Єдиний державний реєстр судових рішень
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про прийняття звіту про виконання судового рішення
02 червня 2026 р. № 400/13091/25 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ярощука В.Г., розглянувши звіт про виконання рішення суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту з питань виконання кримінальних покарань про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 20.03.2026 у справі № 400/13091/25 скасовано рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 14.01.2026 та задоволено позов ОСОБА_1 (далі позивач) до Департаменту з питань виконання кримінальних покарань (далі відповідач) у повному обсязі, зокрема, зобов`язано відповідача скласти і подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 18 червня 2025 року, розрахованого відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із зазначенням відомостей про всі щомісячні основні та додаткові (надбавки, доплати, підвищення та премії) види грошового забезпечення, визначені, виходячи з розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» відповідно, помноженого на відповідний тарифний коефіцієнт згідно додатків 1, 14 до Постанови КМУ від 30 серпня 2017 року №704, для здійснення перерахунку основного розміру пенсії.
На виконання вищенаведеної постанови 29.04.2026 Миколаївський окружний адміністративний суд видав виконавчі листи.
20.04.2026 до Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла заява позивача від 17.04.2026 у порядку статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) про встановлення судового контролю за виконанням постанови П`ятого апеляційного адміністративного суду від 20.03.2026 у справі № 400/13091/25 шляхом зобов`язання відповідача подати до Миколаївського окружного адміністративного суду у місячний строк звіт про виконання судового рішення.
29.05.2026 Миколаївський окружний адміністративний суд постановив ухвалу про зобов`язання відповідача подати до Миколаївського окружного адміністративного суду звіт про виконання постанови П`ятого апеляційного адміністративного суду від 20.03.2026 у справі № 400/13091/25 у місячний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.
29.05.2026 відповідач подав звіт про виконання постанови П`ятого апеляційного адміністративного суду від 20.03.2026 у справі № 400/13091/25, до якого додав довідку про розмір грошового забезпечення позивача від 28.05.2026 № 590, а також супровідний лист від 28.05.2026 № 1974/9/5/7-52-26 про їх надіслання до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві.
Розглянувши звіт про виконання судового рішення, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для прийняття звіту про виконання рішення суду, з огляду на таке.
Відповідно до абзацу першого частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб`єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Отже, судовий контроль здійснюється судом шляхом зобов`язання надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання рішення суду першої інстанції, а в разі неподання такого звіту встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.
Одночасно, зазначені процесуальні дії є диспозитивним правом суду, яке може використовуватися в залежності від наявності об`єктивних обставин, які підтверджені належними та допустимими доказами.
Аналогічна правова позиція висловлена у постановах Верховного Суду від 31.07.2018 у справі № 235/7638/16-а та від 23.06.2020 у справі № 802/357/17-а.
У свою чергу, правовою підставою для зобов`язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення є наявність об`єктивних підтверджених належними і допустимими доказами підстав вважати, що за відсутності такого заходу судового контролю рішення суду залишиться невиконаним або для його виконання доведеться докласти значних зусиль. Водночас суд, встановлюючи строк для подання звіту, повинен враховувати особливості покладених обов`язків згідно із судовим рішенням та можливості суб`єкта владних повноважень їх виконати.
Подібна правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду від 11.06.2020 у справі № 640/13988/19 та ухвалі Верховного Суду від 03.07.2023 у справі № 380/25987/21.
Крім того, Верховний Суд у постанові від 20.02.2019 у справі № 806/2143/15 зазначив, що застосування статті 382 КАС України має на меті забезпечення належного виконання судового рішення. Підставою її застосування є саме невиконання судового рішення, ухваленого на користь особи позивача та обставини, що свідчать про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, пов`язаних з невиконанням судового рішення в цій справі.
Відповідно до абзацу першого частини першої статті 3823 КАС України за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п`ятої статті 3821 цього Кодексу.
Суд встановив, що листом від 28.05.2026 № 1974/9/5/7-52-26 відповідач направи Головному управлінню Пенсійного фонду України в Миколаївській області довідку про розмір грошового забезпечення позивачки від 28.05.2026 № 590, в якій вказано розміри надбавки за особливості проходження служби та премії.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що поданий відповідачем звіт від 29.05.2026 свідчить про фактичне виконання відповідачем постанови П`ятого апеляційного адміністративного суду від 20.03.2026 у справі № 400/13091/25, а тому він підлягає прийняттю.
Керуючись статтями 248, 256, 293, 295, 297, 382-3823 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти звіт Департаменту з питань виконання кримінальних покарань від 29.05.2026 про виконання постанови П`ятого апеляційного адміністративного суду від 20.03.2026 у справі № 400/13091/25.
2. Направити учасникам справи копію цієї ухвали.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
4. Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на цю ухвалу подається безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя В.Г.Ярощук