Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 493/883/26
Провадження № 3/493/289/26
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 червня 2026 року м. Балта Одеської області
Суддя Балтського районного суду Одеської області Тітова Т.П., за участю секретаря Сирота О.В., прокурора Якименко С.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Одеського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, який до адміністративної відповідальності не притягувався,
-за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП,
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 , будучи звільненим із служби в поліції 18.07.2024 року, несвоєчасно без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції електронну декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, яку належало подати не пізніше 17.08.2025 року, подав її тільки 25.10.2024 року о 21:56 год. ОСОБА_1 , являючись суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», порушив вимоги передбачені абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», чим скоїв адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, пояснив, що дійсно він несвоєчасно подав електронну декларацію при звільненні, оскільки перебував під вартою, а після звільнення з під варти мав поганий емоційний стан.
Прокурор в судовому засіданні просила суд притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки останній порушив строки подачі електронної декларації при звільненні.
Крім визнання ОСОБА_1 , його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, підтверджується такими доказами.
Протоколом № 45/2026 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 25.04.2026 року.
Витягом з наказу начальника полковника поліції І. Жук № 1610 о/с від 24.11.2023 року призначено лейтенанта поліції ОСОБА_1 оперуповноваженим сектору кримінальної поліції Подільського районного управління поліції ГУНП в Одеській області, звільнивши його з посади інспектора сектору ювенальної превенції відділу превенції цього ж районного управління поліції.
Витягом з наказу начальника полковника поліції ОСОБА_2 № 800 о/с від 31.05.2024 року присвоєно спеціальне звання поліції: старший лейтенант поліції лейтенантові поліції ОСОБА_1 , оперуповноваженому сектору кримінальної поліції Подільського РУП ГУНП в Одеській області.
Висновком службового розслідування від 08.07.2024 року за відомостями, викладеними у доповідній записці УГІ ГУНП в Одеській області від 22.06.2024 року № 55/1904 до ОСОБА_1 рекомендовано застосувати дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення зі служби в поліції.
Наказом начальника полковника поліції ОСОБА_2 № 1778 від 10.07.2024 року до старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 зарахованого в розпорядження ГУНП в Одеській області застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення із служби в поліції.
Наказом начальника полковника поліції ОСОБА_2 № 1138 о/с від 18.07.2024 року відповідно до ЗУ «Про Національну поліцію» звільнено зі служби в поліції за п. 6 ч. 1 ст. 77 (у зв`язку із реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби, накладеного відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції України) старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 , якого зараховано у розпорядження Головного управління Національної поліції в Одеській області 18 липня 2024 року.
Витягом з інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» послідовності дій користувача ОСОБА_1 за період 18.07.2024 року - 26.10.2024 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 в інформаційно - телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» здійснив вхід/авторизувався 20.10.2024 року. 20.10.2024 року виконував дії в ІТС Реєстр, але декларацію не подав. 25.10.2024 року ОСОБА_1 знов здійснив вхід/авторизувався та у персональному електронному кабінеті здійснював заходи щодо заповнення декларації при звільненні та о 21:56 год. подав дану декларацію.
Витягом з офіційного веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з якого вбачається, що датою подання декларації суб`єкта декларування ОСОБА_1 за період з 01.01.2024 18.07.2024 року (при звільненні) є 25.10.2024 року 21:56.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону особи, зазначені у п. 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень ЗУ «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 4 від 13.11.2023 року, декларація особи, яка припиняє діяльність (декларація «при звільненні») - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності. Декларація «при звільненні» подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов`язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності.
Згідно даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями тільки 25.10.2024 року о 21:56 год, тобто несвоєчасно.
Приймаються до уваги поважні причини, а саме перебування ОСОБА_1 під вартою, однак з 14.08.2024 року після звільнення з під варти в порушення абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» протягом 30 календарних днів не подав декларацію при звільненні.
Будь-яких інших обставин, які перешкоджали ОСОБА_1 подати декларацію вчасно, останнім не подано.
Таким чином, ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями поза межами встановлених строків (не пізніше 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності), а саме 25.10.2024 року, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У відповідності до ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Отже, ОСОБА_1 припиняючи з 18.07.2024 року діяльність в Національній поліції України, будучи суб`єктом декларування відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», суб`єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, в порушення ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно 25.10.2024 року, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, чим порушив вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 судом встановлено щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Розглянувши матеріали справи, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника та ступінь його вини, а також наявність обставини, що пом`якшує відповідальність, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи порушника, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Таке покарання за своїм видом та мірою відповідає завданню та меті накладення адміністративного стягнення і є необхідним й достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно з ст. 40-1 ЗУ «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 грн. (отримувач коштів: ГУК в Од.обл./отг м. Балта/21081100, ЄДРПОУ отримувача: 37607526, рахунок отримувача: UA228999980313060106000015572, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО банку отримувача: 899998, призначення платежу*; 21081100,04.06.2026 року; справа № 493/883/26, ОСОБА_1 ).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у сумі 665,60 грн. (отримувач ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); номер рахунку (стандарт IBAN) UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету 22030106).
Відповідно до вимог ст. ст. 307, 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу ця постанова надсилається для примусового виконання, у порядку якого стягується з правопорушника подвійний розмір штрафу в сумі 1700,00 грн.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її оголошення.
СУДДЯ