Рішення № 137074931, 03.06.2026, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.06.2026
Номер справи
280/1562/26
Номер документу
137074931
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

03 червня 2026 року (09:15)Справа № 280/1562/26 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Калашник Ю.В., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради (69035, м. Запоріжжя, вул. Вячеслава Зайцева, 14, код ЄДРПОУ 37573438) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

25.02.2026 через підсистему «Електронний суд» до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі позивач) до Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради (далі відповідач), в якій позивач просить:

визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 11.11.2025 про відмову у призначенні позивачу компенсації послуги «муніципальна няня» за жовтень 2025 року;

зобов`язати відповідача поновити нарахування та виплату компенсації вартості послуги «муніципальна няня» позивачу з жовтня 2025 року, та виплатити заборгованість, що утворилася.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що позивачка є матір`ю малолітньої дитини - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Позивачка та її чоловік, зареєстровані як ФОП та здійснюють активну господарську діяльність. З метою забезпечення догляду за дитиною в робочий час, між позивачкою та ФОП ОСОБА_3 (муніципальна няня) укладено Договір про здійснення догляду за дитиною відповідно до Постанови КМУ №68 від 30.01.2019 та Постанови КМУ №664 від 07.06.2024. Протягом тривалого часу позивачка отримувала компенсацію вартості послуги «муніципальна няня». Однак, 11.11.2025 відповідачем надіслано Повідомлення про відмову в призначенні компенсації за жовтень 2025 року, з підстав: «у зв`язку з відновленням функціонування закладів дошкільної освіти (ЗДО)», посилаючись на Рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 21.08.2025 №641 «Про організацію діяльності комунальних закладів дошкільної освіти... за очною формою зі змішаним режимом навчання». Позивачка зазначає, що Постанова КМУ №664 від 07.06.2024 (зі змінами) передбачає право на компенсацію послуги «муніципальна няня» для батьків, які доглядають за дитиною до 6 років, які проживають на територіях, де заклади дошкільної освіти не функціонують. Змінами, внесеними Постановами № 1542 від 27.12.2024 та № 114 від 04.02.2025 запроваджено особливий механізм відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» на період воєнного стану. Цей механізм спрямований на забезпечення догляду за дітьми в умовах, коли звичайний освітній процес перервано або суттєво обмежено Зауважує, що згідно з довідкою ЗДО №126 "Суничка", дитину позивачки зараховано до закладу, проте навчання здійснюється у змішаному форматі: лише 2 дні на тиждень по 3 години на день без організації харчування. Окрім того, місто Запоріжжя (Запорізька міська територіальна громада), згідно з наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 28.02.2025 № 376, віднесено до територій, можливих бойові дії. Саме для таких територій Постанова № 664 (в актуальній редакції) передбачає право на компенсацію для працюючих батьків дітей до 6 років у разі, якщо заклади дошкільної освіти (ЗДО) не функціонують. Пункт 3 рішення виконкому ЗМР №641 чітко встановлює тривалість перебування дітей - 3 години на підставі заяви батьків. Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», функціонування закладу передбачає забезпечення повноцінного догляду, оздоровлення та харчування дитини протягом робочого дня. Перебування дитини в закладі протягом 6 годин на тиждень (що становить менше 15% від місячної норми робочого часу) не є відновленням «функціонування» закладу в розумінні соціальних гарантій для працюючих батьків. Системний аналіз Постанов № 1542 та №114 свідчить, що державна допомога спрямована на компенсацію неможливості отримання повноцінної послуги дошкільної освіти. Згідно з Рішенням виконкому ЗМР №641, перебування дитини в ЗДО обмежено 3 годинами без харчування. Це є «змішаним режимом», який не забезпечує базових потреб дитини у догляді протягом робочого дня батьків-підприємців. Відповідно, для мешканців зони можливих бойових дій (м. Запоріжжя) таке обмежене відвідування (6 годин на тиждень) не може вважатися відновленням функціонування закладу в розумінні соціальних гарантій, передбачених Постановами КМУ № 664, № 1542 та № 114. Таким чином, відмова відповідача нівелює саму суть внесених Урядом змін (Постанови № 1542 та № 114), які мали на меті розширити підтримку батьків у прифронтових регіонах. Застосування відповідачем формального підходу призводить до позбавлення позивачки, як працюючої особи в умовах війни, гарантованого державою права на допомогу у догляді за дитиною, у зв`язку з чим просить задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою суду від 02.03.2026 відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

12.03.2026 до суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 13084), в якому зазначає, що позивачка у своєму позові не у повному обсязі цитує п. 1 Порядку 664, а саме: «Постанова КМУ 664 від 07.06.2024 (зі змінами) передбачає право на компенсацію послуги «муніципальна няня» для батьків які доглядають за дитиною до 6 років, які проживають на територіях, де заклади дошкільної освіти не функціонують». Натомість, цей абзац Порядку №664 викладено у наступній редакції: «дитиною до шести років, яка разом із батьками, опікунами проживає на території адміністративно-територіальної одиниці, де неможливо забезпечити відповідно до рішень військових адміністрацій та органів місцевого самоврядування функціонування закладів дошкільної освіти, необхідних для реалізації державних гарантій забезпечення безпечного освітнього процесу в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (особливого періоду).» До позову не додано відповідне рішення військових адміністрацій та органів місцевого самоврядування про неможливість забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти, необхідних для реалізації державних гарантій забезпечення безпечного освітнього процесу в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану. Але, у той же час, додано рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 21.08.2025 № 641 «Про організацію діяльності комунальних закладів дошкільної освіти та дошкільних підрозділів комунальних закладів загальної середньої освіти м. Запоріжжя за заочною формою зі змішаним режимом навчання на час дії правового режиму воєнного стану» погоджене рішенням Ради оборони Запорізької області від 26.08.2025 № 207. Саме на підставі зазначеного документу, Департаментом прийнято рішення від 11.11.2025 про відмову ОСОБА_1 у відшкодуванні вартості послуги «муніципальна няня» у зв`язку з відновленням функціонування закладів дошкільної освіти. Таким чином, аргументи про те, що Департамент порушує права позивачки, не призначаючи компенсацію послуг «муніципальна няня», є помилковими. Тобто, відсутні законні підстави, передбачені Порядками № № 68 та 664, для відшкодування позивачу вартості послуги «муніципальна няня» за жовтень 2025 року. Просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

20.03.2026 до суду від представника позивачки надійшла відповідь на відзив (вх. №14811), в якій останній зазначає, що фактичний режим роботи ЗДО №126 у період жовтень 2025 лютий 2026 (3 години на день, 2-3 рази на тиждень) становить лише 15% від норми робочого часу. Такий графік не дозволяє батькам реалізувати своє право на працю, що суперечить самій меті послуги «муніципальна няня». Так, відповідно до Постанови КМУ №664, компенсація надається там, де неможливо забезпечити функціонування закладів, необхідних для реалізації державних гарантій безпечного освітнього процесу. Позивачка зазначає, що ЗДО №126 «Суничка» не відповідає цим критеріям, зокрема: відсутність власного укриття: заклад не має власної захисної споруди. Діти змушені переходити до укриття іншого закладу (ЗДО №118, вул. Героїв полку «Азов», 147), що створює додаткові ризики під час тривог; відсутність енергонезалежності: за наявною інформацією, укриття не обладнане резервним живленням (генераторами). Під час погодинних відключень світла діти перебували у приміщенні без належного освітлення та примусової вентиляції, що є прямим порушенням норм безпеки ДСНС; відсутність умов для догляду: в укритті за вказаною адресою не було організовано харчування та умов для денного сну, що є обов`язковим для дітей дошкільного віку (зокрема для ОСОБА_2 , 2022 р.н.). Згідно з Постановою КМУ №664, право на компенсацію послуги «муніципальна няня» поширюється на дітей віком до 6 років, які проживають на територіях, де неможливо забезпечити безпечний освітній процес. Відсутність базових умов (сну та харчування) підтверджує неможливість повноцінного функціонування закладу для цієї вікової категорії.

Згідно зі ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно з ч. 4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, в порядку письмового провадження.

Суд, оцінивши повідомлені обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено,

ОСОБА_1 є матір`ю дитини - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 від 06.05.2022 (а.с.9).

Між позивачкою та а ФОП ОСОБА_3 (муніципальна няня) укладено Договір про здійснення догляду за дитиною «Муніципальна няня» №4 від 01.05.2025, відповідно до Постанови КМУ №68 від 30.01.2019 та Постанови КМУ №664 від 07.06.2024 (а.с.10-11).

11.11.2025 Департаментом соціального захисту населення Запорізької міської ради позивачці надіслано Повідомлення №2213 про відмову в призначенні компенсації вартості послуг «муніципальна няня» за жовтень 2025 року у зв`язку із відновленням функціонування закладів дошкільної освіти.

Підставою відмови відповідач зазначив: рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 21.08.2025 №641 «Про організацію діяльності комунальних закладів дошкільної освіти та дошкільних підрозділів комунальних закладів загальної середньої освіти м. Запоріжжя за очною формою зі змішаним режимом навчання на час дії правового режиму воєнного стану» погоджене рішенням Ради оборони Запорізької області від 26.08.2025 № 207.

Відповідно до довідки ЗДО (ясла-садок) №126 «Суничка» ЗМР від 06.01.2026 №01-26/01, дитина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 відвідує ЗДО (ясла-садок) №126 «Суничка» ЗМР та навчається в очному режимі у змішаному форматі навчання 2 дні на тиждень по 3 години (а.с.5).

Позивач, не погодившись з правомірністю рішення відповідача від 11.11.2025 про відмову у призначенні позивачу компенсації послуги «муніципальна няня» за жовтень 2025 року, звернулась з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 №68 затверджено Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» (далі - Порядок №68, в редакції на час виникнення спірних правовідносин), яким визначено механізм відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

За приписами пункту 2 Порядку № 68:

послуга з догляду за дитиною до трьох років муніципальна няня (далі - послуга муніципальна няня) - послуга, що надається для підтримки батьків, опікунів дитини для забезпечення догляду за:

дитиною до трьох років, яка потребує додаткового догляду;

дитиною до трьох років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи;

заявник послуги муніципальна няня - один із батьків, опікунів, який звернувся за призначенням послуги муніципальна няня та виховує дитину до трьох років, яка потребує додаткового догляду, або дитину до трьох років і є особою з інвалідністю I чи II групи;

муніципальна няня - будь-яка фізична особа - підприємець (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91) чи юридична особа на спрощеній системі оподаткування (КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10), яка надає послугу з догляду за дітьми та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років (далі - договір), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, батьків та опікунів дитини.

Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною муніципальна няня на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування» від 7 червня 2024 р. № 664 поширено на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування дію Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років муніципальна няня, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. №68 Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років муніципальна няня (Офіційний вісник України, 2019 р., № 16, ст. 543) (далі - Постанова №664), на громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які є батьками, опікунами дитини, на законних підставах проживають на території України та доглядають за:

дитиною з інвалідністю до шести років, дитиною до шести років, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитиною до шести років, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність;

дитиною до шести років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи;

дитиною до трьох років, якщо один із батьків, опікунів є внутрішньо переміщеною особою;

дитиною до шести років, яка разом із батьками, опікунами проживає на території адміністративно-територіальної одиниці, де неможливо забезпечити відповідно до рішень військових адміністрацій та органів місцевого самоврядування функціонування закладів дошкільної освіти, необхідних для реалізації державних гарантій забезпечення безпечного освітнього процесу в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (особливого періоду).

Аналіз вищезазначених положень дає підстави зробити висновок, що на період воєнного стану відшкодування вартості послуги муніципальна няня з догляду за дитиною до шести років здійснюється: у випадку проживання такої дитини з батьками на території адміністративно-територіальної одиниці, де неможливо забезпечити відповідно до рішень військових адміністрацій та органів місцевого самоврядування функціонування закладів дошкільної освіти, необхідних для реалізації державних гарантій забезпечення безпечного освітнього процесу в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (особливого періоду).

Так, відмовляючи позивачці у відшкодуванні вартості послуги муніципальна няня за жовтень 2025 року, відповідач посилається на відновлення функціонування закладів дошкільної освіти у м. Запоріжжя.

Відповідно до п.3 рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 21.08.2025 №641 «Про організацію діяльності комунальних закладів дошкільної освіти та дошкільних підрозділів комунальних закладів загальної середньої освіти м. Запоріжжя за очною формою зі змішаним режимом навчання на час дії правового режиму воєнного стану», встановлено тривалість перебування здобувачів освіти молодшого, середнього, старшого дошкільного віку в комунальних закладах дошкільної освіти та дошкільних підрозділах комунальних закладів загальної середньої освіти міста Запоріжжя відповідно до додатків цього рішення 3 години без організації харчування на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють.

Відповідно до довідки ЗДО (ясла-садок) №126 «Суничка» ЗМР від 23.03.2026 №01-26/23, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дійсно зарахована до Закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 126 «Суничка» Запорізької міської ради з серпня 2025 року та навчається в очному режимі у змішаному форматі навчання 2 дні на тиждень по 3 години. Проте, в січні - лютому 2026 року знаходилась на дистанційному навчанні (а.с.41).

Разом з цим, листом ЗДО (ясла-садок) №126 «Суничка» ЗМР від 23.03.2026 №01-26/22 надано наступну інформацію (а.с.41 зворот-42):

01.09.2025 найпростіше укриття Закладу дошкільної освіти (ясел-садка) №126 «Суничка» Запорізької міської ради знаходилось на стадії ремонту, тому освітній процес зі здобувачами освіти за очною формою зі змішаним режимом навчання (три години без організації харчування на час дії правового режиму воєнного стану) організовано у приміщенні найпростішого укриття Закладу дошкільної освіти (ясел-садка) №118 «Чайка» Запорізької міської ради (далі-ЗДО №118) за адресою: 69091, м.Запоріжжя, вул. Героїв полку «Азов» буд.147 (підстава: Витяг з рішення Ради оборони Запорізької області);

наказом по ЗДО № 126 встановлено та затверджено режим та час перебування дітей групи віком від 3 до 4 років: два рази на тиждень по 3 години з 14.00-17.00, без організації гарячого харчування, денного сну та прогулянок. Забезпечення гарячим харчуванням, організація денного сну на 3 години перебування дітей в укритті не передбачено, прогулянки з дітьми дошкільного віку на свіжому повітрі заборонені на час дії воєнного стану. Приміщення найпростішого укриття ЗДО № 118 не обладнано централізованим опаленням, тому температурний режим згідно нормам підтримується за допомогою електричних конвекторів;

для забезпечення роботи приміщення найпростішого укриття ЗДО №118 під час відключення світла, в наявності резервне живлення (генератор), завдяки чому було освітлення та працювала примусова вентиляція, проте температура повітря у приміщенні під час сильних морозів була нижчою за норму. («Журнал обліку температури приміщення» відсутній в переліку обов`язкової документації дошкільних закладів, тому не ведеться).

Також зазначено, що офіційно скорочення часу перебування дітей в найпростішому укритті не було, але батьки вихованців попереджалися про температурний режим, безпекову ситуацію, про графіки відключення світла за адресою найпростішого укриття, тощо, тому вони особисто приймають рішення щодо відвідування дитиною освітнього процесу за очною формою.

Так, суд зазначає, що ухвалення рішення виконавчим комітетом Запорізької міської ради від 21.08.2025 №641 «Про організацію діяльності комунальних закладів дошкільної освіти та дошкільних підрозділів комунальних закладів загальної середньої освіти м.Запоріжжя за очною формою зі змішаним режимом навчання на час дії правового режиму воєнного стану», яким установлено тривалість перебування здобувачів освіти молодшого віку в комунальних закладах дошкільної освіти міста Запоріжжя 3 години без організації харчування не свідчить про відновлення повного функціонування закладів дошкільної освіти у місті Запоріжжі.

Натомість, у ЗДО (ясла-садок) №126 «Суничка» ЗМР, який 2 дні на тиждень по 3 години відвідує дитина позивачки, - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 відсутнє власне укриття (знаходиться на стадії ремонту), тому освітній процес зі здобувачами освіти за очною формою зі змішаним режимом навчання (три години без організації харчування на час дії правового режиму воєнного стану) організовано у приміщенні найпростішого укриття ЗДО (ясел-садка) №118 «Чайка» ЗМР, яке не обладнано централізованим опаленням, тому температурний режим підтримується за допомогою електричних конвекторів та для забезпечення роботи під час відключення світла, використовується резервне живлення (генератор), завдяки чому було освітлення та працювала примусова вентиляція, проте температура повітря у приміщенні під час сильних морозів була нижчою за норму.

Беручи до уваги вищезазначене, ЗДО (ясла-садок) №126 «Суничка» ЗМР, який відвідує дитина позивачки не має можливості забезпечити функціонування закладу дошкільної освіти, необхідне для реалізації державних гарантій забезпечення безпечного освітнього процесу в умовах воєнного стану.

Зазначена обставина створює підставу для призначення позивачці компенсації послуги «муніципальна няня» за жовтень 2025 року, у зв`язку із чим, рішення відповідача, оформлене повідомленням від 11.11.2025 про відмову у призначенні компенсації послуги «муніципальна няня» за жовтень 2025 року є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Згідно із пунктом 14 Порядку № 68 кошти компенсації послуги «муніципальна няня», не одержані заявником послуги «муніципальна няня» з вини органу, який її призначає та виплачує, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого у рік призначення виплати.

Таким чином, для ефективного захисту прав позивача, суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача здійснити нарахування та виплату позивачу компенсації вартості послуги «муніципальна няня» з жовтня 2025 року та виплатити заборгованість, що утворилася.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, на підставі системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Згідно вимог статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України). Оскільки суб`єктом владних повноважень у справі був Департамент соціального захисту населення Запорізької міської ради, то з бюджетних асигнувань цього органу повинні бути присуджені позивачу судові витрати зі сплати судового збору, документально підтверджені у сумі 1331,20 грн.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради (69035, м. Запоріжжя, вул. Вячеслава Зайцева, 14, код ЄДРПОУ 37573438) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії, задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради, оформлене повідомленням від 11.11.2025 про відмову у призначенні ОСОБА_1 компенсації послуги «муніципальна няня» за жовтень 2025 року.

Зобов`язати Департамент соціального захисту населення Запорізької міської ради здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 компенсації вартості послуги «муніципальна няня» з жовтня 2025 року та виплатити заборгованість, що утворилася.

Стягнути на користь ОСОБА_1 сплачену суму судового збору у розмірі 1331,20 грн. (одна тисяча триста тридцять одна гривня 20 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 03.06.2026.

Суддя Ю.В. Калашник