Ухвала суду № 137127464, 03.06.2026, Чемеровецький районний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
03.06.2026
Номер справи
687/426/26
Номер документу
137127464
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

№ справи687/426/26

№2-а/687/7/2026

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2026 року селище Чемерівці

Чемеровецький районний суд Хмельницької області у складі головуючого - судді Борсука В.О., розглянувши справу в порядку спрощеного позовного провадження, без виклику сторін за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення,

встановив:

Позивач звернувся в суд з позовною заявою до відповідача про скасування постанови тимчасово виконуючого обов`язків начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 30.03.2026 року №0007, якою ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 34000 грн за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП за те, що остання порушила законодавство про мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період.

16.04.2026 року відкрито провадження у даній справі та розгляд справи призначено у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними в справі матеріалами.

Як вбачається з копії постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення від 30.03.2026 року №0007, директор Чемеровецької школи мистецтв Чемеровецької селищної ради (ЄДРПОУ 44272104) ОСОБА_1 порушила вимоги Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 року №1487 не забезпечивши виконання розпорядження № 1267 від 11.03.2026 року та допустила наступні порушення:

не повідомила письмово у триденний строк другий відділ ІНФОРМАЦІЯ_3 про результати оповіщення та виконання резервістами та військовозобов`язаними вимог законодавства;

не видала наказ про проведення заходів оповіщення резервістів та військовозобов`язаних, у якому зазначаються підстава та мета видання, перелік осіб, які підлягають оповіщенню, дата, час та місце прибуття, відповідальної особи здійснення оповіщення, порядок здійснення контролю за оповіщенням та прибуття військовозобов`язаних, інші питання;

згідно пункту 54 Постанови Кабінету Міністрів України №560 від 16.05.2024 року Додатку 4 відповідно до Порядку правил ведення військового обліку Постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 року №1487 при наявності розпоряджень і вручення повістки підприємство зобов`язано «невідкладно» інформування ТЦК та СП про звільнення працівника. Цього здійснено не було. Військовозобов`язаного ОСОБА_2 , який вказаний у розпорядженні, звільнився 11.03.2026 року Повідомлення про зміну військово-облікових даних надане 19.03.2026 року;

не надано копію наказу про звільнення працівника ОСОБА_2 , вказаний у розпорядження, а надано лише повідомлення про зміну облікових даних;

чим порушила ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.

Відповідно до ч.2 ст.286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).

Згідно ч. 3 ст. 123 КАС України, якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Поважними причинами пропуску процесуального строку можуть бути визнані лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, які повинні бути підтверджені належними доказами.

Отже, строк повинен бути пропущений виключно з поважних причин.

Строк звернення до адміністративного суду - це проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.

З аналізу вищевказаних правових нормам слідує, що адміністративний суд зобов`язаний в кожному випадку з`ясувати чи дотримано особою (позивачем) строк звернення до адміністративного суду із відповідним позовом, чи є поважними підстави пропуску цього строку. Якщо ж вказані позивачем підстави пропуску строку звернення до адміністративного суду є не поважними, то суд зобов`язаний залишити позовну заяву без розгляду.

Таким чином, десятиденний строк на оскарження постанови сплив для позивача 12.04.2026 року, а до суду з позовом вона звернулася 16.04.2026 року, будь-яких клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду із зазначенням поважних причин пропуску, позивачем заявлено не було.

Враховуючи вище викладене, слід дійти висновку, що позовну заяву слід залишити без розгляду у зв`язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду без поважних причин.

Керуючись ч.3 ст. 123 КАС України, суд

постановив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення - залишити без розгляду.

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подано протягом 15-ти днів з дня її проголошення до Сьомого апеляційного адміністративного суду.

Суддя Борсук В.О.