Ухвала суду № 1372254, 12.02.2008, Господарський суд Волинської області

Дата ухвалення
12.02.2008
Номер справи
2/115/14-2а
Номер документу
1372254
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"12" лютого 2008 р.

Справа № 2/115-2А.

за позовом Приватної фірми «Скорпіон-сервіс», м. Луцьк

до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції, м. Луцьк

про визнання нечинним та скасування податкових повідомлень-рішень від 21.09.2007 р. № 0001612301/0 та № 0001622301/0

Суддя Черняк Л. О.

При секретарі Андрусенко О. О.

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача: Редько П. П. – довіреність у справі

Від відповідача: Сахарчук А. А. – податковий інспектор (довіреність у справі)

Суть спору: позивач – Приватна фірма «Скорпіон-сервіс» просить суд скасувати податкові повідомлення-рішення Луцької ОДПІ від 21.09.2007 р. № 0001612301/0 та № 0001622301/0, якими до нього застосовано штрафну санкцію в сумі 59576 грн. згідно Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» та застосовано штрафну санкцію в сумі 20761 грн. за порушення Закону України «Про податок на додану вартість».

В засіданні суду представник позивача подав рішення Державної податкової адміністрації України від 26.01.2008 р. № 644/6/25-0115 про результати розгляду скарги.

Даним рішенням скасовані рішення Луцької ОДПІ від 21.09.2007 р. № 0001612301/0 та № 0001622301/0.

Рішення ДПА України мотивоване таким.

Перевіркою встановлено, що ПФ „Скорпіон-сервіс" здійснювала будівництво торгового комплексу „Ювант" (вул. Карпенка-Карого, 1, м. Луцьк) за рахунок власних коштів, кредитів банку та коштів фізичних осіб (пайовиків, довірителів), згідно з угодами про пайову участь у будівництві (капітальні інвестиції) та доручень фізичних осіб, які надають право фірмі організовувати та здійснювати контроль за будівництвом.

Як зазначено в акті перевірки від 12.09.2007 року №210/02431/2301/30584471, ПФ „Скорпіон-сервіс" при визначенні валового доходу не врахувала пайові внески, залучені для будівництва торгового комплексу „Ювант" у розмірі 12 169 979 гри., а саме: за IV квартал 2004 року - 11 973 653 грн., за 1 квартал 2005 року - 170 378 грн., за II квартал 2005 - року 25 948 грн. У бухгалтерському обліку господарські операції відображені бухгалтерськими записами Дт рахунку 31.5 „Розрахункові рахунки в національній валюті" та Кт рахунку 48 „Цільове фінансування", Дт рахунку 48 „Цільове фінансування", Кт рахунку 31.5 „Поточні.' рахунки в національній валюті". ПФ „Скорпіон-сервіс" при визначенні валових витрат не • врахувала витрати по будівництву торгового комплексу „Ювант", проведених за рахунок пайових внесків, в результаті чого занизила валові витрати на 12 169 979 грн., а саме: за квартал 2004 року - 11 497 045 грн., за І квартал 2005 року - 553 088 грн., за II квартал 2005 року - 119 846 грн. У бухгалтерському обліку господарські операції відображені бухгалтерськими записами Дт рахунку 48 „Цільове фінансування", Кт рахунку 15.15 . „Капітальні інвестиції"', Дт рахунку 48 „Цільове фінансування", Кт рахунку 643 „Податкові' зобов'язання".

Також в акті перевірки від 12.09.2007 року №210/02431/2301/30584471 зазначено, що ПФ „Скорпіон-сервіс" при визначенні податкових зобов'язань з податку на додану вартість із суми пайових внесків, які надходили згідно з укладеними договорами - доручення про пайову участь у будівництві, не враховано першу подію - дату зарахування коштів.

В акті перевірки від 12.09.2007 року №210/02431/2301/30584471 зроблено висновок, що ПФ „Скорпіон-сервіс" було порушено вимоги пункту 4.1 статті 4, пункту 5.1, підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5, підпункту 11.3.1 пункту 11.3 статті 11 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств", в результаті чого було занижено податок на прибуток за IV квартал 2004 року на 119 152 грн. та завищено у І кварталі на 95 678 грн., у II кварталі

2005 року на 23 474 грн., а також порушено вимоги підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті З, пункту 4.1 статті 4, підпункту 7.3.1 пункту 7.3 статті 7 Закону України „Про податок на додану вартість", в результаті чого було встановлено заниження податку на додану вартість за жовтень 2004 року на 21 226 грн., за листопад 2004 року на 19 364 грн., за квітень 2005 року на 932 грн. та завищення податку на додану вартість за грудень 2004 року на 38 250- грн., за січень 2005 року на 2 340 грн., за травень у розмірі 932 грн.

За розглядом акта перевірки Луцька об'єднана державна податкова інспекція прийняла податкові повідомлення-рішення від 21.09.2007 року №0001612301/0 і №0001622301/0, якими застосувала 59 576 грн. штрафних санкцій за заниження податку на прибуток і 20 761 грн. штрафних санкцій за заниження по податку на додану вартість.

Відповідно до підпункту 7.9.1 пункту 7.9 статті 7 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств" з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом, не включаються до валового доходу і не підлягають оподаткуванню кошти або майно, залучені платником податку у зв'язку з цивільно-правовими договорами, що не передбачають передачі права власності на таке майно.

Відповідно до пункту 4.7 статті 4 Закону України „Про податок на додану вартість" у разі коли платник податку (далі - повірений) здійснює діяльність з придбання товарів (робіт, послуг) за дорученням та за рахунок іншої особи (далі - довіритель), датою збільшення податкового кредиту такого повіреного є дата перерахування коштів (поставка в управління цінних паперів, інших документів, що засвідчують відносини боргу) на користь продавця таких товарів (робіт, послуг) або поставка інших видів компенсацій вартості таких товарів (робіт, послуг), а датою збільшення податкових зобов'язань є дата передання таких товарів (результатів робіт, послуг) довірителю. При цьому довіритель не збільшує податковий кредит на суму коштів (вартість цінних паперів, інших документів., що засвідчують відносини боргу), перерахованих (переданих) повіреному, але має право на : збільшення податкового кредиту у податковий період отримання товарів (робіт, послуг), придбаних повіреним за його дорученням.

Враховуючи викладене, ДПА України прийшла до висновку, що ПФ „Скорпіон-сервіс" не порушило Закон України „Про оподаткування прибутку підприємств" і Закон України „Про податок на додану вартість" по операції із залучення коштів пайовиків для будівництва торгового комплексу „Ювант".

Згідно підпункту 2 пункту 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у адміністративній справі, якщо позивач відмовився від адміністративного позову і відмову прийнято судом.

Оскільки на день розгляду спору рішення ОДПІ скасовані і позивач відмовився від позовних вимог, суд вважає за необхідне провадження у справі закрити відповідно до п. 2 ст. 157 КАС України.

Керуючись підпунктом 2 пункту 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в :

Провадження у справі за позовом Приватної фірми «Скорпіон-сервіс» до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції про визнання нечинним та скасування податкових повідомлень-рішень від 21.09.2007 р. № 0001612301/0 та № 0001622301/0 - закрити.

Заява про апеляційне оскарження ухвали може бути подана протягом 5 днів з дня складення ухвали в повному обсязі. Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Л. О. Черняк

Суддя Черняк Л.О.