Єдиний державний реєстр судових рішень
Єдиний унікальний номер: 379/134/26
Провадження № 3-в/379/8/26
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 червня 2026 рокум.Тараща
Суддя Таращанського районного суду Київської області Невгад О.В., розглянувши заяву захисника особи, яка притягнута до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - адвоката Божка М. І. про розстрочку виплати суми штрафу накладеного, згідно постанови Таращанського районного суду Київської області від 13 лютого 2026 року у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,
У С Т А Н О В И В :
До Таращанського районного суду Київської області надійшла заява від захисника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності адвоката Божка М. І. про розстрочку виплати суми штрафу накладеного, згідно постанови Таращанського районного суду Київської області від 13 лютого 2026 року у справі про притягнення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП. У вказаній заяві захисник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - адвокат Божок М.І. просить розстрочити виплату штрафу строком на 12 місяців, посилаючись на те, що ОСОБА_1 перебуває у складному матеріальному становищі не має постійного джерела доходу, що не дає можливості відразу сплатити призначений судом штраф.
Заявник ОСОБА_1 та його захисник - адвокат Божок М. І. в судове засідання 27 травня 2026 року не з`явилися. Розгляд заяви було відкладено за клопотанням заявника для надання суду додаткових письмових доказів.
01 червня 2026 року захисник - адвокат Божок М. І. в судове засідання не з`явився, подавши клопотання про відкладення розгляду заяви. Заявник ОСОБА_1 у судове засідання також не з`явився, хоча про день, час та місце розгляду своєї заяви був повідомлений своєчасно та належним чином.
У судовому засіданні 05 червня 2026 року заявник ОСОБА_1 пояснив, що раніше він проходив військову службу, однак із квітня 2023 року звільнений зі служби та не отримує грошового забезпечення. У зв`язку з цим, через відсутність постійного місця роботи та стабільного доходу, одноразова сплата штрафу є для нього надмірним фінансовим тягарем. На підтвердження зазначених обставин заявник надав суду витяг із Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, який відображає стан його доходів.
Дослідивши заяву та матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя встановив, що відповідно до Витягу з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, ОСОБА_1 за період з 01 січня 2026 року по 01 червня 2026 року отримав загальний дохід у розмірі 9500,00 грн. Таким чином, середньомісячний дохід заявника за вказані 5 місяців становить 1900,00 грн, що є суттєво меншим за законодавчо встановлений розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб та мінімальної заробітної плати в Україні.
Зазначені обставини об`єктивно підтверджують скрутне матеріальне становище заявника, відсутність у нього постійного заробітку та неможливість одноразово сплатити суму накладеного штрафу без нанесення суттєвої шкоди забезпеченню його базових життєвих потреб.
Відповідно до ст. 298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов`язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст. 304 КУпАП, питання, пов`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом, який виніс таку постанову.
Згідно зі ст. 301 КУпАП, відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
При цьому нормами КУпАП передбачено лише розгляд питання про відстрочку виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу, а розстрочка сплати штрафу даним Кодексом не передбачена.
У зв`язку з наведеним, слід звернути увагу, що розстрочення виконання судового рішення передбачає його поступове часткове виконання, а відстрочення - перенесення виконання на більш пізній час у зв`язку з існуванням обставин, за наявності яких вчасне виконання завдає шкоди правам або інтересам боржника чи інших осіб.
Частиною 1 статті 33 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.
Отже, системне тлумачення положень ст.301 КУпАП та ст.33 Закону України «Про виконавче провадження» вказує, що відстрочка виконання постанови суду може бути надана судом.
У заяві про розстрочку виконання постанови суду на дванадцять місяців захисник ОСОБА_1 адвокат Божок М. І. вказує, що ОСОБА_1 не має фінансової можливості сплатити штраф у розмірі 17000,00 грн. одразу. Водночас суд враховує, що Указом Президента України від 24.02.2022 року за №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», що затверджений Законом України від 24.02.2022 року «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України на всій території України з 24 лютого 2022 року введено воєнний стан строком на 30 діб, який в подальшому неодноразово продовжувався і діє натепер. За наведених обставин, вважаю можливим задовольнити заяву захисника ОСОБА_1 адвоката Божка М. І. та розстрочити йому сплату штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок на 12 місяців.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 301, 303, 304 КУпАП, ст.33 Закону України «Про виконавче провадження», суддя, враховуючи те, що у ОСОБА_1 відсутні доходи, співмірні з розміром штрафу, що підтверджує відсутність у нього можливості сплатити суму штрафу одним платежем протягом 15-ти денного строку, вважаю, що ця заява підлягає задоволенню частково, з наданням ОСОБА_1 розстрочки виконання постанови Таращанського районного суду Київської області від 13 лютого 2026 року про накладення адміністративного стягнення в частині сплати штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок на строк 12 (дванадцять) місяців у зв`язку з його скрутним матеріальним становищем.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.301, 303, 304 КУпАП, ст.33 Закону України «Про виконавче провадження», суддя
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про розстрочку виконання постанови суду в частині накладення адміністративного стягнення у виді штрафу задовольнити.
Розстрочити виконання постанови Таращанського районного суду Київської області від 13 лютого 2026 року у справі №379/134/26 (провадження 3/379/111/26), якою ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в частині накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок - на строк 12 (дванадцять) місяців, тобто до 05 червня 2027 року включно зі сплатою штрафу по 1416.67 (одна тисяча чотириста шістнадцять) гривень 67 коп. щомісячно, починаючи з дня набрання постановою законної сили.
Щомісячна оплата підлягає сплаті за реквізитами: отримувач - ГУК у Київ. обл./м.Київ/21081300; код отримувача (ЄДРПОУ): 37955989; код банку отримувача (МФО): 899998; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахунку: UA488999980313030149000010001; код класифікації доходів бюджету: 21081300.
Перебіг строку давності виконання постанови в частині адміністративного стягнення у виді штрафу зупинити до закінчення строку розстрочки.
Після закінчення строку встановленої розстрочки строк пред`явлення до примусового виконання постанови в частині накладання адміністративного стягнення в виді штрафу - протягом трьох місяців.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Невгад