Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 761/16307/26
Провадження № 3/761/3757/2026
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 червня 2026 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Міхєєва І.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Головного управління ДПС у м. Києві Державної Податкової служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (рнокпп - НОМЕР_1 ), уродженку м. Дніпропетровська, громадянку України, працюючу адміністратором ТОВ «МК М`ясний» (код ЄДРПОУ 40936772), проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 1551 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
До Шевченківського районного суду міста Києва надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, складені відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,за ч. 1 ст. 1551 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 16.04.2026 №1596, при проведенні фактичної перевірки магазину «М`ясний М`ясокомбінат» за адресою: м. Київ, вул. Щусєва, 6, де здійснює діяльність ТОВ «МК М`ясний» (код ЄДРПОУ 40936772), ОСОБА_1 , яка є адміністратором, вчинила порушення порядку ведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного РРО без створення та видачі у паперовій та або/електронній формі розрахункового документа встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції (з початку робочого дня 14.03.2026 за готівкові кошти реалізовано товарів на загальну суму 1153 грн. 30 коп., які не було проведено через ПРРО ФН 3000944562 (не фіскалізовано), а також з початку робочого дня 14.03.2026 за готівкові кошти реалізовано товарів на загальну суму 1672 грн. 40 коп., які не було проведено через ПРРО ФН 3000944564 (не фіскалізовано) без формування та видачі відповідних розрахункових документів встановленої форми та змісту). Також при проведення перевірки не забезпечено ведення в порядку встановленому законодавством обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, відсутні документи, що підтверджують облік та походження товарних запасів, які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (м`ясо на загальну суму 2051 грн. 91 коп.), чим порушено п. 1, 2, 12 ст. 3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зафіксовано актом фактичної перевірки, бланк №20632/Ж5/26/15/07/40936772 від 23.03.2026.
Вказані дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 1551 КУпАП.
В судове засідання, призначене на 01.06.2026 ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду протоколу про адміністративне правопорушення, не з`явилася та про причини своєї неявки суд не повідомила. Водночас, в протоколі про адміністративне правопорушення, зазначила, що згодна з протоколом, вчинено не навмисно.
Суд вважає за можливе розглянути справу про адміністративне правопорушення за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки у відповідності до положень ст. 268 КУпАП її присутність не є обов`язковою.
Положеннями ч. 1 ст. 1551 КУпАП передбачено, що порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суд, дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення від 16.04.2026 №1596, акт фактичної перевірки №20632/Ж5/26/15/07/40936772 від 23.03.2026, інші матеріали справи, дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1551 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вина ОСОБА_1 є доведеною та підтверджується матеріалами справи.
Згідно зі ст. 33 КУпАП при накладені стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Таким чином, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 необхідно визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1551 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцією статті, в розмірі п`яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
З урахуванням вимог ст. 401 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 33, 401, 1551, 245, 280, 283, 284, 285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1551 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) грн. 60 коп.
Роз`яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня врученн я йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Зобов`язати відділ державної виконавчої служби повідомити про виконання постанови шляхом повернення останньої на адресу суду з відміткою про її виконання.
Строк пред`явлення постанови до виконання становить три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Шевченківський районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Суддя І.М. Міхєєва