Ухвала суду № 137129810, 02.06.2026, Броварський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
02.06.2026
Номер справи
361/5362/26
Номер документу
137129810
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

справа № 361/5362/26

провадження № 1-кс/361/909/26

02.06.2026

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 червня 2026 року м. Бровари

Слідчий суддя Броварського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Броварської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні за № 12025111130001480 від 25 липня 2025 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 369-2 КК України, про накладання арешту на речові докази,

в с т а н о в и в:

У провадження слідчого судді Броварського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 надійшло клопотання слідчого слідчого відділу Броварського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12025111130001480 від 25.07.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 369-2 КК України, про накладання арешту на речові докази.

Клопотання обґрунтоване тим, що 22 лютого 2022 року президент російської федерації (далі рф), реалізуючи злочинний план, направив до Ради Федерації звернення про використання збройних сил рф за межами рф, яке було задоволено.24.02.2022 близько 05 години президент рф оголосив про рішення розпочати так звану спеціальну військову операцію в Україні.Надалі на виконання наказу військовослужбовці збройних сил рф шляхом збройної агресії із застосуванням зброї незаконно вторглись на територію України через державні кордони України в Автономній Республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об`єкти, які мають важливе народногосподарське та оборонне значення, житлові масиви та інші цивільні об`єкти, здійснивши окупацію частини території України, чим вчинили дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується по цей час та призводить до загибелі великої кількості людей та інших тяжких наслідків.

24.02.2022 Указом Президента України № 64/2022 у зв`язку з військовою агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України. Цього самого дня у зв`язку з військовою агресією рф проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України (далі ЗСУ) Указом Президента України від 24.02.2022 № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» зобов`язано місцеві органи виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (далі ТЦК та СП) за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку своєчасне оповіщення громадян, які призиваються на військову службу.

Згідно зі ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов`язком громадян України.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» особливий період це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Згідно із ст. 3 Закону України «Про Збройні Сили України» до структури Збройних Сил України входять органи військового управління, з`єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, установи та організації, що не належать до видів та окремих родів військ (сил) Збройних Сил України. Статтями 11, 12 цього Закону визначено, що до засад діяльності Збройних Сил України належить комплектування шляхом призову громадян на військову службу та прийняття на військову службу за контрактом. Основними складовими діяльності Збройних Сил України є підготовка Збройних Сил України до виконання покладених на них Конституцією України завдань, організація та забезпечення їх виконання, підтримання на належному рівні бойової і мобілізаційної готовності та боєздатності.

Згідно з п. 68 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560, придатним до військової служби резервістам та військовозобов`язаним вручається мобілізаційне розпорядження.

Відповідно до п. 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154, ТЦК та СП є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. Пунктом 9 цього Положення передбачено, що ТЦК та СП відповідно до покладених на них завдань здійснюють заходи щодо призову громадян на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період. Відповідно до наказу Міністерства оборони України від 20.05.2016 № 270 «Про затвердження переліків органів військового управління, в яких передбачено посади державної служби» ТЦК та СП віднесено до органів військового управління.

Таким чином, наведені обставини свідчать про те, що органи ТЦК та СП входять до складу ЗСУ, їх діяльність є складовою діяльності ЗСУ, а перешкоджання діяльності ТЦК та СП і їх посадовим особам означає перешкоджання діяльності ЗСУ.

У той же час, громадянин України ОСОБА_5 , в силу свого віку, освітнього рівня та широкого висвітлення в засобах масової інформації та розголосу серед місцевого населення питань мобілізації військовозобов`язаних, достовірно був обізнаний, що діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (далі - ТЦК та СП) по здійсненню мобілізаційних заходів викликала широкий резонанс в суспільстві, у тому числі і серед осіб, які мають намір ухилитися від мобілізації або не виявляють бажання бути призваними на військову службу, а у соціальних мережах виник посилений попит на поширення інформації про діяльність ТЦК та СП, а відтак усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи власну уявну мету допомоги мешканцям регіону в якому проживає в уникненні ними військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, всупереч обов`язку кожного громадянина України захищати свою державність та суверенітет, з мотивів начебто рятування в такий спосіб їхнього життя і здоров`я, протиставляючи власні уявлення забезпечення начебто законних інтересів людей у противагу інтересам національної безпеки і оборони, вирішив за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, але не пізніше жовтня 2025 року, перешкоджати законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань під час здійснення ними призову на військову службу в особливий період, шляхом сприяння особам призовного віку від призову на військову службу під час мобілізації, у тому числі через створення умов для прийняття уповноваженими особами рішень про непридатність або обмежену придатність до військової служби на підставі документів із завідомо неправдивими відомостями щодо стану здоров`я, а також шляхом використання свого впливу на прийняття відповідних рішень особами, уповноваженими на виконання функцій держави, з корисливих мотивів та отримання протиправного прибутку від такої діяльності.

Так, приблизно в жовтні 2025 року, більш точного часу під час досудового розслідування не встановлено, у ОСОБА_5 , який достовірно знав про дію воєнного стану, загальної мобілізації та пов`язані із цим обмеження і обов`язки військовозобов`язаних громадян України, виник злочинний умисел, спрямований на незаконне збагачення шляхом одержання неправомірної вигоди за організацію та забезпечення ухилення осіб призовного віку від призову на військову службу під час мобілізації, у тому числі шляхом створення умов для прийняття уповноваженими особами рішень про непридатність або обмежену придатність до військової служби на підставі документів із завідомо неправдивими відомостями щодо стану здоров`я, а також шляхом використання свого впливу на прийняття відповідних рішень особами, уповноваженими на виконання функцій держави, з корисливих мотивів та отримання протиправного прибутку від такої діяльності. На виконання свого злочинного умислу ОСОБА_5 , діючи в умовах воєнного стану та особливого періоду, приблизно у 2025 році, більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено, вступив у попередню злочинну змову з ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , яка в свою чергу залучила ОСОБА_8 , а також, та з метою вчинення кримінальних правопорушень залучив до злочинної діяльності інших осіб, у тому числі невстановлених на даний час, чим створив та забезпечив функціонування протиправної схеми, спрямованої на організацію та забезпечення ухилення військовозобов`язаних громадян України від призову на військову службу під час мобілізації з корисливих мотивів, яка полягала, зокрема, у забезпеченні отримання та використання документів, що створюють підстави для вирішення питання про непридатність або обмежену придатність до військової служби, а також у наданні консультацій і вказівок особам щодо проходження відповідних медичних оглядів, отримання медичних висновків, виписок та інших документів для подальшого використання їх у процедурах проходження ВЛК, оформлення інвалідності та у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Так, реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_5 12.01.2026, більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено, під час особистого спілкування засобами мобільного зв`язку з ОСОБА_9 повідомив, що може надати йому «послугу» щодо сприяння ухиленню від призову на військову службу під час мобілізації. Встановлено, що 07.03.2026 близько 10 год. 00 хв. за попередньою домовленістю ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зустрівся ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою м. Київ, вул. Кирилівська, 63-Д з метою прийняття присяги в ГС «ВВЦО «Бойове Братерство України», після прийняття присяги ОСОБА_5 запросив ОСОБА_9 пройти до свого автомобіля GEELY ATLAS PRO, з державними номерними знаками НОМЕР_1 для розмови, під час якої ОСОБА_5 повідомив, що має вплив на завідуючу 10-го психіатричного відділення КНП КОР «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об`єднання», що за адресою: Київська обл., Фастівський р-н., смт. Глеваха, вул. Вокзальна, 8 - ОСОБА_10 , яка за грошові кошти допоможе отримати фіктивний діагноз в галузі психіатрії для ухилення від мобілізації та подальшого отримання інвалідності для виключення з військового обліку. Так, ОСОБА_5 пояснив та запропонував ОСОБА_9 алгоритм створення та використання документів із завідомо неправдивими відомостями щодо стану здоров`я, для цього останньому необхідно спочатку пройти стаціонарне лікування в психіатричній лікарні КНП КОР «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об`єднання» строком 21 день, по результату якого буде отримана попередня довідка з діагнозом про психіатричну хворобу та перебування на психоневрологічному обліку, яку в подальшому необхідно надати до ТЦК. Також, ОСОБА_5 повідомив, що стаціонарне лікування необхідно пройти ще тричі впродовж року задля оформлення фіктивних медичних діагнозів, на підставі яких у подальшому ОСОБА_9 планувалося забезпечити проходження відповідних процедур та отримання рішень про непридатність або обмежену придатність до військової служби, у тому числі із використанням документів, пов`язаних із встановленням неправдивого діагнозу. При цьому ОСОБА_5 зазначив, що вказана «послуга» надається за грошові кошти в сумі 5000 доларів США, окрім цього потрібно оплатити благодійний внесок в КНП КОР «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об`єднання» в самій лікарні у розмірі 16500 гривень. При розмові ОСОБА_5 також вказав на ОСОБА_6 , як на сімейного лікаря, з яким можна заключити медичну декларацію та отримати направлення для лікування в психіатричному закладі, на що ОСОБА_9 погодився. У подальшому на виконання розробленого ОСОБА_5 плану 10.03.2026 близько 10 год. 00 хв. в місті Києві, біля станції метро «Вирлиця», більш точної адреси досудовим розслідуванням встановити не вдалося, за попередньою домовленістю ОСОБА_9 повторно зустрівся з ОСОБА_5 , та, сівши до автомобіля GEELY ATLAS PRO, з державними номерними знаками НОМЕР_1 , за кермом якого знаходився ОСОБА_5 останні попрямували в бік села Семиполки Броварського району Київської області з метою отримання направлення для лікування в КНП КОР «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об`єднання». Під час руху ОСОБА_5 надавав вказівки та поради ОСОБА_9 щодо спілкування з сімейним лікарем ОСОБА_6 . Того ж дня, 10.03.2026 близько 11 год. 30 хв. ОСОБА_9 прибув на автомобілі GEELY ATLAS PRO, з державними номерними знаками НОМЕР_1 , за кермом якого знаходився ОСОБА_5 на АЗС «MARSHAL», що знаходиться за адресою: Чернігівська обл., Чернігівського р-ну, с-ще. Калитянське, де до останніх в автомобіль підсів ОСОБА_6 та почав оглядати ОСОБА_9 та заміряти тиск останньому. В ході розмови ОСОБА_6 обмінявся з ОСОБА_9 абонентськими номерами телефонів для подальшого зв`язку і отримання електронного направлення для проходження лікування в КНП КОР «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об`єднання», за вищевказану «послугу» ОСОБА_9 за вказівкою ОСОБА_5 передав ОСОБА_6 талон на придбання автомобільного палива бензину А-95 мережі АЗС «ОККО» на 30 літрів, що станом на 10.03.2026 еквівалентно вартості 1995 грн. 31.03.2026, прибувши на АЗС «MARSHAL»за адресою: 16км+421м траси Київ-Одеса, Гатне, Київська область, ОСОБА_9 сів до автомобіля SKODA OCTAVIA, з державними номерними знаками НОМЕР_2 , за кермом якого знаходився ОСОБА_5 та вказані особи разом продовжили рух до КНП КОР «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об`єднання», що за адресою: Київська обл., Фастівський р-н., смт. Глеваха, вул. Вокзальна, 8. Під час руху ОСОБА_5 продовжував надавати вказівки та поради ОСОБА_9 щодо спілкування з лікарем психіатричної лікарні. У подальшому, 31.03.2026 близько 09 год. 30 хв. ОСОБА_9 разом з ОСОБА_5 прибув до КНП КОР «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об`єднання», що за адресою: Київська обл., Фастівський р-н., смт. Глеваха, вул. Вокзальна, 8, де ОСОБА_9 передав готівкою ОСОБА_5 грошові кошти у розмірі 5000 доларів США, що за курсом НБУ становило 219 000 гривень 00 копійок, за оформлення фіктивного медичного діагнозу, на підставі якого у подальшому ОСОБА_9 планувалося забезпечити проходження відповідних процедур та отримання рішень про непридатність або обмежену придатність до військової служби, у тому числі із використанням документів, пов`язаних із встановленням неправдивого діагнозу, поклавши їх до речового ящика автомобіля SKODA OCTAVIA, з державними номерними знаками НОМЕР_2 . 31.03.2026 ОСОБА_9 , діючи відповідно до попередніх домовленостей та вказівок ОСОБА_5 , який зателефонував ОСОБА_10 та повідомив про прибуття ОСОБА_9 для проходження фіктивного лікування, яка в свою чергу заучила ОСОБА_8 для спілкування з ОСОБА_9 та оформлення медичної документації щодо проходження ним стаціонарного лікування. ОСОБА_9 зайшов до приміщення КНП КОР «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об`єднання», де його в подальшому зустріла ОСОБА_8 та надала інструкції щодо проходження обстежень та за вказівкою завідуючої 10-го психіатричного відділення ОСОБА_10 оформила стаціонарне лікування, на якому ОСОБА_9 діючи згідно з вказівками ОСОБА_5 фіктивно перебував в період часу з 31.03.2026 по 29.04.2026. Приблизно о 13 год. 00 хв. 13.05.2026 ОСОБА_9 , перебуваючи у приміщенні КНП КОР «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об`єднання», що за адресою: Київська обл., Фастівський р-н., смт. Глеваха, вул. Вокзальна, 8, отримав медичну документацію, а саме виписку № 950 із медичної картки хворого із зазначенням діагнозу «розлад адаптації, перенесена змішана тривожно-депресивна реакція», із зазначенням строку перебування у стаціонарі з 31.03.2026 по 29.04.2026, яка підписана ОСОБА_8 та ОСОБА_7 . Таким чином, ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_6 , діючи за попередньою змовою групою осіб, умисно, з корисливих мотивів, у період дії воєнного стану та особливого періоду, організували та забезпечували функціонування протиправної схеми, спрямованої на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань шляхом організації ухилення військовозобов`язаних осіб від призову на військову службу під час мобілізації, зокрема шляхом забезпечення отримання та використання документів із завідомо неправдивими відомостями щодо стану здоров`я, а також одержували неправомірну вигоду за вплив на прийняття рішень уповноваженими особами.

Отже, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_5 ,

ОСОБА_8 та ОСОБА_6 , діючи умисно, з корисливих мотивів, у період дії воєнного стану та особливого періоду, організували та забезпечували функціонування протиправної схеми, спрямованої на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань шляхом організації ухилення військовозобов`язаних осіб від призову на військову службу під час мобілізації, зокрема шляхом забезпечення отримання та використання документів із завідомо неправдивими відомостями щодо стану здоров`я, а також одержували неправомірну вигоду за вплив на прийняття рішень уповноваженими особами.

Таким чином, ОСОБА_7 вчинила перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, за попередньою змовою групою осіб.

19.05.2026 за адресою: АДРЕСА_1 , у період часу з 11 год. 10 хв. по 12 год. 20 хв. проведено невідкладний обшук робочого кабінету ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що розташований в приміщенні, яке на праві власності належить Київській обласній раді, код ЄДРПОУ: 24572267, в ході якого виявлено та вилучено: мобільний телефон iPhone 14Plus 128Gb, IMEI: НОМЕР_3 , IMEI2: НОМЕР_4 , поміщено до спецпакету № NPU 5694719, посадові інструкції ОСОБА_7 , чорнові записи, поміщено до спецпакету № WAR 1481376, документ щодо руху хворих, поміщено до спецпакету № WAR 1481377, медична документація, поміщена до спецпакету № WAR 1481379.

Постановою слідчого СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області від 19.05.2026 - вищевказані речі визнано речовим доказом, оскільки вони можуть мати суттєве значення для розслідування даного кримінального провадження та прийняття процесуального рішення в ньому, та забезпечено їх зберігання відповідно до вимог чинного законодавства щодо порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення.

19.05.2026 ОСОБА_10 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти до восьми років.

З метою встановлення істини по даному провадженню, збереження речових доказів, в органу досудового розслідування виникла необхідність у накладенні арешту на зазначене у клопотанні майно.

Прокурор в судове засідання не з`явився, у своєму клопотанні просив провести розгляд клопотання у його відсутність. Власник майна в судове засідання не з`явився. Неприбуття вказаних осіб відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України не перешкоджає розгляду клопотання та зумовлює його розгляд без фіксування за допомогою технічних засобів за правилами ч. 4 ст. 107 КПК України.

Слідчим суддею встановлено, що 25.07.2025 до ЄРДР внесено відомості за

№ 12025111130001480 за ч. 2 ст. 28 ч. 114-1, ч. 2 ст. 369-2 КК України з коротким викладом обставин кримінальних правопорушень, які розслідуються в рамках даного кримінального провадження.

Постановою слідчого від 19.05.2026 зазначене у клопотанні майно визнано речовими доказами.

Матеріали клопотання надійшли до суду 22.05.2026.

Частиною 1 ст. 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та (або) користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

На підставі п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

При цьому, у відповідності до ч. 4 ст. 170 КПК України заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

Відповідно до ч. 2 ст.173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати, зокрема, правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст.170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Матеріали клопотання на даний час свідчать про те, що майно та предмети, а саме:

1. Мобільний телефон iPhone 14Plus 128Gb, IMEI: НОМЕР_3 , IMEI2: НОМЕР_4 , поміщено до спецпакету № NPU 5694719 .

2. Посадові інструкції ОСОБА_7 , чорнові записи, поміщено до спецпакету № WAR 1481376.

3. Документ щодо руху хворих, поміщено до спецпакету № WAR 1481377.

4. Медична документація, поміщена до спецпакету № WAR 1481379,

визнані речовими доказами у кримінальному провадженні, відповідають критеріям ч. 1 ст. 170 КПК України, можуть містити інформацію, необхідну для проведення досудового розслідування, така інформація може бути використана, як доказ фактів і обставин, що встановлюються під час досудового розслідування, тобто мати значення речового доказу.

Таким чином, у відповідності до ч. 3 ст. 170 КПК України, є достатні підстави вважати, що зазначене вище майно з наявною на ньому інформацією відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України та не застосування заходів забезпечення кримінального провадження, шляхом накладення арешту на таке майно, може призвести до його відчуження, знищення, перетворення або зміни, отже, прокурором доведено підстави у зв`язку з якими потрібно здійснити арешт на таке майно.

З урахуванням зазначеного вище, слідчий суддя приходить до висновку про доведеність необхідності накладання арешту на вилучені в ході обшуку речі, зазначені у клопотанні, отже клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 131-132, 167, 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя -

п о с т а н о в и в:

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт в межах кримінального провадження за № 12025111130001480 від 25 липня 2025 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 369-2 КК України, з метою збереження речових доказів, з позбавленням права відчуження, розпорядження та користування на речі, виявлені та вилучені в ході невідкладного обшуку, проведеного 19.05.2026 у період часу з 11 год. 10 хв. по 12 год. 23 хв. робочого кабінету ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованого в приміщенні, яке на праві власності належить Київській обласній раді, код ЄДРПОУ: 24572267, за адресою: Київська область, Фаствський район, смт. Глеваха, вул. Вокзальна, 8, а саме на:

1. Мобільний телефон iPhone 14Plus 128Gb, IMEI: НОМЕР_3 , IMEI2: НОМЕР_4 , поміщено до спецпакету № NPU 5694719;

2. Посадові інструкції ОСОБА_7 , чорнові записи, поміщено до спецпакету № WAR 1481376;

3. Документ щодо руху хворих, поміщено до спецпакету № WAR 1481377;

4. Медична документація, поміщена до спецпакету № WAR 1481379.

Повернути Мобільний телефон iPhone 14Plus 128Gb, IMEI: НОМЕР_3 , IMEI2: НОМЕР_4 під відповідальне зберігання власникові ОСОБА_7 після отримання всіх необхідних висновків по призначеним експертизам та проведення слідчих дій, заборонивши власникові та будь-якій особі від його імені розпоряджатися зазначеним вище майном, зокрема в будь-який спосіб відчужувати його, без обмеження права користування, до прийняття остаточного рішення в кримінальному провадженні № 12025111130001480 від 25 липня 2025 року.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

На ухвалу протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подано апеляційну скаргу безпосередньо до Київського апеляційного суду.

Слідчий суддя ОСОБА_1