Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 лютого 2011 р. № 2а-9751/10/1370
09 год. 43 хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого-судді Качур Р.П.
За участю секретаря судового засідання Подібки М. З.
представника позивача Кричковської Л. М. розглянув у попередньому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Контрольно ревізійного управління у Львівській області та Дрогобицького обєднаного контрольно ревізійного відділу до товариства з обмеженою відповідальністю «Ролів»про повернення коштів, -
ВСТАНОВИВ:
29 жовтня 2010 року Контрольно ревізійне управління у Львівській області та Дрогобицький обєднаний контрольно ревізійний відділ звернулися до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Ролів» про повернення коштів в сумі 19000 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у відповідача станом на час подання та розгляду заявки на отримання компенсації вартості мінеральних добрив вітчизняного виробництва та заявки на отримання допомоги для виробництва продукції рослинництва та станом на час поступлення грошових коштів на його рахунок існувала кредиторська заборгованість перед місцевим бюджетом по сплаті податку з доходів фізичних осіб, в тому числі заборгованість терміном виникнення більше пів року, чим порушено п. 5 постанови Кабінету Міністрів України № 182 «Про затвердження Порядку використання у 2007 році коштів державного бюджету, що виділяються для часткової компенсації вартості мінеральних добрив вітчизняного виробництва»та п. 6 постанови Кабінету Міністрів України № 256 «Про затвердження Порядку використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки виробництва продукції рослинництва».
В судовому засіданні представник позивача подав заяву про уточнення позовної заяви, а саме просить стягнути з ТзОВ «Ролів»до державного бюджету України безпідставно отриману допомогу та компенсацію на загальну суму 19000 грн. на розрахунковий рахунок № 3112115700109. Позов підтримав в повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився, причини неявки не повідомив, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення. 04.02.2011 року, подав суду заяву, в якій визнає позовні вимоги та зобовязується повернути до державного бюджету України кошти в сумі 19000 грн.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи в їх сукупності, суд встановив наступні факти та правовідносини.
В період з 11.05.2010 року по 24.06.2010 року Дрогобицьким обєднаним контрольно ревізійним відділом проведено ревізію окремих питань фінансово господарської діяльності управління агропромислового розвитку Дрогобицької районної державної адміністрації Львівської області за період з 01.05.2006 року по 30.04.2010 року, про що складено Акт № 20-38/030 від 24.06.2010 року. У вказаному акті встановлено порушення відповідачем ТзОВ «Ролів»п. 5 постанови Кабінету Міністрів України № 182 «Про затвердження Порядку використання у 2007 році коштів державного бюджету, що виділяються для часткової компенсації вартості мінеральних добрив вітчизняного виробництва»та п. 6 постанови Кабінету Міністрів України № 256 «Про затвердження Порядку використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки виробництва продукції рослинництва».
18.05.2010 року позивачем проведено зустрічну звірку по питаннях правильності отримання та використання бюджетних коштів в ТзОВ «Ролів», про що складено довідку № 20-38-01/66. Звіркою встановлено, що у відповідача станом на 31.05.2007 року (час подання та розгляду заявки на отримання компенсацій в сумі 2000 грн.) та на 12.06.2007 року (час поступлення грошових коштів на рахунок товариства) існувала кредиторська заборгованість товариства перед місцевим бюджетом по сплаті податку з доходів фізичних осіб в сумі 53151 грн., у тому числі прострочена заборгованість в сумі 35790 грн. терміном виникнення більше півроку, чим порушено п. 5 постанови Кабінету Міністрів України № 182 «Про затвердження Порядку використання у 2007 році коштів державного бюджету, що виділяються для часткової компенсації вартості мінеральних добрив вітчизняного виробництва». Також встановлено, що у відповідача станом на 14.03.2007 року (час подання та розгляду заявки на отримання допомоги в сумі 18000 грн.) та на 27.03.2007 року (час поступлення грошових коштів на рахунок товариства) існувала кредиторська заборгованість товариства перед місцевим бюджетом по сплаті податку з доходів фізичних осіб в сумі 46424 грн., у тому числі прострочена заборгованість в сумі 35790 грн. терміном виникнення більше півроку, чим порушено п. 6 постанови Кабінету Міністрів України № 256 «Про затвердження Порядку використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки виробництва продукції рослинництва».
Згідно платіжного доручення № 8 від 27.03.2007 року Управління агропромислового розвитку Дрогобицької районної державної адміністрації Львівської області перерахувало ТзОВ «Ролів»18000 грн. з призначенням платежу «дотація за гектар посіву озимих культур згідно Постанови КМУ №256 від 21.02.2007 року».
Згідно платіжного доручення №10 від 11.06.2007 року Управління агропромислового розвитку Дрогобицької районної державної адміністрації Львівської області перерахувало ТзОВ «Ролів»2000 грн. з призначенням платежу «часткова компенсація вартості міндобрив вітчизняного виробництва згідно Постанови КМУ №182 від 09.02.2007 року».
Згідно пояснення голови ТзОВ «Ролів»ОСОБА_2 з Постановами КМУ від 09.02.2007 року № 182 та від 21.02.2007 року №256 ознайомлений не був, оскільки таких постанов до 2007 року не було, лише було подано пакет документів, які вимагала комісія, створена при Управління агропромислового розвитку Дрогобицької районної державної адміністрації Львівської області.
Згідно листа Управління агропромислового розвитку Дрогобицької районної державної адміністрації Львівської області № 414 від 19.10.2010 року управлінням було направлено листи претензії щодо відшкодування безпідставно отриманих компенсацій та допомог ТзОВ «Ролів»в сумі 20000 грн. Вказаним підприємством повернуто до бюджету 1000 грн.
Приймаючи рішення, суд виходив з наступного.
Згідно ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Згідно ст. 8 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»Головне контрольно-ревізійне управління України, контрольно-ревізійні управління в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі проводять у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності; здійснюють державний фінансовий аудит виконання державних (бюджетних) програм, діяльності бюджетних установ, суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також інших суб'єктів господарювання, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно.
Згідно ст. 10 цього ж Закону головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право перевіряти у підконтрольних установах грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (грошових сум, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо); проводити у суб'єктів господарювання, які мали правові відносини з підконтрольною установою, зустрічні звірки з метою документального підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку підконтрольної установи; у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.
Згідно п. 5 постанови Кабінету Міністрів України № 182 «Про затвердження Порядку використання у 2007 році коштів державного бюджету, що виділяються для часткової компенсації вартості мінеральних добрив вітчизняного виробництва»заяву про компенсацію вартості добрив за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку мають право подавати до комісії сільськогосподарські підприємства незалежно від організаційно-правової форми і форми власності, що закупили добрива, крім тих підприємств, що визнані банкрутами, проти яких порушено справу про банкрутство, що перебувають в стадії ліквідації або мають прострочену більше як півроку заборгованість перед державним і місцевими бюджетами (податкові платежі, позички тощо) та Пенсійним фондом України. До заяви сільськогосподарські підприємства додають завірені належним чином копії документів, що підтверджують придбання добрив, зокрема платіжного доручення або розрахункового чека, видаткової накладної, а також довідок відповідних органів державної податкової служби та Пенсійного фонду України щодо відсутності (наявності) заборгованості за податковими зобов'язаннями та платежами до Пенсійного фонду України, зазначеними в абзаці першому цього пункту, документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою, а також письмове зобов'язання сільськогосподарського підприємства повернути у місячний строк до бюджету отримані бюджетні кошти у разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання (у разі неповернення коштів у зазначений строк нараховується пеня у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку за кожний день прострочення). При цьому в разі виявлення зазначених фактів такому сільськогосподарському підприємству припиняється надання будь-якої державної підтримки протягом цього та трьох наступних бюджетних періодів.
Згідно п. 6 постанови Кабінету Міністрів України № 256 «Про затвердження Порядку використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки виробництва продукції рослинництва»в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, Заявку на отримання бюджетних коштів мають право подавати до комісії сільськогосподарські підприємства - юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми і форми власності та сфери управління, включаючи навчальні та навчально-дослідні господарства аграрних вищих навчальних закладів, професійно-технічних навчальних закладів, наукових і науково-дослідних установ, селекційно-дослідних та державних сортодослідних станцій, що засіяли озимі та ярі культури на зерно, льон-довгунець і коноплі на тресту, крім бюджетних установ та підприємств, що визнані банкрутами або проти яких порушено справу про банкрутство та які мають прострочену більш як півроку заборгованість перед державним і місцевими бюджетами, Пенсійним фондом України.
Таким чином, відповідачем було безпідставно, з порушенням вимог законодавства, отримано компенсацію вартості мінеральних добрив вітчизняного виробництва та допомогу для виробництва продукції рослинництва на загальну суму 20000 грн. З урахуванням часткової сплати сума, що підлягає поверненню до державного бюджету, становить 19000 грн.
Згідно ч. 4 ст. 121 КАС України якщо під час попереднього провадження відповідач визнав позов, суд може прийняти постанову про задоволення адміністративного позову.
Беручи до уваги те, що відповідач позовні вимоги визнав в повному обсязі, суму безпідставно отриманої допомоги та компенсації відповідачем у встановлені законодавством строки не повернуто, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 121, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити повністю
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Ролів»(Львівська область, Дрогобицький район, с. Ролів, вул. Шкільна, 6, код ЄДРПОУ 20790429) до державного бюджету України (розрахунковий рахунок № 3112115700109 Управління Державного казначейства України у Львівській області, МФО 825014) безпідставно отриману допомогу та компенсацію на загальну суму 19000 (девятнадцять тисяч) грн. 00 коп.
Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України.
Повний текст постанови складено та підписано 8 лютого 2011 року.
Суддя Качур Р.П.