ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-5911/10/1770
23 грудня 2010 року 15год. 58хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: не прибув
позивача: представник не прибув
відповідача: представник не прибув
третьої особи позивача: представник не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Заступника прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м.Рівне третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в Рівненській області в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області
доСуб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 .
про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ :
Заступник прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Рівне, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області звернувся до суду з позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення штрафу за порушення законодавства про автомобільний транспорт, згідно постанови №0454 від 10.06.2010 року в сумі 680 грн.; згідно постанови №0455 від 10.06.2010 року в сумі 680 грн.; згідно постанови №0456 від 10.06.2010 року в сумі 1700 грн.; згідно постанови №0620 від 15.07.2010 року в сумі 1700 грн., згідно постанови №0621 від 15.07.2010 року в сумі 1700 грн., всього на суму 6460,00 грн.
Прокурор у судове засідання не прибув, подав клопотання, в якому просить про розгляд справи у відсутність представника прокуратури.
Представник податкового органу в судове засідання не прибув, подав клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином. На адресу відповідача надсилались копії ухвал про відкриття провадження у справі та про призначення справи до судового розгляду та повідомлення-виклик до суду. Судом не визнавалася обовязковою участь відповідача в судовому засіданні.
Представник третьої особи у судове засідання не прибула, однак подала клопотання, в якому просить про розгляд справи без її участі.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін та інших осіб, які беруть участь у справі на підставі наявних доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.
Повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Відповідно до ст.6 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
В силу вимог п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.
Відповідно до п.5 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1190 від 08.09.2004 року, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті має право: перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів; розглядати у передбачених законом випадках і порядку справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт суб'єктами господарювання та притягувати до відповідальності винних осіб у порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення; вимагати від посадових осіб підприємств, установ та організацій усунення виявлених порушень законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до пунктів 21-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт. Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням субєкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи субєкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення, у присутності уповноваженої особи субєкта господарювання. Однак, неявка уповноваженої особи субєкта господарювання не перешкоджає розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Судом встановлено, що згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 20.05.2010 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м. Києві, 20.05.2010 року було проведено перевірку транспортного засобу "Мерседес", держномер НОМЕР_1, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді надання послуг з перевезення пасажирів без документів, на підставі яких виконуються нерегулярні пасажирські перевезення (а.с.16).
Також порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у вигляді надання послуг з перевезення пасажирів без документів, на підставі яких виконуються нерегулярні пасажирські перевезення, зафіксовано посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м. Києві та у Волинській області в актах проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 27.05.2010 року та від 28.05.2010 року (а.с.24,20).
Відповідачу вручено повідомлення про день, час та місце розгляду справ про зафіксовані вказаними актами порушення (а.с.14,23,19). За результатами розгляду начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області, відповідно винесено постанови № 0456 від 10.06.2010 року, № 0621 від 15.07.2010 року та № 0620 від 15.07.2010 року (а.с.12,17,21). Дані постанови були направлені відповідачу року рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідними листами з фіскальними чеками відділення поштового зв'язку (а.с.13,22,18).
Згідно з абз.3 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт - надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З постанов № 0456 від 10.06.2010 року, № 0620 та № 0621 від 15.07.2010 року про застосування фінансових санкцій вбачається, що надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для такого виду порушення абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн.
Також судом встановлено, що 09.09.2010 року Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області за здійснення нерегулярних пасажирських перевезень по маршруту Луцьк-Київ транспортним засобом "МВ", держномер НОМЕР_2 з тріщиною вітрового скла, відповідачу винесено припис, відповідно до якого останньому запропоновано вжити заходів до усунення виявлених порушень в строк до "25" лютого 2010 року (а.с.11).
17.05.2010 року посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Волинській області було проведено перевірку транспортного засобу "Меоседес-Бенц 313 D", держномер НОМЕР_2, що належить відповідачу. За результатами перевірки складено акт проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №169727 від 17.05.2010 року, яким зафіксовано порушення у вигляді здійснення нерегулярних пасажирських перевезень з тріщиною вітрового скла, при відсутності в дорожньому листі відмітки узгодження ГАТІ та ДАІ (а.с.10).
Відповідачу вручено повідомлення про те, що справа про зафіксоване актом порушення, розглядатиметься 01.06.2010 року о 10:00 год. (а.с.9). За результатами розгляду, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області прийнято постанову №0454 від 10.06.2010 року (а.с.7). Дана постанова була направлена відповідачу 10.06.2010 року рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідним листом та фіскальним чеком відділення поштового зв'язку (а.с.8).
Окрім того, судом встановлено, що 15.12.2010 року Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області за здійснення нерегулярних пасажирських перевезень по маршруту Київ-Ковель транспортним засобом "МВ", держномер НОМЕР_1 з тріщиною вітрового скла, відповідачу винесено припис, відповідно до якого останньому запропоновано вжити заходів до усунення виявлених порушень в строк до "25" лютого 2010 року (а.с.29).
12.05.2010 року посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Волинській області було проведено перевірку транспортного засобу "Меоседес-Бенц 313 D", держномер НОМЕР_1, що належить відповідачу. За результатами перевірки складено акт проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №169706 від 12.05.2010 року, яким зафіксовано порушення у вигляді здійснення нерегулярних пасажирських перевезень з тріщиною вітрового скла, при відсутності в дорожньому листі відмітки узгодження ГАТІ та ДАІ на виконання перевезень (а.с.28).
Відповідачу вручено повідомлення про те, що справа про зафіксоване актом порушення, розглядатиметься 01.06.2010 року о 10:00 год. (а.с.27). За результатами розгляду, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області прийнято постанову №0455 від 10.06.2010 року (а.с.25). Дана постанова була направлена відповідачу 10.06.2010 року рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідним листом та фіскальним чеком відділення поштового зв'язку (а.с.26).
Згідно із абз. 12 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства, застосовуються санкції - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З постанов № 0454 та № 0455 від 10.06.2010 року про застосування фінансових санкцій вбачається, що за невиконання перевізником припису органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для такого виду порушення абз. 12 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу у розмірі 680 грн.
Судом також встановлено, що згідно бази даних Документообігу адміністративних судів станом на момент розгляду справи у суді відповідачем постанови Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області № 0454, № 0455 та № 0456 від 10.06.2010 року, № 0620 та № 0621 від 15.07.2010 року в судовому порядку не оскаржувались. Доказів сплати фінансових санкцій відповідач суду не надав.
За наведених обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 до Державного бюджету України на р/р 31113106700002 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586331, код платежу 21081100, штраф за порушення законодавства про автомобільний транспорт, згідно постанови №0454 від 10.06.2010 року в сумі 680 грн.; згідно постанови №0455 від 10.06.2010 року в сумі 680 грн.; згідно постанови №0456 від 10.06.2010 року в сумі 1700 грн.; згідно постанови №0620 від 15.07.2010 року в сумі 1700 грн., згідно постанови №0621 від 15.07.2010 року в сумі 1700 грн., всього на суму 6460 (шість тисяч чотириста шістдесят) грн. 00 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Друзенко Н.В.