Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 560/11103/25
УХВАЛА
03 червня 2026 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Блонського В.К.
розглянувши заяву щодо здійснення судового контролю в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, в якій просить:
1. Встановити засоби судового контролю за виконанням рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 02.03.2026 в адміністративній справі № 560/11103/25.
2. Зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_2 у 10-денний строк подати звіт про виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 02.03.2026 в адміністративній справі № 560/11103/25.
В обґрунтування заяви зазначає, що на виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 02.03.2026 у справі №560/11103/25 ІНФОРМАЦІЯ_2 було виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 24.04.2026 №ХС49724 станом на 01.07.2025.
У зазначеній довідці вказано розмір надбавки за особливості проходження служби - 100% та щомісячної премії - 440%. Позивач вказує, що суми цієї надбавки та премії були розраховані ТЦК та СП виходячи з розміру грошового забезпечення, визначеного станом на 01.01.2018, а не станом на 01.07.2025, як це чітко встановлено у резолютивній частині постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 02.04.2026 у справі №560/21873/25.
Позивач наголошує, що такий підхід до розрахунку суперечить керівним документам Міністерства оборони України, зокрема Наказу Міноборони від 07.06.2018 № 260 «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам», оскільки обчислення базових показників (посадового окладу та окладу за військовим званням) для розрахунку надбавок і премій мало здійснюватися із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на відповідний календарний рік (2025 рік), а не за застарілими показниками 2018 року. У зв`язку з цим позивач вважає дії відповідача щодо неправильного обчислення сум у довідці протиправними та такими, що порушують його право на належний перерахунок пенсії.
Вирішуючи подану заяву, суд враховує таке.
За правилами статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб`єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. В адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення. У заяві зазначається ідентифікатор для повного доступу до інформації про виконавче провадження (за наявності). Якщо судове рішення набрало законної сили, то відсутність матеріалів судової справи у зв`язку з їх витребуванням судом апеляційної або касаційної інстанції не перешкоджає розгляду заяви, крім випадку зупинення виконання судового рішення судом касаційної інстанції або зупинення виконавчого провадження. Відсутність виконавчого провадження з примусового виконання судового рішення не перешкоджає розгляду заяви.
В силу вимог статті 382-1 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає заяву про зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня її надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням заявника - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду, не перешкоджає судовому розгляду. За наслідками розгляду заяви суд постановляє ухвалу про її задоволення або відмову у задоволенні та зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. Встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб`єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців. Суд може зобов`язати подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення особисто керівника суб`єкта владних повноважень. Якщо суб`єктом владних повноважень є колегіальний орган і судовим рішенням такого суб`єкта владних повноважень зобов`язано вчинити певні дії, суд може зобов`язати подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення кожного з членів такого колегіального органу, до чиїх повноважень, завдань чи функцій належить забезпечення виконання такого судового рішення.
На підставі наведених правових норм та за сукупністю встановлених обставин, суд приходить до висновку про необхідність встановлення такої форми судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі, як покладення на суб`єкта владних повноважень обов`язку подати звіт про виконання судового рішення.
Керуючись статтями 248, 254, 382-1 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 02.03.2026 у справі №560/11103/25 задовольнити.
Зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_2 протягом 15 днів з дня отримання цієї ухвали подати до суду звіт про виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 02.03.2026 в адміністративній справі № 560/11103/25.
Роз`яснити суб`єкту владних повноважень, що звіт про виконання судового рішення має відповідати вимогам, встановленим у статті 382-2 КАС України.
Роз`яснити учасникам справи, що звіт суб`єкта владних повноважень про виконання судового рішення розглядається протягом десяти днів з дня його надходження і за наслідками розгляду такого звіту судом приймається рішення в порядку статті 382-3 КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення.
Головуючий суддя В.К. Блонський