Єдиний державний реєстр судових рішень
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 червня 2026 року справа № 580/2775/26 м. Черкаси Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилюка В.О.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення часників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Черкаській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 , позивач) подав позов до Головного управління Національної поліції в Черкаській області (далі ГУНП в Черкаській області, відповідач), в якому, з урахуванням заяви від 26.03.2026, просить:
- визнати протиправними дії ГУ НП в Черкаській області;
- зобов`язати ГУНП в Черкаській області видати довідку про грошове забезпечення станом на 09.03.2026, з урахуванням усіх складових та нормативних показників;
- копію оновленої довідки відправити до ГУ ПФ в черкаській області для проведення перерахунку пенсії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що довідка відповідача не відповідає предмету звернення та не відображає актуального розміру грошового забезпечення станом на 2026 рік, що унеможливлює проведення належного перерахунку пенсії.
Ухвалою від 31 березня 2026 року суддя Черкаського окружного адміністративного суду прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у адміністративній справі, вирішив розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
13.04.2026 до суду надійшов письмовий відзив на адміністративний позов, у якому представниця відповідача просить в задоволенні позовних вимог відмовити повністю та зазначила, що на даний час від Головного управління пенсійного фонду України в Черкаській області не надходили списки осіб, які проходили службу в Національній поліції України і отримали право на перерахунок пенсії, тому підстави для виготовлення довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії відсутні. Станом на час звернення позивача до відповідача із заявою про направлення оновленої довідки до ГУ ПФУ в Черкаській області для проведення перерахунку пенсії зміни до Постанови № 988, якою визначено складові грошового забезпечення поліцейських, не вносилися. У той час як з урахуванням наведених вище приписів ст. 63 Закону№ 2262-ХІІ перерахунок пенсії військовослужбовцям можливий лише у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення, чого в випадку з позивачем не відбулося. На виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.07.2022 по справі № 580/1589/22 ГУНП в Черкаській області видало довідку про розмір грошового забезпечення, в яку включено основні та додаткові види грошового забезпечення, а саме: посадовий оклад 2400 грн; оклад за спеціальним званням лейтенант поліції 1400 грн; надбавка за стаж служби 1 рік (5 %) 190 грн; надбавка за специфічні умови проходження служби (39,96 %) 1594,40 грн; премія (115,54%) 6452,22 грн. Всього 12036,62 грн. В той же час, позивач не надав доказів того, що на час звернення до суду до його грошового забезпечення входили виплати з додаткових видів грошового забезпечення, надбавок та виплат, які не було враховано при надані довідки про розмір грошового забезпечення, яка видана на виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду у справі № 580/1589/22. Зазначила, що у зв`язку із змінами у грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими Постановою № 988, виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016, на визначення складових грошового забезпечення для перерахунку якої мають безпосередній вплив судові рішення у справах № 826/3858/18 та № 826/12704/18. Однак, пенсія позивачеві призначена після 01.01.2016. Встановлення поліцейському за посадою, з якої звільнився позивач, надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції, та премії, а також інших додаткових видів грошового забезпечення, передбачених Постановою № 988, не є введенням нового додаткового виду грошового забезпечення для відповідної категорій осіб в розумінні ч. 18 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ, а відтак не зумовлює виникнення підстав для перерахунку пенсії.
13.04.2026 до суду надійшла відповідь на відзив, у якій позивач вказав на його необґрунтованість, зазначивши, що скорочення посади не має жодного юридичного значення. Інша довідка є не виконанням обов`язку та його підміною. Позивач вважає, що доводи відзиву не мають правового обґрунтування, суперечать нормам права і практиці Верховного Суду та не спростовують позов.
14.04.2026 до суду надійшли пояснення, у яких позивач вказав, що ігнорування надбавок або премій є незаконним. Перерахунок не залежить лише від підвищення. Відсутність списків ПФУ не звільняє від обов`язків орган державної влади не може ставити реалізацію права особи у залежність від внутрішніх процедур між відомствами. Видача довідки це обов`язок, а не право. Надання довідки з неповними складовими грошового забезпечення призводить до заниження розміру пенсії та порушення права позивача на належне пенсійне забезпечення.
Розгляд справи по суті відповідно до частини 3 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України розпочато через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, повно, всебічно, об`єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд зазначає таке.
Суд встановив, що позивач проходив службу в Національній поліції та наказом Головного управління Національної поліції в Черкаській області № 30 о/с від 01.02.2019 звільнений зі служби в поліції.
Головне управління Національної поліції в Черкаській області видало грошовий атестат від 08.11.2019 для призначення пенсії відповідно до Закону № 2262-ХІІ.
Позивач звернувся до відповідача із заявою від 09.03.2026, у якій просив видати оновлену довідку про розмір грошового забезпечення за посадою, станом на день звільнення, та актуальними даними станом на день звернення, у зв`язку зі значним підвищенням грошового забезпечення дільничних офіцерів поліції, зокрема посадового окладу та надбавок.
Відповідач видав позивачу довідку від 19.03.2026 № 47509-2026, у якій зазначив розмір грошового забезпечення позивача станом на час звільнення його зі служби в Національній поліції, а також зазначив, що встановлення поліцейським за посадами надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції та премії, передбачених Постановою № 988 не є введенням нових додаткових видів грошового забезпечення для відповідної категорій осіб у розумінні ч. 18 ст. 43 Закону України № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції та премія були передбачені Постановою № 988 та Порядком № 260 у редакції чинній станом на дату звільнення позивача з лав Національної поліції України. Згідно Закону України № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передумовою прийняття рішення про проведення перерахунку пенсії поліцейським мають бути зміни складових грошового забезпечення. На даний час, розміри посадових окладів, окладів за спеціальним званням та надбавки за стаж служби в поліції, які визначені Постановою № 988 не збільшувалися. Нові додаткові види грошового забезпечення, не вводились і зміни до розміру, встановленого законодавством, хоча б одного з видів грошового забезпечення, не вносились. На сьогодні списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку від Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області до Головного управління Національної поліції в Черкаській області не надходили. На даний час, постанова Кабінету Міністрів України, яка б визначала умови та порядок перерахунку пенсії поліцейським, не прийнята.
Дії відповідача позивач вважає протиправними, а тому звернувся в суд з цим позовом.
Під час вирішення спору по суті, суд зазначає, що умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-XII (далі Закон № 2262-XII).
Статтею 43 Закону № 2262-XII визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано ст. 63 Закону № 2262-XII, згідно ч. ч. 1, 2, 4 якої перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови і порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для його проведення.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі Порядок № 45) закріплено, що пенсії, призначені відповідно до Закону, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Положеннями абз. 1 п. 5 Порядку № 45 у редакції Постанови № 103 було передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
При цьому у Додатку 2 до Порядку № 45 містилася форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою № 103 було викладено у новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
Разом з тим, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.
Відтак, зміни, внесені Постановою № 103, зокрема, до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 року - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.
Крім того, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 травня 2019 року у справі № 826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2019 року, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови № 103.
Водночас алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема, органи Національної поліції, у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2, 3 Постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.
Так, на момент звернення позивача із заявою про видачу довідки про розмір грошового забезпечення позивача пункт 3 Порядку № 45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1 (далі - Порядок № 3-1).
Відповідно до п. 23 Порядку № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з п. 24 Порядку № 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Системний аналіз наведених норм у своєму взаємозв`язку дає підстави для висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган Пенсійного фонду України, так і відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи.
11.11.2015 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі Постанова № 988), яка набрала чинності 02.12.2015 року та якою затверджено схеми окладів за спеціальним званням поліцейських, схеми посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання та схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10.
Відповідно до статті 94 Закону України «Про Національну поліцію» та Постанови № 988, з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 № 260, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 за № 669/28799, затверджений Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських (далі Порядок № 260).
Пунктом 3 Порядку № 260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Порядком № 260, зокрема, установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4); надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (пункт 5); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (пункт 6); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (пункт 7); надбавка за почесне звання «заслужений» (пункт 8); доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (пункт 9); доплата за вчене звання (пункт 10); доплата за службу в нічний час (пункт 11).
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Суд зазначає, що у зв`язку із змінами у грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими Постановою № 988, у осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яким призначено пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ, виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016, з урахуванням складових грошового забезпечення, при встановленні переліку яких мають безпосередній вплив згадані вище судові рішення у справах № 826/3858/18 та № 826/12704/18.
Разом з цим, суд встановив, що пенсія позивачеві призначена після 01.01.2016, зокрема після звільнення з органів Національної поліції у лютому 2019 року. Відповідно до грошового атестату, виданого Головним управлінням Національної поліції в Черкаській області 08.11.2019, грошове забезпечення позивача, для призначення пенсії, складалося з: посадового окладу - 2400,00 грн, окладу за спеціальним званням - 1400,00 грн, надбавки за стаж служби в поліції (5%) - 190,00 грн, премія (174,5%) 248,67 грн.
Отже, розмір і складові грошового забезпечення для призначення пенсії обчислювалися позивачеві на підставі положень Постанови № 988 та не обмежувались положеннями Постанови № 103.
При перевірці наявності підстав для видачі позивачеві оновленої довідки із додатковими видами грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії відповідно до ч. 18 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ необхідно встановити чи вводились до Постанови № 988 нові додаткові види грошового забезпечення для відповідної категорій осіб, або ж чи вносились зміни до розміру, встановленого законодавством, хоча б одного з видів грошового забезпечення.
Суд зазначає, що встановлення поліцейському за посадою, з якої звільнився позивач, у подальшому надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції/премії/інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, передбачених Постановою № 988, на підставі відповідного наказу керівника органу, закладу та установи Національної поліції не є введенням нового додаткового виду грошового забезпечення для відповідної категорій осіб в розумінні ч. 18 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ, оскільки такі щомісячні додаткові види грошового забезпечення були передбачені постановою Кабінету Міністрів України № 988 та Порядком № 260, у редакції чинній станом на дату звільнення позивача з лав Національної поліції, а відтак не зумовлює виникнення підстав для перерахунку пенсії.
Суд зазначає, що станом на час звернення позивача заявою щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунок пенсії зміни до Постанови № 988, якими б збільшувались розміри складових грошового забезпечення поліцейських, не вносилися. У той час, з урахуванням наведених вище приписів ст. ст. 43, 63 Закону № 2262-ХІІ, перерахунок пенсії поліцейським можливий лише у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення, встановленого законодавством, чого у спірних правовідносинах не відбулося.
З урахуванням наведеного суд доходить висновку про відсутність підстав для визнання протиправною бездіяльності відповідача та покладення на нього обов`язку скласти та видати позивачеві довідку про розмір грошового забезпечення із зазначенням відомостей про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, оскільки визначених положеннями ст. ст. 43, 63 Закону № 2262-ХІІ та Порядку № 45 правових підстав для перерахунку призначеної позивачеві пенсії, як працівнику поліції, суд не встановив.
Покликання позивача на ряд постанов Верховного Суду суд відхиляє, як необґрунтоване, оскільки у вказаних справах обставини справи суттєво відрізняються від досліджуваних у справі, що розглядається, що робить їх висновки не релевантними до спірних правовідносин.
Суд також враховує інші аргументи сторін, зазначені у заявах по суті справи, однак зауважує, що встановлені судом обставини є самостійними та достатніми підставами для ухвалення рішення по суті спору
Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд при вирішенні спору враховує приписи статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що у задоволенні адміністративного позову належить відмовити.
Під час вирішення питання про розподіл судових витрат, суд враховує таке.
Згідно із статтею 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; сторін та їхніх представників, що пов`язані із прибуттям до суду; пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов`язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.
Відповідно до частини 5 статті 139 вказаного Кодексу у разі відмови у задоволенні вимог позивача, звільненого від сплати судових витрат, або залишення позовної заяви без розгляду чи закриття провадження у справі, судові витрати, понесені відповідачем, компенсуються за рахунок коштів, передбачених Державним бюджетом України, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Зважаючи на те, що позовні вимоги позивача, звільненого від сплати судових витрат не підлягають задоволенню, а відповідач не надав доказів понесення судових витрат, то підстави для їх розподілу відсутні.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 9, 14, 73-77, 122, 139, 242 246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Розподіл судових витрат не здійснювати.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду у строк, встановлений статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Учасники справи:
1) позивач ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 );
2) відповідач Головне управління Національної поліції в Черкаській області (18002, Черкаська обл., Черкаський р-н, м. Черкаси, вул. Смілянська, 57, код ЄДРПОУ 40108667).
Рішення складене у повному обсязі та підписане 01.06.2026.
Суддя Василь ГАВРИЛЮК