Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 560/9971/26
РІШЕННЯ
іменем України
04 червня 2026 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Шевчука О.П.
за участі:секретаря судового засідання Гарматюк А.В. представника заявника:Чубко Л.В. представника відповідача: Бурця А.Я. розглянувши заяву Головного управління ДПС у Хмельницькій області до товариства з обмеженою відповідальністю "Атоммонтажсервіс" про підтвердження обгрунтованості адміністративного арешту майна,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДПС у Хмельницькій області звернулось до суду з заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "Атоммонтажсервіс" про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна.
Вимоги заяви мотивовані відмовою у допуску посадових осіб контролюючого органу до проведення документальної планової виїзної перевірки згідно з планом-графіком на 2026 рік, що стало підставою для винесення рішення про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 03.06.2026 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами статті 283 КАС України та призначено її до судового розгляду на 04.06.2026 року о 10:00 год. Відповідачу встановлено строк для подачі до суду відзиву на позовну заяву до 09:30 04.06.2026.
В судовому засіданні представник заявника подану заяву підтримала, просила її задовольнити.
Представник товариства з обмеженою відповідальністю "Атоммонтажсервіс" в судовому засіданні проти задоволення заяви заперечив, просив відмовити в її задоволенні.
На адресу суду надав відзив, в якому просить відмовити в задоволенні вимог заяви, оскільки податковий орган в порушення вимог абзацу 2 пункту 77.2 статті 77 ПК України порушив періодичність проведення документальних планових перевірок відповідача, як платника податків з високим ступенем ризику.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до ч.7 ст.283 КАС України у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає рішення по суті заявлених вимог не пізніше 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду.
Заслухавши пояснення представників сторін, а також дослідивши надані представниками письмові докази, суд встановив наступні обставини.
На підставі ст. 20, пп.75.1.2 п. 75.1 ст. 75, п. 77.1 та п. 77.4 ст. 77, п.82.1 ст. 82 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року №2464-VI (зі змінами та доповненнями) та згідно з планом-графіком проведення документальних планових перевірок платників податків на 2026 рік, відповідно до наказу Головного управління ДПС у Хмельницькій області від 22.05.2026 року № 1717-п "Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ "Атоммонтажсервіс", ГУ ДПС у Хмельницькій області, призначено проведення документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Атоммонтажсервіс", що здійснює діяльність за адресою: 30100, Хмельницька область, м. Нетішин, вул.Лісова, буд. 3, з 02.06.2026 року, тривалістю 20 робочих днів.
На виконання вимог пункту 77.4 статті 77 Податкового кодексу України Головним управлінням ДПС у Хмельницькій області 22.05.2026 було направлено в Електронний кабінет ТОВ «Атоммонтажсервіс» письмове повідомлення від 22.05.2026 №243 та додатком до повідомлення направлено копію наказу від 22.05.2026 №1717-п «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Атоммонтажсервіс» із зазначенням дати початку проведення такої документальної перевірки. Згідно з квитанцією про доставку документів в Електронний кабінет повідомлення, від №243 та наказ від 22.05.2026 №1717-п доставлено в Електронний кабінет платника податку 22.05.2026 о 12 год.31 хв.
02 червня 2026 року на підставі направлень, виданих Головний управлінням ДПС у Хмельницькій області м. Хмельницький від 29.05.2026 № 3199 завідувачем Славутського сектору перевірок платників - юридичних осіб управління податкового аудиту ГУ ДПС у Хмельницькій області Світланою Ярощук та від 29.05.2026 № 3200 головним державним інспектор Славутського сектору перевірок платників - юридичних осіб управління податкового аудиту ГУ ДПС у Хмельницькій області Тетяною Наголюк здійснено вихід за місцем здійснення діяльності платника податків ТОВ «Атоммонтажсервіс», Хмельницька область, м. Нетішин, вул. Лісова, буд.3.
Представникам товариства з обмеженою відповідальністю «Атоммонтажсервіс (ЄДРІІОУ 30563645), 02 червня 2026 року пред`явлено наказ про проведення перевірки від 22.05.20026 №1717-п, службові посвідчення завідувача Славутського сектору перевірок платників - юридичних осіб управління податкового аудиту ГУ ДПС у Хмельницькій області Світлани Ярощук та головного державного інспектора Славутського сектору перевірок платників - юридичних осіб управління податкового 1 аудиту ГУ ДПС у Хмельницькій області Тетяни Ноголюк, направлення на проведення перевірки від 29.05.2026 №3199 та №3200.
ТОВ «Атоммонтажсервіс», в особі директора Вознюка Сергія Миколайовича та головного бухгалтера Хоменко Оксани Миколаївни 02.06.2026 об 15 год. 30 хв відмовились від ознайомлення та підписання направлень на перевірку, а також було відмовлено в допуску до проведення документальної перевірки із зазначенням таких причин відмови: Вознюк С.М. повідомив, що наказ на проведення документальної планової виїзної перевірки від 22.05.2026 №1717-п оскаржується в судовому порядку і надав ухвалу Хмельницького окружного адміністративного суду від 01.06.2026 року (Справа №560/9533/26) про відкриття провадження в адміністративній справі за позовом ТОВ «Атоммонтажсервіс» до Головного управління ДПС у Хмельницькій області, про визнання протиправним та скасування наказу.
На підставі вищезазначеного, заступником Головного управління ДПС у Хмельницькій області Олександром Феськом о 12:00 03.06.2026 винесено рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків, перевірка обґрунтованості якого зумовлює звернення до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюється Податковим кодексом України.
Підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 ПК України встановлено, що контролюючими органами є податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи.
Пунктом 75.1 статті 75 ПК України визначено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Згідно з підпунктом 75.1.2.пункту75.1 ст.75 документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об`єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Порядок проведення документальних планових перевірок визначений ст. 77 ПК України.
Відповідно до п.77.1. ст.77 ПК України документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.
План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
Згідно п.77.2 ст.77 ПК України до плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.
Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.
Порядок формування, затвердження плану-графіка та внесення змін до нього, а також перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Згідно п.77.4 ст.77 ПК України про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому (його представнику) не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано (вручено) у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
Згідно п.42.4 ст.42 ПК України листування контролюючих органів з платниками податків, зазначеними в абзаці першому цього пункту, які подали заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, а також з фінансовими агентами у випадках, визначених цим Кодексом, здійснюється засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" шляхом надіслання документа в електронний кабінет з одночасним надісланням платнику податків на його електронну адресу (адреси) інформації про вид документа, дату та час його надіслання в електронний кабінет.
Датою вручення платнику податків або фінансовому агенту документа є дата, зазначена у квитанції про доставку у текстовому форматі, що відправляється з електронного кабінету автоматично та свідчить про дату та час доставки документа платнику податків/фінансовому агенту. У разі якщо доставка документа відбулася після 18 години, датою вручення документа платнику податків/фінансовому агенту вважається наступний робочий день. Якщо доставка відбулася у вихідний чи святковий день, датою вручення документа платнику податків/фінансовому агенту вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
Умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок визначено статтею 81 ПК України (п.77.6 ст.77 ПК України).
Так, посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу; копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу; службового посвідчення осіб (належним чином оформленого відповідним контролюючим органом документа, що засвідчує посадову (службову) особу), які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Непред`явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред`явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п`ятому цього пункту, не дозволяється.
При пред`явленні направлення платнику податків та/або посадовим (службовим) особам платника податків такі особи розписуються у направленні із зазначенням свого прізвища, імені, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення. У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків розписатися у направленні на перевірку посадовими (службовими) особами контролюючого органу складається акт, який засвідчує факт відмови. У такому випадку акт про відмову від підпису у направленні на перевірку є підставою для початку проведення такої перевірки.
У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків у допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки посадовими (службовими) особами контролюючого органу за місцем проведення перевірки, невідкладно складається та реєструється в контролюючому органі не пізніше наступного робочого дня у двох примірниках акт, що засвідчує факт відмови, із зазначенням заявлених причин відмови, один примірник якого вручається під підпис, відразу після його складання, платнику податків та/або уповноваженій особі платника податків.
Враховуючи встановлені судом вищезазначені обставини справи та дослідивши подані заявником докази, суд зазначає, що контролюючим органом дотримані вимоги Податкового кодексу України щодо порядку проведення документальної перевірки відповідача.
Згідно з пунктом 94.1 статті 94 ПК України адміністративний арешт майна платника податків (далі - арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов`язків, визначених законом.
Відповідно до підпункту 94.2.3 пункту 94.2 статті 94 ПК України арешт майна може бути застосовано, якщо з`ясовується одна з таких обставин: платник податків відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу.
Пунктами 94.3 та 94.4 цієї ж статті передбачено, що арешт майна полягає у забороні платнику податків вчиняти щодо свого майна, яке підлягає арешту, дії, зазначені у пункті 94.5 цієї статті.
Арешт може бути накладено контролюючим органом на будь-яке майно платника податків, крім майна, на яке не може бути звернено стягнення відповідно до закону, та коштів на рахунку платника податків.
Відповідно до пункту 94.5 статті 94 ПК України арешт майна може бути повним або умовним.
Умовним арештом майна визнається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на таке майно, який полягає в обов`язковому попередньому отриманні дозволу керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу на здійснення платником податків будь-якої операції з таким майном. Зазначений дозвіл може бути виданий керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу, якщо за висновком податкового керуючого здійснення платником податків окремої операції не призведе до збільшення його податкового боргу або до зменшення ймовірності його погашення.
Пунктом 94.6 статті 94 ПК України визначено, що керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу за наявності однієї з обставин, визначених у пункті 94.2 цієї статті, приймає рішення про застосування арешту майна платника податків, яке надсилається: платнику податків з вимогою тимчасово зупинити відчуження його майна; іншим особам, у володінні, розпорядженні або користуванні яких перебуває майно такого платника податків, з вимогою тимчасово зупинити його відчуження.
Згідно з пунктом 94.10 статті 94 ПК України арешт на майно може бути накладено рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, обґрунтованість якого протягом 96 годин має бути перевірена судом.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України провадження у справах за зверненням податкових та митних органів при здійсненні ними визначених законом повноважень здійснюється на підставі заяви таких органів щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
Згідно з частиною сьомою статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає рішення по суті заявлених вимог не пізніше 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду.
Верховний Суд у складі судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов`язкових платежів Касаційного адміністративного суду у постанові від 23.02.2023 у справі №640/17091/21 зазначив, що під час розгляду заяв про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків адміністративний суд здійснює оцінку обґрунтованості рішення контролюючого органу щодо адміністративного арешту майна платника податків шляхом перевірки наявності підстав для прийняття відповідного рішення та правильності юридичної кваліфікації дій платника податків, які стали підставою для прийняття такого рішення.
Матеріали справи свідчать, що відповідач ознайомився з наказом та направленнями на перевірку, але підписувати направлення для проведення перевірки відмовився та не допустив посадових осіб до проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення.
Представник ТОВ "Атоммонтажсервіс" вказує, що в означеному наказі №1717-п від 22.05.2026 року зазначається, що він виданий на підставі статті 20, підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, пункту 77.1 та п. 77.4 статті 77, пункту 82.1 статті 82 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-УІ (зі змінами та доповненнями), Закону України від 8 липня 2010 року №2464-УІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (зі змінами та доповненнями) та згідно з планом-графіком проведення документальних планових перевірок платників податків на 2026 рік.
Зазначає, що згідно з абзацом 2 пункту 77.2 статті 77 Податкового кодексу України, періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.
Звертає увагу на ту обставину, що на підставі наказу від 20 травня 2026 року №1664-п «Про поновлення терміну проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «АТОММОНТАЖСЕРВІС» поновлено термін проведення документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «АТОММОНТАЖСЕРВІС» (податковий номер 30563645, місцезнаходження: 30100, Хмельницька область, м. Нетішин, вул. Лісова, будинок 3), строк проведення перевірки 6 робочих днів, з 21.05.2026.
З 21 по 28 травня 2026 року проводилася документальна планова виїзна перевірка ТОВ «АТОММОНТАЖСЕРВІС» (податковий номер 30563645) за період діяльності з 01.01.2019 по 30.06.2021. Жодних документів за результатами означеної перевірки податковий орган для платника податків поки не надав.
Суд зазначає, що відповідач не погоджується з наказом про проведення перевірки №1717-п від 22.05.2026, яким вирішено провести документальну планову виїзну перевірку з 02.06.2026 за період з 01.07.2021 по 31.03.2026, оскільки 28 травня 2026 року закінчено проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «АТОММОНТАЖСЕРВІС» (податковий номер 30563645) за період діяльності з 01.01.2019 по 30.06.2021, а тому враховуючи абзац 2 пункт 77.2 статті 77 Податкового кодексу України, наступна документальна планова виїзна перевірка може бути проведена не раніше червня 2027 року.
Суд вважає такі доводи представника ТОВ «АТОММОНТАЖСЕРВІС» безпідставними з огляду на наступне.
Відповідно до статті 77 ПК України, документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.
План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.
Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.
Порядок формування, затвердження плану-графіка та внесення змін до нього, а також перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Згідно наявними в матеріалах справи Наказами ГУ ДПС у Хмельницькій області проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «АТОММОНТАЖСЕРВІС» (податковий номер 30563645) за період діяльності з 01.01.2019 по 30.06.2021 переносилось, у зв`язку із вилученням на підставі Ухвали слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду від 22.05.2020 співробітниками ГУ Національної поліції в Хмельницькій області частини оригіналів документів ТОВ «АТОММОНТАЖСЕРВІС» в межах досудового розслідування, внесеного до ЄРДР. В подальшому було поновлено термін проведення документальної перевірки ТОВ «АТОММОНТАЖСЕРВІС» за вказаний період.
Суд також зазначає, що оскільки проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «АТОММОНТАЖСЕРВІС» (податковий номер 30563645) за період діяльності з 01.01.2019 по 30.06.2021 закінчено 28.05.2026, тобто вказана перевірка була включена згідно плану-графіку проведення документальних перевірок на 2021 рік відповідно до наказу №2305-П від 03.08.2021 та проводилась до 28.05.2026 у зв`язку перенесенням, поновленням та зміною термінів її проведення, що вказано у наказах ГУ ДПС в Хмельницькій області, які долучено до матеріалів справи.
Однак, наказ ГУ ДПС у Хмельницькій області про проведення перевірки ТОВ «АТОММОНТАЖСЕРВІС» №1717-п від 22.05.2026 яким вирішено провести документальну планову виїзну перевірку з 02.06.2026 за період з 01.07.2021 по 31.03.2026 було прийнято на підставі включення у план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2026 рік.
Таким чином, враховуючи абзац 2 пункт 77.2 статті 77 Податкового кодексу України, податковим органом не порушено вказану норму, оскільки перевірка ТОВ «АТОММОНТАЖСЕРВІС» за період діяльності з 01.01.2019 по 30.06.2021 була включена згідно плану-графіку проведення документальних перевірок на 2021 рік, а наступна перевірка за період з 01.07.2021 по 31.03.2026 була включена згідно плану-графіку проведення документальних перевірок на 2026 рік.
Враховуючи додані до заяви письмові докази та вищенаведені норми Податкового кодексу України, суд дійшов висновку про наявність передбаченої підпунктом 94.2.3 пункту 94.2 статті 94 Податкового кодексу України обставини, яка є підставою для застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків, а саме, відмови ТОВ "Атоммонтажсервіс" від допуску посадових осіб контролюючого органу до проведення документальної планової виїздної перевірки.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Доказів на спростування доводів контролюючого органу платником податків не надано.
Разом з цим, зібраними у справі письмовими доказами у їх сукупності підтверджено правомірність вимог заявника.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платника податків.
Підстави для розподілу судових витрат відповідно до ст.139 КАС України відсутні.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 242-246, 250, 255, 268-272, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
заяву Головного управління ДПС у Хмельницькій області про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна - задовольнити.
Підтвердити обґрунтованість умовного адміністративного арешту майна товариства з обмеженою відповідальністю "Атоммонтажсервіс", застосованого 03.06.2026 о 12:00 год. рішенням заступника начальника Головного управління ДПС у Хмельницькій області про застосування адміністративного арешту майна платника податків №8349/5/22-01-07-01-08.
Рішення підлягає негайному виконанню.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Повне рішення складене 04 червня 2026 року 12:12
Позивач:Головне управління ДПС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17,м. Хмельницький,Хмельницька обл., Хмельницький р-н,29001 , код ЄДРПОУ - 44070171) Відповідач:Товариство з обмеженою відповідальністю "Атоммонтажсервіс" (вул. Лісова, 3,м. Нетішин,Шепетівський р-н, Хмельницька обл.,30100 , код ЄДРПОУ - 30563645)
Головуючий суддя О.П. Шевчук