Ухвала суду № 136979535, 26.05.2026, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
26.05.2026
Номер справи
906/1126/13
Номер документу
136979535
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА

26 травня 2026 р. м. Житомир Справа № 906/1126/13

За заявою: Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області

До боржника: Публічного акціонерного товариства "Малинський дослідно-експериментальний ливарно-механічний завод"

про банкрутство

Суддя Гнисюк С.Д.

Представники:

- від кредиторів: Заруднєв Є.О. (в режимі відеоконференції) - представник Фірми Гісерай Ельстерберг ГмбХ; Денисенко О.М. (в залі суду) - представник ГУ ПФУ у Житомирській області;

- від боржника: Пилипенко М.М. (в режимі відеоконференції ) ліквідатор;

- за участю: Слівінський О.О. (в залі суду) прокурор.

У провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа №906/1126/13 про банкрутство Публічного акціонерного товариства "Малинський дослідно-експериментальний ливарно-механічний завод".

11.03.2025 до Господарського суду Житомирської області, через систему "Електронний суд", від представника Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Денисенко О.М. надійшла заява від 11.03.2025 про визнання грошових вимог.

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 18.06.2025 зазначену заяву прийнято та призначено до розгляду.

В засіданні суду 26.05.2026 розглядалась заява Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від 11.03.2025 про визнання грошових вимог.

Представник ГУ ПФУ у Житомирській області в засіданні суду заяву підтримав.

Ліквідатор в засідання суду проти вимог не заперечила.

Представник Фірми Гісерай Ельстерберг ГмбХ в засіданні суду проти вимог заперечив.

У присутніх в засіданні суду представників запитань щодо вимог не було.

Дослідивши заяву з грошовими вимогами до боржника (з урахуванням уточнення) та матеріали справи, заслухавши пояснення учасників, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується заява, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для її розгляду, суд, встановив наступне.

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 28.11.2017 задоволено заяву Коростенського об`єднаного УПФУ в Житомирській області №2608/06 від 26.06.2017 про заміну сторони по справі та замінено кредитора по справі Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі (код ЄДРПОУ 20405064, 11601, Житомирська область, м.Малин, площа Соборна, 12а) на Коростенське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (код ЄДРПОУ 37909216, 11500, Житомирська область, м.Коростень, вул. Грушевського, 16/1).

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 09.12.2019 у справі №906/1126/13 клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну кредитора правонаступником задоволено, замінено кредитора у справі Коростенське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (11500, Житомирська область, м. Коростень, вул. Грушевського,16/1, ідентифікаційний код 37909216) на правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (10003, м. Житомир, вул. О.Ольжича,7, ідентифікаційний код 13559341).

Постановою Господарського суду Житомирської області від 13.02.2025, зокрема, визнано Публічне акціонерне товариство "Малинський дослідно-експериментальний ливарно-механічний завод" (11601, Житомирська область, м. Малин, вул. Огієнка, 55; код ЄДРПОУ: 30793296) - банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру у справі строком на 12 місяців, до 13.02.2026; призначено ліквідатором у справі №906/1126/13 про банкрутство Публічного акціонерного товариства "Малинський дослідно-експериментальний ливарно-механічний завод" (11601, Житомирська область, м. Малин, вул. Огієнка, 55, код ЄДРПОУ: 30793296) арбітражного керуючого Пилипенко Маргариту Миколаївну; оприлюднено на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

За приписами ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - Кодекс про банкрутство), провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, ГПК України, іншими законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Кодексу про банкрутство, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Згідно ч.4 ст. 45 Кодексу про банкрутство, для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов`язковими так само, як вони є обов`язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку.

Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом.

Статтею 1 Кодексу про банкрутство визначено, що кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч. 4 ст. 60 Кодексу про банкрутство, у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом.

Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної ст. 64 Кодексу.

Завданням господарського суду є перевірка заявлених до боржника грошових вимог конкурсних кредиторів, які можуть підтверджуватися або первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт, тощо), що свідчать про цивільно-правові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішенням юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору.

Ліквідатор банкрута, згідно відзиву вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області визнає.

Фірма Гісерай Ельстерберг ГмбХ у своєму відзиві проти вимог Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області заперечує. Зазначає про те, що рішення судів про визнання боргу (стягнення заборгованості) з боржника, винесені за період з 2015 по 2019 роки. відповідно до ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), у межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною яких є боржник. Також у заяві не наведена інформація про фактичні витрати, понесені у вигляді "доставки", враховуючи, що сучасна фінансова система дозволяє здійснювати перерахування коштів банківським переказом без зайвих витрат. В заяві відсутні дані про вік застрахованих осіб. Зазначає, що докази до заяви подано з порушенням строку, встановленого ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства. Заява про долучення доказів подана із порушенням строків і тому підлягає поверненню. Повернення означає, що заява про визнання грошових вимог підлягає відхиленню.

Судом встановлено, що вимоги кредитора до боржника виникли на підставі наступного.

Публічне акціонерне товариство «Малинський дослідно-експериментальний ливарно- механічний завод» (код ЄДРПОУ 30793296) відповідно до Закону України Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування та Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування (далі - Закон № 1058), зареєстроване в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області, як платник страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Станом на 25.02.2025 заборгованість Публічного акціонерного товариства «Малинський дослідно-експериментальний ливарно-механічний завод» по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених колишнім працівникам товариства на пільгових умовах становить 992 117,80 грн, в т.ч.:

- за період вересень-жовтень 2014 року у розмірі 19706,06 грн, що підтверджується рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 18 березня 2015 року у справі №806/847/15;

- за період листопад 2014 по березень 2015 року у розмірі 16928,92 грн, що підтверджується рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 12 травня 2015 року у справі №806/1263/15;

- за період квітень-травень 2015 року у розмірі 23311,28 грн, що підтверджується рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 25 червня 2015 року у справі №806/2021/15;

- за період червень-липень 2015 року у розмірі 22690,22 грн, що підтверджується рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 07 вересня 2015 року у справі №806/2907/15;

- за серпень 2015 року у розмірі 10456,54 грн, що підтверджується рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2015 року у справі №806/3941/15;

- за період вересень 2015 - по грудень 2016 року у розмірі 163398,64 грн, що підтверджується рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 06 березня 2017 року у справі №806/411/17;

- за період січень-лютий 2017 року у розмірі 17241,79 грн, що підтверджується рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 10 травня 2017 року у справі №806844/17;

- за березень 2017 року у розмірі 8368,99 грн, що підтверджується рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 10 травня 2017 року у справі №806/974/17;

- за період квітень 2017 року - по вересень 2017 року у розмірі 50411,56 грн, що підтверджується рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 04 січня 2018 року у справі №806/3288/17;

- за період з жовтеня 2017 року по лютий 2019 року у розмірі 140166,48 грн, що підтверджується рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 02 серпня 2019 року у справі №240/4451/19;

- за період з березня 2019 року по червень 2021 року у розмірі 241696,10 грн, що підтверджується рішенням Господарського суду Житомирської області від 04 жовтня 2019 року у справі №906/1126/13 ( 906/783/21);

- за період з липня 2021 року по листопад 2024 року у розмірі 281384,97 грн, що підтверджується рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 23 травня 2025 року у справі №240/105/25, ухвала про виправлення описки від 02.09.2025.

Рішення судів по зазначеним справам набрали законної сили.

Крім того, за період з березня 2019 року по лютий 2025 року кредитором нараховано 519434,32 грн.

Правові обґрунтування виникнення заборгованості:

Згідно пункту 2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування (надалі - Закон № 1058) пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами Закону №1058 в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України Про пенсійне забезпечення (надалі - Закон № 1788). У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону № 1058. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

До моменту набрання чинності Закону № 1058-ГУ питання щодо відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пункту "б"-"з" статті 13 Закону № 1788, було врегульовано Законом України від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 400/97-ВР), відповідно до пунктів 1 та 2 статті 1 якого боржники за вказаним платежем є платниками збору на обов`язкове державне пенсійне забезпечення.

Згідно ж з абзацом четвертим пункту 1 статті 2 Закону № 400/97-ВР для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, об`єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону №1788 до досягнення працівниками пенсійного віку передбаченого статтею 26 Закону №1058.

Абзацом третім пункту 1 статті 4 Закону № 400/97-ВР встановлено ставку на обов`язкове державне пенсійне страхування у розмірі 100 відсотків від об`єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.

Згідно Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління ПФУ 19.12.2003р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004р. № 64/8663 (надалі - Інструкція) територіальні органи ПФУ зобов`язані надсилати боржникам розрахунки по пільгових пенсіях, а також повідомляти про перераховані пенсії, що свідчить про обов`язок підприємств відшкодовувати основний розмір пенсій в повному обсязі, в тому числі перераховані пенсії.

Пунктом 6.4 Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів ПФУ щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-ГУ (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го числа поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

На підставі п.6.8 ст.6 вказаної Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування №1058-ІУ від 09.07.03р. в частині пенсій, призначених відповідно до п. "б"-"з" ст.13 Закону України „Про пенсійне забезпечення №1788-ХІІ від 05.11.91р. (список №2) направлені на адресу Публічного акціонерного товариства "Малинський дослідно-експериментальний ливарно-механічний завод".

Проте, Боржником своєчасно суми фактичних витрат на виплату витрат і доставку пенсії, призначених на зазначених умовах, згідно отриманих розрахунків не відшкодовано.

Таким чином, станом на 25.02.2025 загальна сума заборгованості Публічного акціонерного товариство "Малинський дослідно-експериментальний ливарно-механічний завод" перед Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області становить 992 117,80грн.

Грошові вимоги до боржника підтверджується у сукупності доказами, доданими до матеріалів справи, зокрема: розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. б-з" ст.13 Закону України Про пенсійне забезпечення та п. 2-8 ч. 2 ст. 114 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" направлені на адресу Боржника та рішеннями судів.

Щодо заперечень Фірми Гісерай Ельстерберг ГмбХ Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області пояснено наступне.

Пенсіонери отримують пенсії через банківські установи та через відділення АТ "Укрпошта".

Доставка пенсій через відділення АТ "Укрпошта" тарифікувалась згідно тарифам на оплату послуг визначені наказом Держкомзв`язку від 22.07.2004 №166, зареєстрованим в Міністерстві юстиції 5 серпня 2004 року № 976/9575 або перераховується на визначений особою банківський рахунок (Порядок визначено постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 року № 1596).

Тарифи на доставку пенсій призначених на пільгових умовах:

0, 79 % від суми пенсії у місті,

1,56 % від суми пенсії у селі, смт.

Плата банківським установам за перерахування пенсійних виплат на банківські картки пенсіонерам, які мають право на пільгову пенсію, відсутня і Головним управлінням до розрахунку не включається.

Якщо пенсіонер отримує пенсію через банківські установи в стовпці 11 стоїть нуль.

Боржник здійснює відшкодування фактичних витрати на доставку пенсій лише тоді, коли пенсіонер отримує пенсію через поштові відділення.

Умови та норми, що визначають право на пенсію за віком на пільгових умовах, регулюються частиною 2 статті 114 та Прикінцевими положеннями Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-ІУ (далі - Закон № 1058).

Право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах мають працівники незалежно від місця останньої роботи, які були зайняті повний робочий день на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за СПИСКОМ №1, після досягнення 50 років та за умови наявності необхідного страхового стажу, а саме:

чоловіки - за наявності страхового стажу не менше 25 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах;

жінки - за наявності страхового стажу не менше 20 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Працівникам, які не мають необхідного стажу роботи за Списком № 1, але мають не менше половини такого стажу (для чоловіків не менше 5 років, для жінок не менше 3 років і 9 місяців), за наявності передбаченого загального стажу (для чоловіків не менше 25 років, для жінок не менше 20 років), пенсія на пільгових умовах призначається зі зменшенням пенсійного віку (60 років):

чоловікам - на 1 рік за кожний рік такої роботи;

жінкам - на 1 рік 4 місяці за кожний рік такої роботи.

Відповідно до абзацу 4 п.п.1 п.2 розділу XV Прикінцевих положень Закону №1058 в редакції від 07.07.2014, яка діяла на момент виникнення спірних відносин зазначено: «Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України (36-2003-п ), крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Закон № 1058 набрав чинності 01.01.2004, тобто з 2012 року підприємство платить 100 відсотків.

Відповідно до абзацу 3 пункту 6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, що затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1 (далі Інструкція №21-1) в редакції 12.09.2014 визначено що, фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, у таких розмірах:

- 20 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/ або виплачених у 2004 році;

- 30 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/ або виплачених у 2005 році;

- 40 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/ або виплачених у 2006 році;

- 50 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/ або виплачених у 2007 році;

- 60 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/ або виплачених у 2008 році;

- 70 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/ або виплачених у 2009 році;

- 80 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/ або виплачених у 2010 році;

- 90 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/ або виплачених у 2011 році;

- 100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених з 2012 року.

З 2012 року Публічне акціонерне товариство "Малинський дослідно- експериментальний ливарно-механічний завод" зобов`язане відшкодовувати Головному управлінню фактичні витрати на виплату і доставку у 100% розмірі.

Головне управління долучило до матеріалів справи загальний розрахунок заборгованості та детальний розрахунок заборгованості.

Щодо рішень суду, суд зазначає про наступне.

Відповідно до висновків, наведених у постанові Великої Палати Верховного Суду в постанові від 03.07.2018 у справі №917/1345/17, преюдиціальне значення у справі надається обставинам, встановленим судовими рішеннями, а не правовій оцінці таких обставин, здійсненій іншим судом. Преюдицію утворюють виключно ті обставини, які безпосередньо досліджувались і встановлювались судом, що знайшло своє відображення у мотивувальній частині судового рішення. Преюдиціальні факти відрізняються від оцінки іншим судом обставин справи.

Не потребують доказування обставини, встановлені рішенням суду, тобто ті обставини, щодо яких мав місце спір і які були предметом судового розгляду. Не має преюдиційного значення оцінка судом конкретних обставин справи, які сторонами не оспорювалися, мотиви судового рішення, правова кваліфікація спірних відносин. Преюдиційне значення можуть мати ті факти, щодо наявності або відсутності яких виник спір, і які, зокрема зазначені у резолютивній частині рішення (постанова ВС від 11.12.2019 по справі №320/4938/17).

Отже, підстави для невизнання заявлених вимог, у відповідності до ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, які підтверджені рішеннями суду - відсутні.

Прийняття судами рішень поза межами справи про банкрутство не скасовує законність таких рішень.

Крім того, суд зазначає про те, що відповідно до ч. 1 ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно ч.1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ст. 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно ч. 1 ст. 77 ГПК України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Отже, правові підстави для неприйняття поданих кредитором доказів в обгрунтування своїх вимог та спростування заперечень кредитора відсутні.

Питання щодо відповідності заяви кредитора вимогам Кодексу про банкрутство було вирішено в ухвалі про її прийняття до розгляду від 18.06.2025:

"Дослідивши заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від 11.03.2025 та додані до неї документи, суд дійшов до висновку, що дана заява відповідає вимогам Кодексу України з процедур банкрутства, підлягає прийняттю та призначенню її до розгляду в судовому засіданні".

З огляду за зазначене суд не приймає заперечення Фірми Гісерай Ельстерберг ГмбХ, так як вони спростовані доказами, наявними в матеріалах справи та поясненнями Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.

Враховуючи викладене, на день подання до Господарського суду Житомирської області, заяви з грошовими вимогами до боржника, у боржника наявна заборгованість визначена загальною сумою 992 117,80 грн.

За таких обставин, вимоги кредитора обґрунтовані, заявлені відповідно до вимог чинного законодавства, підтверджуються доказами, наявними в матеріалах справи та підлягають визнанню та включенню, у відповідності до ст. 64 Кодексу про банкрутство, до 2 черги реєстру вимог кредиторів.

Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від 11.03.2025 про визнання грошових вимог задовольнити; визнати поточні грошові вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області до Публічного акціонерного товариства "Малинський дослідно-експериментальний ливарно-механічний завод" на суму 992117,80грн. боргу (2 черга) та 4844,80грн. судового збору (1 черга).

Крім того, слід зазначити, що судовий збір, сплачений за розгляд заяви зараховано до спеціального фонду державного бюджету України, у зв`язку з чим, на підставі статті 129 ГПК України на боржника покладається сплата судового збору, сплачена кредитором при поданні до суду заяви з вимогами до боржника.

Керуючись статтями 45, 60, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Житомирської області, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від 11.03.2025 про визнання грошових вимог задовольнити.

2. Визнати поточні грошові вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області до Публічного акціонерного товариства "Малинський дослідно-експериментальний ливарно-механічний завод" на суму 992 117,80 грн. боргу (2 черга) та 4844,80грн. судового збору (1 черга).

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та підлягає оскарженню.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України та статтею 47 Кодексу України з процедур банкрутства.

Дата складання повного тексту ухвали: 01.06.2026.

Суддя Гнисюк С.Д.