Рішення № 136991050, 29.05.2026, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.05.2026
Номер справи
380/1636/26
Номер документу
136991050
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 травня 2026 рокусправа № 380/1636/26

Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Желік О.М. розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Львівського державного університету безпеки життєдіяльності ДСНС України про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в:

на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Львівського державного університету безпеки життєдіяльності ДСНС України, у якій просить:

- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у видачі позивачу довідки про грошове забезпечення станом на 01.07.2025 у зв`язку з зміною величини окремих видів грошового забезпечення;

- зобов`язати відповідача видати позивачу та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку про грошове забезпечення позивача станом на 01.07.2025 із зазначенням станом на 01.07.2025 із зазначенням такої її складової як премія 290% та визначення посадового окладу та окладу за спеціальним званням, обчислених виходячи з розрахункової величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених на 2025 рік для перерахунку основного розміру пенсії з 01.08.2025.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що є військовим пенсіонером та отримує пенсію по лінії ДСНС на підставі Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб. Зазначає, що проходив службу у відповідача, з якого вийшов на пенсію, а тому саме цей орган уповноважений видавати довідку про розмір його грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Вказує, що звернувся до відповідача із запитом щодо розміру премії та надбавки за особливості проходження служби за аналогічною посадою станом на 01.07.2025 у порівнянні з 01.01.2023, на що відповідач повідомив про зміну розміру цих складових, а саме: премія станом на 01.07.2025 за аналогічною посадою становить 290% (станом на 01.01.2023 - 140%), надбавка за особливості проходження служби - 50%. На підставі наведеного, а також у зв`язку зі зміною величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, з якої визначається розмір посадового окладу та окладу за спеціальним званням, позивач звернувся до відповідача із заявою про видачу довідки про грошове забезпечення станом на 01.07.2025, проте відповідач листом від 15.01.2026 відмовив у її видачі, пославшись на те, що довідки видаються виключно на підставі списків органів Пенсійного фонду України. Вважаючи такі дії відповідача протиправними та такими, що порушують його право на належне соціальне забезпечення, позивач звернувся до суду. Просить позов задовольнити.

Ухвалою судді від 02.02.2026 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Від відповідача на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній проти позову заперечує. Посилається на те, що умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, при цьому зі змінами з 20.05.2023 оклади почали розраховуватися на основі сталої величини 1762 грн, а не прожиткового мінімуму. Вказує, що передумовою перерахунку раніше призначених пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій осіб за рішенням Кабінету Міністрів України, про яке Пенсійний фонд України повідомляє свої головні управління, що складають списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та подають їх уповноваженим органам, які на підставі таких списків готують довідки про розмір грошового забезпечення. Зазначає, що процедуру організації роботи з оформлення документів для перерахунку пенсій визначено Інструкцією, затвердженою наказом МВС від 17.09.2018 №760, з урахуванням якої Університет уповноважений на оформлення довідки щодо грошового забезпечення для здійснення перерахунку пенсій виключно на підставі списків органів Пенсійного фонду України. Оскільки на цей час списків від органів Пенсійного фонду України, в яких зазначений позивач, до Університету не надходило, відповідач вважає, що не має правових підстав для оформлення оновленої довідки. Просив у задоволенні позову відмовити.

Суд дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази та встановив такі обставини справи.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 09.04.1992 №2262-ХІІ, по лінії ДСНС.

Позивач проходив службу у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності ДСНС України на посаді начальника групи автотранспортного забезпечення (спеціальне звання - підполковник служби цивільного захисту), з якої був звільнений на пенсію.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 02.10.2024 у справі №380/15313/24 на відповідача покладено обов`язок видати позивачу довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами, чинними на 01.01.2023. На виконання цього рішення відповідачем видано довідку від 16.10.2024 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023, в якій, зокрема, зазначено посадовий оклад - 4790,00 грн, оклад за спеціальним званням - 1410,00 грн, надбавку за вислугу років (45%) - 2790,00 грн, надбавку за особливості проходження служби (50%) - 4495,00 грн та премію (140%) - 6706,00 грн.

07.01.2026 позивач звернувся до відповідача із запитом на отримання публічної інформації, в якому, посилаючись на зміну окремих видів грошового забезпечення за аналогічною посадою, просив надати довідку про його грошове забезпечення станом на 01.07.2025 із зазначенням посадового окладу та окладу за спеціальним званням (визначених шляхом множення величини прожиткового мінімуму, встановленого на 2025 рік, на відповідний коефіцієнт згідно з Постановою №704) та премії - 290% посадового окладу.

Раніше, за результатами розгляду попереднього запиту позивача, відповідач листом від 15.01.2026 повідомив, що розмір надбавки за особливості проходження служби за аналогічною посадою, яку позивач займав на момент звільнення, станом на 01.07.2025 становить 50%, а розмір премії за аналогічною посадою - 290%. Водночас листом-відповіддю на запит про видачу довідки відповідач повідомив позивача про відсутність правових підстав для оформлення оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.07.2025, оскільки списків від органів Пенсійного фонду України до Університету не надходило.

Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з цим позовом.

При вирішенні спору суд керується таким.

Відповідно до ч.5 ст.17 Конституції України, держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі та службі в інших військових формуваннях, визначає Закон №2262-ХІІ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунку призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій.

Правовою основою для реалізації гарантії перерахунку призначених пенсій у зв`язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців є положення ч.3 ст.43 та ч.4 ст.63 Закону №2262-XII.

Так, згідно з ч.3 ст.43 Закону №2262-XII, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч.ч.1, 2, 4 ст.63 Закону №2262-ХІІ, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.51 Закону №2262-XII, перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Аналіз наведених вище норм права в системному взаємозв`язку вказує, що підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону №2262-ХІІ, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.

Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-XII, визначений Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок №45), згідно із пунктом 1 якого пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Суд відхиляє доводи відповідача про те, що єдиною підставою для видачі ним довідки про розмір грошового забезпечення є списки органів Пенсійного фонду України, з огляду на таке.

Дійсно, пунктами 2, 3 Порядку №45 та Інструкцією про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженою наказом МВС від 17.09.2018 №760, передбачено механізм централізованого перерахунку пенсій на підставі списків головних управлінь Пенсійного фонду України. Втім, зазначений механізм застосовується для проведення масового (централізованого) перерахунку пенсій та не позбавляє пенсіонера права самостійно звернутися до уповноваженого органу із заявою про видачу довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, а відповідний орган - обов`язку таку довідку видати у разі наявності підстав для перерахунку. Інше тлумачення фактично нівелювало б гарантоване Законом №2262-ХІІ право особи на перерахунок пенсії та ставило б його реалізацію у залежність виключно від дій органів Пенсійного фонду України, що не відповідає принципу належного врядування.

Щодо наявності підстав для видачі позивачу оновленої довідки суд зазначає таке.

30.08.2017 Кабінетом Міністрів України затверджено постанову №704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб (далі - Постанова №704), якою встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.

Пунктом 2 Постанови №704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 4 Постанови №704 (у первинній редакції на дату прийняття) встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

21.02.2018 Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №103, пунктом 6 якої внесено зміни до Постанови №704, виклавши пункт 4 у редакції, відповідно до якої розрахунковою величиною для визначення розмірів посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями було визначено прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня 2018 року.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі №826/6453/18 визнано протиправним та скасовано п.6 Постанови №103, яким були внесені зміни до п.4 Постанови №704. Наведене свідчить, що з дати прийняття цієї постанови відновилася первинна редакція п.4 Постанови №704, яка запроваджувала алгоритм розрахунку посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт.

Водночас 12.05.2023 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №481, пунктом 2 якої абзац перший пункту 4 Постанови №704 викладено у редакції, відповідно до якої розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб розраховуються виходячи з розміру 1762 гривні та визначаються шляхом множення на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14. Постанова №481 набрала чинності 20.05.2023.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 14.03.2025 у справі №320/29450/24, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 18.06.2025, визнано протиправним та нечинним пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 №481 стосовно внесення змін до пункту 4 Постанови №704.

Верховний Суд, зокрема у постановах від 20.10.2025 у справі №600/3516/24-а та від 22.10.2025 у справі №420/3824/25, дійшов висновку, що з урахуванням положень ст.265 Кодексу адміністративного судочинства України рішення про визнання нормативно-правового акта протиправним та нечинним має виключно пряму (перспективну) дію в часі. Втрата чинності нормативно-правовим актом настає з моменту набрання законної сили відповідним судовим рішенням, яким його визнано протиправним та нечинним, і не поширюється на правовідносини, що виникли та були реалізовані під час його дії.

Отже, пункт 2 Постанови №481 вважався чинним та підлягав застосуванню до моменту набрання законної сили рішенням суду у справі №320/29450/24 (до 18.06.2025), яким його визнано протиправним та нечинним. Починаючи з 18.06.2025 відновлено дію пункту 4 Постанови №704 у редакції, що передбачає визначення посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт.

Визначаючись щодо питання про те, чи виникло у позивача право на оформлення оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, що є передумовою перерахунку пенсії, суд, відповідно до приписів ч.5 ст.242 Кодексу адміністративного судочинства України, враховує правові висновки Верховного Суду, викладені у постанові від 02.08.2022 (справа №440/6017/21), щодо застосування норм права у подібних правовідносинах:

(1) з 01.01.2020 положення п.4 Постанови №704 в частині визначення розрахунковою величиною для обчислення посадових окладів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018, не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, згідно із якими прожитковий мінімум як базовий державний стандарт був змінений на відповідний рік, у тому числі як розрахункова величина для обчислення посадових окладів, заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів;

(2) через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в осіб з числа військовослужбовців виникло право на отримання довідки про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою, що передбачена додатком 2 до Порядку №45, з урахуванням оновлених даних про розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом застосування п.4 Постанови №704 із використанням для їх визначення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік);

(3) встановлене положеннями п.3 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №1774-VІІІ обмеження щодо застосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини для визначення посадових окладів жодним чином не впливає на спірні відносини, оскільки такою розрахунковою величиною є прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарного року.

Крім того, Верховний Суд у постанові від 15.02.2024 у справі №620/4786/23 зазначив, що п.4 Постанови №704 вказує на те, що грошове забезпечення військовослужбовців повинно змінюватись щороку з 1 січня через зміну (збільшення) прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, а отже саме з цією датою пов`язується підвищення розміру грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, а відповідно й право на перерахунок раніше призначених пенсій. Відтак невиготовлення уповноваженим органом державної влади довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, прямо впливає на соціальне забезпечення особи щодо можливості отримання пенсії у більшому (належному) розмірі, через неможливість здійснення перерахунку пенсії з вини органу, уповноваженого видати таку довідку.

За таких обставин, у позивача внаслідок зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2025, та відновлення з 18.06.2025 дії п.4 Постанови №704 у відповідній редакції, виникло право на отримання довідки про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою, що передбачена додатком 2 до Порядку №45, з урахуванням оновлених даних про розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом застосування п.4 Постанови №704 із використанням для їх визначення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2025.

Щодо позовних вимог про зазначення у довідці премії у розмірі 290%, суд зазначає таке.

Верховний Суд України у постанові від 04.03.2024 у зразковій справі №380/19324/23 (п.78) дійшов висновку, що надбавка за особливості проходження служби та премія у довідках про розмір грошового забезпечення зазначаються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною (аналогічною) посадою у тому державному органі, звідки особа звільнилась на пенсію.

Також Верховний Суд у вказаній постанові (п.71) зазначив, що підхід щодо зазначення у довідках про розмір грошового забезпечення різних відсоткових показників надбавки за особливості проходження служби та премії особам, які проходять службу, у розмірах фактично виплачених сум, та пенсіонерам з числа військовослужбовців, яким видаються довідки на виконання рішень судів, у гарантовано мінімальних розмірах, є протиправним, та таким, що не ґрунтується на нормі закону.

Таким чином, величина вищезазначених видів грошового забезпечення у пенсіонера повинна відповідати величині виплат діючим військовослужбовцям.

Зміна розмірів складових грошового забезпечення (зокрема, премії) дає підстави у відповідності із Законом №2262-ХІІ на отримання оновленої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії.

При цьому посилання відповідача на висновки Великої Палати Верховного Суду у постанові від 13.05.2020 у справі №592/5164/16-а як на підставу для відмови у видачі довідки із зазначенням розмірів премії, не можуть бути взяті до уваги, оскільки наведений Верховним Судом у зразковій справі №380/19324/23 правовий висновок є більш пізнім та таким, що сформований з урахуванням оновленої редакції ч.3 ст.43 Закону №2262-ХІІ, відповідно до якої щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії враховуються при обчисленні пенсії у розмірах, установлених законодавством.

За таких обставин, суд погоджується з вимогами позивача про зазначення у довідці про розмір грошового забезпечення премії, разом з тим, з урахуванням правової позиції Верховного Суду у зразковій справі №380/19324/23, такі відсоткові показники мають бути зазначені у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії, за відповідною (аналогічною) посадою у Головному управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, звідки позивач звільнився на пенсію.

Застосовуючи згадані вище висновки Верховного Суду до обставин цієї справи, суд дійшов висновку, що відповідач, відмовляючи позивачу в наданні довідки про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку його пенсії у зв`язку зі зміною величини окремих видів грошового забезпечення, діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, відмова відповідача у підготовці і наданні до органу Пенсійного фонду України оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії позивача, визначеного станом на 18.06.2025, є протиправною, тому позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Отже, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Тому, за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача слід стягнути сплачений ним при зверненні до суду із цим позовом судовий збір.

Керуючись ст.ст. 2, 8-10, 14, 72-79, 90, 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

в и р і ш и в:

адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Львівського державного університету безпеки життєдіяльності ДСНС України щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці і наданні до пенсійного органу оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 18.06.2025 для перерахунку його пенсії.

Зобов`язати Львівський державний університет безпеки життєдіяльності ДСНС України (ЄДРПОУ 08571340) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) станом на 18.06.2025 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 09.04.1992 №2262-ХІІ, з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб від 30.08.2017 №704 щодо визначення посадового окладу і окладу за спеціальним званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2025, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, у тому числі надбавки за особливості проходження служби та премії, у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною (аналогічною) посадою у Головному управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області станом на 18.06.2025, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ).

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Львівського державного університету безпеки життєдіяльності ДСНС України (ЄДРПОУ 08571340) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) 1331 (одна тисяча тридцять одна) грн 20 коп сплаченого судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду, з врахуванням гарантій, встановлених пунктом 3 Розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Желік О.М.