Рішення № 137200603, 08.06.2026, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.06.2026
Номер справи
420/40934/25
Номер документу
137200603
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 420/40934/25

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 червня 2026 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Токмілова Л.М., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу поліції №4 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Відділу поліції №4 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області, в якій позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Відділу поліції №4 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області, яка полягає у ненаданні ОСОБА_1 письмової відповіді на заяву про вчинення кримінального правопорушення від 25.09.2025;

- зобов`язати Відділ поліції №4 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області надати ОСОБА_1 належну письмову відповідь на заяву з дотриманням вимог чинного законодавства України, в тому числі із зазначенням результатів її розгляду та прийнятого за нею процесуального рішення.

Ухвалою суду від 05.01.2026 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. Цією ж ухвалою витребувано у відділу поліції №4 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області докази направлення відповіді за вих. №145247-2025 від 13.10.2025 для ОСОБА_1 .

Ухвалою суду від 20.05.2026 витребувано у відділу поліції №4 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області доказів відправлення письмової відповіді на заяву ОСОБА_1 , зокрема фіскальний чек (квитанція) поштового оператора, оригінал опису вкладення з відміткою пошти, рекомендоване повідомлення про вручення. Цією ж ухвалою зупинено провадження у справі до надання відділом поліції №4 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області витребуваних документів.

Ухвалою суду від 08.06.2026 поновлено провадження по справі.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що 25.09.2025 вона подала до Відділу поліції №4 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області письмову заяву про вчинення кримінального правопорушення, яка була належним чином зареєстрована відповідачем. Однак позивачу не було надано жодної відповіді. Позивач вважає, що відповідач був зобов`язаний розглянути заяву у встановлені законом строки та надати повну та обґрунтовану письмову відповідь у порядку, передбаченому Законом України "Про звернення громадян". Невиконання ж цих обов`язків становить протиправну бездіяльність, яка порушує конституційні права позивача.

Суд зазначає, що відповідачем до суду не подано відзиву на адміністративний позов.

Відповідно до частини 6 статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд зазначає наступне.

25.09.2025 позивач звернулась до начальника відділу поліції №4 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області із заявою про вчинення кримінального правопорушення. У вказаній заяві ОСОБА_1 просила, зокрема:

- про результати проведеної перевірки та прийняті рішення повідомити письмово на поштову адресу: АДРЕСА_1 .

Згідно талону-повідомлення №17034 від 26.09.2025 заяву ОСОБА_1 прийнято та зареєстровано в Журналі єдиного обліку відділу поліції №4 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області за №17034.

Листом №245232-2025 від 05.11.2025 слідче управління ГУНП в Одеській області повідомило позивачу, що до відділу поліції №4 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області надійшло звернення ОСОБА_1 , яке зареєстровано в ІТС ІПНП за №17034, розгляд матеріалів за цим зверненням доручено працівникам ДОП СП ВП №4 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області. ДОП СП ВП №4 ОРУП №1 ГУНП в області за вказаними фактами проведено перевірку та розглянуто, відповідно до Закону України "Про звернення громадян", за результатами перевірки ОСОБА_1 направлено відповідь за вих. №145247-2025 від 13.10.2025, із роз`ясненням права на оскарження результатів розгляду у разі незгоди, відповідно до Закону України "Про звернення громадян".

Листом №48790-2026 від 09.02.2026 відділ поліції №4 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області повідомив, що письмову відповідь на заяву ОСОБА_1 зареєстровану 25.09.2025 ЄО № 17034, з дотриманням вимог чинного законодавства України, в тому числі із зазначенням результатів її розгляду та прийнятого за нею процесуального рішення 13.10.2025 за вих. СЕД № 145247-2025 було направлено заявнику на адресу, яку остання зазначала в зверненні

Листом №188646-2026 від 28.05.2026 відділ поліції №4 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області повідомив, що відповідь на заяву ОСОБА_1 зареєстровану 25.09.2025 ЄО № 17034, було направлено звичайним, а не рекомендованим листом засобами поштового зв`язку "Укрпошта", фіскальний чек та інші документи про відправлення не видавались. У зв`язку із вказаним, надати запитувані судом документи не є можливим (фіскальний чек (квитанція) поштового оператора, оригінал опису вкладення з відміткою пошти, рекомендоване повідомлення про вручення).

Вважаючи бездіяльність відділу поліції №4 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області щодо розгляду заяви протиправною, позивач звернулась до суду.

Вирішуючи даний публічно-правовий спір, суд виходить з наступного.

Згідно із частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов`язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити до органів державної влади, об`єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів врегульовані Законом України від 02.10.1996 № 393/96-ВР "Про звернення громадян" (далі - Закон № 393/96-ВР).

Цей Закон також забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення.

Вказані конституційні положення, а також положення Закону України "Про звернення громадян" містять правову процедуру розгляду звернень особи, зокрема до суб`єктів владних повноважень, яка гарантує доступ особи до інформації, обов`язок розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Встановлена правова процедура, як складова принципу законності та принципу верховенства права, є важливою гарантією недопущення зловживання з боку органів публічної влади під час прийняття рішень та вчинення дій, які повинні забезпечувати справедливе ставлення до особи.

Ця правова процедура спрямована на забезпечення загального принципу юридичної визначеності, складовою якої є принцип легітимних очікувань як один з елементів принципу верховенства права, тобто особа правомірно очікує отримати у передбачений законом спосіб відповідь на порушене перед суб`єктом, якому адресовано звернення, питання відповідно та у спосіб, передбачений законом.

Частиною 1 статті 1 Закону № 393/96-ВР визначено, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Відповідно до статті 3 Закону № 393/96-ВР під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.

Пропозиція (зауваження) - звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства.

Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об`єднань громадян, посадових осіб.

Згідно з частиною 1 статті 5 цього Закону звернення громадян адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об`єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.

Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов`язковому прийняттю та розгляду (частина 1 статті 7 Закону № 393/96-ВР).

При цьому частинами 3, 4 статті 7 цього Закону передбачено, що якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об`єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п`яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз`ясненнями.

Забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються.

Згідно статті 15 Закону України «Про звернення громадян» органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов`язані об`єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов`язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов`язки.

Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз`ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.

За приписами статті 18 Закону № 393/96-ВР громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право: особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви; знайомитися з матеріалами перевірки; подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом, який розглядає заяву чи скаргу; бути присутнім при розгляді заяви чи скарги; користуватися послугами адвоката або представника трудового колективу, організації, яка здійснює правозахисну функцію, оформивши це уповноваження у встановленому законом порядку; одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги; висловлювати усно або письмово вимогу щодо дотримання таємниці розгляду заяви чи скарги; вимагати відшкодування збитків, якщо вони стали результатом порушень встановленого порядку розгляду звернень.

Згідно статті 19 Закону України «Про звернення громадян» органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об`єднання громадян, медіа, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов`язані, зокрема, письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.

За приписами частини 1, 2 статті 20 Закону № 393/96-ВР звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п`ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п`яти днів.

З вищенаведених норм вбачається, що заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства.

Єдиний порядок документообігу для апарату центрального органу управління поліції, міжрегіональних територіальних органів Національної поліції України, територіальних органів поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, областях, місті Києві, їх територіальних (відокремлених) підрозділів, а також підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Національної поліції України (далі - органи (підрозділи) поліції), порядок приймання, реєстрації, розгляду звернень громадян, контролю за виконанням доручень за результатами розгляду звернень громадян та дотриманням строків їх розгляду, основні вимоги до організації проведення особистого прийому громадян і ведення діловодства за зверненнями громадян установлений Порядком розгляду звернень та організації проведення особистого прийому громадян в органах та підрозділах Національної поліції України, затвердженим наказом МВС України від 15.11.2017 №930.

Згідно з пунктом 5 розділу І Порядку №930 громадяни України мають право звернутись до органів (підрозділів) поліції, їх керівників із зауваженнями, скаргами та пропозиціями з питань, пов`язаних з діяльністю Національної поліції України, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери її управління, із заявами або клопотаннями про реалізацію своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів, а також зі скаргами про їх порушення.

Відповідно до пунктів 1-3 розділу IV Порядку №930 керівники органів (підрозділів) поліції та їх заступники під час розгляду звернень громадян вивчають суть порушених у них питань, у разі потреби вимагають у виконавців матеріали попередніх перевірок за цими зверненнями, направляють працівників органів (підрозділів) поліції на місця для перевірки викладених у зверненнях фактів та вживають інших заходів для об`єктивного вирішення порушених авторами звернень питань. Безпосередні виконавці під час здійснення перевірок за зверненнями громадян у разі необхідності та за наявності можливості спілкуються з їхніми авторами, з`ясовують усі порушені питання, уживають заходів щодо захисту конституційних прав громадян у межах компетенції відповідно до законодавства України.

Рішення, які приймаються за зверненнями, повинні бути вмотивованими та ґрунтуватись на нормах законодавства України.

Звернення вважаються вирішеними, якщо розглянуто всі порушені в них питання, ужито необхідних заходів і заявникам надано ґрунтовні та вичерпні відповіді (пункт 5 розділу IV Порядку №930).

Звернення розглядаються і вирішуються в термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, що не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п`ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник органу або підрозділу поліції або його заступники встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляють особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п`яти днів. Якщо останній день терміну розгляду звернення припадає на вихідний, святковий день, останнім днем терміну вважається перший після нього робочий день (пункт 6 розділу IV Порядку №930).

Згідно з пунктами 12-14 розділу IV Порядку №930 за результатами розгляду звернення громадянина виконавцем готується довідка про результати проведення перевірки інформації, викладеної у зверненні, яка доповідається керівнику органу (підрозділу) поліції разом з проектом відповіді заявнику. Керівник органу (підрозділу) проставляє свій підпис на довідці про ознайомлення із вжитими заходами під час здійснення перевірки інформації, викладеної у зверненні, або вчиняє резолюцію (доручення) про необхідність ужиття додаткових заходів з метою об`єктивного, усебічного та повного розгляду звернення. До звернень, які не потребують проведення перевірки, довідки не складаються.

Відповідь за результатами розгляду звернення в обов`язковому порядку надає орган (підрозділ) поліції, який його отримав або до компетенції якого належить вирішення порушених у зверненні питань, та підписує керівництво цього органу.

Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у зверненні, доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон України "Про звернення громадян" і викладенням мотивів відмови, а також із роз`ясненням порядку оскарження прийнятого рішення. При цьому зазначають заходи, вжиті органом чи підрозділом поліції в межах його компетенції для захисту конституційних прав громадян.

Отже, обов`язок органів, до яких направлені звернення, повідомляти осіб про наслідки їх розгляду, як елемент конституційної гарантії звернення до органів публічної влади, включає доведення змісту відповіді до заявника.

Судом встановлено, що25.09.2025 позивач звернулась до начальника відділу поліції №4 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області із заявою про вчинення кримінального правопорушення. У вказаній заяві ОСОБА_1 просила:

- прийняти заяву та невідкладно внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) щодо всіх викладених у заяві фактів, які містять ознаки кримінально-караних правопорушень;

- встановити особи невідомих жінок, які представлялися нібито "контролерами Інфоксводоканалу", з метою перевірки їхньої причетності до будь-якої організації чи суб`єкта господарювання, а також встановити законність їхніх дій та наявність будь-яких повноважень.

- перевірити наявність у цих осіб будь-яких повноважень або законних підстав для здійснення дій від імені ТОВ "Інфокс" або його структурних підрозділів, у тому числі для відвідування житлових приміщень та збору даних про мешканців;

- направити офіційний запит до ТОВ "Інфокс" (філія "Інфоксводоканал") для підтвердження або спростування факту працевлаштування цих осіб та наявності у них відповідних довіреностей чи інших документів, що надають право діяти від імені компанії;

- дати правову оцінку діям зазначених осіб, у тому числі за ознаками шахрайства ( ст. 190 КК України), вимагання (ст. 189 КК України), самоправства (ст. 356 КК України), порушення недоторканості житла (ст. 162 КК України), можливого підроблення документів (ст. 358 КК України);

- вжити всіх необхідних заходів для притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності у встановленому законом порядку, забезпечивши їх відповідальність за всі виявлені протиправні дії;

- про результати проведеної перевірки та прийняті рішення повідомити письмово на поштову адресу: АДРЕСА_1 .

Заяву позивача прийнято та зареєстровано в Журналі єдиного обліку відділу поліції №4 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області 26.09.2025 за №17034.

Листом №245232-2025 від 05.11.2025 слідче управління ГУНП в Одеській області повідомило позивачу, що до відділу поліції №4 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області надійшло звернення ОСОБА_1 , яке зареєстровано в ІТС ІПНП за №17034, розгляд матеріалів за цим зверненням доручено працівникам ДОП СП ВП №4 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області. ДОП СП ВП №4 ОРУП №1 ГУНП в області за вказаними фактами проведено перевірку та розглянуто, відповідно до Закону України "Про звернення громадян", за результатами перевірки ОСОБА_1 направлено відповідь за вих. №145247-2025 від 13.10.2025, із роз`ясненням права на оскарження результатів розгляду у разі незгоди, відповідно до Закону України "Про звернення громадян".

Разом з тим, листом №48790-2026 від 09.02.2026 відділ поліції №4 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області повідомив, що письмову відповідь на заяву ОСОБА_1 зареєстровану 25.09.2025 ЄО № 17034, з дотриманням вимог чинного законодавства України, в тому числі із зазначенням результатів її розгляду та прийнятого за нею процесуального рішення 13.10.2025 за вих. СЕД № 145247-2025 було направлено заявнику на адресу, яку остання зазначала в зверненні

При цьому, на виконання вимог ухвали суду від 20.05.2026, листом №188646-2026 від 28.05.2026 відділ поліції №4 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області повідомив, що відповідь на заяву ОСОБА_1 зареєстровану 25.09.2025 ЄО № 17034, було направлено звичайним, а не рекомендованим листом засобами поштового зв`язку "Укрпошта", фіскальний чек та інші документи про відправлення не видавались. У зв`язку із вказаним, надати запитувані судом документи не є можливим (фіскальний чек (квитанція) поштового оператора, оригінал опису вкладення з відміткою пошти, рекомендоване повідомлення про вручення).

Відтак, судом встановлено, що відповідачем до на виконання вимог ухвали суду долучено відповідь на заяву позивача від 25.09.2025, а саме лист від 13.10.2025 №145247-2025.

Однак, матеріали справи не містять доказів направлення відповідачем ОСОБА_1 листа від 13.10.2025 №145247-2025.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що відділом поліції №4 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області відповіді на заяву від 25.09.2025 позивачу надіслано не було.

Враховуючи вищевикладене, оскільки відповідач не довів правомірність дій і доводи позивача не спростував, адміністративний позов слід задовольнити шляхом визнання протиправними дій Відділу поліції №4 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області щодо не направлення ОСОБА_1 відповіді на заяву від 25.09.2025 та зобов`язання Відділу поліції №4 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області направити ОСОБА_1 відповідь на заяву від 25.09.2025.

Зважаючи на встановлені у справі обставини та з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про обґрунтованість адміністративного позову та наявність підстав для його задоволення.

Згідно частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За правилами частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до статті 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Статтею 242 КАС України визначено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Суд вважає необхідним у відповідності до вимог статті 139 КАС України стягнути з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача судовий збір в розмірі 1211,20 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 9, 12, 139, 242-246, 255, 262, 263, 295, 297 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ) до Відділу поліції №4 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області (65039, Одеська область, м. Одеса, вул. Люстдорфська дорога, буд. 170А, РНОКПП 41411634) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії Відділу поліції №4 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області щодо не направлення ОСОБА_1 відповіді на заяву про вчинення кримінального правопорушення від 25.09.2025.

Зобов`язати Відділ поліції №4 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області направити ОСОБА_1 відповідь на заяву від 25.09.2025.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Відділу поліції №4 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області (65039, Одеська область, м. Одеса, вул. Люстдорфська дорога, буд. 170А, РНОКПП 41411634) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1211,20 грн.

Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені статтею 255 КАС України.

Рішення може бути оскаржено в порядку та строки встановлені статтями 293, 295 КАС України.

Суддя Токмілова Л.М.