Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №601/1353/26
Провадження № 3/601/435/2026
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 червня 2026 року м. Кременець
Суддя Кременецького районного суду Тернопільської області Білосевич Г.С., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Кременецького районного відділу поліції ГУНП в Тернопільській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , про притягнення її до адміністративної відповідальності за статтею 124 КУпАП,
встановив:
12 квітня 2026 року о 03 годині 30 хвилин на вул. Центральній, 77, в с. Борщівка Кременецького району Тернопільської області водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем ВАЗ-2109 державний номерний знак НОМЕР_1 , рухаючись заднім ходом, не впевнилась у безпечності маневру допустила зіткнення з автомобілем «Nissan Almera» державний номерний знак НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 внаслідок чого автомобілі зазнали механічних пошкоджень, чим порушила п.10.9. ПДР України та залишила місце дорожньо-транспортної події, чим порушила п.2.10 ПДР України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнає та просить її суворо не карати.
Свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 під час розгляду справи підтвердили, що події відбувалися так, як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Стаття 251 КУпАП встановлює, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а тому, суддя вважає за можливе об`єднати адміністративні справи: № 601/1353/26 провадження № 3/601-435/2026 (на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серія ЕПР1 № 657572 від 05.05.2026) та № 601/1354/26 провадження № 3/601-436/2026 (на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серія ЕПР1 № 657587 від 05.05.2026) щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ст. 122-4 КУпАП, в одне провадження, присвоївши об`єднаній справі № 601/1353/26 провадження 3/601-435/2026.
В ході розгляду справи судом встановлено, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП - порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна та адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122-4 КУпАП - залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Вина правопорушника у вчиненні даного правопорушення доводиться протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 657572 від 05.05.2026; протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 657587 від 05.05.2026; рапортом старшого інспектора чергового Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області від 14.04.2026; протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 14.04.2026; письмовими поясненнями потерпілої ОСОБА_2 ; рапортом поліцейського офіцера громади Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області від 05.05.2026; постановою про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 126 КУпАП, фото та відео матеріалами.
Досліджені докази повністю узгоджуються між собою, їх аналіз дає суду підстави прийти до висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєнні нею адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, 122-4 КУпАП, є доведеною поза розумним сумнівом.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
За загальними правилами ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, суд, з урахуванням вимог ст. 252 КУпАП, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Враховуючи характер вчинених ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, дані про її особу, ступінь вини, а також доведеність матеріалами справи вини особи у вчиненні адміністративних правопорушень, суд вважає за необхідне визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124 КУпАП, ст. 122-4 КУпАП та, з урахуванням ст. 36 КУпАП, призначити їй адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн.
Керуючись статтями 9, 23, 33, 124, 251, 252, 280, 283, 284 КУпАП, суд -
постановив:
Об`єднати справи про вчинення адміністративних правопорушень ОСОБА_1 № 601/1353/26 (провадження № 3/601-435/2026) за ст. 124 КУпАП та № 601/1354/26 (провадження № 3/601-436/2026) за ст. 122-4 КУпАП в одне провадження, присвоївши об`єднаним справам № 601/1353/26 (провадження № 3/601-435/2026).
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ст. 122-4 КУпАП та, з урахуванням ст. 36 КУпАП, призначити їй стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір за розгляд справи про адміністративне правопорушення в розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) грн. 60 (шістдесят) коп. на користь ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), р/р UA908999980313111256000026001 код 22030106.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду через Кременецький районний суд Тернопільської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: