45 Закону N? 1700-VII до 09.05.2025, але подав 14.05.2025, тобто несвоєчасно.

Згідно абз. 12 ч. 1 ст. 1 Закону N? 1700-VII правопорушення, пов?язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Склад вказаного правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків як обов?язкового елементу об?єктивної сторони, в той час як обов?язковим елементом об?єктивної сторони формального складу завжди є діяння.

Частиною 1 ст. 65-1 Закону №1700-VII встановлено, що за вчинення корупційних або пов?язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

В підтвердження винуватості у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, судом були досліджені наступні письмові докази:

-Протоколи про адміністративне правопорушення № 41-2026 від 27.05.2026 року, № 40-2026 від 27.05.2026 року

-Пояснення ОСОБА_1

-Лист Департаменту внутрішньої безпеки НПУ

-Лист НАЗК

-Повідомлення ГУНП в Донецькій області

-Наказ №62 о/с

-Послідовність дій ОСОБА_1 в ЄДРД

-Запит УКЗ ГУНП в Донецькій області

-Відповідь УКЗ ГУНП в Донецькій області

-Пам`ятка

-Повідомлення

-Пам?ятка щодо розгляду повідомлень про можливі факти корупції

-Наказ №340 о/с

-Довідка

-Довідка розрахунок

-Службова характеристика

-Копія присяги

-Копія Рапорту на звільнення ОСОБА_1

-Копія Рапорту ОСОБА_1

-Копія Розписки

-Копія пам?ятки про ознайомлення з вимогами антикорупційного законодавства та відповідальності за його порушення, передбачені законодавством України

-Копія роз?яснення щодо застосування окремих положень ЗУ «Про запобігання корупції»

-Довідка ОСОБА_1

-Запит ГУНП в Донецькій області

-Відповідь на запит ГУНП в Донецькій області

-Відповідь на запит ГУНП в Донецькій області

-Витяг з Закону та порядку №252/23

-Протокол огляду ЄДРД

-Роздруківка електронної декларації ОСОБА_1

-Наказ НП України №1111

-Витяг з Положення про ДВБ

-Наказ №363, та інші докази в їх сукупності.

Будь-яких порушень процедури під час складення протоколу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 суд не вбачає.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією, є: 08.04.2026 о 15 год. 07 хв., тобто дата та час несвоєчасного подання щорічної декларації за 2025 рік.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією, є: 14.05.2025 о 10 год. 05 хв., тобо дата та час несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність.

Протоколи про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП щодо ОСОБА_1 , складено 27.05.2026 року.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є місцезнаходження його місця роботи, а саме: Донецька область, місто Краматорськ, вулиця Академічна, будинок 25.

При накладенні стягнення, суд керується положеннями ст. 33 КУпАП, а тому враховує характер вчиненого правопорушення, його особу, ступінь вини.

Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність суддею не встановлено.

Враховуючи характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, обставини провадження, особу ОСОБА_1 , який до адміністративної відповідальності не притягувався, зокрема за корупційні адміністративні правопорушення, свою вину визнав, суд вважає необхідним та достатнім для виховання останньої та запобігання вчиненню нею нових адміністративних правопорушень накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті 172-6 ч.1 КУпАП.

У відповідності вимог ст. 40-1 КУпАП та ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника на користь держави необхідно стягнути судовий збір.

Керуючись ст.ст. 40-1, 172-6, 284 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Штраф необхідно сплатити за реквізитами: Отримувач ГУК у Дніпр-кій області/ Дн-ка обл., Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37988155, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA098999980313060106000004457, Код класифікації доходів бюджету - 21081100, Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 665,60 (шістсот шістдесят п`ять гривень 60 копійок), який необхідно сплатити за реквізитами: Отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача - UА908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету - 22030106.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови апеляційної скарги.

Повний текст постанови складено 09 червня 2026 року.

Суддя І. С. Шаповалова