Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 420/9505/25
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 червня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Юхтенко Л.Р., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України (код ЄДРПОУ 00034022, місце знаходження: 03168, Україна, м. Київ, проспект Повітряних Сил, буд. 6) про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України (код ЄДРПОУ 00034022, місце знаходження: 03168, Україна, м. Київ, проспект Повітряних Сил, буд. 6), в якій позивач просив:
Визнати протиправними дії Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України щодо відмови ОСОБА_1 в дорахуванні та виплаті недоотриманої одноразової грошової допомоги у зв`язку із настанням інвалідності III групи, з врахуванням прожиткового мінімуму станом на 01 січня 2024 року
Зобов`язати Департамент соціального забезпечення Міністерства оборони України здійснити дорахування та виплату ОСОБА_1 недоотриманої одноразової грошової допомоги у зв`язку із настанням інвалідності III групи, з врахуванням прожиткового мінімуму станом на 01 січня 2024 року.
Ухвалою суду від 07 квітня 2025 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) сторін у порядку ч. 5 ст. 262 КАС України.
Позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що позивач був військовослужбовцем, головним сержантом - командиром відділення кулеметного взводу 3 стрілецької роти НОМЕР_2 стрілецького батальйону військової частини НОМЕР_3 .
23.03.2023 року під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Григорівка Донецької області, внаслідок ворожого мінометного обстрілу Позивач отримав поранення.
13.12.2024 року Позивач отримав довідку до акту огляду МСЕК серії 12 ААД №366629, в якій зазначається про встановлення інвалідності III групи, яка пов`язана із захистом Батьківщини, а також про те, що огляд інваліда відбувався повторно, оскільки інвалідність встановлено повторно.
29.06.2024 року Позивач отримав одноразову грошову допомогу у зв`язку із отриманою інвалідністю у розмірі 671 000 гривень, оскільки заяву на отримання одноразової грошової допомоги у зв`язку із настанням інвалідності було подано ще у 2023 році, коли прожитковий мінімум встановлений законом для працездатних осіб станом на 01 січня 2023 року становив 2684 грн.
Однак, позивач звертає увагу, що прожитковий мінімум з 01 січня 2024 року становить 3028 грн., а тому розмір виплати одноразової грошової допомоги відповідно має складати 757 000 грн., оскільки група інвалідності наявна та надана повторно та встановлений причинно- наслідковий зв`язок, а саме із захистом Батьківщини.
Позивач зазначає, що 23.01.2025 року він звернувся із заявою до Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України з проханням здійснити дорахування у сумі 86 000 грн одноразової грошової допомоги у зв`язку із настанням інвалідності III групи через зміну прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У своїй відповіді від 20.02.2025 року №220/13/ВихЗВГ/3370 щодо перевірки правильності розрахунку суми одноразової грошової допомоги, яка була призначена та виплачена у зв`язку з встановленням інвалідності Відповідач зазначає, що право на призначення та виплату одноразової грошової допомоги в більшому розмірі не виникло.
Позивач не погоджується з такою відмовою та вважає зазначені дії відповідача протиправними, з таких підстав.
Так, відповідно до ст. 41 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" передбачено, що виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та резервістів під час виконання ними обов`язків служби у військовому резерві здійснюється в порядку і на умовах, встановлених Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Пунктом "б" ч.І ст.16-2 ЗУ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" унормовано, що одноразова грошова допомога призначається і виплачується у розмірі 400-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності І групи, 300-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності II групи, 250-кратного прожиткового 1 мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності ІІІ групи (пп. 4 п. 2 ст. 16 цього Закону).
Частинами 2, 4 ст. 16-3 наведеного Закону передбачено, що у випадках, передбачених підпунктами 4-9 пункту 2 статті 16 цього Закону, одноразова грошова допомога 1 призначається і виплачується відповідним військовослужбовцям, військовозобов`язаним або і резервістам.
Якщо протягом двох років військовослужбовцю, військовозобов`язаному або резервісту після первинного встановлення інвалідності або ступеня втрати працездатності без встановлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено вишу групу інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає їм право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплата провадиться з урахуванням раніше виплаченої суми.
Позивач звертає увагу, що на виконання вказаної норми Закону, Кабінетом Міністрів України прийнято і постанову від 25.12.2013 № 975, якою затверджено Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - Порядок № 975), який врегульовує питання пов`язані з призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які ! призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.
Пунктом 3 Порядку 975 унормовано, що днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги є у разі встановлення інвалідності-дата, що зазначена у довідці медико-соціальної експертної комісії, а у разі повторного огляду та зміни групи інвалідності-дата, зазначена у довідці медико-соціальної експертної комісії про первинне встановлення інвалідності.
На думку позивача, він має законне право на отримання додаткової виплати у зв`язку з неправильним врахуванням прожиткового мінімуму при нарахуванні одноразової грошової допомоги.
Відповідно до законодавства України, одноразова допомога визначається на основі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня року, в якому відбулося встановлення інвалідності. Оскільки інвалідність підтверджена повторно у 2024 ропі, виплата має бути скоригована відповідно до нового прожиткового мінімуму.
Відмова у донарахуванні є порушенням соціальних гарантій військовослужбовців, що дає підстави для судового оскарження.
До суду 24 квітня 2025 року від Міністерства оборони України надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого представник відповідача позовні вимоги не визнає та просить відмовити, зазначивши, що на виконання ч. 9, ст. 16-3 Закону № 2011-ХІІ, постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 року за № 975 було затверджено Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.
Так, підпунктом 1 пункту 17 Порядку, при встановленні III групи інвалідності, розмір допомоги військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби), інвалідність яких настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов`язків військової служби або внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням ним обов`язків військової служби, чи особі після її звільнення з військової служби внаслідок зазначених причин, призначається у розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому вперше встановлено інвалідність.
Разом з тим, пунктом 3 Порядку визначено, що днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності є дата, зазначена у витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або довідці медико-соціальної експертної комісії, а у разі повторного огляду/ оцінювання та зміни групи інвалідності - дата, зазначена у витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або довідці медико-соціальної експертної комісії про первинне встановлення інвалідності.
Пунктом 19 Порядку встановлено, що у разі встановлення військовослужбовцю, військовозобов`язаному, резервісту або особі, звільненій з військової служби, після первинного встановлення інвалідності під час наступного огляду (переогляду) ВИІТІУ групу інвалідності або змінено її причинний зв`язок, що дає їм право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплата здійснюється з урахуванням раніше виплачених сум (зокрема внаслідок різних, не пов`язаних між собою, захворювань, поранень, травм, контузій, каліцтв).
Виходячи з положень Закону № 2011-Х1І та Порядку № 975 вбачається, що якщо, після первинного встановлення інвалідності під час наступного огляду (переогляду) буде встановлено вищу групу інвалідності або змінено її причинний зв`язок, що дає їм право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплата здійснюється з урахуванням раніше виплачених сум, при цьому у разі повторного огляду/оцінювання та зміни групи інвалідності - днем виникнення права на отримання ОГД є дата, зазначена у витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або довідці медико-соціальної експертної комісії про первинне встановлення інвалідності.
Представник відповідача зазначає, що згідно з довідки медико-соціальної експертної комісії серії 12 ААГ № 503660 від 25.10.2023 позивачу первинно встановлено вперше інвалідність у 2023 році.
Станом на 1 січня 2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становив 2684 грн. 00 коп.
Отже, сума одноразової грошової допомоги в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2023 року, у зв`язку з встановленням III групи інвалідності внаслідок травми, пов`язаної із захистом Батьківщини, становила 671000 грн. 00 коп.
Комісією Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум (протокол від 05.06.2024 № 57/975), прийнято рішення про призначення позивачу одноразової грошової допомоги у зв`язку з встановленням III групи інвалідності внаслідок травми, пов`язаної із захистом Батьківщини, на підставі довідки МСЕК серія 12ААГ № 503660 від 25.10.2023 - у розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, на 1 січня календарного року, в якому вперше встановлено інвалідність (2023), в сумі 671000 грн. 00 коп.
17.06.2024 року кошти в повному обсязі перераховано на рахунок ІНФОРМАЦІЯ_1 для подальшого спрямування їх на рахунок ІНФОРМАЦІЯ_2 .
29.06.2024 року позивач отримав одноразову грошову допомогу в сумі 671000 грн.
В 2024 році позивач повторно пройшов МСЄК, що підтверджується довідкою МСЕК серія 12 ААД № 366629 від 05.11.2024, яка видана за результатами повторного огляду органами МСЕК (пункт 7 довідки МСЕК) та підтверджує встановлення позивачу повторно III групи інвалідності внаслідок травми, пов`язаної з захистом Батьківщини.
Тобто представник відповідача звертає увагу, що при повторному проходженні МСЄК позивачу не було встановлена вища група інвалідності або змінено її причинний зв`язок, що з урахуванням положень Закону № 2011-ХІІ та Порядку № 975 не дає право позивачу на отримання ОГД в більшому розмірі.
Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив таке.
Матеріалами справи підтверджено, що згідно з довідки медико-соціальної експертної комісії серії 12 ААГ № 503660 від 25.10.2023 позивачу встановлено інвалідність ІІІ групи внаслідок травми, пов`язаної із захистом Батьківщини; інвалідність встановлена на строк до 01.11.2024 року. Дата чергового переогляду 25.10.2024 року.
Відповідно до витягу з протоколу засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум від 05.06.2024 № 57/975, Комісією прийнято рішення про призначення позивачу одноразової грошової допомоги у зв`язку з встановленням III групи інвалідності внаслідок травми, пов`язаної із захистом Батьківщини, на підставі довідки МСЕК серія 12ААГ № 503660 від 25.10.2023 - у розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, на 1 січня календарного року, в якому вперше встановлено інвалідність (2023), в сумі 671000 грн. 00 коп.
29.06.2024 року позивач отримав одноразову грошову допомогу в сумі 671000 грн., що підтверджено випискою по картковому рахунку позивача.
Також матеріалами справи підтверджено, що в 2024 році позивач повторно пройшов МСЄК, що підтверджується довідкою МСЕК серія 12 ААД № 366629 від 05.11.2024, яка видана за результатами повторного огляду органами МСЕК (пункт 7 довідки МСЕК), відповідно до якої позивачу встановлена ІІІ група інвалідності; причина інвалідності травма, пов`язана із захистом Батьківщини; дата чергового переогляду: безстроково.
Суд встановив, що позивач звернувся до департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України із заявою (вх. К-1172/1 від 31.01.2025), відповідно до якої просив здійснити донарахування у сумі 86000 грн одноразової грошової допомоги у зв`язку із настанням інвалідності ІІІ групи через зміну прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Листом від 20.02.2025 року № 220/13/Вих3ВГ/3370 позивачу було відмовлено, з посиланням на те, що перерахування належних позивачу коштів проведено у повному обсязі.
Проаналізувавши норми матеріального права, що регулюють спірні правовідносини та встановлені судом факти та обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не належать задоволенню, з огляду на таке.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спірні правовідносини у цій справі регулюються Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року
№ 2011-XII (далі Закон № 2011-XII) та Порядком призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 975 від 25.12.2013 року (далі Порядок № 975).
Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону № 2011-XII одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.
Одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі: встановлення військовослужбовцю (крім військовослужбовців строкової служби) інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов`язків військової служби або внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням ним обов`язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок причин, зазначених у цьому підпункті (пп. 4 п. 2 ст. 16 Закону № 2011-XII).
Згідно з пп. б п. 1 ст. 16-2 Закону № 2011-XII, одноразова грошова допомога призначається і виплачується у розмірі: 400-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому встановлено відповідну групу інвалідності, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності I групи, 300-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому встановлено відповідну групу інвалідності, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності II групи, 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому встановлено відповідну групу інвалідності, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності III групи (підпункт 4 пункту 2 статті 16 цього Закону).
Відповідно до частини 4 статті 16-3 Закону № 2011-XII, якщо військовослужбовцю, військовозобов`язаному, резервісту або особі, звільненій з військової служби, після первинного встановлення інвалідності під час наступного огляду (переогляду) буде встановлено вищу групу інвалідності або змінено її причинний зв`язок, що дає їм право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплата здійснюється з урахуванням раніше виплачених сум (у тому числі внаслідок різних, не пов`язаних між собою, захворювань, поранень, травм, контузій, каліцтв).
Системний аналіз вказаної статті свідчить про те, що у разі зміни групи інвалідності чи причинного зв`язку встановлення інвалідності, що дає право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, особа, звільнена з військової служби набуває право на отримання такої допомоги з урахуванням раніше виплачених сум.
Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 року за № 975 затверджено Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі, - Порядок № 975).
Відповідно до п. 1 Порядку № 975 цей Порядок визначає механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності (далі - одноразова грошова допомога) військовослужбовців, військовозобов`язаних, резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, та осіб, звільнених з військової служби (далі - військовослужбовець, військовозобов`язаний та резервіст).
Відповідно до п. 2 Порядку № 975 військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов`язки військової служби за умов, визначених Законом України Про військовий обов`язок і військову службу.
Згідно з п. 3 Порядку № 975, днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги є: у разі встановлення інвалідності - дата, зазначена у витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або довідці медико-соціальної експертної комісії, а у разі повторного огляду/оцінювання та зміни групи інвалідності - дата, зазначена у витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або довідці медико-соціальної експертної комісії про первинне встановлення інвалідності.
Одноразова грошова допомога призначається у разі: встановлення військовослужбовцю (крім військовослужбовців строкової служби) інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов`язків військової служби або внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням ним обов`язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок зазначених причин (пп. 4 п. 4 Порядку № 975).
Відповідно до пп.1 п. 17 Порядку № 975, у разі встановлення інвалідності одноразова грошова допомога виплачується залежно від групи інвалідності та її причинного зв`язку: військовослужбовцю (крім військовослужбовця строкової служби), інвалідність якого настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов`язків військової служби або внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням ним обов`язків військової служби, чи особі після її звільнення з військової служби внаслідок зазначених причин у розмірі:
250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому вперше встановлено інвалідність, - у разі встановлення інвалідності III групи.
Судом встановлено, що згідно з довідки медико-соціальної експертної комісії серії 12 ААГ № 503660 від 25.10.2023 позивачу встановлено інвалідність ІІІ групи внаслідок травми, пов`язаної із захистом Батьківщини; інвалідність встановлена на строк до 01.11.2024 року. Дата чергового переогляду 25.10.2024 року.
Відповідно до витягу з протоколу засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум від 05.06.2024 № 57/975, Комісією прийнято рішення про призначення позивачу одноразової грошової допомоги у зв`язку з встановленням III групи інвалідності внаслідок травми, пов`язаної із захистом Батьківщини, на підставі довідки МСЕК серія 12ААГ № 503660 від 25.10.2023 - у розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, на 1 січня календарного року, в якому вперше встановлено інвалідність (2023), в сумі 671000 грн. 00 коп.
Також судом встановлено, що в 2024 році позивач повторно пройшов МСЄК, що підтверджується довідкою МСЕК серія 12 ААД № 366629 від 05.11.2024, яка видана за результатами повторного огляду органами МСЕК (пункт 7 довідки МСЕК), відповідно до якої позивачу встановлена ІІІ група інвалідності; причина інвалідності травма, пов`язана із захистом Батьківщини; дата чергового переогляду: безстроково.
Позивач вважає, що внаслідок повторного огляду у 2024 році, у нього виникло право на збільшення розміру одноразової грошової допомоги через збільшення розміру прожиткового мінімуму, встановлено законом для працездатних осіб на 01 січня 2024 року.
Разом з цим, здійснивши аналіз вищенаведених норм права, та оцінку довідки МСЕК серія 12 ААД № 366629 від 05.11.2024, суд доходить висновку, що відповідач дійшов правильного висновку щодо відсутності правових підстав для перерахунку позивачу виплаченої одноразової грошової допомоги, оскільки відповідно до довідки МСЕК серія 12 ААД № 366629 від 05.11.2024 позивачу не змінено, ані групи інвалідності, ані підстав виникнення інвалідності, що є основною підставою для перерахунку виплаченої одноразової грошової допомоги.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з ч.1 ст.6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
За таких встановлених судом обставин, суд доходить висновку, що позовні вимоги позивача є безпідставними, не ґрунтуються на приписах норм права, а тому не належать задоволенню.
Щодо судового збору, то відповідно до ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки у задоволенні позову відмовлено, жодні судові витрати не належать стягненню з відповідача на користь позивача.
У зв`язку з тим, що судові витрати пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз в цій справі відсутні, жодні судові витрати не належать відшкодуванню за рахунок державного бюджету.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України (код ЄДРПОУ 00034022, місце знаходження: 03168, Україна, м. Київ, проспект Повітряних Сил, буд. 6) про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії,- відмовити.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням п.15.5 п. 15 ч.1 Перехідних положень КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Суддя Л.Р. Юхтенко
.