Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"21" травня 2026 р. Черкаси справа №925/359/24
Вх.суду №8019/26 від 11.05.2026
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., із секретарем судового засідання Лисенко Р.М.,
за участю у судовому засіданні: Назаренка С.А. (від ТОВ "Енергогазрезерв", адвокат, за ордером),
у судове засідання не з`явились: представники від ТОВ "Укрнет", ТОВ "Ценгтральна газопостачальна компанія", ТОВ "Атем груп",
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання від 11.05.2026 №02-46/456
заявника, боржника у особі ліквідатора банкрута,
про витребування доказів у ТОВ "Укрнет"
у справі за заявою
ініціюючого кредитора, Товариства з обмеженою відповідальністю "Центральна газопостачальна компанія"
до боржника, Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергогазрезерв"
про банкрутство юридичної особи
УСТАНОВИВ:
1. Боржником у особі ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Носань Н.С., у межах справи про банкрутство подано клопотання від 11.05.2026 №02-46/456 з вимогами витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрнет" (пр.Голосіївський, буд.26, м.Київ, 03039, ідентифікаційний код 25589169) (далі - Розпорядник інформації):
інформацію (відомості) про користувача електронних поштових скриньок energogazrezerv@ukr.net, electroegr@ukr.net, egroffice@ukr.net, ІНФОРМАЦІЯ_2, а саме: відомостей про власника цієї електронної поштової скриньки (наявні анкетні та контактні дані), час початку надання послуг, даних про ідентифікацію, аутентифікацію, авторизацію, відновлення паролю (дата, час, ір-адреса входу до електронної скриньки, дані, що дозволяють унікально ідентифікувати кінцевого користувача послуги, інші відомості та документи), використання поштової скриньки для користування іншими сервісами порталу ukr.net - за період з 01 січня 2019 року по дату ухвалення рішення;
інформацію (відомості) лог-файлів щодо електронних поштових скриньок, на які коли і в який час надсилалися (відправлялися) листи із електронних поштових скриньок: energogazrezerv@ukr.net, electroegr@ukr.net, egroffice@ukr.net, ІНФОРМАЦІЯ_2 та із яких коли і в який час надходили (отримувалися) листи до електронних поштових скриньок: energogazrezerv@ukr.net, electroegr@ukr.net, egroffice@ukr.net, ІНФОРМАЦІЯ_2 із зазначенням таких електронних поштових скриньок і дати та часу здійснення передачі (надсилання/отримання) листів та їх змісту за період з 01 січня 2019 року по дату ухвалення рішення;
інформацію щодо факту отримання/неотримання ТОВ "Енергогазрезерв" електронних листів, які були надіслані з електронної адреси ФОП Атамась Ірини Миколаївни: ІНФОРМАЦІЯ_1 , на електронну адресу товариства energogazrezerv@ukr.net, electroegr@ukr.net, egroffice@ukr.net, ІНФОРМАЦІЯ_2 за період з 01 січня 2019 року по 01 грудня 2021 року;
інформацію про повний вміст електронних поштових скриньок energogazrezerv@ukr.net, electroegr@ukr.net, egroffice@ukr.net, ІНФОРМАЦІЯ_2 (вхідні листи, чернетки, надіслані листи, спам, видалені, інші папки, непрочитані, відмічені, вкладення) із розкриттям змісту повідомлень та доданих файлів (вкладень) (з доступом до листування) - з 01 січня 2019 року по дату ухвалення рішення;
діючі паролі до поштових скриньок energogazrezerv@ukr.net, electroegr@ukr.net, egroffice@ukr.net, ІНФОРМАЦІЯ_2.
2. Заявник у клопотанні та його представник у судовому засіданні на обґрунтування заявлених вимог пояснили,
що у своїй господарській діяльності ТОВ "Енергогазрезерв" офіційно використовувало наступні електронні адреси: energogazrezerv@ukr.net, electroegr@ukr.net, egroffice@ukr.net, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується наявними у підсистемі ЄСІТС "Електронний суд" сканкопіями документів підприємства та витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
що у порушення вимог ч.2 ст.59 Кодексу України з процедур банкрутства посадові особи боржника не передали ліквідатору бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута, у зв`язку з чим, 18.03.2025 ліквідатор звернувся до суду із позовом про їх вітребування від колишнього керівника боржника Капрелова В.Л., який рішенням Господарського суду Черкаської області від 17.04.2025 у справі №925/359/24(925/252/25) було задоволено;
що на виконання вказаного судового рішення 19.06.2025 був виданий наказ суду, за яким Деснянським відділом державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) відкрито виконавче провадження №78908794, та яке 16.10.2025 було закінчене відповідно до ст.63 Закону України "Про виконавче провадження" у зв`язку із вжиттям державним виконавцем усіх можливих заходів з примусового виконання рішення та наказу суду;
що з матеріалів справи № 925/359/24(925/266/26) за позовом до фізичної особи-підпроиємця Атамась Ірини Миколаївни про стягнення незаконно набутих коштів, встановлено обставини отримання нею коштів на підставі договорів від 15.12.2018 №2019-37 та від 28.12.2020 №2021-21 про надання юридичних послуг, що надання нею (Атамась І.М.) послуг з консультування службових осіб підприємства з юридичних питань здійснювалося за допомогою електронного зв`язку з використанням електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
що незважаючи на вжиті ліквідатором банкрута заходи, отримати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, у т.ч. документів, що стосуються його взаємовідносин з фізичною особою-підприємцем Атамась Іриною Миколаївною відповідно до договорів від 15.12.2018 №2019-37 та від 28.12.2020 №2021-21, не представилось можливим.
що з метою перевірки інформації про використання ТОВ "Енергогазрезерв" у своїй господарській діяльності електронних адрес: energogazrezerv@ukr.net, electroegr@ukr.net, egroffice@ukr.net, ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ліквідатор банкрута звернувся із запитом (у порядку ст.12-1 Кодексу України з процедур банкрутства) від 24.04.2026 №02-46/427 до Розпорядника інформації;
що згідно з відповіддю Розпорядника інформації від 01.05.2026 №386/01/01-08 у наданні запитуваної інформації було відмовлено з мотивів відсутності для цього правових підстав;
що на цей час у межах справи про банкрутство ТОВ "Енергогазрезерв" на розгляді суду перебувають позовні заяви з вимогами про стягнення незаконного набутих коштів боржника (зокрема, справи №925/359/24(925/266/26), №925/359/24(925/271/26), №925/359/24(925/375/26));
що з документів, наданих відповідачами у таких справах, вбачаються обставини наявності договірних відносин з ТОВ "Енергогпазрезерв" та обміну документами і інформацією шляхом надання інформаційних та/або юридичних послуг засобами електронного зв`язку з використанням у тому числі електронних скриньок;
що отримання запитуваної інформації має вирішальне значення для розгляду вказаних вище судових справ та з`ясування обставин діяльності боржника у справі про банкрутство ТОВ "Енергогазрезерв".
3. Учасники провадження у справі про банкрутство боржника, представники яких не з`явились, були належним чином повідомлені про дату і час розгляду справи, однак участі своїх повноважних представників у судовому засіданні не забезпечили, про причини неявки до суду не повідомили.
Відповідно до ч.1 ст.202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, повідомленого належним чином про дату, час і місце судового засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, у зв`язку з чим суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами без участі учасників справи, які не з`явились.
4. При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Кодексу України з процедур банкрутства
Відповідно до ст.233 ГПК України у судовому засіданні приєднано до матеріалів справи вступну та резолютивну частини судового рішення.
5. Дослідивши наявні у справі докази суд установив наступні обставини.
16.04.2024 ухвалою суду відкрито провадження у справі про банкрутство боржника.
21.01.2025 постановою суду боржника визнано банкрутом.
17.04.2025 рішенням Господарського суду Черкаської області у справі № 925/359/24(925/252/25) задоволено позовну заяву боржника у особі ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Носань Н.С., від 18.03.2025 №18/02/25 і зобов`язано колишнього керівника боржника ОСОБА_1 , на виконання вимог ч.2 ст.59 Кодексу України з процедур банкрутства, передати ліквідатору банкрута, арбітражному керуючому Носань Н.С., бухгалтерську та іншу документацію боржника, його печатки і штампи, матеріальні та інші цінності (згідно з їх передіком в ухвалі суду).
19.06.2025 на виконання вказаного судового рішення видано наказ суду, за яким 21.08.2025 заступником начальна відділу Деснянського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Зленко О.В. відкрито виконавче провадження №78908794.
16.10.2025 постановою заступника начальника відділу Деснянського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Київського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України Зленко О.В. виконавче провадження №78908794 закінчене на підставі п.11 ч.1 ст.39, ст.40 Закону України "Про виконавче провадження". Мотивами прийнятого рішення, зазначено, що "державним виконавцем вжито заходів примусового виконання у відповідності до ст.63 Закону України "Про виконавче провадження", а саме: складено акти про не виконання боржником рішення суду від 01.09.2025 та від 15.09.2025; винесені постанови про накладення штрафів та до органу досудового розслідування направлено повідомлення про вчинення кримінального правопорушення (...)"
24.04.2026 за №02-46/427 ліквідатор банкрута звернувся до Розпорядника інформації із запитом, у якому, посилаючись на ст.12, 12-1 та 61 Кодексу України з процедур банкрутства, просив надати:
інформацію (відомості) про користувача електронних поштових скриньок energogazrezerv@ukr.net, electroegr@ukr.net, egroffice@ukr.net, ІНФОРМАЦІЯ_2, а саме: відомостей про власника цієї електронної поштової скриньки (наявні анкетні та контактні дані), час початку надання послуг, даних про ідентифікацію, аутентифікацію, авторизацію, відновлення паролю (дата, час, ір-адреса входу до електронної скриньки, дані, що дозволяють унікально ідентифікувати кінцевого користувача послуги, інші відомості та документи), використання поштової скриньки для користування іншими сервісами порталу ukr.net - за період з 01 січня 2019 року по дату надання відповіді на запит;
інформацію (відомості) лог-файлів щодо електронних поштових скриньок, на які коли і в який час надсилалися (відправлялися) листи із електронних поштових скриньок: energogazrezerv@ukr.net, electroegr@ukr.net, egroffice@ukr.net, ІНФОРМАЦІЯ_2 та із яких коли і в який час надходили (отримувалися) листи до електронних поштових скриньок: energogazrezerv@ukr.net, electroegr@ukr.net, egroffice@ukr.net, ІНФОРМАЦІЯ_2 із зазначенням таких електронних поштових скриньок і дати та часу здійснення передачі (надсилання/отримання) листів та їх змісту за період з 01 січня 2019 року по дату надання відповіді на запит;
інформацію щодо факту отримання/неотримання ТОВ "Енергогазрезерв" електронних листів, які були надіслані з електронної адреси ФОП Атамась Ірини Миколаївни: ІНФОРМАЦІЯ_1 , на електронну адресу товариства energogazrezerv@ukr.net, electroegr@ukr.net, egroffice@ukr.net, ІНФОРМАЦІЯ_2 за період з 01 січня 2019 року по 01 грудня 2021 року;
інформацію про повний вміст електронних поштових скриньок energogazrezerv@ukr.net, electroegr@ukr.net, egroffice@ukr.net, ІНФОРМАЦІЯ_2 (вхідні листи, чернетки, надіслані листи, спам, видалені, інші папки, непрочитані, відмічені, вкладення) із розкриттям змісту повідомлень та доданих файлів (вкладень) (з доступом до листування) - з 01 січня 2019 року по дату надання відповіді на запит;
діючі паролі до поштових скриньок energogazrezerv@ukr.net, electroegr@ukr.net, egroffice@ukr.net, ІНФОРМАЦІЯ_2.
01.05.2026 листом за вих.№386/01/01-08 у відповідь на запит ліквідатора банкрута від 24.04.2026 №02-46/427 Розпорядник інформації повідомив, що запитувана інформація створюється та зберігається виключно в інформаційній системі електронної пошти https://mail.ukr.net/; що така інформація є конфіденційною і може надаватись лише у випадках та у порядку, прямо передбачених законом; що посилання у запиті на ст.12, 12-1, 61 Кодексу України з процедур банкрутства як на самостійну підставу для отримання запитуваної інформації є безпідставним; що згідно з ч.2 ст.12-1 Кодексу України з процедур банкрутства обов`язок надання інформації не поширюється на таємну та/або службову інформацію; що зміст електронного листування та відомості про користувача становлять таємницю електронних комунікацій, доступ до якої можливий виключно у порядку, встановленому чинним законодавством України; що сервіс Freemail надається виключно фізичним особам, а електронна скринька є засобом їх приватного спілкування; що надання інформації третім особам, у тому числі щодо "належності" скриньки будь-якій юридичній особі, умовами сервісу не передбачено.
11.05.2026 за вх.№8019/26 до суду надійшло клопотання, що розглядається.
6. При вирішенні спору судом застосовано наступні норми законодавства.
Відповідно до Господарського процесуального кодексу України:
ч.6 ст.12. Господарські суди розглядають справи про банкрутство (неплатоспроможність) у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Кодексом України з процедур банкрутства;
ч.1 ст.73. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства:
ч.1 ст.2. Провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом;
п.1, 5 ч.1 ст.12. Арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право: звертатися до суду у випадках, передбачених цим Кодексом; звертатися із запитами арбітражного керуючого, у тому числі щодо отримання копій документів, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, у тому числі банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу, організацій, громадських об`єднань, а також до фізичних осіб;
ч.6, 7 ст.12. Арбітражному керуючому забороняється розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв`язку з його діяльністю, і використовувати їх у своїх інтересах або інтересах третіх осіб. Обов`язок збереження цієї інформації поширюється також на осіб, які перебувають з арбітражним керуючим у трудових відносинах, а також на інших осіб, які мають доступ до зазначеної інформації. Інформацію, зазначену у пункті 5 частини другої цієї статті, арбітражний керуючий може надавати іншим особам лише у випадках і порядку, встановлених законом;
ч.8 ст.12. Під час виконання повноважень арбітражний керуючий має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, що міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних. Порядок доступу до такої інформації з баз даних та реєстрів встановлюється центральними органами виконавчої влади, які забезпечують їх ведення;
ч.1-3 ст.12№. Запит арбітражного керуючого - це письмове або у формі електронного документа звернення арбітражного керуючого, призначеного господарським судом розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реструктуризацією, керуючим реалізацією, до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ, у тому числі банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об`єднань, фізичних осіб про надання інформації, копій документів, необхідних арбітражному керуючому для здійснення повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) щодо боржника (...) До запиту арбітражного керуючого додається посвідчена арбітражним керуючим копія судового рішення про призначення його у справі про банкрутство (неплатоспроможність) розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реструктуризацією або керуючим реалізацією. Вимагати від арбітражного керуючого надання разом із запитом арбітражного керуючого інших документів забороняється. Запит арбітражного керуючого не може стосуватися надання консультацій і роз`яснень положень законодавства. Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, у тому числі банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу, організацій, громадських об`єднань, фізичні особи, яким направлено запит арбітражного керуючого, зобов`язані не пізніше десяти робочих днів з дня отримання запиту надати арбітражному керуючому відповідну інформацію, у тому числі таку, що становить банківську таємницю, таємницю надавача платіжних послуг або емітента електронних грошей, крім таємної та/або службової інформації та копій документів, у яких міститься таємна та/або службова інформація, копії документів. У разі якщо запит арбітражного керуючого стосується надання значного обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту арбітражного керуючого може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням причин такого продовження, про що арбітражному керуючому письмово повідомляється не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту арбітражного керуючого. Задоволення запиту арбітражного керуючого може бути здійснено шляхом надання відповідної інформації, копій документів у формі електронного документа (...) Відмова в наданні інформації на запит арбітражного керуючого, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації тягнуть за собою відповідальність згідно із законом, крім випадків відмови в наданні таємної та/або службової інформації;
ч.1 ст.61. Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: (...) аналізує фінансовий стан банкрута (...); заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості (...); вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб (...).
Згідно із Законом України "Про інформацію:
ст.1. (...) інформація - будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді;
ст.5. Кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів (...);
абз.2 ч.2 ст.11. Кожному забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто, крім випадків, передбачених законом;
ч.2 ст.20. Будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом;
ч.1,2 і 3 ст.21. Інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація (...) Відносини, пов`язані з правовим режимом конфіденційної інформації, регулюються законом. Порядок віднесення інформації до таємної або службової, а також порядок доступу до неї регулюються законами.
Відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації":
п.2 ч.1 ст.10. Кожна особа має право доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається.
Відповідно до ст.1, 5, 6, 9, 10, 19, 22 цього Закону: таємна інформація - інформація, доступ до якої обмежується відповідно до частини другої статті 6 цього Закону, розголошення якої може завдати шкоди особі, суспільству і державі; таємною визнається інформація, яка містить державну, професійну, банківську таємницю, таємницю досудового розслідування та іншу передбачену законом таємницю; порядок доступу до таємної інформації регулюється цим Законом та спеціальними законами; інформація з обмеженим доступом має надаватися розпорядником інформації, якщо немає законних підстав для обмеження у доступі до такої інформації, які існували раніше; обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ; кожна особа має право доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається; розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов`язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом; відмова особі в доступі до інформації про неї, приховування, незаконне збирання, використання, зберігання чи поширення інформації можуть бути оскаржені; розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту.
Відповідно до Типової інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, затвердженого постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року №7366:
п.9. Питання щодо необхідності присвоєння документу грифа "Для службового користування" вирішується виконавцем або посадовою особою, яка підписує документ, відповідно до переліку відомостей та з дотриманням вимог частини другої статті 6 та статті 9 Закону України "Про доступ до публічної інформації";
п.10. До прийняття рішення про присвоєння документу грифа "Для службового користування" особи, зазначені в пункті 9 цієї Інструкції, повинні:
1) перевірити, чи належить інформація, яку містить документ, до категорій, визначених у частині першій статті 9 Закону України "Про доступ до публічної інформації";
2) встановити, чи належить відповідна інформація до такої, доступ до якої згідно із законом не може бути обмежено, в тому числі шляхом віднесення її до службової інформації;
3) перевірити дотримання сукупності вимог, передбачених частиною другою статті 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації".
В окремих випадках питання щодо необхідності присвоєння документу грифа "Для службового користування" може бути розглянуто комісією з питань роботи із службовою інформацією за поданням посадової особи, яка підписуватиме документ.
Відповідно до постанови Вищого адміністративного суду України від 29.09.2016 №10 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації":
До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров`я, а також адреса, дата і місце народження, відомості про її майновий стан та інші персональні дані.
Відносини щодо внесення і розгляду адвокатського запиту врегульовано статтею 24 Закону України від 5 липня 2012 року № 5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Зокрема, цією статтею Закону детально регламентовано перелік адресатів, до яких може бути направлено адвокатський запит, вимоги до такого запиту, питання строків розгляду адвокатських запитів та порядку відшкодування витрат, а тому відповідні положення Закону № 2939-VІ не поширюються на відносини між адвокатом та розпорядником інформації.
Виходячи з положень частини першої статті 7 Закону України "Про доступ до публічної інформації", частини другої статті 21 Закону України "Про інформацію" та статті 32 Конституції України конфіденційна інформація може поширюватись у таких випадках:
коли закон дозволяє певним суб`єктам отримувати та використовувати конфіденційну інформацію без згоди особи. У таких випадках суб`єкт діє на виконання установлених повноважень та для досягнення визначеної мети (наприклад, отримання конфіденційної інформації в ході оперативно-розшукової діяльності або в ході проведення досудового слідства) і поширення конфіденційної інформації обмежується положеннями закону;
коли розголошення конфіденційної інформації відповідає суспільному інтересу і право громадськості знати цю інформацію переважає шкоду, яку може бути завдано особі поширенням її конфіденційної інформації. Таке поширення здійснюється відповідно до статті 29 Закону України «Про інформацію» після застосування «трискладового тесту».
Розпорядники інформації, визначені частиною першою статті 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації", які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди - лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини (частина друга статті 7 Закону України "Про доступ до публічної інформації").
Ці положення узгоджуються з положеннями частини другої статті 32 Конституції України, відповідно до якої не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Умови, за яких можливо поширити конфіденційну інформацію, також передбачені частиною першою статті 29 Закону України "Про інформацію", відповідно до якої інформація з обмеженим доступом може бути поширена, якщо вона є суспільно необхідною, тобто є предметом суспільного інтересу, і право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення.
Вбачається, що з урахуванням положень частини другої статті 7 Закону України "Про доступ до публічної інформації" та частини другої статті 32 Конституції України суспільними інтересами (інтерес громадськості), у яких конфіденційна інформація може бути поширена, є лише інтереси національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Вимога частини першої статті 29 Закону України «Про інформацію» щодо встановлення переваги потенційної шкоди від поширення конфіденційної інформації над правом громадськості знати її відображає принцип пропорційності обмеження права, який є аспектом принципу верховенства права, передбаченого статтею 8 Конституції України і через призму якого досліджується правомірність будь-якого обмеження права, в тому числі права на отримання інформації.
Такий підхід також відповідає Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (статті 8) та практиці Європейського суду з прав людини, відповідно до яких втручання у право на приватність особи можливе, якщо воно ґрунтується на законі, переслідує легітимну мету та є необхідним у демократичному суспільстві.
Аналіз вказаних положень законів свідчить, що розпорядник повинен застосовувати "трискладовий тест" - вимоги, передбачені частиною другою статті 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації", - з урахуванням особливостей вищевказаних положень. Застосування «трискладового тесту» в такому разі повинно здійснюватись таким чином:
1) встановлення відповідності обмеження доступу до запитуваної конфіденційної інформації одному із захищених інтересів (у справах щодо надання конфіденційної інформації, як правило, такими інтересами є захист репутації або прав інших людей, запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно);
2) встановлення можливості завдання істотної шкоди цим інтересам;
3) порівняння цієї потенційної шкоди з правом громадськості знати цю інформацію в інтересах національної безпеки, економічного добробуту чи прав людини. Якщо ця шкода не переважає суспільний інтерес в доступі до інформації, то конфіденційна інформація може бути розголошена і доступ до неї не може бути обмежений.
Таким чином, відмова у наданні інформації є обґрунтованою у разі, якщо розпорядник в листі вказує, якому саме з інтересів загрожує розголошення запитуваної інформації, в чому полягає істотність шкоди цим інтересам від її розголошення, чому шкода від оприлюднення такої інформації переважає право громадськості знати цю інформацію в інтересах національної безпеки, економічного добробуту чи прав людини.
Відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань"
п.10 ч.1 ст.1. Персональний кабінет юридичної особи, іншої організації та фізичної особи - підприємця (далі - персональний кабінет) - особиста сторінка в мережі Інтернет юридичної особи, фізичної особи - підприємця та громадського формування, що не має статусу юридичної особи, на порталі електронних сервісів, призначена для подання документів в електронній формі для проведення реєстраційних дій, безоплатного доступу юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, до відомостей про результати розгляду цих документів, документів, що містяться в реєстраційній справі таких осіб в електронній формі, та відомостей про цих осіб, які є актуальними на момент запиту або на визначену дату;
п.8, 13, 14, 18 і 20 ч.2 ст.9. В Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб: (...) інформація для здійснення зв`язку із засновником (учасником) юридичної особи (телефон та/або адреса електронної пошти); відомості про керівника юридичної особи та про інших осіб (за наявності), які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо: (...) інформація для здійснення зв`язку з керівником юридичної особи (телефон та/або адреса електронної пошти)) (...); відомості про членів керівних органів: прізвище, ім`я, по батькові, дата народження, посада, інформація для здійснення зв`язку з керівником юридичної особи (телефон та/або адреса електронної пошти) (...); інформація для здійснення зв`язку з юридичною особою: телефон та/або адреса електронної пошти; (...) інформація для здійснення зв`язку з відокремленим підрозділом: телефон та адреса електронної пошти;
ч 1 ст.11. Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та у випадках, передбачених цим Законом, за їх надання стягується плата.
Відповідно до Закону України "Про захист персональних даних";
ст.1. (...) Цей Закон поширюється на діяльність з обробки персональних даних, яка здійснюється повністю або частково із застосуванням автоматизованих засобів, а також на обробку персональних даних, що містяться у картотеці чи призначені до внесення до картотеки, із застосуванням неавтоматизованих засобів;
ст.2. (...) володілець персональних даних - фізична або юридична особа, яка визначає мету обробки персональних даних, встановлює склад цих даних та процедури їх обробки, якщо інше не визначено законом; (...) обробка персональних даних - будь-яка дія або сукупність дій, таких як збирання, реєстрація, накопичення, зберігання, адаптування, зміна, поновлення, використання і поширення (розповсюдження, реалізація, передача), знеособлення, знищення персональних даних, у тому числі з використанням інформаційних (автоматизованих) систем; одержувач - фізична чи юридична особа, якій надаються персональні дані, у тому числі третя особа;
ст.14. Поширення персональних даних передбачає дії щодо передачі відомостей про фізичну особу за згодою суб`єкта персональних даних. Поширення персональних даних без згоди суб`єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише (якщо це необхідно) в інтересах національної безпеки, економічного добробуту, прав людини та для проведення Всеукраїнського перепису населення. Виконання вимог встановленого режиму захисту персональних даних забезпечує сторона, що поширює ці дані. Сторона, якій передаються персональні дані, повинна попередньо вжити заходів щодо забезпечення вимог цього Закону;
ч.1-5 ст.16. Порядок доступу до персональних даних третіх осіб визначається умовами згоди суб`єкта персональних даних на обробку цих даних, наданої володільцю персональних даних, або відповідно до вимог закону. Порядок доступу третіх осіб до персональних даних, які перебувають у володінні розпорядника публічної інформації, визначається Законом України "Про доступ до публічної інформації" (...) Доступ до персональних даних третій особі не надається, якщо зазначена особа відмовляється взяти на себе зобов`язання щодо забезпечення виконання вимог цього Закону або неспроможна їх забезпечити. Суб`єкт відносин, пов`язаних з персональними даними, подає запит щодо доступу (далі - запит) до персональних даних володільцю персональних даних. У запиті зазначаються: 1) прізвище, ім`я та по батькові, місце проживання (місце перебування) і реквізити документа, що посвідчує фізичну особу, яка подає запит (для фізичної особи - заявника); 2) найменування, місцезнаходження юридичної особи, яка подає запит, посада, прізвище, ім`я та по батькові особи, яка засвідчує запит; підтвердження того, що зміст запиту відповідає повноваженням юридичної особи (для юридичної особи - заявника); 3) прізвище, ім`я та по батькові, а також інші відомості, що дають змогу ідентифікувати фізичну особу, стосовно якої робиться запит; 4) відомості про базу персональних даних, стосовно якої подається запит, чи відомості про володільця чи розпорядника персональних даних; 5) перелік персональних даних, що запитуються; 6) мета та/або правові підстави для запиту. Строк вивчення запиту на предмет його задоволення не може перевищувати десяти робочих днів з дня його надходження. Протягом цього строку володілець персональних даних доводить до відома особи, яка подає запит, що запит буде задоволено або відповідні персональні дані не підлягають наданню, із зазначенням підстави, визначеної у відповідному нормативно-правовому акті. Запит задовольняється протягом тридцяти календарних днів з дня його надходження, якщо інше не передбачено законом (...)
7. Аналізуючи установлені обставини справи та норми чинного законодавства суд прийшов до таких висновків.
7.1. Інформація про особу (в тому числі і юридичну) може бути або відкритою, або інформацією з обмеженим доступом.
Інформація з обмеженим доступом за своїм правовим режимом у свою чергу поділяється на а) конфіденційну, б) таємну, в) службову.
Документ підлягає наданню в будь-якому випадку і не може бути наданий лише якщо містить інформацію з обмеженим доступом. У такому випадку з документа для ознайомлення надається інформація, доступ до якої не може бути обмежений відповідно до ч.2 ст.6 Закону України "Про доступ до публічної інформації".
7.2. Виходячи з аналізу норм ст.1, 5, абз.2 ч.2 ст.11 та ч.2 ст.20 Закону України "Про інформацію", а також п.2 ч.1 ст.10 Закону України "Про доступ до публічної інформації", суд вважає, що кожна особа (в тому числі і юридична особа) має право на отримання інформації, яка стосується її особи. Зокрема, юридична особа має право запитувати інформацію, яка є інформацією про неї, в тому числі запитувати документи, які створені нею чи які створені іншими особами, але мають наслідком виникнення, зміну або припинення прав і обов`язків такої юридичної особи.
Будь-якому праву однієї сторони кореспондує обов`язок іншої сторони, тобто Розпорядник інформації зобов`язаний надати документи, копії, інформацію боржнику-банкруту (у особі його ліквідатора) на його запити.
Однак, боржник-банкрут має право запитувати лише ті документи, які створені боржником чи для боржника, чи які створені іншими особами але встановлюють, змінюють або припиняють права і обов`язки боржника, лише ту інформацію, яка є інформацією про боржника.
7.3. Оскільки боржник, ТОВ "Енергогазрезерв", у своїй фінансово-господарській діяльності використовував електронні поштові скриньки energogazrezerv@ukr.net, electroegr@ukr.net, egroffice@ukr.net, ІНФОРМАЦІЯ_2, то інформація щодо електронних поштових скриньок (відомості про власника кожної електронної поштової скриньки, зокрема, анкетні та контактні дані особи, якою її відкрито, час початку надання послуг, дані про ідентифікацію, аутентифікацію, авторизацію, відновлення паролю, ір-адреса входу до електронної скриньки, дані, що дозволяють унікально ідентифікувати кінцевого користувача послуги тощо), та інформація і документи, які містяться в електронній поштовій скриньці - належить до інформації про банкрута і є документами банкрута, мають наслідком виникнення, зміну або припинення прав і обов`язків такої юридичної особи.
Вказана інформація і документи є за свою суттю та правовим регулюванням ідентичною до інформації і документів банкрута, які містяться у письмовій та електронній формі у органах ДПС, у банках і в будь-яких інших державних органів та юридичних осіб.
Вказані обставини є підставою для задоволення заяви.
7.4. Відносини ж щодо внесення і розгляду запиту арбітражного керуючого додатково і спеціально врегульовано статтями 12 і 12-1 Кодексу України з процедур банкрутства. Зокрема, цими статтями Кодексу детально регламентовано перелік адресатів, до яких може бути направлено запит, вимоги до такого запиту, питання строків розгляду запитів та порядку відшкодування витрат, а тому відповідні положення Законів України "Про інформацію" та "Про доступ до публічної інформації" не поширюються на відносини між ліквідатором банкрута та Розпорядником інформації.
Згідно із вказаним нормами під час виконання повноважень арбітражний керуючий має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, що міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних. На запит такого арбітражного керуючого орган державної влади зобов`язаний не пізніше десяти робочих днів з дня отримання запиту надати копії документів і усю необхідну інформацію щодо боржника, в тому числі й конфіденційну, крім таємної та/або службової інформації та копій документів, у яких міститься таємна та/або службова інформація.
Мотивація Розпорядником інформації відмови у задоволенні запиту тим, що посилання ліквідатора банкрута у запиті на ст.12, 12-1, 61 Кодексу України з процедур банкрутства як на самостійну підставу для отримання запитуваної інформації є безпідставним, фактично є запереченням чинності норми закону та відмовою виконувати вимоги закону.
Вказані обставини є самостійно підставою для задоволення заяви.
7.5. При цьому суд наголошує на тому,
що віднесення інформації і документів до таємної чи службової (а не конфіденційної) здійснюється виключно законом (тобто вони не можуть бути віднесені до таємних або службових будь-якими іншими актами, в тому числі й актами будь-яких юридичних чи фізичних осіб) та здійснюється шляхом їх юридичного віднесення в кожному конкретному випадку певною фізичною (посадовою) особою стосовно конкретних інформації та документів;
що навіть віднесення витребуваної інформації до таємної чи службової, не виключає можливості її надання ліквідатору банкрута до того часу, доки державний орган не застосував трискладовий тест і не обґрунтував належним чином свою відмову (ч.3, 4 і 7 ст.6, ч.2 ст.8 Закону України "Про доступ до публічної інформації");
що в даному випадку Розпорядник інформації не вказав ні на норми закону, які відносять витребувану ліквідатором банкрута інформацію до таємної чи службової, ні на конкретні акти уповноваженої посадової фізичної особи щодо її віднесення до такої;
що у відповіді Розпорядник інформації називає витребувану інформацію одночасно і конфіденційною, і таємною, і службовою, що з точки зору закону неможливо;
що запитувана інформація може підпадати під визначення конфіденційної, але для інших осіб, але не для боржника (оскільки він нею володів, мотиви у п.7.3 цієї ухвали суду);
7.6. Розпорядник інформації безпідставно не надав ліквідатору банкрута інформацію на його запит від 24.04.2026 №02-46/427.
Відмова у наданні інформації є необґрунтованою, оскільки Розпорядник інформації у відповіді не вказує, якому саме з інтересів загрожує розголошення запитуваної інформації, в чому полягає істотність шкоди цим інтересам від її розголошення, чому шкода від оприлюднення такої інформації переважає право громадськості знати цю інформацію в інтересах національної безпеки, економічного добробуту чи прав людини, тобто при наданні відповіді не було застосовано трискладовий тест.
Застосовуючи трискладовий тест суд приходить до висновку, що у даному випадку витребувана ліквідатором банкрута інформація може бути поширена, оскільки вона є суспільно необхідною, тобто є предметом суспільного інтересу (зокрема, суду, кредиторів та учасників провадження у справі про банкрутство боржника) і право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення, ґрунтується на законі (ст.12-1 Кодексу України з процедур банкрутства), переслідує легітимну мету (забезпечення захисту інтересів кредиторів та їхніх прав на погашення вимог).
Вказані обставини є самостійно підставою для задоволення заяви.
Керуючись ст.234, 235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання боржника у особі ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Носань Н.С., від 11.05.2026 №02-46/456 задовольнити. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрнет" (пр.Голосіївський, буд.26, м.Київ, 03039, ідентифікаційний код 25589169) у десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали суду:
а) надати Господарському суду Черкаської області через підсистему "Електронний суд" у справу №925/359/24 та Товариству з обмеженою відповідальністю "Енергогазрезерв" у особі його ліквідатора, арбітражного керуючого Носань Н.С. (м. Черкаси, вул. Сумгаїтська, буд.7, офіс 21, 18014, ел.поштова скринька: ІНФОРМАЦІЯ_3 ; тел. НОМЕР_1 ):
інформацію (відомості) про користувача таких електронних поштових скриньок: 1) energogazrezerv@ukr.net, 2) electroegr@ukr.net, 3) ІНФОРМАЦІЯ_4 , 4) ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме наступну інформацію (відомості): про власника цієї електронної поштової скриньки (прізвище, ім`я, по-батькові, дата народження, адреса місця проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків); про час початку і закінчення використання; про факти (дата і час) ідентифікації особи, аутентифікації, авторизації, відновлення паролю; про ір-адресу входу до електронної скриньки; про дані, які дозволяють унікально ідентифікувати кінцевого користувача послуги; про інші відомості щодо використання поштової скриньки для користування іншими сервісами порталу ukr.net за період з 01 січня 2019 року по дату ухвалення цієї ухвали суду;
б) надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Енергогазрезерв" у особі його ліквідатора, арбітражного керуючого Носань Н.С. (м. Черкаси, вул. Сумгаїтська, буд.7, офіс 21, 18014, ел.поштова скринька: ІНФОРМАЦІЯ_3 ; тел. НОМЕР_1 ):
інформацію (відомості) лог-файлів щодо електронних поштових скриньок, на які та коли (дата, час) надсилалися (відправлялися) листи із електронних поштових скриньок: energogazrezerv@ukr.net, electroegr@ukr.net, egroffice@ukr.net, ІНФОРМАЦІЯ_2, а також із яких та, коли (дата, час) надходили (отримувалися) листи до цих електронних поштових скриньок: із доданням змісту листів за період з 01 січня 2019 року по дату ухвалення цієї ухвали суду;
інформацію щодо фактів отримання/неотримання ТОВ "Енергогазрезерв" електронних листів, які були надіслані з електронної адреси ФОП Атамась Ірини Миколаївни: ІНФОРМАЦІЯ_1 , на електронну адресу товариства energogazrezerv@ukr.net, electroegr@ukr.net, egroffice@ukr.net, ІНФОРМАЦІЯ_2 за період з 01 січня 2019 року по 01 грудня 2021 року;
інформацію про повний вміст електронних поштових скриньок energogazrezerv@ukr.net, electroegr@ukr.net, egroffice@ukr.net, ІНФОРМАЦІЯ_2 (вхідні листи, чернетки, надіслані листи, спам, видалені, інші папки, непрочитані, відмічені, вкладення) із розкриттям змісту повідомлень та доданих файлів (вкладень) (з доступом до листування) - з 01 січня 2019 року по дату ухвалення рішення;
діючі паролі до поштових скриньок energogazrezerv@ukr.net, electroegr@ukr.net, egroffice@ukr.net, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Ухвала суду набрала законної сили 08.06.2026. Ухвала суду може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України.
Строк пред`явлення ухвали до виконання відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" три роки.
Повне судове рішення складено і підписано 08.06.2026.
Направити цю ухвалу ліквідатору банкрута, членам комітету кредиторів (1), АТ "Укрнет".
С у д д я Ю.А. Хабазня
Я-5. 14-925-0001