Постанова № 13697986, 03.02.2011, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.02.2011
Номер справи
5465/08/2170
Номер документу
13697986
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2011 р. Справа № 2-а-5465/08/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Прокурора міста Херсона в інтересах держави в особі Деражвної податкової інспекції у м. Херсоні до Фермерського (селянського) господарства "Курінь" про стягнення суми штрафних санкцій,

встановив:

Прокурор міста Херсона в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Херсоні (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Фермерського (селянського) господарства "Курінь" (далі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 7500,00 грн.

Прокурор та представник позивача надали заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що під час перевірки кафе "Курінь", що розташоване на трасі М-14 Одеса-Крим, 212 км., яке належить відповідачу, встановлено порушення вимог Закону України "Про застосування реєстратора розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме, проведення розрахункової операції без застосування РРО; невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО.

Представник відповідача в судове засідання не з"явився, про дату, час та місце слухання справи був належним чином повідомлений. У запереченні від 24.11.2008 року голова фермерського господарства "Курінь" зазначив, що з позовними вимогами не погоджується, оскільки перевірка та рішення, прийняте за результатами перевірки, є незаконними.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні і в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття у судове засідання сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суддя приходить до висновку про обгрунтованість підстав для задоволення позову.

Судом встановлено, що 28 листопада 2007 р. працівниками ДПА в Херсонській області Вершиною А.О., Загурським А.В. та Кравченко П.Г. на підставі направлень № 1417/235, № 1406/235 та 1416/235 від 28.11.2007 року здійснено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності в кафе "Курінь", що розташоване в с. Степанівка на трасі М-14, де здійснює свою підприємницьку діяльність відповідач.

За результатами перевірки складено акт від 28.11.2007р. №21220799/0235/667, в якому зафіксовано порушення п. 1 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95 "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме, проведення розрахункової операції без застосування РРО на суму 1163,80 грн.; п. 13 ст. 3 вищезазначеного Закону, а саме, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена в денному звіті РРО.

Перевірка проведена в присутності бармена ОСОБА_4, яка здійснювала розрахункову операцію, склала опис готівки, підписала акт перевірки та отримала другий його примірник.

На підставі складеного акту та виявлених порушень винесено рішення від 30.11.2007 року № 0009672305 про застосування штрафних санкцій на суму 7500,00 грн.

Зазначене рішення направлено на адресу відповідача, яке ним отримано 07.12.2007 р., що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їx філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції з купівлі-продажу іноземної валюти.

Стаття 2 зазначеного Закону містить визначення термінів, а саме: розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у paзi застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документа щодо перерахування коштів у банк покупця; розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, i зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.

Відповідно до пунктів 1, 2 ст. 3 вказаного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема:

-проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, iз застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

-видавати ocoбi, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Пункт 6.5 Інструкції про порядок застосовування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, передбачає, що у разі порушення юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби, штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами.

Згідно п.1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", за порушення вимог цього Закону до суб"єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному pозмipi вартості проданих товapiв (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у paзi не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення и без використання розрахункової книжки.

Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення порядку використання реєстратора розрахункових операцій визначених у п.1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", відповідає вимогам чинного законодавства України та становить 1163,80грн. х 5=5819,00 грн.

Згідно зі ст. 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній cyмi продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб"єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п"ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Таким чином, за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, до відповідача застосовано фінансову санкцію у п"ятикратному розміpi суми, на яку виявлено невідповідність, а саме, (1500,00грн.-1163,80 грн.) х 5 = 1681,00грн.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій за виявлені під час перевірки порушення, відповідають вимогам чинного законодавства України.

Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з Фермерського (селянського) господарства "Курінь"(код 14139693) фінансові санкції в сумі 7500 (сім тисяч п"ятсот) грн. 00 коп.до державного бюджету (код платежу 3021080900, р/р 31118104700002, ЗКПО 24104230, УДК у Херсонській обл., МФО 852010).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Ковбій О.В.

кат. 8.1.4