Рішення № 137031396, 01.06.2026, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.06.2026
Номер справи
440/16308/25
Номер документу
137031396
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 червня 2026 року м. ПолтаваСправа № 440/16308/25

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ясиновського І.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області, відділу культури Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області про визнання протиправним та скасування розпорядження, поновлення на посаді, зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

До Полтавського окружного адміністративного суду 04 грудня 2025 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі також - позивач) до Лисичанської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області про визнання протиправними та скасування розпоряджень, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку та моральної шкоди, відповідно до якої просить:

- визнати протиправним та скасувати розпорядження Лисичанської міської військової адміністрації № 538-к/тр від 19.11.2025, яким позивачу було визначено «робоче місце» у м. Дніпро, як таке, що: видане без правових підстав; не відповідає нормам ст. 32 та ст. 120 КЗпП; не містить виробничого обґрунтування; не створює законної зміни істотних умов праці.

- визнати протиправним та скасувати розпорядження Лисичанської міської військової адміністрації № 582-к/тр від 01.12.2025, яким позивача звільнено з 02.12.2025 за п. 6 ч. 1 ст. 36 КЗпП України. Звільнення є незаконним, оскільки: істотні умов праці не були змінені у правовий спосіб; законна процедура не була дотримана; відсутня будь-яка підстава для кваліфікації моїх дій як «відмови від продовження роботи».

- поновити ОСОБА_1 на посаді начальника відділу культури Лисичанської міської військової адміністрації з дати незаконного звільнення - 02.12.2025.

- стягнути з Лисичанської міської військової адміністрації на користь позивача середній заробіток за весь час вимушеного прогулу, починаючи з 02.12.2025 і до фактичного поновлення на роботі.

- стягнути з відповідача моральну шкоду в розмірі 50 000 (п`ятдесят тисяч) гривень, як таку, що спричинена: незаконними рішеннями органу влади; порушенням права на працю; тиском, повторними незаконними переведеннями; приниженням честі, гідності та професійної репутації.".

Позовні вимоги позивач мотивує протиправністю прийнятих відносно нього розпорядження Лисичанської міської військової адміністрації №538-к/тр від 19.11.2025 про визначення робочого місця у м. Дніпро та розпорядження Лисичанської міської військової адміністрації №582-к/тр від 01.12.2025 про звільнення з посади. Вказує, що розпорядження №538-к/тр від 19.11.2025 видане без правових підстав, не відповідає нормам ст. 32 та ст. 120 КЗпП, не містить виробничого обґрунтування, не створює законної зміни істотних умов праці. Зазначає, що розпорядження №582-к/тр від 01.12.2025 про звільнення з посади є незаконним, оскільки істотні умов праці не були змінені у правовий спосіб, законна процедура не була дотримана, відсутня будь-яка підстава для кваліфікації дій позивача як відмови від продовження роботи. Зауважує, що жодних документів, які б засвідчували відсутність позивача на роботі з 24.11.2025 не існує, жодних актів невиходу не складено, жодного розпорядження про дисциплінарне провадження відносно позивача немає. Відмічає, що незаконне переведення позивача 24.11.2022 не перший епізод. Раніше 24.12.2024 аналогічним способом позивача намагалися перемістити до іншої області (м. Обухів), що після надання позивачем заперечень не було реалізовано. Повторність таких однотипних дій у різні періоди часу створює системну картину адміністративного тиску, що має характер вибіркового та непропорційного впливу саме на позивача як на працівника, а не на підрозділ загалом. Не лише обставини, але і хронологія дій роботодавця свідчать про цілеспрямованість і послідовність тиску, що порушують право позивача на працю, повагу до честі та професійної репутації, а також суперечить принципам правової визначеності та легітимних очікувань працівника.

Ухвалою суду від 09.12.2025 позовну заяву залишено без руху у зв`язку з невідповідністю її вимогам статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

10.12.2025 до суду надійшли документи, якими усунуто недоліки позовної заяви, визначені ухвалою суду від 09.12.2025.

Як наслідок, ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 15.12.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі 440/16308/25 за позовом ОСОБА_1 до Лисичанської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області про визнання протиправним та скасування розпорядження, поновлення на посаді, зобов`язання вчинити певні дії. Розгляд справи постановлено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

30.12.2025 у суді зареєстровано відзив Лисичанської МВА, в якому остання проти задоволення позовних вимог заперечувала. Свою позицію мотивувала тим, що у період роботи на посаді начальника Відділ культури Лисичанської МВА позивач отримував заробітну плату у Відділі культури Лисичанської МВА Сіверськодонецького району Луганської області за рахунок коштів бюджету Лисичанської міської територіальної громади, а не у Лисичанській МВА, яку визначено відповідачем. Відтак, за позовною вимогою про стягнення на користь позивача середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу належним відповідачем є Відділ культури Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області (код ЄДРПОУ 02227096, адреса: вул. ім. М. Грушевського, буд. 10, м. Лисичанськ, Сіверськодонецький район, Луганська область, 93100). Поряд з цим, розпорядженням начальника Лисичанської МВА від 19.11.2025 №538-к/тр "Про визначення робочого місця ОСОБА_1" позивачу з 24.11.2025 визначено робоче місце за адресою: вул. Княгині Ольги, буд. 2, м. Дніпро (пункт 1); попереджено позивача про зміну істотних умов праці (зміну розташування робочого місця) відповідно до пункту 6 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України. При прийняття спірного розпорядження враховувалися відповідні положення норм чинного законодавства, фактичне здійснення оренди приміщень для розміщення працівників адміністрації у м. Дніпрі згідно із договором оренди від 01.03.2025 №01-03/25 з ТОВ "Перша корпоративна група", а також правовий висновок Верховного Суду, викладений в постанові від 02.10.2024 у справі №755/8135/22 (внесено до ЄДРСР за № 122153596) про те, що у період дії воєнного стану норми частини третьої статті 32 КЗпП України та інших законів України щодо повідомлення працівника про зміну істотних умов праці не застосовуються. У спірному випадку позивача завчасно було письмово повідомлено 19.11.2025 про зміну істотних умов праці. У цьому ж повідомленні позивачу було запропоновано надати згоду, чи висловити незгоду на продовження роботи в нових умовах з 24.11.2025. Позивач згоду на продовження роботи в нових умовах з 24.11.2025 не надав, та письмово виклав свою незгоду зі зміною істотних умов праці (зміну розташування робочого місця) у листі відділу культури від 20.11.2025 №318 в/ст "Щодо переведення в іншу місцевість та зміни істотних умов праці". Водночас, згідно Протоколу створення та перевірки кваліфікованого та удосконаленого електронного підпису від 24.11.2025, цей лист позивач підписав КЕП лише 24.11.2025. Отже, позивача, з дотриманням вимог трудового законодавства було попереджено про зміну істотних умов праці (зміну розташування робочого місця) відповідно до пункту 6 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України. Розпорядженнями начальника Лисичанської МВА від 26.11.2025 № 572-к/тр "Про встановлення начальнику відділу культури надбавки за листопад 2025 року" та від 26.11.2025 № 573-к/тр "Про преміювання начальника відділу культури за листопад 2025 року" констатовано відсутність позивача з 24.11.2025 на робочому місці за адресою: вул. Княгині Ольги, буд. 2, м. Дніпро. За інформацією відділу культури адміністрації, наданої листом від 04.12.2025 №343в/ст акти про відсутність позивача на робочому місці не складались. Позивач не надав ні суду, ні відповідачу жодних належних та допустимих доказів про понесені ним витрати, пов`язані з переїздом на роботу в іншу місцевість. Також позивач не надав суду й відповідних доказів виконання ним роботи за визначеним йому робочим місцем за адресою: вул. Княгині Ольги, буд. 2, м. Дніпро. Позивач з 24.11.2025 та до дати звільнення з посади начальника відділу культури Лисичанської МВА (02.12.2025 року) не приступив до роботи за визначним йому робочим місцем за адресою: вул. Княгині Ольги, буд. 2, м. Дніпро. Як наслідок, розпорядженням начальника Лисичанської МВА від 01.12.2025 № 582-к/тр "Про звільнення ОСОБА_1 " звільнено позивача з посади начальника відділу культури Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області 02.12.2025 через відмову від продовження роботи у зв`язку із зміною істотних умов праці, відповідно до пункту 6 частини першої статті 36 КЗпП України. Нарахування вихідної допомоги та остаточний розрахунок відповідно до вимог ст. 44 та ст. 116 КЗпП України здійснено. Твердження позивача про індивідуальний характер визначення йому робочого місця і наявність дискримінації не відповідають дійсності, оскільки про припинення дистанційної роботи та зміну розташування робочого місця повідомлялися й інші працівники відділів та підрозділів Лисичанської міської військової адміністрації /а.с. 45-50/.

У відповіді на відзив на позовну заяву, що надійшла до суду 01.01.2026, позивач наполягав на задоволенні позовних вимог посилаючи на те, що жодної об`єктивної зміни організації праці не доведено, а визначення його робочого місця у м. Дніпрі було індивідуальним, вибірковим та без правових підстав /а.с. 78-79/.

Разом з відзивом на позовну заяву Лисичанською МВА було подано також клопотання про залучення у якості співвідповідача у цій справі відділу культури Лисичанської МВА, як окремої юридичної особи /а.с. 77/.

Ухвалою суду від 10.04.2026 залучено до участі у справі № 440/166308/25 в якості співвідповідача - Відділ культури Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області. Розгляд адміністративної справи постановлено почати спочатку.

Також ухвалою суду від 10.04.2026 виправлено описку в ухвалі Полтавського окружного адміністративного суду від 15 грудня 2025 року у справі № 440/16308/25, зазначивши по тексту належне найменування відповідача, а саме: "Лисичанська міська військова адміністрація Сіверськодонецького району Луганської області" замість неналежного "Лисичанська міська військова адміністрація Сєвєродонецького району Луганської області" у відповідних відмінках.

24.04.2026 до суду надійшов відзив Відділу культури Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області на позовну заяву, в якому останній проти задоволення позовних вимог заперечував. Свою позицію мотивував тим, що позивача розпорядженням начальника Лисичанської міської військової адміністрації від 06.07.2022 № 25 "Про призначення ОСОБА_1 " на підстав його заяви призначено на посаду начальника відділу культури Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області з 08.07.2022. Відділ культури Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області перейменовано з відділу культури Лисичанської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області на виконання Постанови Верховної Ради України від 19.09.2024 № 3984-ІХ "Про перейменування окремих населених пунктів та районів", Закону України "Про правовий режим воєнного стану", який в свою чергу перейменовано з відділу культури Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області на виконання Указу Президента України від 11.06.2022 №406/2022 "Про утворення військової адміністрації", Закону України "Про правовий режим воєнного стану". Копію розпорядження начальника Лисичанської міської військової адміністрації від 19.11.2025 №538-к/тр "Про визначення робочого місця ОСОБА_1 ", яким позивачу з 24.11.2025 визначено робоче місце за адресою: вул. Княгині Ольги, буд. 2, м. Дніпро, було отримано Відділом культури 19.11.2025 на офіційну електронну пошту відділу ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1 з 24.11.2025 та до дати його звільнення з посади начальника Відділу культури (02.12.2025) не приступив до роботи за визначним йому робочим місцем за адресою: вул. Княгині Ольги, буд. 2, м. Дніпро. Нарахування вихідної допомоги та остаточний розрахунок з ОСОБА_1 відповідно до вимог ст. 44 та ст. 116 КЗпП України здійснено. У період роботи на посаді позивач ОСОБА_1 отримував заробітну плату у відділі культури Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області за рахунок коштів бюджету Лисичанської міської територіальної громади. У разі прийняття судом рішення про стягнення середнього заробітку на користь позивача, Відділ культури забезпечить його виконання в межах своїх повноважень, наявних бюджетних призначень та у порядку і строки, визначені законодавством про виконання судових рішень /а.с. 85-87/.

У відповіді на відзив Відділу культури на позовну заяву, що надійшла до суду 25.05.2026, позивач наполягав на задоволенні позовних вимог з підстав наведених раніше у позовній заяві та відповіді на відзив Лисичанської МВА на позовну заяву /а.с. 92-93/.

Статтею 258 КАС України визначено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

За відсутності клопотань сторін про розгляд справи у відкритому судовому засіданні чи за правилами загального позовного провадження, зважаючи на достатність наданих сторонами доказів та повідомлених обставин, суд розглянув справу у порядку письмового провадження.

Дослідивши письмові докази, суд встановив такі обставини справи та відповідні до них правовідносини.

Указом Президента України від 11.06.2022 №406/2022 утворено Лисичанську міську військову адміністрацію Сєвєродонецького району Луганської області (далі - Лисичанська МВА).

Розпорядженням начальника Лисичанської МВА від 06.07.2022 №25 "Про призначення ОСОБА_1 " ОСОБА_1 на підставі його заяви з 08.07.2022 призначено на посаду начальника відділу культури Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області /а.с. 53/.

Розпорядженням начальника Лисичанської МВА від 04.06.2025 №142 перейменовано Лисичанську міську військову адміністрацію Сєвєродонецького району Луганської області на Лисичанську міську військову адміністрацію Сіверськодонецького району Луганської області (код ЄДРПОУ 44044068).

Розпорядженням начальника Лисичанської МВА від 05.06.2025 №151 "Про перейменування юридичної особи та внесення змін до Положення про відділ культури адміністрації": змінено найменування юридичної особи з Відділу культури Лисичанської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області на Відділ культури Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області (пункт 1); внесено та затверджено нову редакцію Положення про відділ культури адміністрації (пункт 2) /а.с. 54/.

Так, відповідно до Положення про Відділ культури, відділ є: юридичною особою публічного права і наділений повноваженнями, в межах яких діє самостійно і несе відповідальність за свою діяльність відповідно до закону (пункту 2.1 розділу 2); неприбутковою бюджетною установою (пункт 2.3 розділу 2); самостійним розпорядником бюджетних коштів. Фінансування відділу здійснюється за рахунок коштів бюджету Лисичанської міської територіальної громади (пункт 8.1 розділу 8) /а.с. 55-60/.

Керуючись пунктами 2, 3, 8 частини 7 статті 15 Закону України "Про правовий режим воєнного стану", статтею 3 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану", Постановою Верховної Ради України від 18.10.2022 №2670-IX "Про здійснення начальником Лисичанської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України "Про правовий режим воєнного стану", указами Президента України від 14.02.2022 №53/2022 "Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства", від 24.02.2022 №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" (зі змінами) від 11.06.2022 №406/2022 "Про утворення військової адміністрації", з метою забезпечення виконання працівником посадових обов?язків, визначених завдань повноважень, неухильного дотримання трудової дисципліни, підвищення ефективності управління у сфері культури, організації культурних заходів у м. Дніпрі для евакуйованих і переміщених осіб з Лисичанської міської територіальної громади, враховуючи оренду приміщень для розміщення працівників адміністрації у м. Дніпрі начальник Лисичанської МВА виніс розпорядження від 19.11.2025 №538-к/тр "Про визначення робочого місця ОСОБА_1 ", яким зобов`язав:

1. Визначити з 24 листопада 2025 року робоче місце ОСОБА_1 , начальнику відділу культури Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області, за адресою: вул. Княгині Ольги, буд. 2, м. Дніпро.

2. Попередити ОСОБА_1 , начальника відділу культури Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області, про зміну істотних умов праці (зміну розташування робочого місця) відповідно до пункту 6 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.

3. Управлінню юридичної та кадрової роботи адміністрації відповідно вимог чинного законодавства здійснити заходи щодо попередження ОСОБА_1 .

4. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою /а.с. 61/.

Позивача письмово повідомлено 19.11.2025 про зміну істотних умов праці шляхом направлення йому повідомлення про зміну істотних умов праці /а.с. 62/, в якому зазначено наступне: "Відповідно до статті 3 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" повідомляємо Вас про зміну істотних умов праці, а саме: зміну розташування робочого місця з 24 листопада 2025 року за наступною адресою: вул. Княгині Ольги, буд. 2, м. Дніпро. У разі відмови від продовження роботи в нових умовах трудовий договір з Вами буде припинено відповідно до пункту 6 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України. Відповідно до статті 44 Кодексу законів про працю України одночасно зі звільненням Вам буде виплачено вихідну допомогу в розмірі середнього місячного заробітку".

У цьому ж повідомленні позивачу було запропоновано надати згоду, чи висловити незгоду на продовження роботи в нових умовах з 24.11.2025.

Позивач згоду на продовження роботи в нових умовах з 24.11.2025 не надав та письмово виклав свою незгоду зі зміною істотних умов праці (зміну розташування робочого місця) у листі до відділу культури від 20.11.2025 №318 в/ст "Щодо переведення в іншу місцевість та зміни істотних умов праці" /а.с. 18-19/.

Розпорядженнями начальника Лисичанської МВА від 26.11.2025 №572-к/тр "Про встановлення начальнику відділу культури надбавки за листопад 2025 року" та від 26.11.2025 №573-к/тр "Про преміювання начальника відділу культури за листопад 2025 року" встановлено розміри надбавки та преміювання ОСОБА_1 , а також констатовано відсутність останнього з 24.11.2025 на робочому місці за адресою: вул. Княгині Ольги, буд. 2, м. Дніпро /а.с. 66 зі звороту, 67/.

Керуючись пунктами 2, 3, 8 частини 7 статті 15 Закону України "Про правовий режим воєнного стану", Указу Президента України від 11.06.2022 №406/2022 "Про утворення військової адміністрації", враховуючи розпорядження начальника Лисичанської міської військової адміністрації від 19.11.2025 №538-к/тр "Про визначення робочого місця ОСОБА_1 " та у зв`язку із невиходом ОСОБА_1 на роботу за визначеним робочим місцем за адресою: вул. Княгині Ольги, буд. 2, м. Дніпро начальником Лисичанської МВА винесено розпорядження від 01.12.2025 №582-к/тр "Про звільнення ОСОБА_1 ", яким зобов`язано:

1. Звільнити ОСОБА_1 з посади начальника відділу культури Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області 02.12.2025 через відмову від продовження роботи у зв`язку із зміною істотних умов праці, відповідно до пункту 6 частини першої статті 36 КЗпП України.

2. ОСОБА_1 передати, а головному бухгалтеру централізованої бухгалтерії відділу культури Лисичанської міської військової адміністрації Олені Бондаренко прийняти за актом приймання-передачі: печатку відділу культури Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області; ввірені матеріальні цінності та документи відділу культури адміністрації.

3. Головному бухгалтеру централізованої бухгалтерії відділу культури Лисичанської міської військової адміністрації Олені Бондаренко: виплатити ОСОБА_1 вихідну допомогу в розмірі середнього місячного заробітку відповідно до статті 44 КЗпП України та здійснити остаточний розрахунок відповідно до чинного законодавства; вжити заходів щодо скасування кваліфікованих електронних підписів ОСОБА_1 в установленому порядку /а.с. 68/.

На виконання розпорядження начальника Лисичанської МВА від 01.12.2025 №582-к/тр відділом культури Лисичанської МВА на ім`я начальника управління юридичної та кадрової роботи направлено лист від 02.12.2025 №337/в.ст, в якому зазначено наступне: " ОСОБА_1 не мав у своєму розпорядженні печатки, документів, матеріальних цінностей, відповідно передача зазначених матеріалів не відбувалась. Нарахування вихідної допомоги та остаточний розрахунок відповідно до вимог ст. 44 та ст. 116 КЗпП України здійснено. Кошти на картрахунок надійдуть 03.12.2025. Повідомлення про нараховані та виплачені суми відправлено ОСОБА_1 засобами електронного зв`язку (WhatsApp), скриншот додається. Подано запит щодо скасування кваліфікованих електронних підписів ОСОБА_1 у встановленому порядку".

Позивач, не погоджуючись із правомірністю винесення відносно нього розпоряджень начальника Лисичанської МВА №538-к/тр від 19.11.2025 та №582-к/тр від 01.12.2025, звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини третьої 43 Конституції України використання примусової праці забороняється. Не вважається примусовою працею військова або альтернативна (невійськова) служба, а також робота чи служба, яка виконується особою за вироком чи іншим рішенням суду або відповідно до законів про воєнний і про надзвичайний стан.

Кодекс законів про працю України регулює трудові відносини всіх працівників, сприяючи зростанню продуктивності праці, поліпшенню якості роботи, підвищенню ефективності суспільного виробництва і піднесенню на цій основі матеріального і культурного рівня життя працівників, зміцненню трудової дисципліни і поступовому перетворенню праці на благо суспільства в першу життєву потребу кожної працездатної людини (статті 1 Кодексу законів про працю України, далі також КЗпП України).

Статтею 31 КЗпП України встановлено, що роботодавець не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.

Водночас, згідно з положеннями статті 32 КЗпП України переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 цього Кодексу та в інших випадках, передбачених законодавством.

Не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника переміщення його на тому ж підприємстві, в установі, організації на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ у тій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або обладнанні у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором. Роботодавець не має права переміщати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров`я.

У зв`язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 цього Кодексу.

Отже, аналіз статті 32 КЗпП України свідчить, що істотними умовами праці є, зокрема, система та розміри оплати праці, пільги та компенсації, передбачені колективним договором, локальними актами або чинним законодавством, режим роботи (дистанційна, надомна робота, гнучкий режим тощо), встановлення або скасування неповного робочого часу (неповного робочого дня чи неповного робочого тижня), зміна робочого часу та часу відпочинку, графіків змінності, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад, зміну посадових обов`язків, зміна строку трудового договору, зміна розташування робочого місця. Цей перелік не є вичерпним.

24.02.2022 в Україні на підставі Указу Президента України №64/2022 введено воєнний стан.

Відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

24.03.2022 набрав чинності Закон України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" №2136-IX від 15.03.2022, який визначає особливості проходження державної служби, служби в органах місцевого самоврядування, особливості трудових відносин працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, представництв іноземних суб`єктів господарської діяльності в Україні, а також осіб, які працюють за трудовим договором, укладеним з фізичними особами (далі - працівники), у період дії воєнного стану, введеного відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" (далі - Закон України №2136-IX).

Згідно з частиною 3 статті 1 Закону України №2136-IX у період дії воєнного стану не застосовуються норми законодавства про працю, законів України "Про державну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", інших законодавчих актів, що регулюють діяльність державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування у частині відносин, врегульованих цим Законом.

Відповідно до частини 1 статті 3 Закону №2136-IX у період дії воєнного стану роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди (крім переведення на роботу в іншу місцевість, на території якої тривають активні бойові дії), якщо така робота не протипоказана працівникові за станом здоров`я, лише для відвернення або ліквідації наслідків бойових дій, а також інших обставин, що ставлять або можуть становити загрозу життю чи нормальним життєвим умовам людей, з оплатою праці за виконану роботу не нижче середньої заробітної плати за попередньою роботою.

Суд зауважує, що Законом України від 01.07.2022 №2352-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин" частина 2 статті 3 Закону №2136-IX була змінена та викладена в такі редакції: у період дії воєнного стану повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці, передбачених частиною третьою статті 32 та статтею 103 Кодексу законів про працю України, здійснюється не пізніш як до запровадження таких умов.

Як слідує з матеріалів справи, розпорядженням начальника Лисичанської МВА від 06.07.2022 №25 "Про призначення ОСОБА_1 " ОСОБА_1 на підставі його заяви з 08.07.2022 призначено на посаду начальника відділу культури Лисичанської МВА /а.с. 53/.

Водночас, відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 №376 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.03.2025 за №380/43786, м. Лисичанськ Лисичанської міської територіальної громади окуповане з 03.07.2022.

Згідно з довідкою від 28.05.2024 №1603-5003304466 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , переміщений із зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_1 за фактичним місцем проживання: АДРЕСА_2 /а.с. 10 зі звороту/.

Відповідно до пунктів 2, 3, 8 частини 7 статті 15 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" начальник військової адміністрації: організовує роботу відповідної військової адміністрації та здійснює керівництво її діяльністю, несе персональну відповідальність за виконання військовою адміністрацією покладених на неї повноважень; призначає на посади та звільняє з посад посадових і службових осіб, інших працівників відповідної військової адміністрації; видає накази та розпорядження у межах своїх повноважень, які мають таку ж юридичну силу, що і рішення відповідної ради (рад). Накази, видані в межах повноважень місцевих рад, мають бути оприлюднені, крім тих, що містять інформацію з обмеженим доступом.

Постановою Верховної Ради України від 18.10.2022 №2670-ІХ "Про здійснення начальником Лисичанської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" передбачено, що у період дії воєнного стану в Україні та 30 днів після його припинення чи скасування начальник Лисичанської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області крім повноважень, віднесених до його компетенції Законом України "Про правовий режим воєнного стану", здійснює повноваження Лисичанської міської ради, її виконавчого комітету, Лисичанського міського голови.

Розпорядженням начальника Лисичанської МВА від 04.06.2025 №142 перейменовано Лисичанську міську військову адміністрацію Сєвєродонецького району Луганської області на Лисичанську міську військову адміністрацію Сіверськодонецького району Луганської області (код ЄДРПОУ 44044068).

Розпорядженням начальника Лисичанської МВА від 05.06.2025 №151 "Про перейменування юридичної особи та внесення змін до Положення про відділ культури адміністрації": змінено найменування юридичної особи з Відділу культури Лисичанської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області на Відділ культури Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області (пункт 1); внесено та затверджено нову редакцію Положення про відділ культури адміністрації (пункт 2) /а.с. 54/.

Так, відповідно до Положення про Відділ культури, відділ є: юридичною особою публічного права і наділений повноваженнями, в межах яких діє самостійно і несе відповідальність за свою діяльність відповідно до закону (пункту 2.1 розділу 2); неприбутковою бюджетною установою (пункт 2.3 розділу 2); самостійним розпорядником бюджетних коштів. Фінансування відділу здійснюється за рахунок коштів бюджету Лисичанської міської територіальної громади (пункт 8.1 розділу 8) /а.с. 55-60/.

У подальшому, з метою забезпечення виконання працівником посадових обов?язків, визначених завдань повноважень, неухильного дотримання трудової дисципліни, підвищення ефективності управління у сфері культури, організації культурних заходів у м. Дніпрі для евакуйованих і переміщених осіб з Лисичанської міської територіальної громади, враховуючи оренду приміщень для розміщення працівників адміністрації у м. Дніпрі начальник Лисичанської МВА виніс розпорядження від 19.11.2025 №538-к/тр "Про визначення робочого місця ОСОБА_1 ", яким зобов`язав:

1. Визначити з 24.11.2025 робоче місце ОСОБА_1 , начальнику відділу культури Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області, за адресою: вул. Княгині Ольги, буд. 2, м. Дніпро.

2. Попередити ОСОБА_1 , начальника відділу культури Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області, про зміну істотних умов праці (зміну розташування робочого місця) відповідно до пункту 6 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.

3. Управлінню юридичної та кадрової роботи адміністрації відповідно вимог чинного законодавства здійснити заходи щодо попередження ОСОБА_1 .

4. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою /а.с. 61/.

Як встановлено зі змісту вказаного Розпорядження та незаперечується сторонами, зміну істотних умов праці встановлено, як того вимагає чинне законодавством, не пізніш як до запровадження таких умов, з оглядку на те, що Розпорядження прийнято 19.11.2025, а запроваджені зміни встановлено з 24.11.2025 року.

Матеріалами справи підтверджується, що позивача письмово повідомлено 19.11.2025 про зміну істотних умов праці шляхом направлення йому повідомлення про зміну істотних умов праці /а.с. 62/, в якому зазначено наступне: "Відповідно до статті 3 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" повідомляємо Вас про зміну істотних умов праці, а саме: зміну розташування робочого місця з 24 листопада 2025 року за наступною адресою: вул. Княгині Ольги, буд. 2, м. Дніпро. У разі відмови від продовження роботи в нових умовах трудовий договір з Вами буде припинено відповідно до пункту 6 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України. Відповідно до статті 44 Кодексу законів про працю України одночасно зі звільненням Вам буде виплачено вихідну допомогу в розмірі середнього місячного заробітку".

У цьому ж повідомленні позивачу було запропоновано надати згоду, чи висловити незгоду на продовження роботи в нових умовах з 24.11.2025.

Вказані Розпорядження та Повідомлення направлені 19.11.2025 на електрону пошту відділу культури, отримані позивачем та долучені ним до позовної заяви.

Отже, суд доходить висновку, що у спірному випадку позивача з дотриманням вимог трудового законодавства було попереджено про зміну істотних умов праці (зміну розташування робочого місця).

Разом з тим, позивач згоду на продовження роботи в нових умовах з 24.11.2025 не надав та письмово виклав свою незгоду зі зміною істотних умов праці (зміну розташування робочого місця) у листі до відділу культури від 20.11.2025 №318 в/ст "Щодо переведення в іншу місцевість та зміни істотних умов праці" /а.с. 18-19/.

Дослідивши зміст направленого позивачем до відділу культури листа від 20.11.2025 №318, судом встановлено, що він по суті не містить належних законних обґрунтувань позивача щодо неможливості його переведення в іншу місцевість для виконання роботи за займаною посадою.

Таким чином, оскаржуване розпорядження начальника Лисичанської МВА від 19.11.2025 №538-к/тр "Про визначення робочого місця ОСОБА_1 ", прийнято на підставі , у межах повноважень та у спосіб, що визначені законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, а відтак є правомірним і підстав для його скасування не має.

Слід зазначити, що розпорядженнями начальника Лисичанської МВА від 26.11.2025 №572-к/тр "Про встановлення начальнику відділу культури надбавки за листопад 2025 року" та від 26.11.2025 №573-к/тр "Про преміювання начальника відділу культури за листопад 2025 року" встановлено розміри надбавки та преміювання ОСОБА_1 , а також констатовано відсутність останнього з 24.11.2025 на робочому місці за адресою: вул. Княгині Ольги, буд. 2, м. Дніпро /а.с. 66 зі звороту, 67/.

При цьому, за інформацією відділу культури адміністрації, наданої листом від 04.12.2025 №343в/ст. акти про відсутність позивача на робочому місці не складались /а.с. 67 зі звороту/.

Відповідно до частин 1, 2 статті 120 КЗпП України працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв`язку з переведенням, прийняттям або направленням на роботу в іншу місцевість.

Працівникам при переведенні їх на іншу роботу, коли це зв`язано з переїздом в іншу місцевість, виплачуються: вартість проїзду працівника і членів його сім`ї; витрати по перевезенню майна; добові за час перебування в дорозі; одноразова допомога на самого працівника і на кожного члена сім`ї, який переїжджає; заробітна плата за дні збору в дорогу і влаштування на новому місці проживання, але не більше шести днів, а також за час перебування в дорозі.

Порядок, умови виплат та повернення виплачених коштів, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.1998 №255 "Про гарантії та компенсації при переїзді на роботу в іншу місцевість" (далі - Постанова №255), згідно з якою: усі витрати на виплату сум компенсації несе те підприємство, установа або організація, до яких переводиться, направляється або якими приймається працівник (пункт 4); працівник зобов`язаний повністю повернути кошти, виплачені йому у зв`язку з переїздом на роботу в іншу місцевість відповідно до пункту 1 цієї постанови, якщо він: а) не з`явився на роботу або відмовився стати до роботи без поважної причини; б) до закінчення строку роботи, передбаченого законодавством або обумовленого при переведенні, направленні або прийнятті на роботу, а за відсутності визначеного строку - до закінчення одного року роботи звільнився за власним бажанням без поважної причини або був звільнений відповідно до законодавства. Працівник, який не з`явився на роботу або відмовився стати до роботи з поважної причини, зобов`язаний повернути виплачені йому кошти, за винятком вартості проїзду і перевезення майна та добових за час перебування в дорозі (пункт 5).

Суд зауважує, що у позивача за час перебування на посаді начальника відділу культури Лисичанської МВА мали місце трудові відносини не з Лисичанською МВА (код ЄДРПОУ 44044068), а з іншою юридичною особою - Відділом культури Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області (код ЄДРПОУ 02227096), в якій позивач отримував заробітну плату за рахунок коштів бюджету Лисичанської міської територіальної громади.

Пунктом 4 Постанови №255 визначено, що усі витрати на виплату сум компенсації несе те підприємство, установа або організація, до яких переводиться, направляється або якими приймається працівник.

Оскільки позивач не переводився до штату апарату Лисичанської МВА (код ЄДРПОУ 44044068), а залишався на посаді начальника відділу культури Лисичанської МВА (код ЄДРПОУ 02227096), то і відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв`язку з переїздом на роботу в іншу місцевість покладено пунктом 4 Постанови №255 на відділ культури Лисичанської МВА (код ЄДРПОУ 02227096).

Разом з тим, відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв`язку з переїздом на роботу в іншу місцевість можливе виключно за наявності відповідної згоди працівника, яку позивач у спірному випадку не надавав.

У частині 1 статті 120 Кодексу законів про працю України законодавець використовує термін "відшкодування витрат", тобто на підставі підтвердних документів про понесені витрати працівнику відшкодовується їх грошова вартість.

Позивач не надав ні суду, ні відповідачу жодних належних та допустимих доказів про понесені ним витрати, пов`язані з переїздом на роботу в іншу місцевість.

Сам позивач не погодився про зміну місця розташування робочого місця та стверджує, що не приступав до роботи в м. Дніпро.

Також позивач не надав суду й відповідних доказів виконання ним роботи за визначним йому робочим місцем за адресою: вул. Княгині Ольги, буд. 2, м. Дніпро.

Відтак, позивач з 24.11.2025 та до дати звільнення з посади начальника відділу культури Лисичанської МВА не приступив до роботи за визначним йому робочим місцем за адресою: вул. Княгині Ольги, буд. 2, м. Дніпро.

Водночас, згідно з долученими до матеріалів справи договором оренди від 01.03.2025 №01-03/25 та актом прийому-передачі до договору оренди від 01.03.2025 судом встановлено, що Лисичанською МВА вживалися заходи з метою забезпечення робочими місцями та розміщення у м. Дніпрі переміщених працівників.

За приписами пункту 6 частини 1 статті 36 КЗпП України підставами припинення трудового договору є відмова працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, установою, організацією, а також відмова від продовження роботи у зв`язку із зміною істотних умов праці.

З огляду на викладене та враховуючи відмову ОСОБА_1 від продовження роботи за новим місцем розташування робочого місця, невихід ОСОБА_1 на роботу за визначеним робочим місцем за адресою: вул. Княгині Ольги, буд. 2, м. Дніпро начальником Лисичанської МВА, обґрунтовано та правомірно, на думку суду, винесено розпорядження від 01.12.2025 №582-к/тр "Про звільнення ОСОБА_1 ", яким зобов`язано:

1. Звільнити ОСОБА_1 з посади начальника відділу культури Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області 02.12.2025 через відмову від продовження роботи у зв`язку із зміною істотних умов праці, відповідно до пункту 6 частини першої статті 36 КЗпП України.

2. ОСОБА_1 передати, а головному бухгалтеру централізованої бухгалтерії відділу культури Лисичанської міської військової адміністрації Олені Бондаренко прийняти за актом приймання-передачі: печатку відділу культури Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області; ввірені матеріальні цінності та документи відділу культури адміністрації.

3. Головному бухгалтеру централізованої бухгалтерії відділу культури Лисичанської міської військової адміністрації Олені Бондаренко: виплатити ОСОБА_1 вихідну допомогу в розмірі середнього місячного заробітку відповідно до статті 44 КЗпП України та здійснити остаточний розрахунок відповідно до чинного законодавства; вжити заходів щодо скасування кваліфікованих електронних підписів ОСОБА_1 в установленому порядку /а.с. 68/.

При цьому, на виконання розпорядження начальника Лисичанської МВА від 01.12.2025 №582-к/тр відділом культури Лисичанської МВА на ім`я начальника управління юридичної та кадрової роботи направлено лист від 02.12.2025 №337/в.ст, в якому зазначено наступне: " ОСОБА_1 не мав у своєму розпорядженні печатки, документів, матеріальних цінностей, відповідно передача зазначених матеріалів не відбувалась. Нарахування вихідної допомоги та остаточний розрахунок відповідно до вимог ст. 44 та ст. 116 КЗпП України здійснено. Кошти на картрахунок надійдуть 03.12.2025. Повідомлення про нараховані та виплачені суми відправлено ОСОБА_1 засобами електронного зв`язку (WhatsApp), скриншот додається. Подано запит щодо скасування кваліфікованих електронних підписів ОСОБА_1 у встановленому порядку".

Тобто, з викладеного сліду, що позивач з дати призначення на посаду начальника відділу культури (08.07.2022) до дати звільнення з посади (02.12.2025) не мав у своєму розпорядженні ані печатки (віддав її невідомій особі), ані документів та матеріальних цінностей, а тому відповідно передача зазначених матеріалів при його звільненні не відбувалась.

Положенням про відділ культури Лисичанської МВА, зокрема, визначено мету та основні завдання відділу (розділ 3), функції відділу (розділ 4) при виконанні яких неодмінно накопичуються офіційні документи, визначені номенклатурою справ відділу культури.

Відсутність же будь яких документів у позивача під час виконання ним посадових обов`язків начальника відділу культури свідчить по суті про невиконання позивачем вимог обов`язкової Типової інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 №55.

Як зазначено у відзиві на позовну заяву Лисичанською МВА за період з 08.07.2022 по дату звільнення позивача з посади 02.12.2025 жодного проєкту програм розвитку культури в Лисичанській міській територіальній громаді очолюваним позивачем відділом культури розроблено не було.

Вказане позивачем жодним чином не спростовано, як не доведено ним документально й того факту, що останній виконував роботу за займаною посадою дистанційно.

Щодо ж стосується твердження позивача про незаконність індивідуального переведення та його дискримінацію у порівнянні з іншими працівниками, то суд вважає за доцільне зазначити наступне.

Так, розпорядженням начальника Лисичанської МВА від 15.05.2025 №124 зобов`язано:

1) внести зміни у додаток до розпорядження начальника міської військової адміністрації від 29.12.2023 № 710 "Про визначення робочих місць", виклавши його у новій редакції, що додається (пункт 1);

2) припинити з 19.05.2025 запроваджений режим дистанційної роботи та визначити, за адресами орендованих приміщень, робочі місця наступним працівникам адміністрації: Швецю Микиті, головному спеціалісту відділу взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної роботи та цивільного захисту адміністрації; Ралко Юлії, головному спеціалісту відділу взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної роботи та цивільного захисту адміністрації; Рогатюк Наталії, головному спеціалісту відділу економіки адміністрації; Доленко Олені, заступнику начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності заступнику головного бухгалтера фінансового управління адміністрації; Яковлєвій Вікторії, заступнику начальника управління соціального захисту населення адміністрації; Романенко Олені, спеціалісту 1 категорії - бухгалтеру відділу бухгалтерського обліку та звітності управління соціального захисту населення адміністрації (пункт 2);

3) попередити про зміну істотних умов праці (зміну розташування робочого місця) відповідно до пункту 6 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України: Жилко Олену, головного спеціаліста відділу з питань документообігу та діловодства адміністрації; Рогатюк Наталію, головного спеціаліста відділу економіки адміністрації; Колеснікову Ніну, начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності - головного бухгалтера адміністрації; Роднюка Дениса, начальника відділу взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної роботи та цивільного захисту адміністрації; Швеця Микиту, головного спеціаліста відділу взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної роботи та цивільного захисту адміністрації; Ралко Юлію, головного спеціаліста відділу взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної роботи та цивільного захисту адміністрації; Литвинюк Олену, начальника управління адміністративних послуг - державного реєстратора адміністрації; Зеленську Олену, начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності - головного бухгалтера управління адміністративних послуг адміністрації; Родкіну Олену, адміністратора відділу надання адміністративних послуг управління адміністративних послуг адміністрації; Ігнатушу Каріну, адміністратора відділу надання адміністративних послуг управління адміністративних послуг адміністрації; Ломако-Бодякова Дмитра, головного спеціаліста відділу організаційної роботи управління адміністративних послуг адміністрації; Земляну Світлану, начальника управління будівництва та архітектури адміністрації; Кунченка Романа, заступника начальника управління - начальника відділу капітального будівництва управління будівництва та архітектури адміністрації; Голуба Олега, начальника управління житлово-комунального господарства адміністрації; Єрьоменко Олену, заступника начальника управління - начальника відділу планування та економічного аналізу управління житлово-комунального господарства адміністрації; Михайліченко Юлію, начальника відділу бухгалтерського обліку - головного бухгалтера управління житлово-комунального господарства адміністрації; Грицай Олену, завідувача сектору закупівель управління житлово-комунального господарства адміністрації; Васильєву Оксану, головного спеціаліста-бухгалтера відділу бухгалтерського обліку управління житлово-комунального господарства адміністрації; Доленко Олену, заступника начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності заступника головного бухгалтера фінансового управління адміністрації; Яковлєву Вікторію, заступника начальника управління соціального захисту населення адміністрації; Галанову Олену, заступника начальника управління - начальника відділу з питань призначення соціальної допомоги управління соціального захисту населення адміністрації; Романенко Олену, спеціаліста 1 категорії - бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та звітності управління соціального захисту населення адміністрації; Шевцову Юлію, головного спеціаліста відділу адміністративного забезпечення управління соціального захисту населення адміністрації; Юркова Валерія, начальника відділу персоніфікованого обліку управління соціального захисту населення адміністрації; Худобу Тетяну, начальника управління освіти адміністрації; Нестеренка Володимира, юрисконсульта централізованої бухгалтерії управління освіти адміністрації; Скуржинську Оксану, головного бухгалтера централізованої бухгалтерії управління освіти адміністрації; Бондаренка Ігоря, начальника відділу охорони здоров`я адміністрації; Нецвєт Ніну, начальника відділу молоді та спорту адміністрації; Карпова Олега, водія автотранспортних засобів відділу транспортного забезпечення управління з питань господарського та транспортного забезпечення адміністрації; Гиренко Лілію, прибиральника службових приміщень відділу господарського забезпечення управління з питань господарського та транспортного забезпечення адміністрації (пункт 3); 4) керівникам структурних підрозділів адміністрації відповідно до вимог чинного законодавства здійснити заходи щодо попередження працівників, зазначених у пункті 3 цього розпорядження (пункт 4).

Вказаним підтверджується реалізація начальником МВА своїх повноважень та зміну істотних умов праці (зміну розташування робочого місця) для ряду інших працівників, окрім позивача. В той час, як жодним нормативним актом не передбачено обов`язок прийняття таких розпоряджень одночасно для всіх працівників чи в міру обставин та робочих необхідностей для окремих працівників.

З огляду на викладене, твердження позивача про індивідуальний характер визначення йому робочого місця і наявність дискримінації не відповідають дійсності.

Резюмуючи вищезазначене, суд доходить висновку, що спірні розпорядження начальника Лисичанської МВА винесені відносно позивача обґрунтовано, правомірно та з дотримання норм чинного законодавства.

А тому, як основні позовні вимоги про визнання протиправними та скасування розпоряджень начальника Лисичанської МВА від 19.11.2025 №538-к/тр та від 01.12.2025 №582-к/тр, так і похідні вимоги про поновлення позивача на посаді, стягнення середнього заробітку та моральної шкоди задоволенню не підлягають.

Таким чином, в задоволенні позову ОСОБА_1 слід відмовити повністю.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 2, 3, 6-10, 72-77, 90, 241-246, 262 КАС України, суд

У Х В А Л И В:

У задоволенні позову ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області (вул. Княгині Ольги, буд. 2, м. Дніпро, 49038, код ЄДРПОУ 44044068), відділу культури Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області (вул. ім. М. Грушевського, буд. 10, м. Лисичанськ, Луганська область, 93100, код ЄДРПОУ 02227096) про визнання протиправним та скасування розпорядження, поновлення на посаді, зобов`язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги на дане рішення протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя І.Г. Ясиновський