Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 599/598/26
3/599/153/2026
П О С Т А Н О В А
Іменем України
09 червня 2026 року
Суддя Зборівського районного суду Тернопільської області Іваницький О.Р.
при секретарі Сеньківській З.І.
з участю:
прокурора Боровицької О.Б.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши в м.Зборові матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Так, рішенням Зборівської міської ради № 1 від 13.11.2020 «Про початок повноважень депутатів депутатів Зборівської міської ради» визнано повноваження ОСОБА_1 , як депутата Зборівської міської ради Тернопільського району Тернопільської області.
Частиною 3 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що на депутатів місцевих рад поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції». Депутати місцевих рад зобов`язані щороку до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених зазначеним Законом.
Рішенням Зборівської міської ради № 7289 від 04 грудня 2025 року «Про дострокове припинення повноважень депутаті Зборівської міської ради ОСОБА_1 » повноваження ОСОБА_1 , як депутата Зборівської міської ради Тернопільського району Тернопільської області припинено.
Так, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.І ст.З Закону депутати місцевих рад є суб`єктами на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Абзацом 1 частини 2 статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в-ґ» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Враховуючи зазначене, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє таку діяльність (при звільненні), до 00:00 год. 04.01.2026.
Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при звільненні, лише 07.01.2026 о 13:20 год., тобто несвоєчасно.
ОСОБА_1 , як депутат Зборівської міської ради Тернопільського району Тернопільської області, був належним чином ознайомлений з Законом України «Про запобігання корупції», що підтверджується інформацією Зборівської міської ради від 16.03.2026 № 02.1-14/346 про те, що усім депутатам, у тому числі і ОСОБА_1 шляхом проведення організаційних заходів та доведення норм антикорупційного законодавства під час першої сесії ради, а також на початку кожного календарного року під час пленарного засідання ради було наголошено про вимоги Закону України «Про запобігання корупції», зокрема щодо подання електронних декларацій та дотримання встановлених законодавством строків їх подання.
ОСОБА_1 вказаних вимог Закону не дотримався.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав повністю.
Вина ОСОБА_1 підтверджена дослідженими матеріалами справи, зокрема протокол про адміністративні правопорушення в якому викладено обставини вчинення правопорушення №166 від 23 квітня 2026року;
рішенням Зборівської міської ради № 1 від 13.11.2020 «Про початок повноважень депутатів депутатів Зборівської міської ради» визнано повноваження ОСОБА_1 , як депутата Зборівської міської ради Тернопільського району Тернопільської області;
рішенням Зборівської міської ради № 7289 від 04 грудня 2025 року «Про дострокове припинення повноважень депутаті Зборівської міської ради ОСОБА_1 »;
витягом (скріншоту) сторінки НАЗК.
Згідно зі ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають істотне значення для правильного вирішення справи.
При цьому, суд повинен виходити з положень ст.251 КУпАП, згідно з якою доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 280 КУпАП визначено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення підлягають з`ясуванню наступні обставини: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 3 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що на депутатів місцевих рад поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції». Депутати місцевих рад зобов`язані щороку до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених зазначеним Законом.
Так, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону депутати місцевих рад є суб`єктами на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Абзацом 1 частини 2 статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в-ґ» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Таким чином, ОСОБА_1 , припинивши повноваження депутата Зборівської міської ради Тернопільського району Тернопільської області, та будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 07.01.2026 о 13:20 год. подав на офіційний веб-сайтНаціонального агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно Закону України "Про судовий збір" до стягнення з ОСОБА_1 підлягає судовий збір в сумі 662 грн. 40 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 172-7ч.1, 283 285 КУпАП,.-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винуватоюу вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян що становить 850 грн.
реквізити для сплати штрафу:
Отримувач коштів: ГУК у Терн.обл. м.Зборів 21081100,
код отримувача (ЄДРПОУ): 37977599, банк отримувача - Казначейство України,
номер рахунку UA 818999980313070106000019733,
код класифікаціїдоходів бюджету 21081100.
Призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 665 грн. 60 коп.
Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
ЄДРПОУ-37993783; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача : UA908999980313111256000026001
Код класифікації доходів бюджету 22030106
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У випадку несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, установленого частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, шляхом звернення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно достатті 301 Кодексу України про адміністративні правопорушення перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 321 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Строк пред`явлення постанови до примусового виконання протягом трьох місяців з дня її прийняття.
Суддя Зборівського
районного суду О.Іваницький