Рішення № 137150928, 05.06.2026, Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
05.06.2026
Номер справи
331/7104/25
Номер документу
137150928
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

1Справа № 331/7104/25 2/335/954/2026

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 червня 2026 року м. Запоріжжя

Вознесенівський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді Гашук К.В., за участю секретаря судового засідання Савченко О.І., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження, цивільну справу за позовом Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та допомоги одиноким матерям, -

В С Т А Н О В И В:

У грудні 2025 року Департамент соціального захисту населення Запорізької міської ради звернувся до Олександрівського районного суду м. Запоріжжя, з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та допомоги одиноким матерям, який ухвалою від 09.12.2025 передав справу за підсудністю Вознесенівському районному суду м. Запоріжжя.

В обґрунтування позову зазначено, що на обліку в Департаменті соціального захисту населення Запорізької міської ради перебуває особова справа ОСОБА_2 , отримувача державних соціальних допомог малозабезпеченим сім`ям та одиноким матерям, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , адреса фактичного проживання: АДРЕСА_2 .

14.04.2022 ОСОБА_1 вперше звернулась до Управління із заявою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи себе та своїх дітей ( ОСОБА_3 . ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ).

03.05.2022 відповідач звернулась до Управління за призначенням державної допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям із заявою № 1365.

Надання допомоги на дітей одиноким матерям регулюється Порядком призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001, а Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250.

На підставі заяви від 03.05.2022 відповідачу призначено державну допомогу на дітей одиноким матерям з 01.05.2022 по 31.10.2022 у сумі 646,27 грн., з 01.07.2022 по 31.10.2022 у сумі 709,27 грн. щомісячно, відповідно до Порядку № 1751.

На підставі цієї ж заяви відповідачу призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям з 01.05.2022 по 31.10.2022 у сумі 3412,24 грн., з 01.10.2022 у сумі 3602,81 грн. щомісячно, відповідно до Порядку № 250.

3 01.11.2022 на період введення воєнного стану в Україні та одного місяця після його припинення чи скасування, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07 березня 2022 року № 214 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги та пільг на період воєнного стану», відповідачу було подовжено щомісячну виплату вищезазначених допомог у раніше призначених розмірах, тобто: 709,27 грн. допомога на дітей одиноким матерям та 3602,81 грн. державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям.

23.11.2023 відповідач надала до Департаменту заяву № 331 з проханням змінити прізвище, паспортні дані, у зв`язку з укладанням шлюбу 31 серпня 2022 року, до якої додала копію свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 .

03.05.2022 відповідач, звертаючись до Управління, надала пакет документів для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та державної допомоги на дітей одиноким матерям, та ставивши підписи у заяві та декларації (за період з 01.10.2021 по 31.03.2022), відповідач ознайомлювалась з попередженням, про відмову в призначенні або припиненні виплати державної соціальної допомоги в разі подання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан.

Також відповідач була повідомлена під розпис, що в разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання соціальної допомоги, компенсацій та пільг, вона зобов`язана повідомити про це органи соціального захисту населення.

Рішенням Департаменту від 01.04.2024, за результатами інвентаризації особових справ одержувачів усіх видів державних допомог та компенсацій, ОСОБА_1 припинено нарахування і виплата допомоги одиноким матерям, як такій, що не мала права на отримання допомоги з 01.09.2022 по 29.02.2024.

Крім того, рішенням Департаменту від 01.04.2024, за результатами інвентаризації особових справ одержувачів усіх видів державних допомог та компенсацій, ОСОБА_1 припинено нарахування і виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям з 01.03.2024 як такій, що не мала права на отримання допомоги з 01.11.2022 по 29.02.2024.

Проте, кошти вже були фактично перераховані на поточний банківський рахунок Відповідача. Сума переплати надмірно отриманої допомоги на дітей одиноким матерям за період з 01.09.2022 по 29.02.2024, згідно розрахунку, склала 12 766,86 грн. (18 міс. * 709,27 грн.).

Сума переплати надмірно отриманої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям за період з 01.11.2022 по 29.02.2024, згідно розрахунку, склала 57644,96 грн. (16 міс. * 3602.81 грн.).

Посилаючись на вказані обставини, а також на положення п. 25 Порядку № 250, п. 49 Порядку № 1752, ст. ст. 1212, 1215 ЦК України, Департамент соціального захисту населення Запорізької міської ради просить стягнути з ОСОБА_1 на користь держави, в особі Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради, надміру отриману допомогу на дітей одиноким матерям у розмірі 12 766,86 грн, надміру отриману державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям у розмірі 57 644,96 грн., а також судові витрати.

Ухвалою судді Вознесенівського районного суду міста Запоріжжя від 05 січня 2026 відкрито провадження у справі, розгляд справи визначено проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, сторонам встановлено строки на подання заяв по суті справи, призначено розгляд справи у судовому засіданні на 10.02.2026, яке неодноразово було відкладено у зв`язку із неявкою відповідача в судове засідання, востаннє на 05.06.2026.

Учасники справи у судове засідання, призначене на 05.06.2026, не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, від відповідача відзиву на позов, заяв про розгляд справи за її відсутності не надходило, представник позивача подав заяву про розгляд справи за його відсутності, та не заперечував проти заочного розгляду справи.

За таких обставин, суд вважав можливим провести заочний розгляд справи та ухвалити заочне рішення за відсутності учасників справи, на підставі доказів, які наявні у матеріалах справи, без фіксування судового засідання технічними засобами, що відповідає положенням ч. 4 ст. 223, ч. 2 ст. 247, ч. 1 ст. 280 ЦПК України.

На підставі досліджених письмових доказів, судом встановлені наступні факти і відповідні їм правовідносини.

03 травня 2022 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , звернулася до органу праці та соціального захисту населення із заявою № 1365 про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг, відповідно до якої просила призначити їй державну допомогу на дітей одиноким матерям, та державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям.

Підписуючи вказану заяву, ОСОБА_5 підтвердила, що її повідомлено, що у разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання нею соціальної допомоги, компенсації та пільг, вона зобов`язана повідомити органи праці та соціального захисту населення.

Рішенням УСЗН ЗМР по Олександрівському району № 1319, призначено ОСОБА_5 державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї, розмір якої з 01.05.2022 по 21.10.2022 становить 3 412,24 грн.

Рішенням УСЗН ЗМР по Олександрівському району від 02.06.2022 про призначення допомоги сім`ям з дітьми, ОСОБА_5 призначено допомогу одиноким матерям з 01.05.2022 по 31.10.2022 в розмірі 646,27 грн.

Рішенням УСЗН ЗМР по Олександрівському району від 04.07.2022 про призначення допомоги сім`ям з дітьми, ОСОБА_5 призначено допомогу одиноким матерям з 01.05.2022 по 31.10.2022 в розмірі 646,27 грн., з 01.07.2022 по 31.10.2022 в розмірі 709,27 грн.

23.11.2023 ОСОБА_1 звернулась до УСЗН ЗМР по Олександрівському району м. Запоріжжя із заявою № 331, в якій просила змінити прізвище у зв`язку з укладенням шлюбу, з ОСОБА_6 на ОСОБА_7 , до якої долучено копію свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 , видане повторно 23.09.2022, згідно якого ОСОБА_5 31.08.2022 уклала шлюб із ОСОБА_8 , внаслідок чого відбулась зміна її прізвища на ОСОБА_7 .

Рішенням Департаменту соціального захисту населення ЗМР від 01.04.2024 щодо ОСОБА_1 , за результатами проведеної інвентаризації особових справ одержувачів усіх видів державних допомог та компенсацій, припинено виплату допомоги одиноким матерям з 01.03.2024, оскільки отримано інформацію щодо наявності змін, які впливають на розмір допомоги та право на отримання допомоги (укладення шлюбу), як такій, що не мала права на отримання допомоги з 01.09.2022 по 29.02.2024.

Рішенням Департаменту соціального захисту населення ЗМР від 01.04.2024 щодо ОСОБА_1 , за результатами проведеної інвентаризації особових справ одержувачів усіх видів державних допомог та компенсацій, припинено виплату державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям з 01.03.2024, оскільки отримано інформацію щодо наявності змін, які впливають на розмір допомоги та право на отримання допомоги (укладення шлюбу), як такій, що не мала права на отримання допомоги з 01.11.2022 по 29.02.2024.

Звертаючись до суду з даним позовом, Департамент соціального захисту населення ЗМР зазначив, що відповідач ОСОБА_9 безпідставно отримувала допомогу одиноким матерям з 01.09.2022 по 29.02.2024 в сумі 12 766,86 грн., та державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям з 01.11.2022 по 29.02.2024 в сумі 57 644,96 грн., у зв`язку з чим вказані кошти повинні бути повернуті відповідачем.

Загальні підстави для виникнення зобов`язання у зв`язку з набуттям, збереженням майна без достатньої правової підстави визначені нормами глави 83 ЦК України.

Згідно з ч. 1 ст. 1213 ЦК України набувач зобов`язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі. Відповідно до частини першої статті 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Згідно зі статтею 1215 ЦК України не підлягає поверненню безпідставно набуті: 1) заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача; 2) інше майно, якщо це встановлено законом.

Отже, законодавцем передбачені два винятки із цього правила: по-перше, якщо виплата відповідних грошових сум є результатом рахункової помилки зі сторони особи, яка проводила таку виплату; по-друге, у разі недобросовісності зі сторони набувача виплати.

Зазначений правовий висновок викладений у постанові Верховного Суду України від 02 липня 2014 року у справі № 6-91цс14 та у постанові Верховного Суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду від 06 лютого 2019 року у справі № 545/163/17 (провадження № 61-33727сво18).

При цьому правильність здійснених розрахунків, за якими була проведена виплата, а також добросовісність набувача презюмуються і відповідно тягар доказування наявності рахункової помилки та недобросовісності набувача покладається на платника відповідних грошових сум.

Наведене узгоджується із висновком, викладеним у постанові Великої Палати Верховного Суду від 16 січня 2019 року у справі № 753/15556/15-ц (провадження № 14-445цс18), постанові Верховного Суду від 06 березня 2019 року у справі № 607/4570/17-ц (провадження № 61-29030св18).

Не можуть вважатися рахунковими помилками, не пов`язані з обчисленнями, помилки в застосуванні закону та інших нормативно-правових актів.

Добросовісність є оціночним поняттям, яке передбачає собою сумлінну, чесну поведінку набувача, відсутність з його боку мети зловживати наданим правом, тоді як недобросовісність, навпаки, може проявлятися у зловживанні правом у власних інтересах та на шкоду інтересам іншій особі, несумлінне ставлення до власних обов`язків тощо, тобто така поведінка має бути умисна та переслідувати конкретну мету.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини ризик будь-якої помилки, зробленої органами державної влади, повинна нести держава, а помилки не повинні виправлятися за рахунок зацікавленої особи. У справі «Рисовський проти України» від 20 жовтня 2011 року Європейський суд з прав людини підкреслив особливу важливість принципу «належного урядування», який передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовнішний спосіб (рішення у справах «Беєлер проти Італії» від 05 січня 2000 року, «Онер`їлдіз проти Туреччини» від 18 червня 2002 року, «Megadat.com S.r.l. проти Молдови» від 08 квітня 2008 року, «Москаль проти Польщі» від 15 вересня 2009 року).

Зокрема, на державні органи покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок (рішення у справах «Лелас проти Хорватії» від 20 травня 2010 року і «Тошкуце та інші проти Румунії» від 25 листопада 2008 року) і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси (рішення у справах «Онер`їлдіз проти Туреччини» від 18 червня 2002 року та «Беєлер проти Італії» від 05 січня 2000 року). Суд вказав, що державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов`язків.

Державна соціальна допомога на дітей одиноким матерям призначається та виплачується на підставі Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» та Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751.

Відповідно до ст. 22 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» (у редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин), одержувачі державної допомоги зобов`язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім`ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.

Судом встановлено, що відповідач, уклавши 31.08.2022 шлюб, зобов`язана була повідомити уповноважений орган про зміни у складі сім`ї, оскільки виплати одиноким матерям проводяться з урахуванням доходу та статусу всіх членів сім`ї, але цього не робила тривалий час.

Лише у листопаді 2023 року ОСОБА_1 подала до Управління соціального захисту заяву про зміну прізвища, до якої нею було долучено копію свідоцтва про шлюб. Тобто, з 23.11.2023 уповноважені посадові особи знали про зміни у складі сім`ї ОСОБА_2 і зобов`язані були прийняти рішення щодо припинення виплати ОСОБА_1 допомоги на дітей одиноким матерям. Між тим, своєчасно вказане рішення не прийняли, продовжували нараховувати та виплачувати відповідачу допомогу на дітей, як одинокій матері.

З огляду на викладені обставини, суд, враховуючи поведінку отримувача допомоги, а також посадових осіб органу соціального захисту населення, дійшов висновку що з відповідача на користь позивача підлягає стягненню надмірно виплачена сума допомоги на дітей одиноким матерям за період з 01.09.2022 по 01.12.2023, в загальній сумі 10 639,05 грн. (15х907,27 грн.= 10 639,05 грн.), оскільки така сума переплати виникла саме у зв`язку із недобросовісністю дій відповідача.

Що стосується суми переплати допомоги на дітей одиноким матерям за період з 01.12.2023 по 29.02.2024, то в цій частині суд вважає позовні вимоги не обґрунтованими, оскільки такі виплати здійснювались вже після надання відповідачем відомостей про зміну складу сім`ї, та нарахування і виплата цих сум не припинилося з вини уповноваженого на прийняття відповідного рішення органу, а не внаслідок рахункової помилки чи недобросовісних дій відповідача.

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям призначається та виплачується на підставі Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» та Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250.

У ч. ч. 1, 5 ст. 5 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» передбачено, що розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім`ї та середньомісячним сукупним доходом. Максимальний розмір державної соціальної допомоги не може перевищувати прожитковий мінімум для сім`ї,

Частиною 1 ст. 8 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» передбачено, що розмір призначеної державної соціальної допомоги перераховується за заявою уповноваженого представника сім`ї.

Виходячи з положень Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» та Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, зміна у складі сім`ї, зокрема укладення шлюбу, отримувача допомоги беззаперечно впливає на право отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, а також на розмір такої допомоги, а тому ОСОБА_1 зобов`язана була, згідно її особистого підпису на заяві № 1365 про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг, повідомити УСЗН про укладення нею 31.08.2022 шлюбу, проте цього не зробила.

Як вже було зазначено судом, лише у листопаді 2023 року ОСОБА_1 подала до Управління соціального захисту заяву про зміну прізвища, до якої нею було долучено копію свідоцтва про шлюб. Тобто, з 23.11.2023 уповноважені посадові особи знали про зміни у складі сім`ї ОСОБА_2 і зобов`язані були прийняти рішення щодо припинення виплати ОСОБА_1 державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, або перерахувати її розмір. Між тим, своєчасно вказане рішення не прийняли, продовжували нараховувати та виплачувати відповідачу вказану соціальну допомогу. Отримавши відомості про зміну складу сім`ї ОСОБА_1 не роз`яснили їй необхідність звернення із заявою про перерахунок державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, з урахуванням змін у складі сім`ї, та надання додаткових документів.

З огляду на викладені обставини, суд, враховуючи поведінку отримувача державної соціальної допомоги, а також посадових осіб органу соціального захисту населення, виходячи із зазначеного у позовній заяві періоду переплати, дійшов висновку що з відповідача на користь позивача підлягає стягненню надмірно виплачена сума державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям за період з 01.11.2022 по 01.12.2023, в загальній сумі 46 836,53 грн. (13х3602,81 грн.= 46836,53 грн.), оскільки така сума переплати виникла саме у зв`язку із недобросовісністю дій відповідача.

Що стосується стягнення суми переплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям за період з 01.12.2023 по 29.02.2024, то в цій частині суд вважає позовні вимоги не обґрунтованими, оскільки такі виплати здійснювались вже після надання відповідачем відомостей про зміну складу сім`ї, та нарахування в попередньому розмірі і виплата цих сум не припинилося з вини уповноваженого на прийняття відповідного рішення органу, а не внаслідок рахункової помилки чи недобросовісних дій відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що позов Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради підлягає частковому задоволенню, шляхом стягнення з ОСОБА_1 надміру виплаченої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям в розмірі 46 836,53 грн. та надміру виплаченої допомоги на дітей одиноким матерям в розмірі 10 639,05 грн., а всього з відповідача на користь позивача слід стягнути 57 475,58 грн., а в задоволенні іншої частини позовних вимог слід відмовити з підстав, викладених у мотивувальній частині рішення суду.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України, з відповідачів на користь позивача підлягають стягненню витрати по сплаті судового збору, в розмірі пропорційному розміру задоволених позовних вимог, в сумі 2471, 69 грн. (3028 грн. х 57475,58 грн. : 70411,82грн. = 2471,69 грн.)

Керуючись ст.ст. 12, 13, 76-81, 141, 223 ч. 4, 259, 263-265, 268, 280-282 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Позов Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та допомоги одиноким матерям задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстроване місце проживання як внутрішньо переміщеної особи: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради (код ЄДРПОУ 37573438, місцезнаходження: м. Запоріжжя, бул. Марії Примаченко буд. 3) безпідставно виплачені державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям за період з 01.11.2022 по 01.12.2023 в сумі 46 836 (сорок шість тисяч вісімсот тридцять шість) гривень 53 копійки та допомогу одиноким матерям за період з 01.09.2022 по 01.12.2023 в сумі 10 639 (десять тисяч шістсот тридцять дев`ять) гривень 05 копійок, а всього 57 475 (п`ятдесят сім тисяч чотириста сімдесят п`ять) гривень 58 копійок.

Позовні вимоги у заявленому розмірі залишити без задоволення.

Стягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , (зареєстроване місце проживання як внутрішньо переміщеної особи: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради (код ЄДРПОУ 37573438, місцезнаходження: м. Запоріжжя, бул. Марії Примаченко буд. 3) судовий збір у розмірі 2471 (дві тисячі чотириста сімдесят одна) грн. 69 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Позивач має право оскаржити заочне рішення до Запорізького апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя Гашук К.В.