Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд 61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
29 травня 2026 року Справа № 520/4317/26
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Марини Лук`яненко, розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом Малого приватного підприємства "Агротехсервіс" до Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Мале приватне підприємство "Агротехсервіс" (далі - МПП «АГРОТЕХСЕРВІС», Позивач або Підприємство), звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із зазначеним позовом, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС у Харківській області від 12.02.2026 №5668/0413 про застосування до Малого приватного підприємства «Агротехсервіс» (код 23757256) штрафних санкцій у розмірі 170 705,63 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що МПП «АГРОТЕХСЕРВІС» не погоджується із податковим повідомленням-рішенням від 12.02.2026 №5668/0413. На переконання Позивача, висновки перевірки, на підставі яких прийнято оскаржуване рішення, є необ`єктивними, оскільки Відповідачем не враховані суттєві обставини спірних правовідносин, а саме: по - перше, під час проведення перевірки та при винесенні оскаржуваного рішення контролюючим органом не враховано, що ГУ ДПС у Харківській області прийнято рішення від 04.10.2023року №373/20-40-04-05-16, щодо неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов`язку (до строку не пізніше 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення можливостей платника податків виконання одного з податкових обов`язків (реєстрації ПН, подання звітності, сплати невиконаного податкового зобов`язання, тощо); по-друге, в Акті перевірки відсутні відомості про порушення строків оплати податкового зобов`язання у сумі 117 419,4 грн за уточнюючою податковою декларацією платника єдиного податку 4 групи за звітний (податковий) період 2022 рік (реєстраційний №9311814951), натомість у розрахунку штрафних санкцій до оскаржуваного податкового повідомлення-рішення у п. 18 зазначено про застосування штрафу за цією декларацією у розмірі 11 741,94 грн.; по-третє, в силу приписів п.п. 69.33 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України самостійно визначені Позивачем уточнюючою декларацією від 26.06.2023 №9311814951 податкові зобов`язання з єдиного податку 4 групи за 3 квартал 2022 року у сумі 117 419,4 грн мали бути анульовані контролюючим органом; по-четверте, податковим органом не враховано, що наразі Позивачем оскаржується розпорядження Шевченківської СВА від 15.01.2026 №18 «Про відмову МПП «АГРОТЕХСЕРВІС» в наданні пільги зі сплати місцевих податків і зборів», яким відмовлено Позивачу в наданні пільги зі сплати єдиного податку четвертої групи за земельні ділянки загальною площею 3 057,8802 га вид угідь рілля та 16,0 га від угідь пасовища, за період з 1 жовтня 2022 року по 31 грудня 2022 року, що розташовані на території Шевченківської територіальної громади Куп`янського району Харківської області, у зв`язку із неможливістю визнати земельні ділянки потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами; по-п`яте, Відповідачем проігноровано надання Позивачу у 2023 році відповідним Розпорядженням пільги по сплаті єдиного податку 4 групи у розмірі 100 % відносно частини земельних ділянок загальною площею 615,0734 га, та надані Позивачем уточнюючі розрахунки з цього приводу. У зв`язку із чим, складене податкове повідомлення-рішення, на думку позивача, є необґрунтованим, незаконним і таким, що прийняте з порушенням норм чинного законодавства, без наявності належних для його винесення правових підстав, а тому, підлягає скасуванню.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 05.03.2026 прийнято справу до розгляду та відкрито провадження у справі.
Відповідач надав до суду відзив на позов, в якому заперечував проти позову та просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог. При цьому, посилався на те, що платником повідомлено про можливість виконання одного із податкових обов`язків, шляхом подання Заяви на підставі пункту 4 розділу II Наказу № 225. Крім того, МПП «АГРОТЕХСЕРВІС» з лютого 2023 року виконує свої податкові обов`язки шляхом реєстрації податкових накладних, подання звітності, сплати податкових зобов`язань, тощо. Відповідно до наданого Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробника та фінансової звітності, підприємство задекларована загальна сума доходу сільгосптоваровиробника за 2023 рік в розмірі 20 065,9 тис. грн, за 2024 - 154 657,6 тис. гривень. Також зазначив, що інформацію наявну в інформаційних системах ДПС України, розпорядження Шевченківської селищної військової адміністрації Куп`янського району Харківської області враховані платником при складанні податкової звітності за відповідні періоди. Також, зазначив, що у 2023 році підприємством задекларовано у користуванні земельних ділянок сільгосппризначення на загальну площу 2976,7306 га, а згідно Розпорядження Шевченківської селищної військової адміністрації Куп`янського району Харківської області пільга надана до 31.12.2023 року на земельні ділянки площею 615,0734 га, за 2024 рік задекларовано 3403,6191 га, пільга надана лише на 603,2075 гектар. Щодо неврахування ГУ ДПС у Харківській області під час проведення камеральної перевірки приписів пункту 69.33 статті 69 підрозділу 10 розділу XX ПКУ зазначив, що відповідно до наданих МПП «АГРОТЕХСЕРВІС» податкових декларацій з єдиного податку четвертої групи платник використовує земельні ділянки на території Шевченківської селищної військової адміністрації (с. Василенкове). Підприємством надано уточнюючу звітність до зменшення нарахувань єдиного податку четвертої групи за період з 24.02.2022 по 08.09.2022 року, а саме за період перебування території в зоні активних бойових діях та тимчасовій окупації, відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 (діяв до 28.02.2025 року) та Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 № 376. При проведені камеральної перевірки, застосовані штрафні санкції за несвоєчасну сплату самостійно задекларованих сум податкового зобов`язання з єдиного податку четвертої групи за 3 квартал 2022 року починаючи з 08.09.2022 року, тобто за період на який не розповсюджувалася дія пункту 69.33 статті 69 підрозділу 10 розділу XX ПКУ. Тож, відповідач вважає позов таким, що не підлягає задоволенню.
У відповіді на відзив представник позивача підтримав правову позицію, викладену у позовній заяві, та вважає позовні вимоги МПП «АГРОТЕХСЕРВІС» обґрунтовані та правомірні.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Харківський окружний адміністративний суд встановив наступне.
Мале приватне підприємство «АГРОТЕХСЕРВІС» (далі - МПП «АГРОТЕХСЕРВІС», Позивач або Підприємство) є юридичною особою, зареєстрованою у встановленому законодавством порядку та перебуває на податковому обліку у ГУ ДПС у Харківській області, утвореному на правах відокремленого підрозділу ДПС України (далі за текстом ГУ ДПС у Харківській області або Відповідач).
30.10.2025 Позивачем отриманий акт про результати камеральної перевірки щодо порушення правил (термінів) сплати (погашення, перерахування) податків, платежів, зборів від 29.10.2025 №41115/20-40-04-13-02/23757256 (далі за текстом Акт перевірки).
Акт перевірки містить висновок про порушення МПП «АГРОТЕХСЕРВІС» пп. 295.9.2. п. 295.9 ст. 295, пп. 31.1 ст 31, пп. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України (далі за текстом ПК України), яке полягає у несвоєчасному погашенні узгоджених сум податкових зобов`язань з єдиного податку четвертої групи, визначених у податкових деклараціях за 2022-2024 роки (зокрема, за 3 та 4 квартал 2022 року, 1-4 квартали 2023 року та 1-3 квартали 2024 року).
МПП «АГРОТЕХСЕРВІС» не погодилось із висновками Акту перевірки та подано заперечення на Акт, натомість листом від 26.11.2025 №61525/6/20-40-04-13-06 контролюючий орган повідомив платника податків про відхилення заперечень.
28.11.2025 МПП «АГРОТЕХСЕРВІС» через Електронний кабінет отримано податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС у Харківській області від 28.11.2025 №53694/0413 про застосування штрафних санкцій у розмірі 178 294,92 грн за порушення строків сплати узгоджених податкових зобов`язань з єдиного податку 4 групи.
МПП «АГРОТЕХСЕРВІС» звернулось із скаргою до ДПС України на податкове повідомлення-рішення від 28.11.2025 №53694/0413.
ДПС України рішенням від 06.02.2026 №3050/6/99-00-06-03-01-06 задоволено скаргу частково та скасовано податкове повідомлення-рішення від 28.11.2025 №53694/0413 в частині застосованих штрафних санкцій у сумі 7589,29 грн, а в іншій частині зазначене рішення залишено без змін.
12.02.2026 МПП «АГРОТЕХСЕРВІС» через Електронний кабінет отримано податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС у Харківській області від 12.02.2026 №5668/0413 про застосування штрафних санкцій у розмірі 170 705,63 грн за порушення строків сплати узгоджених податкових зобов`язань з єдиного податку 4 групи.
Підстави проведення камеральної перевірки позивачем не оскаржуються.
Позивач, вважаючи протиправним оскаржуване податкове повідомлення-рішення, звернувся з даним позовом до суду.
Суд, повно і всебічно дослідивши аргументи і доводи сторін, по суті спірних правовідносин зазначає наступне.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права та обов`язки платників податків, контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, відповідальність за порушення податкового законодавства, функції та правові основи діяльності контролюючих органів та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику врегульовані Податковим кодексом України (далі - ПК України).
Згідно з підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до пункту 292-1.1 статті 292-1 ПК України об`єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.
Відповідно до п. 295.9 ст. 295 ПК України платники єдиного податку четвертої групи: самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу (п.п. 295.9.1); сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах: у I кварталі - 10 відсотків; у II кварталі - 10 відсотків; у III кварталі - 50 відсотків; у IV кварталі - 30 відсотків (п.п. 295.9.2).
Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який в подальшому був продовжений відповідними Указами Президента України та продовжує діяти по теперішній час.
Згідно зі статтею 1 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану" № 2120-ІХ від 15 березня 2022 року (далі Закон № 2120-ІХ) доповнено пункт 69 підрозділу 10 розділу XX ПК України підпунктом 69.14, відповідно до якого тимчасово, на період з 1 березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан, не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, а також за земельні ділянки (земельні частки (паї), визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди. Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, визначається Кабінетом Міністрів України. Вказана норма ПК України набрала чинності 17.03.2022.
Отже, пп. 69.14 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України (в редакції, чинній у січні-травні 2023 року) встановлено пільгу на час введення воєнного стану для землекористувачів зі сплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у випадку, зокрема, розташування таких земельних ділянок на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації.
Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії та територій тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, визначається Кабінетом Міністрів України.
В подальшому 11.04.2023 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» №3050-IX, який набрав чинності 06.05.2023 року.
Пунктом 69 підр.10 розд. ХХ ПК України установлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №2102-IX, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті.
Відповідно п.п.69.33 п.69 підр.10 розд.ХХ ПК України тимчасово, з 1 березня 2022 року, не нараховується та не сплачується єдиний податок четвертої групи з площі сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду, що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди, у податкових періодах, коли на територіях, на яких розташовані такі сільськогосподарські угіддя та/або землі водного фонду, ведуться бойові дії або території тимчасово окуповані збройними формуваннями Російської Федерації, до дати завершення на таких територіях активних бойових дій або тимчасової окупації Російською Федерацією.
Дія цього підпункту не поширюється на земельні ділянки, розташовані на територіях, на яких ведуться активні бойові дії або тимчасова окупація Російською Федерацією завершені до 1 травня 2022 року.
Дати початку та завершення активних бойових дій або тимчасової окупації визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією.
Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, визначається у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Платники єдиного податку четвертої групи, які до дати набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» задекларували в податковій звітності за 2022 та/або 2023 роки податкові зобов`язання з єдиного податку четвертої групи з площ земельних ділянок що розташовані на територіях, визначених цим підпунктом, мають право відкоригувати нараховані податкові зобов`язання з єдиного податку четвертої групи за період березень 2022 року - 2023 рік шляхом подання в порядку, визначеному цим Кодексом, уточнюючих податкових декларацій за відповідний період.
У разі якщо податок, визначений абзацом першим цього підпункту, нараховано, але не сплачено та не відкориговано платником податків шляхом подання уточнюючих податкових декларацій за відповідний період, то визначені податкові зобов`язання не вважаються податковим боргом та підлягають анулюванню.
Штрафні санкції та пеня, визначені цим Кодексом, за період починаючи з 1 березня 2022 року до дати набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» не застосовуються (не нараховуються), а застосовані (нараховані) підлягають анулюванню.
Платники єдиного податку четвертої групи мають право відкоригувати нараховані за відповідні минулі податкові (звітні) періоди податкові зобов`язання з єдиного податку четвертої групи з площ земельних ділянок, які після набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» визнані такими, що перебувають у консервації (за період перебування земельних ділянок у консервації) та/або забруднені вибухонебезпечними предметами (за період, коли земельні ділянки були забруднені вибухонебезпечними предметами).
Річна сума єдиного податку четвертої групи визначається пропорційно до кількості місяців, коли площі земельних ділянок (земельних часток (паїв), визначені цим підпунктом, підлягали оподаткуванню єдиним податком.
Справляння окремих податків у період дії воєнного стану на території України згідно з положеннями пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України здійснюється з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2022 року №1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» та відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 року №309.
З аналізу положень п.п. 69.33 п.69 підр.10 розд.ХХ ПК України слідує, що законодавець пов`язує звільнення від оподаткування єдиним податком четвертої групи із розташуванням сільськогосподарських угідь на територіях, на яких ведуться активні бойові дії або території тимчасово окуповані збройними формуваннями Російської Федерації, до дати завершення на таких територіях активних бойових дій або тимчасової окупації російською федерацією, а відповідно перелік таких територій визначається у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Згідно Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 року №309, с. Василенкове Шевченківської селищної територіальної громади Куп`янського району Харківської області (код UA63080150070075596) за межами якого розташовані земельні ділянки, які використовувались МПП «АГРОТЕХСЕРВІС» для сільськогосподарського товаровиробництва з 26.02.2022 по 08.09.2022 перебувало в окупації.
Як встановлено судом, 15.02.2022 Позивачем подана податкова декларація платника єдиного податку 4 групи за звітний (податковий) період 2022 рік (реєстраційний №9031673531), в якій визначено податкове зобов`язання на рік у сумі 982 053,32 грн, у т.ч. за 1 квартал 98 205,49 грн строком сплати до 30.04.2022, за 2 квартал 98 205,49 грн строком сплати до 30.07.2022, за 3 квартал 491 027,56 грн строком сплати до 30.10.2022, за 4 квартал 294 614,78 грн строком сплати до 30.01.2023.
В подальшому, 23.05.2023 Позивачем подана уточнююча податкова декларація платника єдиного податку 4 групи за звітний (податковий) період 2022 рік (реєстраційний №9311267484), в якій уточнене податкове зобов`язання на рік склало 360 085,06 грн, у т.ч. за 1 квартал 65 470,28 грн (зменшено на 35 735,21 грн), за 2 квартал 0,0 грн (зменшено на 98 205,49 грн), за 3 квартал 0,0 грн (зменшено на 98 205,49 грн), за 4 квартал 294 614,78 грн.
26.06.2023 Позивачем подана уточнююча податкова декларація платника єдиного податку 4 групи за звітний (податковий) період 2022 рік (реєстраційний №9311814951), в якій уточнене податкове зобов`язання на рік склало 477 504,46 грн, у т.ч. за 1 квартал 65 470,28 грн, за 2 квартал 0,0 грн, за 3 квартал 117 419,4 грн (збільшено на 117 419,4 грн), за 4 квартал 294 614,78 грн.
Оскільки с. Василенкове Шевченківської селищної територіальної громади Куп`янського району Харківської області (код UA63080150070075596) за межами якого розташовані земельні ділянки, які використовувались МПП «АГРОТЕХСЕРВІС» для сільськогосподарського товаровиробництва з 26.02.2022 по 08.09.2022 перебувало в окупації, в силу приписів п.п. 69.33 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України самостійно визначені Позивачем уточнюючою декларацією від 26.06.2023 №9311814951 податкові зобов`язання з єдиного податку 4 групи за 3 квартал 2022 року у сумі 117 419,4 грн мали бути анульовані контролюючим органом, а відтак, застосування штрафних санкцій за їх несвоєчасну сплату є протиправним.
Також, слід зазначити, що у Акті перевірки відсутні відомості про порушення строків оплати податкового зобов`язання у сумі 117 419,4 грн за уточнюючою податковою декларацією платника єдиного податку 4 групи за звітний (податковий) період 2022 рік (реєстраційний №9311814951), натомість у розрахунку штрафних санкцій до оскаржуваного податкового повідомлення-рішення у п. 18 зазначено про застосування штрафу за цією декларацією у розмірі 11 741,94 грн.
Верховний Суд у постановах від 21.08.2024 року по справі № 824/995/19-а, від 15.02.2023 року по справі № 420/2114/22, від 11.11.2021 року по справі № 420/1878/19 неодноразово наголошував на тому, що детальне відображення в акті перевірки змісту виявлених порушень з боку платника податків є обов`язковою умовою вчинення податковим органом подальших дій щодо притягнення такого платника до фінансової відповідальності, застосування механізмів примусового стягнення податку, а також слугує гарантією дотримання прав платника; факти податкових порушень, не зафіксовані в акті перевірки, не можуть слугувати підставою для притягнення платника до відповідальності.
З огляду на викладене, суд висновує, що застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату Позивачем податкових зобов`язань з єдиного податку 4 групи за 3 квартал 2022 року є протиправним, а тому в цій частині оскаржуване податкове повідомлення-рішення підлягає скасуванню.
З приводу нарахованих податкових зобов`язань за 4 квартал 2022 року, суд зазначає наступне.
Як встановлено судом, відносно вказаного періоду у Акті перевірки зроблений висновок про те, що Позивач несвоєчасно сплатив єдиний податок у сумі 63 991,91 грн та 211 500,0 грн.
Проте, Позивач не погоджується з вказаним твердженням податкового органу, оскільки вважає, що він повинен мати пільгу зі сплати єдиного податку четвертої групи за земельні ділянки загальною площею 3 057,8802 га вид угідь рілля та 16,0 га від угідь пасовища, за період з 1 жовтня 2022 року по 31 грудня 2022 року, що розташовані на території Шевченківської територіальної громади Куп`янського району Харківської області, у зв`язку із неможливістю визнати земельні ділянки потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами.
З цього приводу суд зазначає, що за змістом пункту 30.1 статті 30 ПК України податкова пільга - передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов`язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених пунктом 30.2 статті 30 ПК України.
Відповідно до пункту 30.5 статті 30 ПК України податкові пільги, порядок та підстави їх надання встановлюються з урахуванням вимог законодавства України про захист економічної конкуренції виключно цим Кодексом, рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, прийнятими відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до пункту 292-1.1 статті 292-1 ПК України об`єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.
Площі земельних ділянок, що перебувають у консервації, забруднені вибухонебезпечними предметами або непридатні для використання у зв`язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами, не є об`єктом оподаткування єдиним податком для платників єдиного податку четвертої групи на період консервації або на період, коли земельні ділянки були забруднені вибухонебезпечними предметами, або на період, коли земельні ділянки були визнані потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами.
Період, коли земельні ділянки були забруднені вибухонебезпечними предметами, визначається як період, що починається з першого числа місяця, на який припадає дата початку обстеження земельної ділянки операторами протимінної діяльності, та завершується останнім числом місяця, в якому такі земельні ділянки визнані придатними для використання.
Для земельних ділянок, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) активні бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, період, коли земельні ділянки визнаються забрудненими вибухонебезпечними предметами, визначається як період, що починається з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому завершено активні бойові дії або тимчасова окупація на відповідній території (у тому числі коли дата початку обстеження небезпечної території операторами протимінної діяльності настає після дати завершення бойових дій або тимчасової окупації на відповідній території), за умови подання платником податку заяви до органу місцевого самоврядування, військової адміністрації та військово-цивільної адміністрації про потенційне забруднення земельної ділянки вибухонебезпечними предметами та прийняття таким органом місцевого самоврядування, військовою адміністрацією або військово-цивільною адміністрацією рішення про встановлення податкових пільг зі сплати місцевих податків та зборів щодо земельної ділянки, зазначеної у такій заяві, та завершується останнім числом місяця, в якому такі земельні ділянки визнані придатними для використання.
Підставою для ненарахування єдиного податку щодо земельних ділянок, які непридатні для використання у зв`язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами, є інформація, зазначена у підпункті 12.4.6 пункту 12.4 статті 12 цього Кодексу.
Період, коли земельні ділянки визнаються потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами, визначається як період, що починається з першого числа місяця, на який припадає дата прийняття сільською, селищною, міською радою, військовою адміністрацією або військово-цивільною адміністрацією рішення про надання податкових пільг зі сплати місцевих податків та зборів на підставі заяви платника податків, та завершується останнім числом місяця, на який припадає дата, що настає раніше, - або останній день строку, на який надано пільгу зі сплати місцевих податків та зборів відповідно до прийнятого рішення (у тому числі з урахуванням змін, внесених до такого рішення), або дата скасування відповідного рішення, або дата початку обстеження земельної ділянки операторами протимінної діяльності, або дата визнання земельної ділянки придатною для використання.
Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, визначається у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Згідно з підпунктом 12.3.7 пункту 12.3 статті 12 ПК України не дозволяється сільським, селищним, міським радам встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів.
Дія абзацу першого цього підпункту не поширюється на прийняття сільськими, селищними, міськими радами, військовими адміністраціями та військово-цивільними адміністраціями рішень про встановлення податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів на підставі заяви платників податків про визнання земельних ділянок непридатними для використання у зв`язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами (з обов`язковим зазначенням кадастрових номерів таких земельних ділянок), а також про внесення змін до таких рішень.
Рішення про встановлення податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів на підставі заяв платників податків про визнання земельних ділянок непридатними для використання у зв`язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами повинні прийматися на кожний календарний рік окремо, за умови наявності відповідних заяв платників податків, та на період не більше ніж до кінця поточного календарного року.
Відповідно до підпункту 12.4.6 пункту 12.4 статті 12 ПК України до повноважень сільських, селищних, міських рад, військових адміністрацій та військово-цивільних адміністрацій щодо податків та зборів належать надання інформації контролюючим органам за місцезнаходженням земельних ділянок щодо рішень про встановлення податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів, прийнятих на підставі заяв платників податків про визнання земельних ділянок непридатними для використання у зв`язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами. Така інформація надається в електронному вигляді у порядку та за формою, затвердженими Кабінетом Міністрів України, протягом 10 календарних днів з дня прийняття відповідного рішення з обов`язковим зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок, щодо яких прийнято відповідне рішення.
Судом установлено, що 09.12.2025 {після проведення перевірки, складання відповідного акту від 29.10.2025, так і при винесенні первісного податкового повідомлення-рішення (від 28.11.2025 №53694/0413)}, Позивач звернувся до Шевченківської селищної військової адміністрації Куп`янського району Харківської області (далі за текстом Шевченківська СВА) із листом №121, в якому просив, із посиланням на ст. 292-1 ПК України, встановити податкові пільги зі сплати єдиного податку 4 групи з 1 жовтня 2022 року по 31 грудня 2022 року щодо земельних ділянок, розташованих на території Шевченківської селищної територіальної громади Куп`янського району Харківської області, які перебувають у користуванні МПП «АГРОТЕХСЕРВІС».
Розпорядженням Шевченківської СВА від 15.01.2026 №18 «Про відмову МПП «АГРОТЕХСЕРВІС» в наданні пільги зі сплати місцевих податків і зборів» відмовлено Позивачу в наданні пільги зі сплати єдиного податку четвертої групи за земельні ділянки загальною площею 3 057,8802 га вид угідь рілля та 16,0 га від угідь пасовища, за період з 1 жовтня 2022 року по 31 грудня 2022 року, що розташовані на території Шевченківської територіальної громади Куп`янського району Харківської області, у зв`язку із неможливістю визнати земельні ділянки потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами.
Не погоджуючись з розпорядженням Шевченківської СВА від 15.01.2026 №18 «Про відмову МПП «АГРОТЕХСЕРВІС» в наданні пільги зі сплати місцевих податків і зборів» Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із позовом про його скасування та зобов`язання Шевченківської СВА встановити Позивачу податкові пільги зі сплати єдиного податку 4 групи з 1 жовтня 2022 року по 31 грудня 2022 року. Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 02.02.2026 відкрито спрощене провадження у справі №520/1889/26.
З комп`ютерної програми суду "Діловодство спеціалізованого суду" судом встановлено, що рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 26.05.2026 у справі №520/1889/26 адміністративний позов МПП АГРОТЕХСЕРВІС до Шевченківської СВА про визнання протиправним та скасування розпорядження, зобов`язання вчинити певні дії залишено без задоволення.
Станом на час розгляду даної справи рішення Харківського окружного адміністративного суду від 26.05.2026 у справі №520/1889/26 не набрало законної сили.
При цьому, доказів визнання нечинним або скасування розпорядження Шевченківської СВА від 15.01.2026 №18 «Про відмову МПП «АГРОТЕХСЕРВІС» в наданні пільги зі сплати місцевих податків і зборів» на момент проведення перевірки та складання спірного податкового повідомлення-рішення надано не було, як не надано і під час розгляду даної справи.
Згідно п.44.6 ст. 44 Податкового кодексу України у разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в пункті 86.7 статті 86 цього Кодексу платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.
Якщо платник податків після закінчення перевірки та до прийняття рішення контролюючим органом за результатами такої перевірки надає в порядку пункту 86.7 статті 86 цього Кодексу документи, що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, не надані під час перевірки, такі документи повинні бути враховані контролюючим органом під час розгляду ним питання про прийняття рішення.
Отже, вказане дає підстави в порядку п.44.6 ст. 44 Податкового кодексу України вважати, що такі докази були відсутні у платника податків на час складення Акту перевірки та оспорюваного податкового повідомлення-рішення.
Інших доказів надання Позивачу пільг зі сплати єдиного податку четвертої групи за земельні ділянки загальною площею 3 057,8802 га вид угідь рілля та 16,0 га від угідь пасовища, за період з 1 жовтня 2022 року по 31 грудня 2022 року, що розташовані на території Шевченківської територіальної громади Куп`янського району Харківської області, у зв`язку із неможливістю визнати земельні ділянки потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами, матеріали справи також не місять.
За таких обставин, суд погоджується з висновками Акту перевірки щодо несвоєчасної сплати Позивачем єдиного податку за 4 квартал 2022 року.
При цьому, розрахунок штрафних санкцій Позивачем не оспорюється, а тому суд висновує про правомірність винесення оскаржуваного податкового-повідомлення рішення в частині нарахування штрафних санкцій за 4 квартал 2022 року.
Щодо несвоєчасної сплати єдиного податку за 2023 рік, суд зазначає наступне.
Судом установлено, що 16.02.2023 Позивачем подана податкова декларація платника єдиного податку 4 групи за звітний (податковий) період 2023 рік (реєстраційний №9026512714), в якій визначено податкове зобов`язання на 2023 рік у сумі 982 053,32 грн, у т.ч. за 1 квартал 98 205,5 грн строком сплати до 01.05.2022, за 2 квартал 98 205,5 грн строком сплати до 31.07.2023, за 3 квартал 491 027,56 грн строком сплати до 30.10.2023, за 4 квартал 294 614,77 грн строком сплати до 31.01.2024.
Водночас, Шевченківською селищною військовою адміністрацією Куп`янського району Харківської області прийнято Розпорядження від 16.10.2023 №446, яким МПП «АГРОТЕХСЕРВІС» надана пільга зі сплати єдиного податку 4 групи у розмірі 100 % на 2023 рік відносно частини земельних ділянок, зазначених у додатку до Розпорядження (загальною площею 615,0734 га).
Про прийняття Розпорядження Відповідач повідомлений військовою адміністрацією належним чином (лист від 23.10.2023 №02-21/1968), що підтверджується викладеним у листі Шевченківської СВА від 12.01.2026 №02-45/91.
З огляду на згадане Розпорядження 27.10.2023 Позивачем подана уточнююча податкова декларація платника єдиного податку 4 групи за звітний (податковий) період 2023 рік (реєстраційний №9285862460), в якій уточнене податкове зобов`язання на рік складало 903 648,04 грн, у т.ч. за 1 квартал 98 205,5 грн, за 2 квартал 97 923,64 грн, за 3 квартал 481 165,21 грн, за 4 квартал 226 353,69 грн (зменшено на 60 290,12 грн).
Однак, як при складанні Акту перевірки, так і при винесенні первісного податкового повідомлення-рішення (від 28.11.2025 №53694/0413) Відповідачем не враховано надання Позивачу у 2023 році згаданим Розпорядженням пільги по сплаті єдиного податку 4 групи у розмірі 100 % відносно частини земельних ділянок загальною площею 615,0734 га, то 12.12.2025 МПП «АГРОТЕХСЕРВІС» подана уточнююча податкова декларація платника єдиного податку 4 групи за звітний (податковий) період 2023 рік (реєстраційний №9388170363), в якій уточнене податкове зобов`язання на рік складало 763 834,85 грн, у т.ч. за 1 квартал 78 231,89 грн (зменшено на 19 973,61 грн), за 2 квартал 77 950,02 грн (зменшено на 19 973,62 грн), за 3 квартал 381 299,25 грн (зменшено на 99 865,96 грн), за 4 квартал 226 353,69 грн.
Натомість, ані при розгляді скарги ДПС України, ані при винесенні податкового повідомлення-рішення від 12.02.2026 №5668/0413 уточнюючі розрахунки Позивача враховані не були.
Верховний Суд у постанові від 22.01.2026 по справі №640/4080/22 виснував наступне: «Аналіз наведених норм свідчить, що під час проведення камеральної перевірки контролюючий орган наділений повноваженнями перевіряти правильність арифметичного та методологічного заповнення податкової звітності, однак реалізація таких повноважень передбачає обов`язок чітко встановити, у чому саме полягає допущене платником порушення, які конкретні норми податкового законодавства порушено, а також навести розрахунки, що дозволяють перевірити правильність визначення відповідних сум податкових зобов`язань чи від`ємного значення. Оцінюючи доводи сторін у їх сукупності, суди попередніх інстанцій обґрунтовано виходили з того, що саме на контролюючий орган покладено обов`язок доведення правомірності прийнятого ним рішення, дії чи бездіяльності, а також обов`язок належного мотивування податкового повідомлення-рішення як індивідуального акта владного характеру. Такий обов`язок випливає як із загальних засад адміністративного судочинства, так і з правової природи податкових правовідносин, у яких платник податків не може бути поставлений у становище невизначеності щодо підстав та мотивів втручання держави у його майнову сферу. У цій справі контролюючий орган, посилаючись на порушення порядку відображення від`ємного значення податку на додану вартість, фактично обмежився констатацією передчасності формування відповідного показника без наведення чіткої та зрозумілої логіки, яка б дозволяла встановити причинно-наслідковий зв`язок між поданням уточнюючого розрахунку до декларації за липень 2021 року та конкретними наслідками для податкової декларації за серпень 2021 року у вигляді заниження податкових зобов`язань і завищення від`ємного значення саме у визначених сумах. Суди також звернули увагу, що з акта камеральної перевірки не вбачається, яким чином контролюючим органом було співвіднесено дати подання податкової декларації, уточнюючого розрахунку, а також порядок їх врахування у відповідних рядках декларації з податку на додану вартість, з урахуванням приписів статті 50 ПК України та розділу V Порядку № 21. Відсутність такого аналізу позбавляє можливості перевірити правильність висновків контролюючого органу не лише судом, а й самим
платником податків».
Отже, з огляду на викладене, оскаржуване податкове повідомлення-рішення в частині нарахування штрафних санкцій за 2023 рік є протиправним та підлягає скасуванню.
Стосовно нарахування штрафних санкцій за 1-3 квартали 2024 року, Позивачем ані у позовній заяві, ані у відповіді на відзив жодних заперечень не надано.
Суд зауважує, що критерії законності управлінського волевиявлення (як у формі рішення, так і у формі діяння) владного суб`єкта викладені законодавцем у приписах ч.2 ст.2 КАС України, а у силу ч.2 ст.77 КАС України обов`язок доведення факту дотримання цих критеріїв покладений на владного суб`єкта шляхом подання до суду доказів та наведення у процесуальних документах доводів як відповідності закону вчиненого волевиявлення, так і помилковості аргументів іншого учасника справи.
Тому відповідність закону рішення чи діяння (управлінського волевиявлення) суб`єкта владних повноважень як у спорі про набуття приватною особою додаткового блага чи активу, так і у спорі про спростування приватною особою новоствореного обов`язку, зокрема, за критеріями дотримання компетенції, меж повноважень, способу дій, приводу реалізації функції контролю, обґрунтованості, безсторонності (неупередженості), добросовісності, розсудливості, рівності перед законом, унеможливлення дискримінації, пропорційності, своєчасності, права особи на участь у процесі прийняття рішення, має доводитись, насамперед, відповідачем суб`єктом владних повноважень.
З положень частин 1 і 2 ст.77 КАС України у поєднанні з приписами ч.4 ст.9, абз.2 ч.2 ст.77, частин 3 і 4 ст.242 КАС України слідує, що владний суб`єкт повинен доводити обставини фактичної дійсності за стандартом доказування - поза будь-яким розумним сумнівом, у той час як до приватної особи підлягає застосуванню стандарт доказування - баланс вірогідностей.
Разом із тим, суд вважає, що саме лише неспростування владним суб`єктом задекларованого, але непідтвердженого документально твердження приватної особи про конкретну обставину фактичної дійсності, не означає реального існування такої обставини.
І хоча спір безумовно підлягає вирішенню у порядку ч.2 ст.77 КАС України, однак суд повторює, що реальність (справжність та правдивість) конкретної обставини фактичної дійсності не може бути сприйнята доведеною виключно через неспростування одним із учасників справи (навіть суб`єктом владних повноважень) декларативно проголошеного, але не доказаного твердження іншого учасника справи, позаяк протилежне явно та очевидно прямо суперечить меті правосуддя - з`ясування об`єктивної істини у справі.
Такий висновок окружного адміністративного суду цілком корелюється із правовими позиціями постанови Великої Палати Верховного Суду від 25.06.2020р. по справі №520/2261/19, постанови Великої Палати Верховного Суду від 21.06.2023р. у справі №916/3027/21, постанови Верховного Суду від 15.06.2023р. у справі №804/2960/16.
При цьому, у постанові Великої Палати Верховного Суду від 21.06.2023р. у справі №916/3027/21 чітко указано, що: 1) покладений на суд обов`язок оцінювати докази, обставини справи з огляду на їх вірогідність передбачає, що висновки суду можуть будуватися на умовиводах про те, що факти, які розглядаються, скоріше були (мали місце), аніж не були; 2) суд з дотриманням вимог щодо всебічного, повного, об`єктивного та безпосереднього дослідження наявних у справі доказів визначає певну сукупність доказів, з урахуванням їх вірогідності та взаємного зв`язку, які, за його внутрішнім переконанням, дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, що входять до предмета доказування.
У силу правового висновку постанови Верховного Суду від 29.01.2020р. у справі №814/1460/16 адміністративний суд перевіряє рішення, дії чи бездіяльність суб`єктів владних повноважень ретроспективно, тобто зважаючи на ті обставини, які існували у минулому на момент прийняття оспорюваного рішення (вчинення дії, допущення бездіяльності).
Згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Тлумачення змісту цієї норми процесуального закону було викладено Верховним Судом у постанові від 07.11.2019р. по справі №826/1647/16 (адміністративне провадження № К/9901/16112/18), де указано, що обов`язковою умовою визнання протиправним волевиявлення суб`єкта владних повноважень є доведеність приватною особою факту порушення власних прав та інтересів та доведеність факту невідповідності закону оскарженого управлінського волевиявлення.
Перевіряючи наведені учасниками спору аргументи приєднаними до справи доказами, суд вважає, що у спірних правовідносинах Відповідач не довів правомірності прийнятого податкового - повідомлення рішення від 12.02.2026 №5668/0413 в частині застосування до Малого приватного підприємства «Агротехсервіс» штрафних санкцій за 3 квартал 2022 року та за 1-4 квартали 2023 року.
У свою чергу, Позивачем до суду не надано належних доказів протиправності прийнятого податкового - повідомлення рішення від 12.02.2026 №5668/0413 в частині застосування штрафних санкцій за 4 квартал 2022 року та за 1-3 квартали 2024 року.
За таких обставин, суд висновує, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню шляхом визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення ГУ ДПС у Харківській області від 12.02.2026 №5668/0413 в частині застосування штрафних санкцій за 3 квартал 2022 року та за 1-4 квартали 2023 року.
При розв`язанні спору, суд, зважаючи на практику Європейського суду з прав людини щодо застосування ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі за текстом Конвенція; рішення від 21.01.1999р. у справі Гарсія Руїз проти Іспанії, від 22.02.2007р. у справі Красуля проти Росії, від 05.05.2011р. у справі Ільяді проти Росії, від 28.10.2010р. у справі Трофимчук проти України, від 09.12.1994р. у справі Хіро Балані проти Іспанії, від 01.07.2003р. у справі Суомінен проти Фінляндії, від 07.06.2008р. у справі Мелтекс ЛТД (MELTEX LTD) та Месроп Мовсесян (MESROP MOVSESYAN) проти Вірменії), вичерпно реалізував усі діючі юридичні механізми з`ясування об`єктивної істини; надав оцінку усім юридично значимим факторам і обставинам справи; дослухався до усіх ясно і чітко сформульованих та здатних вплинути на результат вирішення спору аргументів сторін, виклав власні мотиви конкретного тлумачення змісту належних норм матеріального і процесуального права.
Решта аргументів не має юридичного значення для правильного вирішення спору по суті, а тому не підлягає окремій та детальній оцінці.
Розподіл судових витрат по справі слід здійснити відповідно до ст.139 КАС України та Закону України "Про судовий збір".
Керуючись статтями 139, 243, 245, 246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України від 12.02.2026 №5668/0413 в частині застосування до Малого приватного підприємства «Агротехсервіс» (код ЄДРПОУ 23757256) штрафних санкцій за 3 квартал 2022 року та за 1-4 квартали 2023 року.
У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43983495) на користь Малого приватного підприємства «Агротехсервіс» (код ЄДРПОУ 23757256) частину судових витрат в розмірі 1331 (одна тисяча триста тридцять одна) грн. 20 коп.
Роз`яснити, що судове рішення набирає законної сили відповідно до ст.255 КАС України (а саме: після закінчення строку подання скарги усіма учасниками справи або за наслідками процедури апеляційного перегляду; підлягає оскарженню до Другого апеляційного адміністративного суду у строк згідно з ч.1 ст.295 КАС України (а саме: протягом 30 днів з дати складення повного судового рішення).
Повний текст рішення виготовлено та підписано - 29.05.2026, враховуючи час перебування судді у відпустці, а також з урахуванням наявності безпечних умов для життя та здоров`я учасників процесу, суддів та працівників суду.
Суддя Марина Лук`яненко