Рішення № 136982245, 21.05.2026, Господарський суд Полтавської області

Дата ухвалення
21.05.2026
Номер справи
910/14640/25
Номер документу
136982245
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

адреса юридична: вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, адреса для листування: вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36607, тел. (0532) 61 04 21, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/

Код ЄДРПОУ 03500004

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.05.2026 Справа № 910/14640/25

позовна заява Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області 37650, Україна, Миргородський р-н, Полтавська обл., селище Ромодан, вулиця Шевченка, будинок 14

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Санвін 13", 01032, Україна, місто Київ, вулиця Жилянська, будинок 75

про зобов`язання укласти договір та стягнення 862 919,95 грн.

Суддя Кльопов І.Г.

Секретар Назаренко Я.А.

Представники сторін згідно протоколу судового засідання.

Обставини справи: Ромоданівська селищна рада Миргородського району Полтавської області звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Санвін 13" про зобов`язання укласти договір оренди земельної ділянки площею 32,9300 га для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель та споруд об`єктів енергогенеруючих підприємств, установ та організацій з кадастровим номером 5323255700:00:001:0196, яка розташована за межами населеного пункту на території Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області та стягнення 862 919,95 грн. орендної плати за 2025 рік.

Ухвалою від 10.12.2025 Господарський суд міста Києва направив матеріали позовної заяви Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Санвін 13" про зобов`язання укласти договір та стягнення 862 919,95 грн. з доданими до неї документами за територіальною підсудністю до Господарського суду Полтавської області

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.02.2026 року даний позов був переданий на розгляд судді Кльопову І.Г.

Ухвалою суду від 13.02.2026 року на підставі ст. 174 Господарського процесуального кодексу позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк 3 дні з дня вручення такої ухвали для усунення недоліків.

23.02.2026 року через канцелярію господарського суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків.

Ухвалою господарського суду Полтавської області від 09.03.2026 суд ухвалив прийняти позовну заяву до розгляду і відкрити провадження у справі; справу розглядати в порядку загального позовного провадження, призначено підготовче засідання у справі на 31.03.2026

23.03.2026 за вхід. № 3745 та за вхід. № 3731 від відповідача надійшов відзив на позов. Відповідач проти позовних вимог заперечує та просить суд відмовити у задоволенні позову.

31.03.2026 за вхід. № 4134 від позивача надійшла відповідь на відзив відповідача. Позивач позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

06.04.2026 за вхід. № 4501 від відповідача надійшли заперечення у відповідь на відзив. Відповідач просить суд відмовити у задоволенні позову.

Ухвалою господарського суду Полтавської області від 21.04.2026 суд закрив підготовче провадження у справі та призначив справу до судового розгляду по суті на 21.05.2026.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив.

08 серпня 2018 року між Головним управлінням Держгеокадасту у Полтавській області (Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Санвін 13" (Орендар) було укладено договір оренди землі згідно наказу від 07.06.2018 №4058-СГ

Відповідно до умов Договору орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку площею 32,9300 га для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель та споруд об"єктів енергогенеруючих підприємств, установ та організацій з кадастровим номером 5323255700:00:001 :0196, яка розташована за межами населеного пункту на території Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області.

Відповідно до п.8 Договору Договір укладено строком на 25 років.

У відповідності до п. 9 Договору орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі 347704,64 гривень в рік, що становить 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Відповідно до п.13 Договору розмір орендної плати переглядається один раз у два роки та в разі:

- зміни умов господарювання, передбачених договором

- зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;

- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;

- проведення нормативно-грошової оцінки земельної ділянки;

- зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності;

- в інших випадках, передбачених законом.

На підставі рішення Ромоданівської селищної ради 26 сесії 8 скликання від 20 жовтня 2023 року дана земельна ділянка прийнята в комунальну власність.

У 2024 році Товариством з обмеженою відповідальністю "Санвін 13" розроблено технічну документацію з нормативно грошової оцінки (далі НГО) земельної ділянки загальною площею 32.9300 за адресою: Полтавська область, Миргородський район, Ромоданівська селищна рада, що перебуває в оренді у Товариства для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель та споруд об`єктів енергогенеруючих підприємств, установ та організацій, кадастровим номером 5323255700:00:001:0196.

Технічна документація затверджена рішенням 33 сесії VIII скликання Ромоданівської селищної ради від 12 липня 2024 року.

Окрім того, пунктом 2 Рішенням Ромоданівської селищної ради встановлено розмір орендної плати за зазначену земельну ділянку в розмірі 8% від НГО.

15 серпня 2024 року на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Санвін 13" Ромоданівською селищною радою був направлений до розгляду та підписаний договір оренди земельної ділянки у зв`язку зі зміною Орендодавця та збільшення розміру орендної плати до 8% від НГО. До цього Листи із зазначеним змістом також надсилалися на адресу Товариства, а саме 28 жовтня 2024 року (№937), 14 квітня 2025 року (№276) та 05 березня 2025 року (№157).

31 березня 2025 року Товариства з обмеженою відповідальністю "Санвін 13" надіслано Лист щодо врегулювання питання укладення договору оренди земельної ділянки, яким у задоволенні Листа Ромоданівської селищної ради Полтавської області в частині перегляду та внесення змін до Договору в частині розміру орендної плати та переукладенням Договору у зв`язку з прийняттям Земельної ділянки у комунальну власність Ромоданівською селищною радою, яким відмовило у досудовому врегулюванні питання стосовно збільшення розміру орендної плати земельної ділянки та переукладенні договору.

Позивач звертається до суду з вимогою про зобов`язання укласти договір оренди земельної ділянки площею 32,9300 га для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель та споруд об`єктів енергогенеруючих підприємств, установ та організацій з кадастровим номером 5323255700:00:001:0196, яка розташована за межами населеного пункту на території Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області, відповідно до якого, зокрема, орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі 8% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки (п.9 Договору), а також з вимогою про стягнення з відповідача 862 919,95 грн. орендної плати за 2025 рік., нарахованої у зв"язку зі зміною ставки орендної плати на підставі рішення 33 сесії 8 скликання Ромоданівської селищної ради від 12 липня 2024 року.

При прийнятті рішення судом враховано наступне.

Відповідно до частини першої статті 6 Закону України Про оренду землі орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених ЗК України, ЦК України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.

Згідно із частиною першою статті 93 ЗК України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

Згідно з пунктом в) частини першої статті 96 ЗК України землекористувачі зобов`язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.

Відповідно до статті 206 ЗК України використання землі в Україні є платним. Об`єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.

Згідно із частиною другою статті 21 Закону України Про оренду землі розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Згідно зі ст. 14 Податкового кодексу України плата за землю це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Відповідач не є власником або постійним землекористувачем земельної ділянки, а тому не є суб`єктом плати за землю у формі земельного податку, при цьому, єдина можлива форма здійснення плати за землю для нього, як землекористувача, є орендна плата (стаття 14.1.72 Податкового кодексу України). Податковим кодексом України визначено, що орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є обов`язковим платежем, а його розмір визначається на підставі законодавчих актів, тобто є регульованою ціною (статті 14.1.125, 14.1.136, 288.5 Податкового кодексу України).

У пункті 289.1 статті 289 ПК України передбачено, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Рішенням 33 сесії 8 скликання Ромоданівської селищної ради від 12 липня 2024 року затверджено технічну документацію з нормативно грошової оцінки (далі НГО) земельної ділянки загальною площею 32.9300 за адресою: Полтавська область, Миргородський район, Ромоданівська селищна рада, що перебуває в оренді у Товариства з обмеженою відповідальністю "Санвін 13" для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель та споруд об`єктів енергогенеруючих підприємств, установ та організацій, кадастровим номером 5323255700:00:001:0196 та прийнято рішення щодо укладення з Товариством з обмеженою відповідальністю "Санвін 13" договір оренди землі у зв"язку зі зміною Орендодавця та встановити орендну плату у розмірі 8% від НГО земельної ділянки згідно рішення 21 сесії 8 скликання від 23.03.2023 року.

Згідно зі статтею 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території.

Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування урегульовано правовими нормами Закону України Про місцеве самоврядування в Україні. Система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради (стаття 5 Закону).

У частині 3 статті 24 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні визначається, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання (стаття 25 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні).

Відповідно до частини 1 статті 59 Закону Про місцеве самоврядування в Україні рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішується зокрема питання вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин (ст.26 цього ж Закону).

Вказане рішення за змістом має ознаки ненормативного акту Ромоданівської селищної ради як органу місцевого самоврядування.

Ненормативні правові акти органу місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, тому вони не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання.

Водночас, за формулюванням у рішенні Ромоданівської селищної ради від 12.07.2024 року - встановити орендну плату у розмірі 8% НГО земельної ділянки, вбачається, що позивачем в односторонньому порядку вносяться зміни щодо земельної ділянки, яка перебуває в оренді у відповідача.

Отже, даним рішенням було встановлено інший розмір орендної плати, а саме не 3 (три) % від нормативно-грошової оцінки вартості орендованої ділянки, а 8 (вісім) % від її нормативно-грошової оцінки. Збільшення ставки тягне за собою збільшення розміру орендної плати за земельну ділянку.

Так, якщо збільшення нормативно-грошової оцінки земельної ділянки тягне за собою автоматичну зміну розміру попередньо встановленої орендної плати, то збільшення ставки (відносно розміру нормативно-грошової оцінки вартості земельної ділянки) є тією умовою, яка можу бути переглянута виключно шляхом зміни положень попередньо укладеного договору оренди землі.

Саме така правова позиція, була сформована у постанові Великої палати Верховного суду від 05.06.2024 у справі № 914/2848/22, де переглядались рішення судів попередніх інстанцій, якими частково задоволені позовні вимоги Східницької селищної ради до Приватного підприємства фірма "Курорт-сервіс про визнання укладеною додаткової угоди від 02.09.2022 до договору оренди землі від 06.09.2004, згідно з якою внесено зміни в частині розміру орендної плати у зв`язку з затвердженням нової технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Так, Велика Палата Верховного Суду у пунктах 106-110 цієї постанови від 05.06.2024 у справі № 914/2848/22 зазначила: Нормативне регулювання визначення розміру орендної плати за оренду земельних ділянок державної або комунальної власності відбувається за імперативно встановленою формулою множення нормативної грошової оцінки на коефіцієнт, який погоджується сторонами в договорі, але у законодавчо встановлених межах. Розмір нормативної грошової оцінки згідно з наведеними вище законодавчими нормами встановлюється відповідним органом місцевого самоврядування.

Відповідно до положень статті 654 Цивільного кодексу України, зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Згідно приписів статті 651 Цивільного кодексу України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору. У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.

Чинне законодавство України, передбачає ті ж самі правила для зміни змісту зобов`язань, визначених попередньо укладеним договором, які і для укладання договору.

Статтею 638 Цивільного кодексу України, визначено, що договір є укладеним, якщо сторони досягли згоди з усіх істотних умов договору. Аналогічна норма, визначалось положеннями ч. 2 статті 180 Господарського кодексу України, де було зазначено, що господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.

Таким чином, для того, щоб зміна зобов`язання визначеного договором набула своєї чинності, сторони такого зобов`язання, мають досягти згоди з приводу всіх істотних умов, того зобов`язання, яке в подальшому може бути змінене.

Згідно приписів статті 15 Закону України «Про оренду землі», істотними умовами договору оренди землі є: 1. об`єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки); 2. дата укладення та строк дії договору оренди; 3. орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Таким чином, для того, щоб зобов`язання між позивачем та відповідачем, були змінені в подальшому, позивач та відповідач обов`язково мають дійти згоди з приводу наведеного переліку істотних умов.

Отже, у позивача відсутнє право в односторонньому порядку змінювати ставки орендної плати із 3% до 8% від нормативної грошової оцінки, за умови наявності укладеного договору оренди землі.

Порядок формування розміру орендної плати, визначається положеннями Податкового кодексу України. Так, згідно приписів п. 288.1 статті 288 Податкового кодексу України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни. Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики. Договір оренди земель державної і комунальної власності укладається за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Праву органу місцевого самоврядування, змінювати в односторонньому порядку розмір ставки орендної плати за земельну ділянку, було надано Верховним Судом. Так, у Постанові від 06 березня 2025 року у справі № 160/5643/23, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду роз`яснив наступне: «….У цій постанові суд дійшов висновків, що до переліку повноважень місцевих рад у галузі земельних відносин, визначеного у статті 12 Земельного кодексу України, не належить законодавче встановлення або зміна граничного (мінімального та максимального) розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності, оскільки такі повноваження з огляду на положення статті 288 ПК України належать Верховній Раді України - єдиному органу законодавчої влади в Україні. Тобто орган місцевого самоврядування має діяти відповідно до закону при вирішенні питань регулювання земельних відносин, у тому числі і щодо встановлення ставки земельного податку, мінімальний та максимальний розмір якого встановлюється у ПК України. А порядок зміни умов договору врегульовано як у законах України, так і в конкретному договорі, укладеному між сторонами спору. У даному випадку рішення Кам`янської міської ради від 29.09.2017, від 22.06.2018, від 09.07.2020 не є законодавчою зміною орендної плати. Рішення органу місцевого самоврядування не може вважатися законодавчою підставою для внесення змін до договору оренди землі в частині зміни розміру (ставки) орендної плати, оскільки орган місцевого самоврядування не наділений повноваженнями встановлювати граничні (мінімальний та максимальний) розмір орендної плати за земельні ділянки комунальної власності, бо такі ставки встановлюються, з урахуванням правової природи орендної плати як загальнодержавного податку, у ПК України, дане узгоджується з висновками Верховного Суду, зокрема, у постанові від 09.11.2021 у справі № 635/4233/19……

…..З огляду на наведене, висновок суду першої інстанції, згідно з яким не можна автоматично змінювати ставку орендної плати з 3% на 4% за відсутності укладеної належним чином додаткової угоди між орендарем та орендодавцем є правильним……»

Аналогічні правові висновки сформовані у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду (Палата для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності) від 16 квітня 2018 року у справі № 910/7905/17, де зазначено, що зміна розміру орендної плати (у відсотках від нормативно-грошової оцінки), оформлена рішеннями органу місцевого самоврядування, не може вважатися законодавчою підставою для внесення змін до договору оренди землі в частині розміру орендної плати, оскільки такими рішеннями законодавчо не встановлюються граничні розміри орендної плати за земельні ділянки комунальної власності.

Також у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 31.05.2023 у справі № 925/406/22 Верховний Суд підтвердив, що рішення сільської ради про встановлення нового розміру орендної плати не є підставою для обов`язкової зміни розміру орендної плати за чинним договором оренди землі.

Враховуючи те, що сам факт ухвалення рішення органу місцевого самоврядування про зміну розміру відсоткової ставки орендної плати не дає підстави для автоматичної зміни істотної умови договору, що у свою чергу не свідчить про виникнення у позивача права на отримання збільшеної орендної плати з дня ухвалення такого рішення, а відповідно і права позивача вимагати від відповідача укладення договору.

Щодо вимоги про стягнення з відповідача 862 919,95 грн. (суми збитків ) орендної плати за 2025 рік, нарахованої з урахуванням зміни ставки орендної плати (8%), суд зазичає наступне.

Відповідно до приписів статті 509 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно положень статті 11 Цивільного кодексу України, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є: 1) договори та інші правочини; 2) створення літературних, художніх творів, винаходів та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності; 3) завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі; 4) інші юридичні факти. Цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.

Відповідачем надано докази сплати орендної плати за ставкою 3% від оновленої нормативної грошової оцінки (17 258 399,02 грн), що становить 517 751,97 грн на рік. Зазначене підтверджується податковою декларацією зі сплати податку на землю (від 11 лютого 2025 року) та платіжними інструкціями з відміткою обслуговуючого банку

Оскільки зобов`язання сплачувати орендну плату за ставкою 8% у відповідача не виникало, то нарахування 862 919,95 грн. (суми збитків ) орендної плати за 2025 рік є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Крім того, позивач визначає на необхідність приведення у відповідність умов Договору оренди землі від 08.08.2018 р., через зміну орендаря земельної ділянки.

Так, на момент укладання, Орендарем земельної ділянки загальною площею 32.9300 за адресою: Полтавська область, Миргородський район, Ромоданівська селищна рада, за кадастровим номером 5323255700:00:001:0196, виступав орган державної влади Головне управління Держгеокадастру в Полтавській області. Через зміну вимог чинного законодавства, вказані землі було передано в управління органів місцевого самоврядування.

Таким чином, в межах Договору оренди землі від 08.08.2018 р., відбулась заміна Орендодавця орендованої земельної ділянки.

Ці відносини врегульовано спеціальними нормами земельного законодавства України.

Відповідно до частини 1 статті 148-1 Земельного кодексу України, у разі переходу права власності на земельну ділянку, що перебуває у користуванні іншої особи, до нового власника (зокрема, органу місцевого самоврядування) переходять усі права та обов`язки попереднього власника за чинним договором оренди.

Згідно з частиною третьою статті 9 Закону України «Про оренду землі», у випадку переходу права власності на земельну ділянку до нового власника, до нього автоматично переходять права та обов`язки орендодавця за договором оренди.

Крім того, частина четверта статті 148-1 Земельного кодексу України прямо передбачає, що внесення змін до договорів оренди із зазначенням нового власника земельної ділянки не вимагається і здійснюється лише за згодою сторін договору.

Таким чином, Ромоданівська селищна рада, прийнявши земельну ділянку у комунальну власність, набула статус Орендодавця на тих самих умовах, що були визначені Договором оренди землі від 08.08.2018, включаючи ставку орендної плати у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки. Зміна орендодавця не є підставою для перегляду істотних умов договору та не породжує обов`язку відповідача укладати новий договір або додаткову угоду на інших умовах, а внесення будь-яких змін до чинного Договору можливе лише за згодою обох сторін.

Відповідно до частини п`ятої статті 236 ГПК України обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Інші докази та пояснення учасників справи судом до уваги не приймаються, оскільки не спростовують вищевикладені висновки суду.

За змістом п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень та висновків Європейського суду з прав людини, викладених у рішеннях у справах Трофимчук проти України, Серявін та інші проти України обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Судом було вжито усіх заходів для забезпечення реалізації сторонами своїх процесуальних прав та з`ясовано усі питання, винесені на його розгляд.

За наведених у їх сукупності обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Оскільки у позові відмовлено, судові витрати, понесені позивачем, стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 129, 232, 233, 237, 238, 252 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

Відмовити у задоволенні позову

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.1,2 ст.241 ГПК України). Апеляційна скарга на рішення суду подається в порядку і строки, встановлені ст.ст.256,257 ГПК України.

Повне рішення складено: 01.06.2026

Суддя Кльопов І.Г.