Єдиний державний реєстр судових рішень "02" червня 2026 р.
Справа №150/350/26
Провадження по справі №3/150/99/26
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 червня 2026 року с. Мазурівка
Суддя Чернівецького районного суду Вінницької області Цимбалюк Л.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Могилів Подільського РВП Головного управління національної поліції України у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого, РНОКПП НОМЕР_1
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.6 ст.121, ст.124, ч.1 ст.126, ч.2 ст.126 КУпАП, -
ВСТАНОВИЛА:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №661659, складеного 09.05.2026 поліцейським Могилів - Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області Гребенковим О.І., 03.05.2026 о 19 год. 25 хв. в с. Мазурівка по вул. Шевченка, 47 Могилів Подільського району Вінницької області ОСОБА_1 , керуючи мотоциклом SPARK 200r32 без державного номерного знаку, не вибрав безпечної швидкості руху, внаслідок чого не впорався з керуванням, здійснив падіння з мотоцикла, в результаті чого мотоцикл отримав механічні пошкодження.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що своїми діями ОСОБА_1 порушив п.12.1 Правил дорожнього руху України, відповідальність за що передбачено ст.124 КпАП України.
Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №661664, складеного 09.05.2026 поліцейським Могилів - Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області Гребенковим О.І., 03.05.2026 о 19 год. 25 хв. в с. Мазурівка по вул. Шевченка, 47 Могилів Подільського району Вінницької області ОСОБА_1 керував мотоциклом SPARK 200r32 без державного номерного знаку, не маючи права керування транспортним засобом, зокрема, не отримував посвідчення водія відповідної категорії.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що своїми діями ОСОБА_1 порушив пункт 2.1 а Правил дорожнього руху України, відповідальність за що передбачено ч.2 ст.126 КУпАП.
Окрім того, ЕПР1 №661680, складеного 09.05.2026 поліцейським Могилів - Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області Гребенковим О.І., 03.05.2026 о 19 год. 25 хв. в с. Мазурівка по вул. Шевченка, 47 Могилів Подільського району Вінницької області ОСОБА_1 керував мотоциклом SPARK 200r32 без державного номерного знаку, без чинного страхового поліса обов`язкового страхування страхування цивільно правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або без чинного внутрішнього електронного договору обов`язкового страхування у візуальній формі страхового поліса.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що своїми діями ОСОБА_1 порушив пункт 2.1 ґ Правил дорожнього руху України, відповідальність за що передбачено ч.1 ст.126 КУпАП.
Окрім того, ЕПР1 №661674, складеного 09.05.2026 поліцейським Могилів - Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області Гребенковим О.І., 03.05.2026 о 19 год. 25 хв. в с. Мазурівка по вул. Шевченка, 47 Могилів Подільського району Вінницької області ОСОБА_1 керував мотоциклом SPARK 200r32, який не зареєстрований в Україні у встановленому законодавством порядку протягом 10 діб з моменту придбання.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що своїми діями ОСОБА_1 порушив пункт 30.1 Правил дорожнього руху України, відповідальність за що передбачено ч.6 ст.121 КУпАП.
Згідно постанови суду від 02.06.2026 справи про вище зазначені адміністративні корупційні правопорушення, передбачені ч.6 ст.121, ст.124, ч.1 ст.126, ч.2 ст.126 КУпАП відносно ОСОБА_1 об`єднано в одному провадженні. За об`єднаною справою залишено єдиний унікальний номер 150/350/26 (провадження по справі №3/150/99/26).
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
ОСОБА_2 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.6 ст.121, ст.124, ч.1 ст.126, ч.2 ст.126 КУпАП, визнає.
Дослідивши та оцінивши в сукупності матеріали справи, приходжу до такого висновку про наступне.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні вище описаних адміністративних правопорушень доведена матеріалами справи, зокрема, протоколами про адміністративні правопорушення, складених 09.05.2926 поліцейським Могилів Подільського РВП ГУНП У Вінницькій області Гребенковим О.І.; схемою місця ДТП, яка мала місце 03.05.2026; протоколом огляду місця події, складеним 03.05.2026 слідчим СВ Могилів Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області Ліщинським Д.О.; письмовими поясненнями свідків, що додано до протоколів про адміністративні правопорушення.
Відповідно до частини першої статті 2 КУпАП законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України.
Згідно з частиною першою статті 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Відповідно до п.4 розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України 07.11.2015 №1395, та зареєстрованої в Міністерстві Юстиції України 10.11.2015 за №1408/27853, на схемі місця ДТП графічно зображуються та фіксуються такі об`єкти:
1) ділянка дороги, на якій сталась ДТП;
2) сталі орієнтири, до яких на схемі здійснена прив`язка об`єктів та слідів;
3) транспортні засоби, причетні до ДТП, координати їх розміщення відносно елементів проїжджої частини та сталих орієнтирів;
4) сліди гальмового шляху коліс транспортних засобів: їх розміщення відносно елементів проїжджої частини; довжина від їх початку до кожного колеса транспортного засобу із зображенням місць розривів; довжина слідів на ділянках з різним покриттям;
5) інші сліди та предмети, що стосуються пригоди: розміщення частин та об`єктів (уламки кузова, частинки фарби, уламки скла, осипання ґрунту, сліди рідини), що відокремилися від транспортного засобу, відносно елементів проїжджої частини, транспортних засобів; площа розсіювання уламків скла, осипання ґрунту;
6) координати місця зіткнення, наїзду відносно сталих орієнтирів;
7) ширина проїжджої частини разом з роздільними смугами;
8) ширина тротуарів, узбіччя;
9) розміри ділянок з різним станом дорожнього покриття;
10) розміри та розміщення дефектів дорожнього покриття;
11) розташування дорожньої розмітки;
12) розташування світлофорів, дорожніх знаків та інших засобів технічного регулювання дорожнього руху;
13) розташування шлагбаума, засобів сигналізації, дорожніх знаків на підході до залізничного переїзду.
В обов`язковому порядку на схемі місця ДТП заповнюється таблиця дорожніх умов та зазначаються назви об`єктів, зображених на схемі.
Схема місця дорожньо-транспортної пригоди - графічне зображення місця дорожньо-транспортної пригоди з відображенням та фіксацією на ньому всіх об`єктів та обставини, що стосуються події та можуть мати значення для об`єктивного визначення її причин, яке оформлюється з дотриманням вимог цієї Інструкції на місці пригоди і підписується її учасниками (пункт 3 розділу І Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху).
Протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП та схема ДТП не містять розбіжностей щодо точного місця пригоди, зокрема, с. Мазурівка по вул. Шевченка, 47 Могилів Подільського району Вінницької області. Вказані матеріали є достовірними та належними доказами, з їх змісту можливо встановити точне місце ДТП, що виключає сумнів відповідності всіх обставин справи дійсності.
Із вище викладеного слідує, що додана до протоколу про адміністративне правопорушення схема ДТП відповідає вимогам зазначеної Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Відповідно до п.2 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою КМУ від 08.05.1993 №340 (в редакції постанови КМУ від 20.05.2009 №511), особи допускаються до керування транспортними засобами за наявності у них національного посвідчення водія України на право керування транспортними засобами відповідної категорії, крім випадків встановлення особам тимчасового обмеження у праві керування транспортними засобами.
Пунктом 2.1 а ПДР України встановлено, що водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №661664, складеного 09.05.2026 поліцейським Могилів - Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області Гребенковим О.І., вбачається, що 03.05.2026 ОСОБА_1 керував мотоциклом SPARK 200r32 без державного номерного знаку, не маючи права керування транспортним засобом, зокрема, не отримував посвідчення водія відповідної категорії.
Разом з тим, з пояснень ОСОБА_1 , наданих у судовому засіданні, останнім не заперечується факт керування ним транспортним засобом, не маючи при цьому права керування транспортним засобом, оскільки, він не отримував посвідчення водія відповідної категорії.
Окрім протоколу про адміністративне правопорушення матеріали справи містять належні докази вини ОСОБА_1 .
Пунктом 30.1 ПДР України встановлено, що власники механічних транспортних засобів і причепів до них повинні зареєструвати (перереєструвати) їх в уповноваженому органі МВС або провести відомчу реєстрацію в разі, якщо законом установлена обов`язковість проведення такої реєстрації, незалежно від їхнього технічного стану протягом 10 діб з моменту придбання (отримання), митного оформлення або переобладнання чи ремонту, якщо необхідно внести зміни до реєстраційних документів.
Відповідно до п.2.1 ґ водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі чинний страховий поліс (договір) обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (на електронному або паперовому носії), відомості про який підтверджуються інформацією, що міститься в Єдиній централізованій базі даних щодо обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності, або страховий сертифікат "Зелена картка" (на електронному або паперовому носії), виданий іноземним страховиком відповідно до правил міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка".
Одним із завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом (ст.245 КУпАП).
Статтею 252 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 7 КУпАП встановлено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самими правопорушником, так і іншими особами (ст.23 КУпАП).
Згідно п.5 Підрозділу 1 Розділу XX «ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» Податкового кодексу України якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюються законом.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року, №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч.2 ст.4 вище зазначеного Закону у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлена - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет на 2026 рік» від 03.12.2025, №4695-IX встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 3328 гривень 00 копійок.
Виходячи із положень Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року, №3674-VI, приходжу до висновку про стягнення із ОСОБА_1 , на якого накладається адміністративне стягнення за вчинене адміністративне правопорушення, судового збору.
На підставі Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року, №3674-VI та керуючись ст., ст.36 ч.2, ч.6 ст.121, ст.124, ч.1 ст.126, ч.2 ст.126, 280, 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИЛА:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.6 ст.121, ст.124, ч.1 ст.126, ч.2 ст.126 КУпАП та на підставі ч.2 ст.36 КУпАП застосувати відносно нього адміністративне стягнення:
- за ст.124 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень;
- за ч.2 ст.126 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400 (три тисячі чотириста) гривень;
- за ч.1 ст.126 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі в розмірі двадцяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 425 (чотириста двадцять п`ять) гривень;
- за ч.6 ст.121 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
На підставі ч.2 ст.36 КУпАП застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто в межах ч.2 ст.126 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400 (три тисячі чотириста) гривень, який підлягає стягненню за наступними реквізитами: отримувач - ГУК у Він. обл./смт. Чернівці 21081100; код отримувача (ЄДРПОУ) - 37979858; банк отримувача Казначейство України; номер рахунку (IBAN) - UA138999980314060542000002902; код класифікації доходів бюджету 21081100- адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 665 (шістсот шістдесяти п`яти) гривень 60 копійок, який підлягає стягненню за наступними реквізитами: отримувач - ГУК у м. Києві/м. Київ 22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача Казначейство України (ЕАП) рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету 22030106.
.
Постанова може бути оскаржена згідно статей 287-289 КУпАП особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, потерпілим, протягом десяти днів з дня її винесення.
В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк може бути поновлено органом, правомочним розглядати дану справу.
Відповідно до ст.307 КУпАП штраф повинен бути сплачений правопорушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
У разі несплати штрафу у визначений законодавством термін в порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу відповідно до ст.308 ч.2 КУпАП.
Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу, подаються до суду до набрання постанови законної сили.
СУДДЯ: Л.П. ЦИМБАЛЮК