Рішення № 137077412, 03.06.2026, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.06.2026
Номер справи
520/8916/26
Номер документу
137077412
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд 61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 червня 2026 р. №520/8916/26

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бідонько А.В., розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Вовчанської міської військової адміністрації Чугуївського району Харківської області (майдан Свободи, буд.5,Держпром,під.6, пов. 6, м. Харків, Харківський р-н, Харківська обл., 61022, код ЄРДПОУ 44675427) про визнання бездіяльності протиправною та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1 ОСОБА_2 , з адміністративним позовом, в якому просить суд:

1. Визнати протиправною бездіяльність Вовчанської міської військової адміністрації Чугуївського району Харківської області, що полягає у зупиненні розгляду заяви ОСОБА_1 № ЗВ-03.04.2025-184316 щодо надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_2 , без вжиття заходів щодо проведення дистанційного обстеження та прийняття рішення по суті.

2. Скасувати рішення Комісії з розгляду питань щодо надання компенсацій за знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України Вовчанської міської військової адміністрації Чугуївського району Харківської області № 05/47 від 24.12.2025 про зупинення розгляду заяви ОСОБА_1 № ЗВ-03.04.2025-184316 від 03.04.2025.

3. Зобов`язати Вовчанську міську військову адміністрацію Чугуївського району Харківської області:

- поновити розгляд заяви № ЗВ-03.04.2025-184316 від 03.04.2025 р.;

- провести дистанційне обстеження знищеного об`єкта нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_2 відповідно до Особливостей проведення дистанційного обстеження, затверджених постановою КМУ від 07.07.2025 р. № 815 (зі змінами), у строк не більше 30 календарних днів з дня набрання рішенням законної сили;

- прийняти мотивоване рішення по суті заяви № ЗВ-03.04.2025-184316 відповідно до вимог законодавства.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідачем, на думку позивачів, вчинено протиправну бездіяльність яка полягає у зупиненні розгляду заяви ОСОБА_1 № ЗВ-03.04.2025-184316 щодо надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_2 , без вжиття заходів щодо проведення дистанційного обстеження та прийняття рішення по суті.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 27.04.2026 у вказаній адміністративній справі відкрито спрощене провадження.

Відповідач, Вовчанська міська військова адміністрація Чугуївського району Харківської області, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що коли дійде черга розгляду заяви ЗВ-03.04.2025-184316 та у Комісії будуть в наявності необхідні інформаційні продукти і з?явиться можливість провести дистанційне обстеження зруйнованого будинку, що знаходиться за адресою : АДРЕСА_2 , заява на отримання компенсації 3В-03.04.2025-184316 буде поновлена і розглянута Комісією.

Позивачами подано до суду відповідь на відзив, в якому позивачі наполягали на задоволенні позовних вимог в повному обсязі з огляду на їх обґрунтованість та доведеність.

Суд зазначає, що відповідно до положень ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Отже, враховуючи вищевикладене, дана справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними в матеріалах справи доказами.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є співвласником (частка 1/2) житлового будинку за адресою: АДРЕСА_2 , на підставі Договору дарування р. № 2520 від 20.07.1999 р., реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2988156563140.

ОСОБА_2 є співвласником (частка 1/2) того самого Об`єкту на підставі Свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого державним нотаріусом Вовчанської державної нотаріальної контори Вороною Г.В. (спадкова справа № 356/97, зареєстровано в реєстрі за № 3817). Право власності зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, номер відомостей про речове право: 56267167, дата реєстрації 03.07.2024 р.

Внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України житловий будинок за адресою: Харківська область, Чугуївський район, м. Вовчанськ, вул. Ігнатьєва, будинок 31 зазнав пошкоджень. Звітом про обстеження технічного стану № 320142701 від 24.10.2025 р., складеним ТОВ «БУДГРУПП» (сертифікований експерт Заховаєв І.В., кваліфікаційний сертифікат АЕ №007074), зареєстрованим в ЄДЕССБ за реєстраційним номером ТО01:0294-8782-3211-8964 (статус: Діючий). встановлено:

- технічний стан об`єкта: Категорія ІІІ (« 4»), Аварійний;

- об`єкт непридатний для використання за цільовим призначенням, повністю втратив свою економічну цінність;

- ступінь пошкоджень: 90,37%;

- рекомендовано виконання невідкладних робіт щодо демонтажу (ліквідації) об`єкта.

На підтвердження факту повного знищення будинку позивач надав аерофотознімки, виконаними за допомогою безпілотного повітряного судна (БПЛА), на яких будинок за адресою вул. Ігнатьєва, 31 (позначений червоним прямокутником) зафіксований у стані повного руйнування: відсутнє покриття даху, несучі стіни частково зруйновані, внутрішні конструкції знищені, на ділянці суцільне завалення будівельним сміттям. Зазначені фотоматеріали є належним джерелом доказів відповідно до пункту 6 Особливостей, затверджених постановою КМУ № 815.

03.04.2025 р. через мобільний застосунок «Дія» Позивачем1 подано заяву на отримання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна № ЗВ-03.04.2025-184316 (далі Заява). Заява подана в установленому порядку відповідно до Закону України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об`єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» та постанови КМУ від 30.05.2023 р. № 600. У відповідь на запит представника позивача щодо стану розгляду його заяви, відповідач Листом № 599 від 07.04.2026 надав копію рішення Комісії з розгляду питань щодо надання компенсіції за знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України №05/47 від 24.12.2025.

В вказаному рішенні комісія дійшла до висновку, що оскільки під час розгляду заяви про надання компенсації за знищений об?єкт нерухомого майна, було встановлено, що проведення обстеження об?єкта є неможливим з міркувань безпеки, і відповідно до абзацу 2 пункту 15 Порядку надання компенсації за знищені об?єкти нерухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2023 року № 600 (зі змінами) (далі Порядок) є наявні підстави для зупинення розгляду заяви про надання компенсації за знищений об?єкт нерухомого майна.

Вважаючи вказану бездіяльність відповідача протиправною, позивачі звернулись до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Згідно частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України "Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об`єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України" від 23.02.2023 № 2923-IX (далі - Закон № 2923-IX) визначає правові та організаційні засади надання компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об`єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, з дня набрання чинності Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, а також правові засади створення та ведення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.

Відповідно до ст. 2. Закону № 2923-IX Отримувачами компенсації за пошкоджені/знищені об`єкти нерухомого майна (далі - отримувачі компенсації) є: 1) фізичні особи - громадяни України, які є: а) власниками пошкоджених/знищених об`єктів нерухомого майна;

Відповідно до ч. 1 - 4 ст. 3 Закону № 2923-IX Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна

Для розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна виконавчий орган сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради (далі - виконавчий орган ради), військова адміністрація населеного пункту або військово-цивільна адміністрація населеного пункту утворює Комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації), як консультативно-дорадчий орган та затверджує положення про роботу такої Комісії.

Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації у своїй діяльності керується Конституцією України, цим Законом, іншими законами України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами.

Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації:

1) надає отримувачам компенсації вичерпну інформацію та консультації з питань отримання компенсації;

2) здійснює розгляд питань щодо надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна, у тому числі:

а) приймає рішення про надання/відмову в наданні компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна;

б) приймає рішення про наявність/відсутність у спадкодавця правових підстав для отримання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна, яке надається протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту від спадкоємця або нотаріуса, який завів спадкову справу;

3) заслуховує на своїх засіданнях інформацію посадових осіб державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, експертів, оцінювачів, суб`єктів оціночної діяльності, виконавців окремих видів робіт (послуг), пов`язаних із створенням об`єктів архітектури, представників міжнародних організацій, інших осіб з питань, що належать до її компетенції;

4) одержує від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності документи та/або інформацію, необхідні для прийняття рішення про надання компенсації (у тому числі з метою поновлення втрачених документів, необхідних для прийняття рішення про надання компенсації);

5) утворює для виконання покладених на неї завдань тимчасові робочі групи (за потреби);

6) проводить наради, здійснює інші заходи та вирішує питання, що належать до її компетенції;

7) виконує інші повноваження, що випливають з покладених на неї завдань.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 4 Закону № 2923-IX

Заява про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна подається до Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації, уповноваженої розглядати заяви про надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна на відповідній території. Така заява подається під час дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення або скасування на території, на якій розташований (розташовувався) знищений об`єкт нерухомого майна.

Заява про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна подається щодо кожного знищеного об`єкта нерухомого майна окремо.

Заява про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна може бути подана до Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації:

1) в електронній формі - засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;

2) у паперовій формі - через центр надання адміністративних послуг, орган соціального захисту населення або нотаріуса.

Статтею 6 Закону № 2923-IX визначено порядок заяви про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна

Так, ч. 3. ст. 6 Закону № 2923-IX передбачено, що строк розгляду заяви про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна Комісією з розгляду питань щодо надання компенсації не повинен перевищувати 30 календарних днів з дня подання заяви.

За рішенням Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації строк розгляду заяви про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна може бути продовжено на 30 календарних днів, якщо знищений об`єкт нерухомого майна знаходиться на території територіальної громади, яка розташована в районі проведення воєнних (бойових) дій або перебуває в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) відповідно до переліку, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику з питань тимчасово окупованих територій.

Відповідно до п. 1, 2, 3 ч. 7 Закону № 2923-IX підставою для зупинення розгляду заяви про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна Комісією з розгляду питань щодо надання компенсації є:

1) неподання або подання не в повному обсязі документів (відомостей), визначених частиною сьомою статті 4 цього Закону;

2) наявність у Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації документально підтверджених відомостей про те, що отримувачу компенсації або його спадкоємцю вручено підозру про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого розділом I "Злочини проти основ національної безпеки України" Особливої частини Кримінального кодексу України.

Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації у строк, встановлений для розгляду заяви про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна, приймає рішення про зупинення розгляду заяви про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна та невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття такого рішення, повідомляє про це заявника у спосіб, у який було подано заяву.

Рішення має містити вичерпний перелік підстав для зупинення розгляду заяви про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна.

Розгляд заяви про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна поновлюється на підставі рішення Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації про відновлення розгляду заяви про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна у разі усунення обставин, що стали підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду такої заяви. Зазначене рішення приймається протягом п`яти робочих днів з дня отримання Комісією з розгляду питань щодо надання компенсації відомостей про усунення обставин, що стали підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду заяви про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна.

Перебіг строку розгляду заяви про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна продовжується з моменту усунення обставин, що стали підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду заяви, з урахуванням часу, що минув до його зупинення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2023 № 600 затверджено Порядок надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна (далі - Порядок № 600, у редакції, чинній на момент спірних правовідносин).

Порядок прийнято відповідно до статті 8 Закону № 2923 та визначає механізм надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна та її використання відповідно до вказаного Закону.

Пунктом 15 Порядку № 600 передбачено, що розгляд заяви здійснюється Комісією відповідно до статей 6, 7, частин четвертої - шостої статті 8 Закону.

Комісія має право зупинити розгляд заяви щодо знищених об`єктів нерухомого майна в разі, коли проведення обстеження об`єкта є неможливим з міркувань безпеки.

Законом України "Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об`єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, як передбачено у його преамбулі, визначає правові та організаційні засади надання компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об`єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, з дня набрання чинності Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року №64/2022.

Тобто саме положення цього закону, як нормативно-правового акта вищої юридичної сили, відносно Постанови № 600 установлюють основні принципи регулювання правовідносин щодо надання компенсації за пошкоджене та знищене внаслідок збройною агресією Російської Федерації проти України.

Так, ч. 1 ст. 7 вказаного закону визначено лише дві підстави для зупинення розгляду заяв про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна:

1) неподання або подання не в повному обсязі документів (відомостей), визначених частиною сьомою статті 4 цього Закону;

2) наявність у Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації документально підтверджених відомостей про те, що отримувачу компенсації або його спадкоємцю вручено підозру про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого розділом I "Злочини проти основ національної безпеки України" Особливої частини Кримінального кодексу України.

Інших підстав для зупинення розгляду заяв про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна Законом України № 2932 не передбачено.

Натомість Постанова Кабінету Міністрів України від 30.05.2023 № 600, якою затверджено Порядок надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна, яка прийнята на виконання цього закону й реалізацію його положень, не може звужувати чи змінювати права, передбачені Законом.

Суд трактує надане п. 15 Порядку № 600 комісії право зупинити розгляд заяви щодо знищених об`єктів нерухомого майна в разі, коли проведення обстеження об`єкта є неможливим з міркувань безпеки, як звуження прав особи. Більш того невизначення часових меж такого зупинення у комбінації з необмеженою дискрецією у цьому питанні не відповідає ключовим ознакам принципу верховенства права, а саме: юридичній визначеності та заборонні свавілля, яке породжується через таку необмежену дискрецією.

Верховний Суд неодноразово наголошував, що суди не повинні застосовувати положення нормативно-правових актів, які не відповідають Конституції та законам України, незалежно від того, чи оскаржувались такі акти в судовому порядку та чи є вони чинними на момент розгляду справи, тобто згідно з правовою позицією Верховного Суду такі нормативно-правові акти (як закони, так і підзаконні акти) не можуть застосовуватися навіть у випадках, коли вони є чинними (постанови від 12 березня 2019 року у справі № 913/204/18, від 10 березня 2020 року у справі № 160/1088/19).

У випадку суперечності норм підзаконного акту нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу.

Наведених міркувань суду є достатньо для установлення факту протиправності дій відповідача щодо зупинення розгляду заяви позивача віл 03.04.2025 №3В-03.04.2025-184316 про надання компенсації за знищене майно за адресою: Харківська область, Чугуївський район, м. Вовчанськ, вул. Ігнатьєва, будинок 31, із посиланням на положення Порядку № 600 та зобов`язання відповідача поновити такий розгляд.

Таким чином суд дійшов до висновку, що рішення Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України №05/47 від 24.12.2025 є протиправним та підлягає скасуванню.

Що стосується вимоги позивача про взнання протиправною бездіяльність Вовчанської міської військової адміністрації Чугуївського району Харківської області, що полягає у зупиненні розгляду заяви ОСОБА_1 № ЗВ-03.04.2025-184316 щодо надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_2 , без вжиття заходів щодо проведення дистанційного обстеження та прийняття рішення по суті.

Самі по собі дії відповідача не тягнуть для позивача настання будь-яких негативних наслідків, відповідно, такий спосіб захисту, як визнання їх протиправними, жодним чином не сприятиме відновленню прав позивача. Відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. Розглядаючи справу в межах позовних вимог, суд дійшов висновку, що належним способом захисту є зобов`язання Вовчанську міську військову адміністрацію Чугуївського району Харківської області поновити розгляд заяви № ЗВ-03.04.2025-184316 від 03.04.2025 р.;

Щодо позовних вимог про зобов`язання Вовчанську міську військову адміністрацію Чугуївського району Харківської області провести дистанційне обстеження знищеного об`єкта нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_2 відповідно до Особливостей проведення дистанційного обстеження, затверджених постановою КМУ від 07.07.2025 р. № 815 (зі змінами), у строк не більше 30 календарних днів з дня набрання рішенням законної сили та прийняти мотивоване рішення по суті заяви № ЗВ-03.04.2025-184316 відповідно до вимог законодавства, суд зазначає наступне.

Обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених права чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

Судовим розглядом встановлено та не заперечувалось сторонами по справі, що відповідачем взагалі не було здійснено належний розгляд заяви позивача та досліджені наявні докази.

Отже, позовні вимоги у вказаній частині звернені на майбутнє, в даній частині позовних вимог права позивача не є порушеними.

За приписами ч. 1 та ч. 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Зважаючи на встановлені у справі обставини, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Керуючись статтями 14, 243-246, 291, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Вовчанської міської військової адміністрації Чугуївського району Харківської області (майдан Свободи, буд.5,Держпром,під.6, пов. 6, м. Харків, Харківський р-н, Харківська обл., 61022, код ЄРДПОУ 44675427) про визнання бездіяльності протиправною та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України №05/47 від 24.12.2025.

Зобов`язати Вовчанську міську військову адміністрацію Чугуївського району Харківської області поновити розгляд заяви № ЗВ-03.04.2025-184316 від 03.04.2025 р.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Вовчанської міської військової адміністрації Чугуївського району Харківської області (код ЄРДПОУ 44675427) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) пропорційно до розміру задоволених позовних вимог в сумі 532 грн. (п`ятсот тридцять дві) гривні 48 коп.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Вовчанської міської військової адміністрації Чугуївського району Харківської області (код ЄРДПОУ 44675427) на користь ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ) пропорційно до розміру задоволених позовних вимог в сумі 532 грн. (п`ятсот тридцять дві) гривні 48 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Бідонько А.В.