Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 712/10259/23
Провадження № 1-кп/712/190/26
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2026 року Соснівський районний суд м. Черкаси у складі:
головуючого: судді - ОСОБА_1
при секретарях - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4
з участю: прокурорів - ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,
ОСОБА_8
захисника - ОСОБА_9
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спеціального судового провадження в залі суду в м. Черкаси кримінальне провадження №22018250000000001 від 03.01.2018 по обвинуваченню ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Луганськ, Луганської області, громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_10 , з 2014 року по сьогоднішній день, перебуває на тимчасово окупованій території населеного пункту Луганськ Луганської області, який підконтрольний представникам терористичної організації «Луганська народна республіка» (далі - «ЛНР»), утвореної в травні 2014 року у м. Луганськ, і яка, відповідно до ст. 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом», є терористичною організацією, будучи керівником відділу міністерства сільського господарства « ІНФОРМАЦІЯ_2 », бере участь у терористичній організації та сприяє її діяльності.
Вказана терористична організація є стійкою, має чітку ієрархію та структуру, яка складається з політичного та силового блоків, а також розподіл функцій між її учасниками, на яких покладені відповідні обов`язки згідно, з єдиним планом спільних злочинних дій.
На керівників блоків покладається керівництво, організація дій та контроль за діяльністю підлеглих їм співучасників злочину за допомогою керівників груп, що входять до складу вказаних блоків.
При цьому на керівників та учасників силового блоку покладається забезпечення стійкості терористичної організації шляхом вчинення збройного опору, незаконної протидії та перешкоджання виконанню службових обов`язків співробітниками правоохоронних органів і військовослужбовцями Збройних Сил України. У свою чергу представники політичного блоку організовують збір та отримання матеріальної і фінансової допомоги від інших учасників терористичної організації та осіб, лояльно налаштованих до їхньої діяльності, чим також забезпечують існування вказаної терористичної організації.
Терористична організація « ІНФОРМАЦІЯ_2 » має стабільний склад лідерів, які підтримують між собою тісні стосунки, централізоване підпорядкування учасників політичного та силового блоку лідерам організації, а також план злочинної діяльності та чіткий розподіл функцій учасників щодо його досягнення.
Так, на учасників політичного блоку, відповідно до плану спільних злочинних дій, покладаються наступні обов`язки:
- створення так званих органів державної влади «ЛНР» та організація їх діяльності;
- видача нормативно-правових актів від імені нелегітимних органів державної влади «ЛНР»
- проведення агітаційної роботи серед населення щодо діяльності терористичної організації «ЛНР» з метою схиляння їх до участі у вказаній терористичній організації та отримання підтримки власної діяльності серед мешканців східних регіонів України;
- організація збору, отримання матеріальної і фінансової допомоги від інших учасників терористичної організації та осіб, лояльно налаштованих до їх діяльності, а також її розподілу;
- налагодження взаємодії з незаконним державним утворенням «ЛНР» та її лідерами з метою координації дій, спрямованих на повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні, а також дій, направлених на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України;
- налагодження взаємодії з прихильниками злочинної діяльності, що перебувають за кордоном з метою координації дій, отримання матеріальної і гуманітарної допомоги та озброєння, а також залучення іноземних громадян для протидії правоохоронним органам та Збройним Силам України;
- налагодження взаємодії з місцевими та закордонними засобами масової інформації з метою їх використання для агітацій, висвітлення діяльності «ЛНР», дискредитації діяльності органів державної влади України та осіб, задіяних у ході проведення антитерористичної операції та формування думки серед населення про законність власних дій, а також вчинення за їх допомогою закликів до повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні та дій, направлених на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України;
- надання матеріальної та організаційної допомоги учасникам бойового блоку «ЛНР» для забезпечення їх протиправної діяльності;
- забезпечення учасників «ЛНР» транспортом, символікою та агітаційними матеріалами.
На учасників силового блоку, відповідно до плану спільних злочинних дій, покладаються наступні обов`язки:
- систематична організація та ведення збройного опору, незаконної протидії та перешкоджання виконанню службових обов`язків співробітниками правоохоронних органів України і військовослужбовцями Збройних Сил України, задіяними у проведенні антитерористичної операції;
- організація у групи осіб, які є прихильниками злочинної діяльності учасників «ЛНР», озброєння зазначених осіб та керівництво їхніми діями;
- створення не передбачених законом збройних формувань та участь у їх діяльності;
- вербування нових учасників до складу силового блоку «ЛНР» та керівництво їхніми діями;
- захоплення населених пунктів, будівель, військових частин та інших об`єктів на території Луганської області;
- скоєння терористичних актів та диверсій на території України;
- захоплення зброї чи заволодіння у інший спосіб боєприпасами, вибуховими речовинами, військовою технікою, транспортними засобами, а також будівництво укріплень з метою протидії діяльності осіб, задіяних у ході проведення антитерористичної операції та забезпечення власної злочинної діяльності;
- викрадення осіб з метою отримання матеріальної вигоди та залякування мешканців, які підтримують діючу владу в Україні;
- організація поставок зброї, боєприпасів, вибухових речовин, військової техніки та їх розподіл серед учасників терористичної організації.
13 квітня 2014 року ІНФОРМАЦІЯ_3 прийнято рішення «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України», яке введено в дію Указом Президента України «Про рішення ІНФОРМАЦІЯ_3 «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» № 405/2014 від 14.04.2014, відповідно до якого на території України розпочато антитерористичну операцію.
Наказом керівника ІНФОРМАЦІЯ_4 № 33/6/9 від 07.10.2014 районами проведення антитерористичної операції визначені території Донецької та Луганської областей. До проведення антитерористичної операції, відповідно до статті 4 Закону України «Про боротьбу з тероризмом», залучені військові підрозділи ІНФОРМАЦІЯ_5 та ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Так, ОСОБА_10 діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою вчинення злочину проти громадської безпеки, усвідомлюючи протиправність своїх дій та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, приймала участь у діяльності терористичної організації «Луганська народна республіка».
З 2014 до 2018 ОСОБА_10 займала посаду керівника начальника відділу « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та по сумісництва виконувала обов`язки представника голови ЛНР ОСОБА_11 в « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». До її функціональних обов`язків входило здійснення юридичного аналізу документів, що виносилися на розгляд і затвердження « ІНФОРМАЦІЯ_2 », підготовка та подання на затвердження Голові ЛНР ОСОБА_11 підзаконних нормативно-правових актів.
З початку 2018 року по 2019 рік ОСОБА_10 займала посаду керівника відділу правового забезпечення міністерства сільського господарства « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Обвинувачена ОСОБА_10 , будучи повідомлена в порядку передбаченому КПК України, про місце, дату і час розгляду справи, в судове засідання не з`явилась, про причини неявки до суду не повідомила. Зокрема, суд належно повідомляв обвинувачену про розгляд справи, здійснюючи повідомлення про призначені судові засідання в ІНФОРМАЦІЯ_7 в газеті «Урядовий кур`єр», та внесенням інформації на офіційному веб-сайті суду.
Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні за підозрою ОСОБА_10 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, здійснювалось в порядку спеціального досудового розслідування на підставі ухвали слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 12.09.2023.
Також відповідно до ухвали суду від 27.05.2023 року, здійснено спеціальне судове провадження стосовно обвинуваченої ОСОБА_10 .
Згідно зі ст. 374 КПК України, суд переконався, що дане кримінальне провадження за відсутності обвинуваченої (in absentia) відповідає загальним засадам кримінального провадження, з урахуванням особливостей, встановлених законом стороною обвинувачення, під час здійснення спеціального досудового розслідування та спеціального судового провадження (in absentia) були використані всі можливі передбачені законом заходи щодо дотримання прав підозрюваної чи обвинуваченої на захист та доступ до правосуддя з урахуванням встановлених законом особливостей такого провадження.
Відповідно до вимог КПК України, обвинувачена ОСОБА_10 повідомлялась про дату, час та місце проведення судових засідань у передбачений законом спосіб, через опублікування виклику у газеті «Урядовий кур`єр», та на офіційному веб-сайті ІНФОРМАЦІЯ_8 . Інтереси ОСОБА_10 захищались адвокатом, як на досудовому слідстві, так і в суді, що свідчить про те, що права обвинуваченої в ході досудового слідства, а також у судовому засіданні порушені не були.
З огляду на наявні матеріали провадження, суд не вбачає будь-яких інших можливостей, які могли б бути використані для повідомлення обвинуваченої, водночас є мотивовані підстави стверджувати, що обвинувачена була обізнаною щодо судового провадження ще на стадії проведення судом підготовчих дій.
Вина ОСОБА_10 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України підтверджується зібраними по справі доказами, яким в ході судового розгляду було надано належну оцінку і які були дослідженні судом в повному обсязі, а саме:
- даними витягу з ЄРДР від 03.01.2018 кримінального провадження №22018250000000001, відповідно до якого: 2. «Громадянка України ОСОБА_10 шляхом виконання обов`язків начальника відділу у складі т. зв. « ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також будучи т.зв. «представником голови ЛНР ОСОБА_11 » в ІНФОРМАЦІЯ_2 », сприяла дільності терористичної організації ЛНР», правова кваліфікація за ч. 1 ст. 258-3 КК України (а.м.к.п.1);
- даними рапорту оперуповноваженого відділу контррозвідки Управління СБ України в Черкаській області ОСОБА_12 від 09.07.2028 року відповідно до якого у встановленому законом порядку отримано інформацію про те, що в діях громадянки України ОСОБА_10 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Луганськ, зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , користується номером мобільного телефону НОМЕР_2 ), наявні ознаки складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України «Створення терористичної групи чи терористичної організації».
Встановлено, що з початком бойових дій на території ОРЛО вищевказана т.зв. «головою ЛНР» ОСОБА_11 була призначена начальником відділу у складі т. зв. «Міністерства юстиції ЛНР» та по сумісництву виконувала обов`язки т. зв. «представника голови ЛНР ОСОБА_11 в ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
До функціональних обов`язків ОСОБА_10 входило здійснення юридичного аналізу документів, що вносилися на розгляд і затвердження т. зв. «Ради Міністрів», підготовка та подання на затвердження т. зв. «головою ЛНР» ОСОБА_11 підзаконних нормативно-правових актів, участь від імені ОСОБА_11 в засіданнях т. зв. «Ради Міністрів» для координації прийняття відповідних розпорядчих документів і супроводження т. зв. «голови ЛНР» ОСОБА_11 під час його поїздок до РФ з метою надання кваліфікованих юридичних консультацій.
Зокрема, 3-4 листопада 2017 року ОСОБА_10 у статусі почесного гостя разом з вказаним очільником псевдо державного утворення «ЛНР» приймала участь в урочистих заходах з нагоди святкування «Дня народної єдності», які проходили в м. Володимир Російської Федерації.
Отримання нею вказаних посад зумовлено її високим професійним рівнем у сфері юриспруденції та виконавською дисципліною, що дозволило завоювати довіру та підтримку ОСОБА_11 .
Наразі ОСОБА_10 підтримує постійні контакти з високопосадовцями самопроголошеиої республіки та представниками правоохоронного блоку, у т.ч. військовослужбовцями т. зв. « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та «народної міліції ЛНР». Володіє інформацією про ситуації та процеси, що відбуваються у вищих органах управління терористичної організації «ЛНР».
Факт участі ОСОБА_10 у діяльності терористичної організації «ЛНР» підтверджується поясненнями громадянина України з числа вимушених переселенців Луганської області ОСОБА_13 .
Таким чином, отримані фактичні дані вказують про наявність у діях ОСОБА_10 ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України (а.м.к.п.53-54);
- даними копії паспорта ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 серії НОМЕР_3 , який виданий Жовтневим РВ УМВС України в Луганській області 29.05.1998 року та копією довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру № НОМЕР_1 (а.м.к.п.57);
- даними протоколу за результатами проведення оперативно-технічного заходу СКП №200 «Адвокат» від 09.07.2018 року з диском до нього, відповідно до якого був проведений негласний розшуковий захід - зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж «ОТЗ-12», Ухвали слідчого судді Апеляційного суду Черкаської області № 3589цт від 31.10.2017 терміном дії від 31.10.2017 по 15.12.2017 проводився негласний розшуковий захід - зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж «ОТЗ-12», Ухвали слідчого судді Апеляційного суду Черкаської області ОСОБА_14 № 4185цт від 18.12.2017 терміном дії від 18.12.2017 по 15.02.2018 проводився негласний розшуковий захід - зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж «ОТЗ-12», а саме зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж (оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 »), пов`язаних з контролем за телефонними розмовами абонентського номера: НОМЕР_2 , яким користується ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка м. Луганськ, зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
Вибірковий зміст інформації, отриманої в ході проведення заходу:
31.08.2017 о 15:08:39 (00:05:13) абонент ОСОБА_10 (ОСОБА_83.) моб. тел. НОМЕР_2 дзвонить невстановленій особі чоловічої статі (А) моб. тел. НОМЕР_4 .
А.:
ОСОБА_15 :
ОСОБА_16 : Да, приве,
ОСОБА_17 :
ОСОБА_18 : Шо у тебя, по совещаниям постоянко?
ОСОБА_83.: Вот я щас сижу знаешь и думаю, (нецензурна лайка) нет покоя, так это про меня написано, понимаешь. Вот щас сижу, дали задание, (нецензурна лайка), три министерства делало делало месяц, мне (нецензурне слово) все это надо сваять на пять часов, ни одна (нецензурне слово) ниче не сделала, ну уже одни маты на языке, честное слово, я уже, ой (нецензурна лайка).
А.: Ну что ты сделаешь. Покой нам только снится.
ОСОБА_83.: Та нет, понимаешь, ОСОБА_84, это от человека зависит.
01.09.2017 о 10:44:16 (00:10:17) абонент ОСОБА_10 (ОСОБА_83.) моб. тел. НОМЕР_2 дзвонить невстановленій особі жіночої статі (А) моб. тел. НОМЕР_5 .
ОСОБА_83.: ОСОБА_19 сейчас отстаивается министром. Он говорит, я сказал только ОСОБА_20 . Мы смотрим в течении года как он работает, нет, мы меняем. ОСОБА_21 ну вы ж меня, говорит, если что поддержите перед главой. Я говорю моя поддержка любая. Я значит за то что бы не было склок, что бы был сплочённый педколлектив и дети учились, все.
ОСОБА_22 : Там, ну как ОСОБА_23 говорит, у него нет согласования МТБ. Но это я с МГБшниками переговорю шоб ему быстрее согласование дали, вот, и как бы все утрясется.
12.09.2017 о 18:59:57 (00:01:10) абонент ОСОБА_10 ( ОСОБА_22 ) моб.тел. НОМЕР_2 дзвонить невстановленій особі жіночої статі (А) моб. тел. НОМЕР_6 .
А.: ОСОБА_24 ,
ОСОБА_25 : Але, добрый вечер.
А.:
ОСОБА_26 : Ну смотрите, вам же там уже все сделали,
ОСОБА_27 :
ОСОБА_28 : Да. Уже с ОСОБА_85 на вас пошло. Теперь же давайте на главу быстренько.
ОСОБА_29 : Все, все. Значит ОСОБА_30 там по ОСОБА_31 будет уволить 44 и второе тут же принять.
ОСОБА_32 : Давайте, ну я
ОСОБА_33 : Это не на ОСОБА_86 это сразу на главу.
ОСОБА_22 : Да, да.
ОСОБА_29 : Умница, моя умница.
ОСОБА_22 : Я там отслежу давайте тогда это, потому что до конца недели его не будет, но все равно до пятницы постарайтесь подать, потому что в субботу он
ОСОБА_34 : А главы что нету разве?
ОСОБА_83.: Нет, уехал сегодня.
14.09.2017 о 10:14:26 (00:00:47) абоненту ОСОБА_10 ( ОСОБА_22 ) моб. тел. НОМЕР_2 дзвонить невстановлена особа жіночої статі (А) моб. тел. НОМЕР_7 .
ОСОБА_83.:
ОСОБА_35 :
ОСОБА_36 :
ОСОБА_37 :
ОСОБА_38 :
ОСОБА_39 : ОСОБА_21 я ОСОБА_40 , начальник отдела кадров у
ОСОБА_41 : ОСОБА_21 , мы хотим вас поблагодарить, очень-очень за то что вы помогли нам подписать документы в ОСОБА_42 а теперь, как к гуру, к вам обращаться, скажите пожалуйста когда приезжает
ОСОБА_43 : Скорее всего в субботу будет.
14.09.2017 о 10:18:49 (00:09:26) абоненту ОСОБА_10 ( ОСОБА_22 ) моб. Тел. НОМЕР_2 дзвонить невстановлена особа жіночої статі (А) мобтел. НОМЕР_15:
А.: ОСОБА_30 я не знаю все таки надо поговорить тебе с министром, может действительно мне оформить хотя бы группу, тогда ж мне помогать просто будут шо я уже инвалид.
ОСОБА_83.:
ОСОБА_44 : И мне легче будет это все оплатить мне, понимаешь?
ОСОБА_22 : Ну да. Ну это понятно что будет это, ну надо поговорить что это даст.
ОСОБА_83.: Ну я поговорю, с минсоцом поговорю, с минздравом, ну у тебя все есть основания оформить группу. Все полностью.
ОСОБА_29 : Конечно, если я ходить не могу что мне делать?
14.09.2017 о 11:18:52 (00:01:33) абоненту ОСОБА_10 ( ОСОБА_22 ) моб. тел. НОМЕР_2 дзвонить невстановлена особа жіночої статі (А) моб. тел. НОМЕР_8 .
ОСОБА_83.:
ОСОБА_16 : Але, привет солнце мое, ну связь у нас вчера вообще ж лучшая была мы так и не договорили.
ОСОБА_22 :
ОСОБА_44 : Вот, ты мне скажи что там страшного было на ОСОБА_45 срочно собрали аппаратку, к чему готовиться?
ОСОБА_22 : А шо там было страшного?
ОСОБА_29 : Не знаю, вроде бы этот ОСОБА_11 пистонов вставлял ОСОБА_46 по полной.
ОСОБА_83.: Ну на ОСОБА_47 ничего такого не было.
ОСОБА_29 : На апаратке, или ты не была?
ОСОБА_22 : На апаратке, ну я еще если честно только начала ее смотреть ОСОБА_18, я ее не смотрела.
ОСОБА_29 : Ну ты там не была, ты только на
ОСОБА_48 : ОСОБА_49 я как бы за апаратку ничего не могу тебе сказать.
15.09.2017 о 15:31:27 (00:14:11) абонент ОСОБА_10 ( ОСОБА_22 ) моб. тел. НОМЕР_2 дзвонить невстановленій особі жіночої статі (А) моб. тел. НОМЕР_5 .
А.: Да,
ОСОБА_21 : Але, добрый день ОСОБА_50 , ничего не поменялось, все осталось то же, я только вышла от председателя.
ОСОБА_29 :
ОСОБА_51 : Я только вышла от председателя совета министров мы лично все подняли, посмотрели. Единственное я уже звонила ОСОБА_52 говорю где ваше согласование? Вот. Она уже говорила сегодня должны были сдать. Но пока еще нету, я звонила этой же ОСОБА_87 этой, но никто ж уже ничего пересогласовывать не будет, вы ж поймите что председатель не поставит под своей подписью пересогласовываем. Поэтому он идет и после его согласования идет согласование на главу, других же кандидатур никто не будет пересогласовывать. Так что успокойтесь.
20.09.2017 о 11:38:09 (00:01:46) абоненту ОСОБА_10 ( ОСОБА_22 ) моб.тел. НОМЕР_2 дзвонить невстановлена особа жіночої статі (А) мобтел. НОМЕР_20.
ОСОБА_83.:
ОСОБА_16 : ОСОБА_21 добрый день.
ОСОБА_83.:
ОСОБА_53 : ОСОБА_54 , ОСОБА_55 беспокоит, у вас есть минуточка?
ОСОБА_22 : Да, да я слушаю вас.
ОСОБА_29 : Да, ОСОБА_21 , ну скажите пожалуйста вчера на совете министров был одним из вопросов наш проект постановления о создании комиссии по погашению задолженности. ОСОБА_56 говорит что надо что там были вопросы, объяснить или что?
ОСОБА_83.: Ну как, тоесть как бы там были вопросы, не столько у меня, сколько у главы, просто надо будет как то встретиться, вот. Вы завтра сможете или сегодня часа в три, или завтра допустим до десяти.
01.01.2018 о 0:00:57 (0:08:28) абоненту ОСОБА_10 моб. тел. НОМЕР_2 телефонує невстановлена особа чоловічої статі ( ОСОБА_29 ) моб. тел. НОМЕР_9 .
ОСОБА_83.: Я щас с тобой сильно разговаривать не могу по телефону потому что я ж работаю в этой структуре, вот, поэтому если б это раньше было я бы чем то тебе помогла. А сейчас как бы сами сидим, не понятно что оно. Знаешь после вот этих всех событий, ты ж сам знаешь.
А:
ОСОБА_57 : Я ж щас в принципе советником у главы, вот, щас все меняется, ничего не могу сказать ОСОБА_91, ничем не могу тебе даже помочь.
01.01.2018 о 12:27:47 (0:22:57) абонент ОСОБА_10 моб. тел. НОМЕР_2 телефонує невстановленій особі чоловічої статі ( ОСОБА_29 ) моб. тел. НОМЕР_10 .
ОСОБА_83.: Ну на должности понимаешь, на должности меня якобы пока оставили, именно должность. Ну я ж ее и не меняла понимаешь. Я то исполняла полномочия фактически помощника главы, но была начальником отдела, поэтому как бы вот это вот представительство
ОСОБА_58 : Я ж тебе говорю, я ж выполняла функции помощника. Меня помощником главы никто не ставил, я чисто делала, представительские функции выполняла и все, хотя это отдельная была должность, это отдельные полномочия. А я была как начальником так и осталась.
10.01.2018 о 10:57:13 (0:01:23) абонент ОСОБА_10 моб. тел. НОМЕР_2 телефонує невстановленій особі жіночої статі ( ОСОБА_29 ) моб. тел. НОМЕР_11 .
А:
ОСОБА_59 : Ало, добрый день, ОСОБА_60 .
А:
ОСОБА_36 : Это вас беспокоит администрация главы, ОСОБА_61 , если помните.
10.01.2018 о 15:01:50 (0:00:55) абоненту ОСОБА_10 моб. тел. НОМЕР_2 телефонує невстановлена особа чоловічої статі ( ОСОБА_29 ) моб. тел. НОМЕР_12 .
ОСОБА_83.:
ОСОБА_62 :
ОСОБА_21 : Да, да.
А: На ОСОБА_63 направьте еще один раз письмо на почту, но пустое, просто напишите в теле письма администрация главы ЛИР и отправьте. Не надо, просто они удалили само письмо, у них адреса просто нету.
ОСОБА_83.: А, просто, именно пустое просто?
А: Просто да, просто пустое письмо да им отправьте на тот же самый алрес и они в течении 5 минут нам сразу же и ответят (а.м.к.п. 58-65);
- даними акту огляду від 05.07.2018 року відповідно до якого було проведено огляд офіційного Інтернет сайту голови т.зв. «ЛНР» з використанням ПЕОМ, який розміщено у Інтернет-студії ІНФОРМАЦІЯ_10 .
В ході огляду виявлено офіційні затверджуючи матеріали про «Структуру Администрации Главы Луганской Народной Республики» та «Положение об Администрации Главы Луганской Народной Республики».
Судом досліджено додатки до акту огляду, а саме: - положення про адміністрацію голови т.зв. «ЛНР» на 5 аркушах; - структура адміністрації голови т.зв. «ЛНР» на 5 арк.; скріншот структури адміністрації голови « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на 2 арк. (а.м.к.п.67-74);
- даними листа начальника ІНФОРМАЦІЯ_10 ОСОБА_64 від 19.10.2018 відповідно до якого на виконання доручення (№6-1640 від 16.10.2018) відділом контррозвідки Управління здійснено комплекс оперативно-службових заходів, за результатом яких встановлено, що т.зв. «начальник ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_10 в особистих і службових цілях використовує номер оператора мобільного зв`язку « ІНФОРМАЦІЯ_9 » - НОМЕР_2 .
Крім цього, обставинами участі вказаної особи в діяльності терористичної організації «ЛНР» відомі громадянину України з числа внутрішньо переміщених осіб ОСОБА_13 ( ІНФОРМАЦІЯ_11 , уродженець с. Бугаївка Ізюмський p-и Харківська обл, зареєстрований: АДРЕСА_3 наразі мешкає в селі Бортничі Київського району).
Зокрема, останній може впізнати ОСОБА_10 по фотографії.
Також, з`ясовано факт наявності в клієнтській базі даних АКБ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » фотокопії сторінок паспорту вищевказаного посадовця т.зв. « ІНФОРМАЦІЯ_2 », котрі вона надала працівникам зазначеної фінансової установи під час оформлення банківського рахнку в останній (а.м.к.п.96);
- даними протоколу тимчасового доступу до речей і документів від 27.11.2018 року з диском до нього, відповідно до якого був проведений тимчасовий доступ у прміщенні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », розташованого за адресою: АДРЕСА_4 в ході якого була вилуена інформація зазначена ухвалі сідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 24.10.2018 року, а саме:про абонентів, зв`язок, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, зокрема щодо абонентського номеру НОМЕР_2 , яким користується ОСОБА_10 за період з 00 год. 00 хв. 01.01.2017 по 00 год. 00 хв. 18.10.2018 із даними про контрагентів, ІМЕІ телефонних апаратів, дати і час телефонних з`єднань, тривалість розмов, азимутів, місць виходу на зв`язок (сот) і адрес телефонних станцій (а.м.к.п.105-107);
- даними протоколу огляду від 23.11.2018 року відповідно до якого було проведено огляд оптичного диску CD-R №GD-18-10543/Ki від 22.11.2018 отриманого в ході проведення тимчасового доступу до речей і документів ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » від 22.11.2018, з метою отримання інформації про місце перебування ОСОБА_10 у період з 01.01.2017 по 17.10.2018.
У ході огляду файлу, який знаходиться на вище зазначеному диску, встановлено, що номер мобільного НОМЕР_2 , яким користується ОСОБА_10 виключно знаходиться м. Луганськ Луганської області (а.м.к.п.108);
- даними протоколу тимчасового доступу до речей і документів від 20.11.2018 року відповідно до якого був проведений тимчасовий доступ в приміщенні Черкаське ГРУ АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » розташованого за адресою: АДРЕСА_5 , в ході якого було вилучено копія паспорта ОСОБА_10 , анкета ОСОБА_10 , фотографія ОСОБА_10 .
Судом досліджено вилучені: копія паспорта ОСОБА_10 , анкета ОСОБА_10 , фотографія ОСОБА_10 (а.м.к.п.117-122);
- даними протоколу огляду від 07.12.2018 року відповідно до якого було проведено огляд всесвітньої мережі Інтернет з метою отримання інформації про громадянку України ОСОБА_10 та її участі в діяльності терористичної організації «Луганська народна республіка».
Згідно перегляду встановлено, що до структури « ІНФОРМАЦІЯ_2 » входить «отдел правового обеспечения», який за наявними даними керує ОСОБА_10 (а.м.кюп.127-130);
- даними протоколу проведення негласних слідчих (рошукових ) дій від 21.09.2018 року відповідно до якого проведено негласну слідчу (розшукову) дію у вигляді зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж (ст. 263 КПК України) стосовно громадянки ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка користується номером мобільного телефону НОМЕР_2 .
За результатами проведення негласної (розшукової) дії відібрані наступні перехоплені сеанси зв`язку, які мають значення для встановлення істини у кримінальному провадженні:
Дата та час розмови: 24.08.2018 15:01:01. Об`єкт: ОСОБА_10 ( НОМЕР_2 ). Тривалість: 00:11:59. Напрямок та тип: вхідний дзвінок. Місцезнаходження: АДРЕСА_6 .
Особа 1 - ОСОБА_10 ( НОМЕР_2 )
Особа 2 - невстановлена особа (НОМЕР_18)
Особа 1: але
Особа 2: да ОСОБА_65
Особа 1: ОСОБА_66 , есть минутка поговорить?
Особа 2: да
Особа 1: ну смотри у меня тут такая задача, смотри чисто если ты сможешь помочь. Смотри, у нас в "министерстве" есть машины, как бы которые обслуживаются и министр задал мне правильный вопрос, потому что понимаешь ну приехал водитель и сказал что-то поломано, ну ты сам понимаешь как это деньги отмываются. Ты зарегистрирован как частный предприниматель, у нас в течение квартала идет 400 тысяч на ремонт машин. Можно будет как-нибудь с тобой заключить этот договор?
Особа 2: нет ОСОБА_30 у меня не пойдет эта схема.
Особа 1: не пойдет, да.
Дата та час розмови: 28.08.2018 20:37:57. Об`єкт: ОСОБА_10 ( НОМЕР_2 ). Тривалість: 00:10:41. Напрямок та тип: вихідний дзвінок. Місцезнаходження: АДРЕСА_7
Особа 1 - ОСОБА_10 ( НОМЕР_2 )
Особа 2 - невстановлена особа (НОМЕР_19)
Особа 1: ото помнишь у нас контроль лежал что мы должны в совет министров отдать проект нормативно правовых актов на второй этот... она говорит я помню но он еще до тридцатого, но у нас же там еще вот та еще (нецензурна лайка), помнишь? По этому закону о развитии?
Особа 2: я помню
Особа 1: с ним же тоже надо что то делать иначе будет вопль, писк и визг... честно говоря, я тебе говорю я уже устала, понимаешь они не понимают, а там же еще один момент, знаешь по согласованию, по этим квотам, у "ОСОБА_89" их проект готовил ... помнишь девочка приходила в очках такая ... и взяли поставили ОСОБА_67 исполняющим обязанности первого замести теля и он подписал. Там такой вопль был, тебе просто не передать. Юрист не посмотрел… слышете, я говорю… я уже сегодня начала говорить слышиш, знаешь чтоб вот так юристы смотрели не надо их дергать, а то так прибежали бегом подписывай. Я когда у вас тут справки подписываю, я вижу что вы подписываете, они же мне подсовывают ... эта ОСОБА_68 ... я вижу что я подписываю ... я их подписала и пошла дальше. Это представляете, это что будет ... да (нецензурна лайка) не будет... Господи! ОСОБА_88 что будет?! Но там же другое, они пришли, а там сказали... на кого там же на Риуса надо было писать все, а теперь пишем «Аппарат совета министров» и все.
Дата та час розмови: 02.09.2018 13:26:59. Об`єкт: ОСОБА_10 ( НОМЕР_2 ). Тривалість: 00:23:35. Напрямок та тип: вихідний дзвінок. Місцезнаходження: АДРЕСА_7.
Особа 1 - ОСОБА_10 ( НОМЕР_2 )
Особа 2 - невстановлена особа (НОМЕР_4)
Особа 1: ОСОБА_90 ты извини меня, я была представителем Главы, тогда еще, того Главы и я была начальником отдела...
Особа 2: а ты сейчас, скажи ты сейчас зам министра сельского хозяйства?
Особа 1: ты что (нецензурна лайка)? Ты совсем (нецензурна лайка) или периодически (нецензурна лайка)? Какой я зам министра? Какой я зам министра ОСОБА_90!? Ты чего (нецензурна лайка)? Я начальник отдела...
Особа 2: ну мне сказали
Особа 1: я начальник отдела, все! Ты что (нецензурна лайка) совсем?
Особа 2: по чем... по каким... какого отдела?
Особа 1: правового обеспечения министра сельского хозяйства, все! Я ни какой не министр, я ни кто...
Особа 2: ну ты в министерстве сельского хозяйства?
Особа 1: да, ну туда знаешь когда пришла? Когда меня выкинули с администрации Главы потому что я... все считали что я тоже была советник ОСОБА_11, меня выкинули, просто выкинули... (а.м.к.п.132-133);
- даними протоколу пред`явлення особи для впізнання за фотознімками від 28.03.2019 року з довідкою до нього, відповідно до якого свідок ОСОБА_13 на фото впізнав ОСОБА_10 за наступними ознаками зовнішності: зачіска, колір волосся, овальне обличчя, широке підборіддя, прямий ніс. На фото №1 зображена ОСОБА_10 (а.м.к.п.139-141);
- даними інформації ІНФОРМАЦІЯ_14 від 17.04.2019 року №0.184-14463/0/15-19-Вих щодо перетинання державного кордону України у період з 01.04.2014 року по 01.04.2019 року громадянами Украни: ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_11 (а.м.к.п.143);
- даними листа про виконання доручення начальника відділу контррозвідки УСБУ в Черкаській області ОСОБА_69 від 22.06.2023 року відповідно до якого з метою отримання додаткової характеризуючої інформації щодо об`єкта справи, здійснено моніторинг відкритих джерел інформації - з використанням методики OSINT.
Так, у ході перевірки ОСОБА_70 за інформаційними масивами _ «OpenDataUA» отримано інформацію, що остання перебувала на обліку в органах ІНФОРМАЦІЯ_15 в період з 10.11.2003 по 22.10.2014. Для здійснення зв`язку ОСОБА_10 вказала наступні номери телефонів: НОМЕР_13 , НОМЕР_14 .
За результатами перевірники номеру мобільного телефону - НОМЕР_15 за інформаційною базою даних «Quick OSINT» підтверджено, що вказаним номером мобільного телефону користується ОСОБА_10 . Додатково встановлено профіль в соціальній мережі «Вконтакте» (ІНФОРМАЦІЯ_16 ).
Крім цього, встановлено що за вказаним номером мобільного телефону зареєстрований месенджер «WhatsApp».
Також, за результатами пошуку в електронній Глобальній мережі «Інтернет» за номеру телефону НОМЕР_2 , отримано інформацію, що на сайті Інтернет-ресурсу ІНФОРМАЦІЯ_17 розміщено онлайн-оголошення ( ІНФОРМАЦІЯ_17 про надання послуг юриста та вказаний вищезгаданий номер мобільного телефону.
У ході перевірки номерів мобільних телефонів «Скорпіона» за інформаційними масивами «Infobaza» отримано інформацію щодо електронної поштової скриньки з адресою: ІНФОРМАЦІЯ_18 .
З метою встановлення близьких родинних зв`язків ОСОБА_10 , котрі проживають, як на підконтрольній українській владі території, так і на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей проведено комплекс заходів, за результатами яких отримано інформацію щодо зв`язків ОСОБА_10 , котрі зареєстровані та мешкають на тимчасово окупованій території Луганської області, а саме: мати - ОСОБА_71 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , - РНОКПП НОМЕР_16 , пенсіонерка; - син - ОСОБА_72 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_17 , має сторінки в соціальних мережах « ІНФОРМАЦІЯ_21 » ( ІНФОРМАЦІЯ_21 ), «Вконтакте» ( ІНФОРМАЦІЯ_22 ).
Попередньо встановлено, що останній займається приватними пасажирськими перевезеннями, використовуючи для цього ласний автомобільний транспорт (а.м.к.п.,217-219);
- даними інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності від 21.08.2013 року №3435200964 ОСОБА_10 на праві приватної власності належить квартира, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_8 (а.м.к.п.222);
- судом дослідчжено відеозапис допиту свідка ОСОБА_73 , який був допитаний 23.08.2023 року в порядку ст. 615 п. 11 КПК України слідчим в ОВС СВ Управлінння СБ України в Черкаській області підполковником юстиції ОСОБА_74 у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_23 за адресою: АДРЕСА_9 , який міститься на оптичному носію інформації та доданий до протоколу допиту свідка ОСОБА_75 від 23.08.2023.
Свідок ОСОБА_76 пояснив, що він народовся в Луганській області, проживав у місті Сорокине, Луганської області з 1998 року по 2019 рік. Його батьки поприсли поїхати до м. Луганськ, відвезти документи на житло у « ІНФОРМАЦІЯ_24 », на прохідній вказаного «Міністерства» його направили до ОСОБА_10 , так він з нею познайомився. ОСОБА_77 займала посаду - начальника відділу. Це відбувалось на початку серпня 2018 рок. Точної адреси «Міністерства» він не памятає. Він зайшов до ОСОБА_78 в кабінет, передав їй документи і вона сказала, що допоможе. В подальшому з ОСОБА_79 він не зустрічався. Він може впізнати ОСОБА_80 , вона мала світле волосся, їй приблизно 50 років, зріст 170-175 року, повної статури. Він залишив свої контакти ОСОБА_81 , вона йому не телефонувала. Своїх конактів ОСОБА_77 йому не залишала. В подальшому документами займалися його батьки, які залишилися проживати в Луганській області. Він в 2019 році виїхав з Луганської області. На даний час йому невідомо, де знаходиться ОСОБА_77 . На даний час він проходить військову службу в м. Черкаси (а.м.к.п. 226-228);
- даними протколу пред`явлення особи для впізнання за фотознімками від 23.08.2023 року з довідкою до нього, відповідно до якого свідок ОСОБА_76 впізнав на фото №1 ОСОБА_10 за наступними ознаками зовнішності: формою зачіски. коліром волосся, формою обличчя (а.м.к.п.229-232).
До закінчення судового слідства клопотань від учасників процесу, у тому числі і від державного обвинувача про збір, перевірку чи витребування додаткових доказів крім уже тих, що заявлялися, не надійшло.
Суд обмежений у праві збору доказів вини обвинуваченої за власною ініціативою та, залишаючись об`єктивним і неупередженим, має створити необхідні умови для виконання сторонами їхніх процесуальних обов`язків та здійснення наданих їм прав розглянути кримінальне провадження і постановити відповідне рішення. Суди при розгляді кримінальних справ не вправі перебирати на себе функції обвинувачення чи захисту.
Відповідно до ст. 62 Конституції України, ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може грунтуватися на доказах, одержавних незаконним шляхом, а також припущеннях. Усі сумніви доведеності вини особи, мають тлумачитися на її користь.
Відповідно до ст. 297-1 ч. 2 КПК України передбачено порядок проведення досудового слідства по окремим статтям КК України, зокрема за ч. 1 ст. 258-3 КК України, за якими обвинувачується ОСОБА_10 .
Відповідно до ч. 3 ст. 323 КПК України, судовий розгляд у кримінальному провадженні щодо злочинів, зазначених у частині другій статті 297-1 цього Кодексу, може здійснюватися за відсутності обвинуваченого, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності (спеціальне судове провадження) та оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, в результаті повного, об`єктивного і всебічного їх дослідження в судовому засіданні, суд вважає, що вина обвинуваченої ОСОБА_10 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України доведена в повному обсязі.
Всі докази, досліджені безпосередньо судом, в даному кримінальному провадженні є належними та допустимими доказами, оскільки були отримані в порядку, передбаченому КПК України і у своїй сукупності повністю підтверджують винуватість обвинуваченої ОСОБА_10 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, за обставин, викладених у даному вироку, так як є послідовними, узгоджуються один з одним, відповідають фактичним обставинам справи, будь-які протиріччя в них відсутні, що свідчить про їх об`єктивність та правдивість та у сукупності дають обґрунтовані підстави вважати, що ОСОБА_10 діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою вчинення злочину проти громадської безпеки, усвідомлюючи протиправність своїх дій та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, приймала участь у діяльності терористичної організації «Луганська народна республіка». З 2014 до 2018 ОСОБА_10 займала посаду керівника начальника відділу « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та по сумісництва виконувала обов`язки представника голови ЛНР ОСОБА_11 в « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». До її функціональних обов`язків входило здійснення юридичного аналізу документів, що виносилися на розгляд і затвердження « ІНФОРМАЦІЯ_2 », підготовка та подання на затвердження Голові ЛНР ОСОБА_11 підзаконних нормативно-правових актів. З початку 2018 року по 2019 рік ОСОБА_10 займала посаду керівника відділу правового забезпечення міністерства сільського господарства « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
До такого висновку суд дійшов із того, що поняття терористичної організації визначено в Законі України «Про боротьбу з тероризмом» від 20 березня 2003 року, і відповідно до цього Закону, це є стійке об`єднання трьох і більше осіб, яке створене з метою здійснення терористичної діяльності, у межах якого здійснено розподіл функцій, встановлено певні правила поведінки, обов`язкові для цих осіб під час підготовки і вчинення терористичних актів. Визначальним для визнання організації терористичною є те, що хоч один з її структурних підрозділів здійснює терористичну діяльність з відома хоча б одного з керівників (керівних органів) усієї організації.
Наказом керівника ІНФОРМАЦІЯ_4 № 33/6/9 від 07.10.2014 районами проведення антитерористичної операції визначені території Донецької та Луганської областей. До проведення антитерористичної операції, відповідно до статті 4 Закону України «Про боротьбу з тероризмом», залучені військові підрозділи ІНФОРМАЦІЯ_5 та ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Аналіз кримінального законодавства, рішення Варшавської конференції від 28 вересня 2001 року № 1373 по боротьбі з тероризмом, а також відповідних положень Закону України «Про боротьбу з тероризмом» показує, що терористична організація виділена як вид злочинної організації з спеціальною метою - здійснення терористичної діяльності. Так, відповідно до Закону України «Про боротьбу з тероризмом» терористична діяльність - діяльність, яка охоплює: планування, організацію, підготовку та реалізацію терористичних актів; підбурювання до вчинення терористичних актів, насильства над фізичними особами або організаціями, знищення матеріальних об`єктів у терористичних цілях; організацію незаконних збройних формувань, злочинних угруповань (злочинних організацій), організованих злочинних груп для вчинення терористичних актів, так само як і участь у таких актах; вербування, озброєння, підготовку та використання терористів; пропаганду і поширення ідеології тероризму; фінансування та інше сприяння тероризму.
Діяльність «ЛНР», як терористичної організації підтверджується зверненням Верховної Ради України до Організації Об`єднаних націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, ІНФОРМАЦІЯ_25 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором, затверджене постановою Верховної Ради України від 27.01.2015 року № 129-VІІІ, заявою Верховної Ради України «Про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо скоєння злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян», схваленої постановою Верховної Ради України від 04.02.2015 року №145-VІІІ, заявою Верховної Ради України «Про відсіч збройної агресії Російської Федерації та подалання її наслідків», схваленою постановою Верховної Ради України від 21.04.2015 року №337-VIII, в яких «ДНР» та «ЛНР» визначено терористичними організаціями.
А згідно п.4 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами кримінальних справ про злочини, вчинені стійкими злочинними об`єднаннями» від 23.12.2005 року № 13 утворення (створення) організованої групи чи злочинної організації слід розуміти як сукупність дій з організації (формування, заснування) стійкого злочинного об`єднання для заняття злочинною діяльністю. В частині ж участі у злочинній чи терористичній організації, то відповідно до п.13 вказаної постанови Пленуму вступ особи до організованої групи чи злочинної організації (участь у ній) означає надання цією особою згоди на участь у такому об`єднанні за умови, що вона усвідомлювала факт його існування і підтвердила певними діями реальність своїх намірів.
При цьому, під час судового розгляду справи, суд враховує, що державним обвинуваченням було доведено, що ОСОБА_10 усвідомлювала, що «лнр» та інші незаконні збройні формування, які структурно входять до силового блоку терористичних організацій «лнр» діють на території України саме як терористичні організації, діють на території України незаконно та що її учасники застосовують зброю, вчиняють терористичні акти, захоплення будівел органів державної влади та місцевого самоврядування, вбивства людей, вибухи, підпали та інші дії, які створюють небезпеку для життя та здоров'я людей, завдають значної майнової шкоди та призводять до настання інших тяжких наслідків, з метою порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення та впливу на прийняття рішень органами державної влади, місцевого самоврядування, а також чинять збройний опір, незаконну протидію та перешкоджають виконанню службових обов`язків співробітниками правоохоронних органів України й військовослужбовцями Збройних Сил України, задіяними у проведенні антитерористичної операції і обвинувачений сприяв у діяльності вищевказаних терористичних організаціях.
Суд також враховує правові позиції, викладені в рішенні ЄСПЛ у справі «Броуґан та інші проти Сполученого Королівства», відповідно до яких розслідування терористичних правопорушень, безсумнівно, ставить перед органами влади особливі проблеми. Забезпечення справедливої рівноваги між інтересами суспільства, яке страждає від тероризму, та інтересами конкретної людини є надзвичайно складним завданням. Беручи до уваги факт посилення тероризму в сучасному світі, визнана необхідність, яка випливає із самої суті системи Конвенції, забезпечення належної рівноваги між захистом інститутів демократії в інтересах суспільства і захистом прав окремої людини. У контексті статті 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, саме суд має визначити значимість таких обставин, а також з`ясувати, чи було забезпечено в цій справі рівновагу між застосовними положеннями цієї статті у світлі її конкретного формулювання та її загальним предметом і метою.
Кримінальне провадження розглядалось в порядку спеціального судового провадження, згідно вимог ст. 323 КПК України, тому, відповідно до вимог закону, обвинувачена ОСОБА_10 сповіщалась про день і час слухання справи через засоби масової інформації та шляхом направлення повістки, інтереси ОСОБА_10 захищались адвокатом, як на досудовому слідстві так і в суді, що свідчить про те, що права обвинуваченої в ході досудового слідства, а також у судовому засіданні порушені не були.
При цьому, суд вважає, що розглянуте кримінальне провадження за відсутності обвинуваченого (in absentia) відповідає загальним засадам кримінального провадження, з урахуванням особливостей, встановлених законом. Стороною обвинувачення використані всі передбачені законом можливості для дотримання прав обвинуваченого, зокрема, права на захист, на доступ до правосуддя, таємницю спілкування, невтручання у приватне життя.
Будь яких істотних порушень КПК України, під час досудового слідства, які б вплинули на кваліфікацію дій обвинуваченого та поставили б під сумнів зібрані по справі докази, судом не встановлено.
Відповідно до ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом. Будь яких інших доказів в ході судового розгляду сторонами з боку обвинувачення та захисту, які були вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб передбачених КПК України, враховуючи, що суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість у ході розгляду даного кримінального провадження створив їм необхідні умови для реалізації ними їхніх прав та виконання процесуальних обов`язків, надано не було.
Зважаючи на положення, закріплені у ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», судом враховується позиція Європейського суду з прав людини, відображена у п. 175 рішення від 21.04.2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», відповідно до якої, термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.
Отже, на підставі об`єктивно з`ясованих обставин, підтверджених доказами, дослідженими у процесі судового розгляду й оціненими судом за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом і оцінюючи кожен доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності і взаємозв`язку, суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_10 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, за обставин, викладених у даному вироку знайшла своє повне підтвердження в судовому засіданні.
Дії ОСОБА_10 суд, кваліфікує за:
- ч. 1 ст. 258-3 КК України - участь у терористичній організації та сприяння її діяльності.
Обставин, що пом`якшують відповідальність обвинуваченої ОСОБА_10 відповідно до ст. 66 КК України, судом не встановлено.
Обставин, що обтяжують відповідальність обвинуваченої ОСОБА_10 відповідно до ст. 67 КК України, судом не встановлено.
Суд, при призначенні ОСОБА_10 покарання, також враховує вимоги ч. 2 ст. 61 Конституції України, про те, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер, що відповідно до ч. 2 ст. 50 КК України, покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також, запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами.
Згідно практики Європейського суду з прав людини, питання про обґрунтованість періоду тримання під вартою не можна розглядати абстрактно. Конвенція гарантує основоположне право на свободу та недоторканність, яке є найважливішим у демократичному суспільстві у розумінні Конвенції. Кожен має право на захист цього права, що означає не бути позбавленим або не мати продовження позбавлення свободи, крім випадків, коли таке позбавлення відбувалось за умов, встановлених у п. 1 ст. 5 Конвенції. Цей перелік винятків є вичерпним і лише вузьке тлумачення цих винятків відповідає цілям цього положення, а саме: гарантувати, що нікого не буде свавільно позбавлено свободи.
На підставі викладеного, призначаючи покарання ОСОБА_10 у відповідності зі ст. 65 КК України, суд, враховує обставини вчиненого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, яке мало місце в умовах складної суспільно-політичної обстановки в Луганській, Донецькій областях та мав суттєвий вплив на охорону державної і громадської безпеки у цих регіонах держави, ступінь тяжкості вчиненого злочину, який відповідно до ст. 12 КК України відноситься до категорії особливо тяжкого злочину, ступінь суспільної небезпеки, особу винної, яка на обліку у лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебуває, раніше не судима, відсутність обставин, які пом`якшують та обтяжують покарання та приходить до висновку про призначення покарання у виді позбавлення волі, з урахуванням вказаних обставин, суд вважає, що виправлення та
перевиховання ОСОБА_10 не можливе без ізоляції її від суспільства та конфіскації всього майна яке її власністю.
Цивільний позов у кримінальному провадженні - не заявлений.
Процесуальні витрати відсутні.
Відповідно до ст. 100 КПК України, речові докази у кримінальному провадженні відсутні.
Згідно ч.4 ст. 174 КПК України, суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна. Суд скасовує арешт майна, зокрема, у випадку виправдання обвинуваченого, закриття кримінального провадження судом, якщо майно не підлягає спеціальній конфіскації, не призначення судом покарання у виді конфіскації майна та/або незастосування спеціальної конфіскації, залишення цивільного позову без розгляду або відмови в цивільному позові.
Так, ухвалою слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 08.09.2023 року (справа №712/4384/23) був накладений арешт на майно ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , а саме: на квартиру за адресою: АДРЕСА_8 , реєстраційний номер майна 24132373, підстава виникнення права власності: договір купівлі-продажу, реєстр № 87, 09.07.1997, приватний нотаріус Луганського міського нотаріального округу Луганської області ОСОБА_82 , з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання.
Суд вважає, що відсутні підстави для скасування вище зазначеного арешту, так як до ОСОБА_10 застосоване додаткове покарання у вигляді конфіскації всього майна, належного їй на праві власності.
Керуючись статтями 297-1, 368-371, 373-376, 615 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ :
ОСОБА_10 визнати винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України та призначити їй покарання за ст. 258-3 ч. 1 КК України у виді позбавлення волі на строк 13 (тринадцять) років з конфіскацією всього майна, належного їй на праві власності.
Строк відбуття покарання ОСОБА_10 рахувати з моменту її фактичного затримання для відбуття покарання за даним вироком.
Виконання вироку покласти на Управління СБУ в Черкаській області.
Цивільний позов не заявлено.
Речові докази у кримінальному провадженню відсутні.
Процесуальні витрати відсутні.
На вирок протягом 30 діб може бути подана апеляція до Черкаського апеляційного суду.
Якщо апеляційну скаргу подано обвинуваченим, щодо якого судом ухвалено вирок за результатами спеціального судового провадження, суд поновлює строк за умови надання обвинуваченим підтвердження наявності поважних причин, передбачених ст. 138 КПК України, та надсилає апеляційну скаргу разом із матеріалами кримінального провадження до суду апеляційної інстанції.
Прокурору та захиснику копію вироку вручити негайно після його проголошення.
Головуючий: