Постанова № 13715341, 13.01.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.01.2011
Номер справи
2а-28536/10/0570
Номер документу
13715341
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 січня 2011 р. справа № 2а-28536/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 17.50

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Бєломєстнова О. Ю.

при секретаріАнохіній Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Донецьку по вул. 50-ї Гвардійської Дивізії, 17 адміністративну справу

за позовом Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області

до виконавчого комітету Дружківської міської ради

про зобовязання виконати не вчинені дії

за участю представника позивача Духницької К.Е.

представника відповідачаНеміш Р.М.

ВСТАНОВИВ:

Контрольно-ревізійне управління в Донецькій області звернулося до суду з позовом до Виконавчого комітету Дружківської міської ради про зобовязання виконати не вчинені дії, зазначені в вимозі від 11.05.2010 року № 05-08-08-15/4557, а саме забезпечити зменшення асигнувань за загальним фондом за КФКВ 010116 «Органи місцевого самоврядування» на суму 141320,33 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що Контрольно-ревізійним управлінням в Донецькій області була проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності у виконавчому комітеті Дружківської міської рази з 01.12.2006р. по 01.03.2010р. За результатами ревізії було складено акт 08-13/015 від 02.04.2010 р., який підписаний Дружківською міською головою та начальником відділу фінансового забезпечення із запереченнями. На підставі акту відповідачу направлено вимогу від 11.05.2010 р. № 05-08-08-15/4557 про усунення порушень, виявлених ревізією.

В ході ревізії були виявлені порушення діючого законодавства України з фінансових питань, які станом на теперішній час залишаються не відшкодованими.

До теперішнього часу порушення не усунуті, що свідчить про невиконання та порушення вимог ч.2 ст.15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», що законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються чи перевіряються.

Просить зобовязати Виконавчий комітет Дружківської міської ради Донецької області виконати вимогу від 11.05.2010 р. № 05-08-08-15/4557.

Представник позивача в судове засідання зявився, позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити з підстав, які викладені у позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання зявився, адміністративний позов не визнав. Просив суд в задоволенні позовних вимог відмовити.

Заслухавши представника позивача, представника відповідача та дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Згідно зі статтею 2 Закону України Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні» головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів. розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудиту та інспектування.

Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні», плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія.

Планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної контрольно-ревізійної служби не частіше одного разу на календарний рік.

Судом встановлено, що відповідно до п.2.2 плану роботи контрольно-ревізійного управління в Донецькій області на 1-й квартал 2010 року проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності у виконавчому комітеті Дружківської міської ради за період з 01.12.2006р. по 01.03.2010р.

За результатами перевірки складений акт від 02.04.2010р. № 08-12/015, яким встановлено порушення фінансово-бюджетної дисципліни на загальну суму 179282,33 грн., а саме: операцій, проведених з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат на суму 141320,33 грн., непродуктивних (зайвих) витрат, внаслідок неефективних управлінських дій на суму 15000,00 грн. та інших порушень фінансової дисципліни на суму 22962,00 грн., в тому числі:

·В 2007-2009 роках за рахунок бюджету розвитку місцевого бюджету, сформованого від відчуження майна, яке знаходиться у комунальній власності (код доходів 31030000) та від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення (код доходів 33010000) за КФКВ 010116, КЕКВ 2110, 2300 виконавчим комітетом були проведені видатки на придбання компютерної техніки, програмного забезпечення, автомобілю, меблі для керівника, що не призвели до створення або відновлення основних засобів комунальної форми власності та на технічне переоснащення обєкта, який не відноситься до обєктів невиробничого призначення на суму141320,33 грн., що не відноситься до капітальних вкладень та є порушенням п. 8 ч. 1 ст. 7, ч. 4 ст. 23, ч. 2 ст. 71 Бюджетного кодексу України;

·В грудні 2009 року придбано два телевізори ТV ECD Philips 42 PFL на суму 150000,00 грн., чим порушено п. 5 «Антикризових заходів на 2009 рік», затверджених рішенням Дружківської міської ради від 17.12.2008р. № 5/29-1, вимоги постанови Кабінету Міністрів України «Про економію бюджетних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів» від 22.10.2008р. № 943;

·Станом на 01.03.2010р. встановлено завищення вартості активів (програмне забезпечення) на суму 14886,00 грн., що є порушенням п.п. 4.4, 4.5 «Інструкції з обліку основних засобів та інших необоротних активів бюджетних установ», затвердженої наказом Державного казначейства України від 17.07.2004р. № 64;

·Станом на 01.03.2010 року встановлено заниження вартості активів (охоронна сигналізація) на суму 7876,00 грн., що є порушенням п.п. 1.2, 1.3, 2.4 «Інструкції з обліку основних засобів та інших необоротних активів бюджетних установ», затвердженої наказом Державного казначейства України від 17.07.2004р. № 64;

·Встановлені лишки матеріальних цінностей (інформаційні стенди) на суму 200,00 грн., чим порушено ч. 1 ст. 10 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п.п. 1.2, 1.3 наказу Державного казначейства України 17.07.2004р. № 64 «Про затвердження «Інструкції з обліку основних засобів та інших необоротних активів бюджетних установ».

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні» головне контрольно-ревізійне управління України, контрольно-ревізійні управління в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі виконують такі функції, зокрема, проводять у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності; здійснюють контроль за усуненням недоліків і порушень, виявлених під час проведення державного фінансового контролю.

Для виконання функцій, визначених у статті 7, згідно зі статтею 10 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні» головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право:

-перевіряти у підконтрольних установах грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (грошових сум, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо);

-пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства;

-у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.

Пунктом 10 статті 7 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні» Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Керуючись п. 7 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», контрольно-ревізійним управлінням в Донецькій області була направлена вимога на ім'я Дружківського міського голови Гнатенко В.С. від 11.05.2010 р. № 05-08-08-15/4557 щодо усунення виявлених ревізією порушень, зокрема прийняти всі необхідні заходи для забезпечення повного відшкодування порушень фінансово-господарської дисципліни, а саме: забезпечити зменшення асигнувань за загальним фондом за КФКВ 010116 «Органи місцевого самоврядування» на суму 141320,33 грн. Строк повідомлення про вчиненні заходи був встановлений до 15.06.2010р.

Відповідно до частини 2 статті 15 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні», законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами, що ревізуються.

Відповідачем була оскаржена вказана вимога. Так, постановою Донецького окружного адміністративного суду 14 вересня 2010 р. у справі 2а-15036/10/0570 позовні вимоги Виконавчого комітету Дружківської міської ради до Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області про визнання протиправною та скасування вимоги відмовлено були задоволені, а саме: було визнано протиправною та скасовано вимогу Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області від 11.05.2010 року № 05-08-08-15/4557.

Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 29.11.2010 року постанову Донецького окружного адміністративного суду від 14.09.2010р. було скасовано, в задоволені позову відмовлено.

Постанова Донецького апеляційного адміністративного суду вступила в закону силу, тому факт правомірності прийняття контролюючим органом вимоги не підлягає доказуванню.

Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини

Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Оскільки постанова Донецького апеляційного адміністративного суду від 29.11. 2010 р. по адміністративній справі за позовом Виконавчого комітету Дружківської міської ради до Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області про визнання протиправною та скасування вимоги від 11.05.2010 року № 05-08-08-15/4557 набрала законної сили, зазначена вимога є чинною, підлягає виконанню у вказані у неї строки.

З огляду на викладене, суд позовні вимоги Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області до виконавчого комітету Дружківської міської ради про зобовязання виконати не вчинені дії, а саме забезпечити зменшення асигнувань за загальним фондом за КФКВ 010116 «Органи місцевого самоврядування» на суму 141320,33 грн. задовольняє.

Відповідно до ст.. 94 КАС України судові витрати стягненню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись, ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 6-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області до виконавчого комітету Дружківської міської ради про зобовязання виконати не вчинені дії, а саме забезпечити зменшення асигнувань за загальним фондом за КФКВ 010116 «Органи місцевого самоврядування» на суму 141320,33 грн. задовольнити.

Зобовязати Виконавчий комітет Дружківської міської ради (84200, Донецька область, м. Дружківка, вул. Леніна, 16, код ЄДРПОУ 35783188) виконати не вчинені дії, а саме забезпечити зменшення асигнувань за загальним фондом за КФКВ 010116 «Органи місцевого самоврядування» на суму 141320,33 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Вступна та резолютивна частина постанови проголошена у судовому засіданні 13 січня 2011 року. Постанова виготовлена в повному обсязі 18 січня 2011р.

Суддя Бєломєстнов О. Ю.