Рішення № 137178009, 22.04.2026, Броварський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
22.04.2026
Номер справи
361/9734/25
Номер документу
137178009
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

УКРАЇНА

БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 361/9734/25

провадження № 2/361/3565/25

22.04.2026

РІШЕННЯ

Іменем України

22 квітня 2026 року м. Бровари

Броварський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого суддіПетришин Н.М.,за участю секретаря Гриценко А.М.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні у залі суду цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Київської філії Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» до ОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу, -

в с т а н о в и в :

Стислий виклад позиції позивача

У серпні 2025 року до суду надійшла вищевказана позовна ТОВ «Газорозподільні мережі України» в особі Київської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України». В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі НКРЕКП) від 26 грудня 2022 року № 1839 ТОВ «Газорозподільні мережі України» видано ліцензію на право провадження господарської діяльності з розподілу природного газу. Постановою НКРЕКП від 31 серпня 2023 року № 1596 «Про внесення змін до додатка до постанови НКРЕКП від 26 грудня 2022 року № 1839 та врегулювання питань щодо провадження ТОВ «Газорозподільні мережі України» діяльності з розподілу природного газу» зобов`язано ТОВ «Газорозподільні мережі України» виконання зобов`язань, покладених НКРЕКП на АТ «КИЇВОБЛГАЗ» за результатами заходів державного контролю ліцензованої діяльності АТ «КИЇВОБЛГАЗ». З 01 вересня 2023 року Київська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України» виконує функцію оператора газорозподільчої мережі (далі ГРМ), визначені Законом України «Про ринок природного газу», Кодексом газорозподільних систем, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року № 2494.

09.04.2025 представниками Київської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» за адресою: Київська обл., Броварський р-н, смт. Велика Димерка, вул. Мудрого Ярослава, буд. 54, що належить відповідачу ОСОБА_1 на праві власності, виявлено порушення п.п.3 п.1 глави 2 розділу ХІ Кодексу ГРМ несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, а саме невідповідність показів об`ємам газу, використаних газовими приладами та пристроями споживача (сумнів у достовірності показів лічильника), про що складено Акт про порушення № 1267, який підписаний, зокрема, споживачем, без зауважень та заперечень.

09.04.2025 демонтовано побутовий газовий лічильник та направлено на експертизу, за результатами якої встановлено, що ЗВТ не відповідає вимогам ДСТУ, він має пошкоджене лакофарбове покриття корпусу, корозію, пломби на відліковому пристрої не відповідають вимогам ЕД та не фіксують кришку відлікового пристрою.

21.05.2025 проведено засідання комісії з розгляду Акту про порушення № 1267 від 09.04.2025 вимог Кодексу ГРМ, прийнято рішення про задоволення вищевказаного Акту, про що складений протокол засідання комісії № 206 від 21.05.2025. Цього ж дня комісією Київської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» складено акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості в розмірі 61 121,82 грн. за період з 09.10.2024 по 09.04.2025 (шість місяців).

Посилаючись на те, що відповідач суму боргу перед позивачем не сплатив, ТОВ «Газорозподільні мережі України», в особі Київської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України», просило стягнути з ОСОБА_1 вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу у розмірі 61 121,82 грн., а також витрати по сплаті судового збору у розмірі 3 028 грн.

Заперечення відповідача

26 листопада 2025 року від представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Хитрого М.В. надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечує проти позову та просить відмовити в його задоволенні. В обґрунтування заперечень посилається на те, що відповідно акта-розрахунку відповідача, в період з 09.10.2024 по 09.04.2025 відповідач не споживала природний газ. Зазначає, що у зв`язку з встановленням альтернативного джерела опалення, а саме твердотопливного котла, відповідач більше 10-ти років не споживає природний газ, усі побутові пристрої в будинку (плита, бойлер і.т.д.) живляться від електроенергії. Наголошує на тому, що Кодексом газорозподільних систем встановлено, що для кваліфікації виявленого порушення, саме як несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу необхідна наявність цілого складу факторів. Згідно з підпунктом 37 пункту 4 глави 1 Кодексу ГРМ для виявлення несанкціонованого втручання необхідно довести три складові цього правопорушення, а саме: 1) дію, тобто несанкціоноване втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку; 2) спосіб втручання, тобто вчинене шляхом підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об`єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації); 3) наслідки, тобто витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу). Тільки наявність всіх трьох складових правопорушення дає змогу стверджувати, що споживачем було вчинено несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ. За відсутності хоча б однієї із названих умов - цивільно-правова відповідальність не настає. Відповідач вважає, що матеріали справи не містять доказів про встановлення пломби державного повірника з відбитками тавр про проходження державної повірки на пломбувальному матеріалі; відомостей про те, чи пройшов лічильник повірку 01.01.2013 року, передачу споживачу на зберігання вказаних пломби на ЗВТ. Відповідач вважає, що не доведено обставин, які б підтверджували можливість та факт вчинення відповідачем таких дій, які б призвели до пошкодження лічильника, що в подальшому призвело до його некоректної роботи. А враховуючи відсутність усіх складових правопорушення з боку відповідача, не доведено і несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, за котре здійснюється донарахування обсягу газу. Оскільки відсутня наявність факту несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, відсутні й підстави для покладання на відповідача відповідальності у виді нарахування вартості необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу.

Заяви, інші процесуальні дії у справі

Ухвалою Броварського міськрайонного суду Київської області від 05 вересня 2025 року відкрито провадження у справі, вирішено розгляд справи проводити у порядку спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання для розгляду справи по суті.

У судовому засіданні представник ТОВ «Газорозподільні мережі України» - адвокат Кислощук Я.С. позовні вимоги підтримала та просила задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача ОСОБА_1 адвокат Хитрий М.В. у судовому засіданні заперечував проти позову, просив відмовити в його задоволенні. Зазначив, що є похибки у допустимих нормах, а відповідач газом не користується, показники не передає, покази лічильника знімаються працівником газової служби.

Обставини справи, що встановлені судом

Відповідно до копії Договору дарування будинку, посвідченого 23 березня 2009 року приватним нотаріусом Броварського районного нотаріального округу Київської області Базир В.Г., зареєстрованого в реєстрі за № 872, ОСОБА_2 безоплатно передала у власність ОСОБА_1 житловий будинок АДРЕСА_1 , житловою площею 69 кв.м., загальною площею 125,90 кв.м.

Відповідач ОСОБА_1 зареєстрована та проживає у вищевказаному будинку АДРЕСА_1 .

Згідно Акту про порушення № 1267 від 09 квітня 2025 року, представниками Київської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» за адресою: Київська обл., Броварський р-н, смт. Велика Димерка, вул. Ярослава Мудрого, буд. 54, за участю споживача ОСОБА_1 , встановлено порушення Кодексу газопозподільних систем, а саме: п.п.3 п.1 глави 2, розділу ХІ Кодексу ГРМ, несанкціоноване втручання у роботу ЗВТ, суть: невідповідність показів об`ємам газу, використаних газовими приладами та пристроями споживача (сумнів у достовірності показів лічильника); права пломба не тримає скло відлікового механізму. Показання лічильника (ЗВТ) на дату складання Акта: марка ПЛГ «Октава», G-4-2, № 309549, рік випуску 2009, показник 24772,68 м3, пломба на штуцерах № 74996647.

Зазначений вище газовий лічильник демонтовано на експертиз, а також встановлено газовий лічильник з обмінного фонду, про що свідчить Акт про усунення порушення від 09 квітня 2025 року.

З вищевказаним Актом про порушення № 1267 від 09 квітня 2025 року відповідач ОСОБА_1 ознайомилася, зауважень споживачем не зазначено.

15 квітня 2025 року складено Акт № 02154 експертизи лічильника газу, згідно якого пломби на відліковому механізмі не відповідають зразку заводу-виробника та року виготовлення лічильника. У верхніх частинах пломби мають відтиски літер «ГПЗД», у нижніх відтиски цифр «13», виконаних у недзеркальному відображені. Пломби не виконують свою захисну функцію, не фіксують кришку на коробці відлікового механізму, є вільний доступ до відлікового механізму. Цілісність лічильного механізму та корпусу ЗВТ: пошкоджена коробка відлікового механізму в місцях пломбування (розсвердлені отвори). Забруднений циферблат як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони, тріснутий в місці кріплення з лівої сторони. Пошкоджена цанга (прикуси). Пошкоджений корпус відлікового механізму: в місці встановлення на вісь передаточного колеса (придавленості, подряпини) та навпроти 4-го, 5-го, 6-го, 7-го цифрових роликів знизу (подряпини, придавленості). Пошкоджені 5-й та 6-й цифрові ролики (діаметральні подряпини на зубцях). Пошкоджений 7-й цифровий ролик на цифрі «4» (подряпини). Відліковий механізм виймався, розбирався та корегувався. Кришка відлікового механізму долучена до первинних матеріалів експертизи. Пошкоджене лакофарбове покриття корпусу, корозія.

За результатами експертизи виявлено несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, а саме: відліковий механізм виймався, розбирався та корегувався, що призвело до викривлення даних обліку природного газу; 3ВТ експлуатується з порушенням законодавства.

Згідно Довідки про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № ДМ02154-25 від 16.04.2025, лічильник газу марки «Октава», G-4-2, 2009 року випуску, заводський № 309549, не відповідає вимогам ДСТУ 1359:2012 3336-96, 9035:2020. Підстави для визнання ЗВТ непридатним: пошкоджено лакофарбове покриття корпусу, корозія, пломби на відліковому пристрої не відповідають вимогам ЕД та не фіксують кришку відлікового пристрою.

21 травня 2025 року проведено засідання комісії з розгляду Акту про порушення № 1267 від 09 квітня 2025 року вимог Кодексу ГРМ. Комісією прийнято рішення про задоволення вищезазначеного Акту про порушення, про складено протокол засідання комісії № 206 від 21 травня 2025 року

Цього ж дня комісією Київської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» складено акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості у розмірі 61 121,82 гривень за період з 09.10.2024 по 09.04.2025.

22 травня 2025 року Київська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України» направила на адресу відповідача ОСОБА_1 , яка була відсутня на засіданні комісії, надіслано лист № КОФ/100.1.6.2-ВИХ-10101-25 від 22.05.2025 з протоколом засідання комісії з розгляду актів про порушення вимог № 206 від 21 травня 2025 року, Актом-розрахунком необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу, а також рахунком на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму.

Мотиви, з яких виходить суд, та застосування норм права, що регулюють дані правовідносини

Правові засади функціонування ринку природного газу України визначаються Законом України «При ринок природного газу».

Згідно з частиною другою статті 59 Закону України «Про ринок природного газу» містить перелік правопорушень на ринку природного газу, зокрема є: 1) порушення ліцензіатами відповідних ліцензійних умов провадження господарської діяльності; 2) несанкціонований відбір природного газу; 3) використання природного газу споживачами в обсягах, що перевищують підтверджені в установленому порядку постачальниками; 4) неподання або несвоєчасне надання звітності, передбаченої цим Законом, а також подання недостовірної інформації у такій звітності; 5) використання приладів обліку природного газу, не повірених або не атестованих в установленому порядку; 6) необґрунтована відмова в доступі до газотранспортної або газорозподільної системи, газосховища або установки LNG або у приєднанні до газотранспортної або газорозподільної системи; 7) несанкціоноване втручання в роботу газової інфраструктури; 8) самовільне під`єднання до системи, зривання або пошкодження цілісності пломб, повірочного тавра, заглушок тощо, що впливає на безпеку постачання природного газу або результати вимірювання; 9) відмова у доступі уповноважених працівників оператора газотранспортної системи, оператора газорозподільної системи, постачальника до приміщень, житлових та підсобних приміщень, де розташовані газові прилади (пристрої), лічильники газу, якщо обов`язок надання такого доступу встановлюється законодавством; 10) невиконання законних постанов, розпоряджень, наказів, рішень та приписів суб`єктів владних повноважень на ринку природного газу, а також створення перешкод для виконання службових обов`язків посадовими особами таких суб`єктів; 11) неподання або несвоєчасне подання оператору газотранспортної системи, оператору газорозподільної системи, оператору газосховища, оператору установки LNG та суб`єктам владних повноважень на ринку природного газу інформації, передбаченої законодавством, або надання завідомо неправдивої інформації; 12) створення перешкод у виконанні робіт, пов`язаних з обслуговуванням об`єктів постачання природного газу та вжиття заходів до повного або часткового припинення постачання природного газу споживачам; 13) порушення технічних регламентів, норм, правил і стандартів; 14) необґрунтована відмова у складенні та підписанні актів приймання-передачі природного газу; 15) невиконання вимог Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо встановлення вузлів обліку природного газу та/або припинення розподілу природного газу споживачам, які використовують природний газ без його комерційного обліку.

Частина четверта Розділу 1 КГС передбачає визначення понять, зокрема: - заява-приєднання складена за встановленою формою письмова заява споживача, що засвідчує його волевиявлення на приєднання до договору розподілу природного газу та містить персоніфіковані дані споживача та його об`єкта; - несанкціоноване відновлення газоспоживання виявлений після складання акта про припинення розподілу природного газу (газопостачання) та/або пломбування запірних пристроїв чи встановлення інвентарної заглушки факт несанкціонованого втручання в роботу газорозподільної системи, в тому числі шляхом зривання або пошкодження пломб на запірних пристроях, засувках на вводі на об`єкт споживача, пошкодження або зняття інвентарних заглушок тощо, внаслідок чого здійснюється чи є можливість несанкціонованого відбору природного газу на об`єкті споживача (окремих його газових приладах чи пристроях), у тому числі поза обліком; - несанкціонований відбір природного газу відбір (споживання) природного газу з газорозподільної системи з порушенням вимог чинного законодавства, зокрема цього Кодексу; - побутовий споживач споживач, що є фізичною особою та придбаває природний газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх житлових приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність.

Відповідно до пункту 1 глави 2 розділу ХІ КГС до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу, належать: 1) наявність несанкціонованого газопроводу; 2) несанкціоноване відновлення газоспоживання; 3) несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу); 4) несанкціоноване підключення газових приладів на об`єкті споживача, який обліковується за нормами споживання; 5) несанкціоноване підключення газових приладів, внаслідок якого перевищується діапазон обчислення вузла обліку (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення вузла обліку); 6) використання природного газу споживачем за відсутності чи після розірвання договору розподілу природного газу.

Статтею 2 глави 3 Розділу ХІ КГС передбачено, що у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого відновлення газоспоживання або використання природного газу споживачем за відсутності чи після розірвання договору розподілу природного газу спожитий об`єм природного газу визначається за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача за період з дня припинення газопостачання (або у разі здійснення попередньої перевірки відключеного стану з дня такої перевірки, що має підтверджуватися відповідним актом перевірки), а при використанні газу без договору з дня його закінчення (розірвання) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

Частиною першою статті 59 Закону України «Про ринок природного газу» встановлено, що суб`єкти ринку природного газу, які порушили законодавство, що регулює функціонування ринку природного газу, несуть відповідальність згідно із законом.

Відповідно до частини першої статті 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно з положеннями статті 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

У постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду у справі

№ 903/160/21 зроблено правовий висновок, де вказано, що сама можливість викривлення даних обліку газу, яка була для цього підготовлена або створена, вже є порушенням, яке кваліфікується як несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу/ЗВТ та, відповідно, є підставою для нарахування вартості необлікованого спожитого газу, і його тлумачення в іншому розумінні не знаходить свого підтвердження, адже відповідно до абзацу 37 пункту 4 глави 1 розділу I Кодексу ГРС несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ / лічильника газу - це втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема, лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача / коректора об`єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу.

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 11 березня 2026 року у справі № 542/881/19 зазначила, зокрема, що Оператор ГРМ після виявлення втручання в ЗВТ / лічильник газу та після низки проведених ним процедурних питань, передбачених безпосередньо Кодексом ГРС, зокрема і тим, що у споживача відповідно до умов типового договору та цього Кодексу є обов`язок з належного користування ЗВТ / лічильником газу і його збереження, має право нарахувати йому заборгованість відповідно до того втручання, яке відбулося ним чи іншою особою та за той період часу, що прямо передбачений Кодексом ГРС. Викривлення даних обліку газу, передумовою для якого є несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу / ЗВТ, після проведення всіх процедурних питань доведення цього Оператором ГРМ, є підставою для нарахування споживачу необлікованого спожитого газу за той період та відповідно до того втручання, яке відбулося.

Відтак, суд вважає, що будь-яке стороннє втручання у ЗВТ / лічильник газу, що призводить до викривлення даних, є відповідальністю саме споживача, якому переданий ЗВТ / лічильник газу на відповідальне зберігання, та нарахування йому вартості необлікованого спожитого газу і трактування положень Кодексу ГРС по-іншому не має на те правового сенсу, а тому не потрібно доводити складові цього порушення (дію, спосіб та наслідки).

З матеріалів справи вбачається, що проведеною експертизою лічильника газу встановлено несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, а саме: відліковий механізм виймався, розбирався та корегувався, що призвело до викривлення даних обліку природного газу, 3ВТ експлуатується з порушенням законодавства.

Посилання відповідача на те, що відсутні докази про проходження державної повірки лічильник марки ОКТАВА, типорозмір G4-2, заводський № 309549, 2009 року випуску, є безпідставними, оскільки такий лічильник марки ОКТАВА, типорозмір G4-2, заводський № 309549, 2009 року випуску після проходження державної повірки 23.09.2013, про що свідчить Акт експертизи лічильника газу № 02154 від 15.04.2025, де вказано, що на корпусі лічильника присутнє тавро держповірника датоване 2013 роком, такий лічильник встановлено за адресою: АДРЕСА_1 , показник газового лічильника 13341 м.куб на момент встановлення, охоронна пломба № 74996647.

Відтак, у 2013 році лічильник проходив державну повірку.

Суд погоджується з доводами позивача про те, що у матеріалах справи наявні безспірні докази втручання у роботу пристрою.

Так, згідно показників газового лічильника марки ОКТАВА, типорозмір G4-2, заводський № 309549, 2009 року випуску, зафіксованих 08.04.2024 показник становить 24 754 м.куб.; 04.10.2024 - 24 829 м.куб.; 31.03.2025 - 24 767 м.куб., що підтверджує споживання природного газу та є беззаперечним доказом несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу.

Акт № 02154 експертизи лічильника газу від 15.04.2025 та Довідка про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № ДМ02154-25 від 16.04.2025 також підтверджують факт несанкціонованого втручання у лічильник газу, за яке має нести відповідальність саме споживач.

Оскільки відповідачем допущено несанкціоноване втручання у роботу ЗВТ, внаслідок чого ТОВ «Газорозподільні мережі України» завдано збитків, дії ТОВ «Газорозподільні мережі України» щодо нарахування необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу є правомірними.

Доказів того, що відповідач здійснила погашення завданих збитків внаслідок несанкціонованих дій, до суду ОСОБА_1 не надано.

З огляду на вищевикладені обставини та норми чинного законодавства, судом встановлено, що розрахунок майнової шкоди, заподіяної відповідачем позивачу, який вказаний в акті-розрахунку необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості за період з 09.10.2024 по 09.04.2025 у розмірі 61 121,82 грн., є обґрунтованим, а тому суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Щодо судових витрат

Відповідно до платіжної інструкції № 20905 від 20.06.2025, позивачем при подачі позовної заяви до суду сплачено судовий збір у розмірі 3028 грн.

Згідно ч. 1 та ч. 2 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача.

Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, стягненню з відповідача на користь позивача підлягають судові витрати у розмірі 3028 грн.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. Законом України «Про ринок електричної енергії», ст. ст. 509, 610, 611, 614, 1166 Цивільного кодексу України, ст. ст. 58, 60, 141, 273, 274, 352, 354 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в :

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Київської філії Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу у розмірі 61 121 (шістдесят одну тисячу сто двадцять одну) гривню 82 копійки, а також судовий збір у розмірі 3 028 (три тисячі двадцять вісім) гривень.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.

Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Київської філії Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України», ЄДРПОУ ВП 45385755, адреса місцезнаходження: вул. Шевченка, буд. 178, м. Боярка, Київська область, 08150.

Відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_2 .

Суддя Наталія ПЕТРИШИН