Постанова № 13697487, 27.01.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.01.2011
Номер справи
2а-9948/10/1370
Номер документу
13697487
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 січня 2011 р. № 2а-9948/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Крутько О.В., при секретарі судового засідання Іваськевич С.В., за участю представника позивача: Гавришків О.М., розглянув у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Прокурора Личаківського району м.Львова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Личаківському районі м.Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Данило Галицький» про стягнення податкового боргу,-

в с т а н о в и в :

Прокурор Личаківського району м.Львова звернувся в суд з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Личаківському районі м.Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю«Компанія «Данило Галицький» (надалі ТзОВ «Компанія «Данило Галицький») про стягнення податкового боргу.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач ТзОВ «Компанія «Данило Галицький» внесений до ЄДР з присвоєнням коду в ЄДРПОУ 32800960, допустив заборгованість по податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість, земельному податку, оренді землі, податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмівна загальну суму 63 378,94 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав, зазначених у ньому.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про розгляд справи був повідомлений належним чином (докази знаходяться в матеріалах справи), заперечення на позовну заяву не представив.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд виходив з наступного.

Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", Законом України "Про державну податкову службу в Україні", Законом України "Про податок на додану вартість".

Судом встановлено, що відповідача - ТзОВ «Компанія «Данило Галицький» внесено до ЄДР з присвоєнням коду в ЄДРПОУ 32800960.

Як вбачається з довідки про заборгованість від 06.10.2010 року б/н у відповідача - ТзОВ «Компанія «Данило Галицький» виникла податкова заборгованість станом на 06.10.2010 року в сумі 63 378,94 грн., а саме :

-по податку на прибуток у розмірі 1 595,13 грн. (залишок несплаченого податкового зобовязання, яке визначено декларацією з податку на прибуток за півріччя 2010 р.);

-по податку на додану вартість у розмірі 23 541,33 грн. (залишок несплаченого податкового зобовязання, яке визначено декларацією з податку на додану вартість за серпень 2010 р.);

-по земельному податку у розмірі 6 300,94 грн. (6157,54 грн. - залишок несплаченого податкового зобовязання, яке визначено податковим розрахунком земельного податку на 2009 рік, податковим розрахунком земельного податку на 2010 рік та податковими повідомленнями-рішеннями № 0002731530/0 від 13.05.2010 року, № 0002741530/0 від 13.05.2010 року винесені на підставі акту перевірки №182 від 13.05.2010 року; №0012981530/0 від 16.12.2009 року, №0012971530/0 від 16.12.2009 року - винесені на підставі акту перевірки №434 від 16.12.2009 року; 143,40 грн. залишок несплаченої пені);

-по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 31 036,47 грн. (30907,96 грн. - залишок несплаченого податкового зобовязання, яке визначено податковою декларацією орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009 рік, податковою декларацією орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік та податковими повідомленнями-рішеннями №0002761530/0 від 13.05.2010 року, №0002751530/0 від 13.05.2010 року винесені на підставі акту перевірки №182 від 13.05.2010 року; №0013001530/0 від 16.12.2009 року, №0012991530/0 від 16.12.2009 року - винесені на підставі акту перевірки №434 від 16.12.2009 року; 128,51 грн. залишок несплаченої пені);

-по податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 905,07 грн. (888,29 грн. - залишок несплаченого податкового зобовязання, яке визначено податковими повідомленнями рішеннями №0004571710/0 від 18.06.2010 року, №0004561710/0 від 18.06.2010 року, №0004301710/0 від 18.06.2010 року винесені на підставі акту перевірки №150/17-1 від 18.06.2010 року, №0007821710/0 від 26.08.2010 року винесено на підставі акту перевірки №370/17-1 від 26.08.2010 року та розрахунком податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2010 рік, 19,78 грн. залишок несплаченої пені).

Сума зобовязання відповідача підтверджується долученими до справи копіями декларацій, податковими повідомленнями-рішеннями і не спростована відповідачем.

Позивачем було надіслано відповідачу податкові вимоги, які повернулись в ДПІ в Личаківському районі м.Львова по причині відсутності даної організації за юридичною адресою. Податкові вимогі були розміщені на дошці податкових оголошень.

Докази погашення заборгованості в матеріалах справи відсутні.

Суд звертає увагу, що вказані податкові вимоги в адміністративному або судовому порядку відповідачем не оскаржувались та не скасовані у спосіб та відповідно до процедури, що регламентована статтями 5 та 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами".

Тобто, сума зобов'язання визначена в податкових повідомленнях-рішеннях відповідно до статті 5 Закону N 2181-III є узгодженою та в зв'язку з несплатою до бюджету в строки визначені законодавством набула статусу податкового боргу.

Відповідно до підпунктів 5.2.1 та 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу.

Відповідно до пункту 5.4 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Пунктом 1.3 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до підпункту 10.1.1 пункту 10.1 статті 10 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.

Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.

Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

У строк, встановлений підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" відповідач податкове зобов'язання, визначене рішеннями про застосування фінансових санкцій самостійно не сплатив. В адміністративному порядку зазначені вище рішення про застосування фінансових санкцій відповідач не оскаржував.

Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

В позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами і свідчать про обґрунтованість позовних вимог.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідачем позовні вимоги в сумі 63 378,94 грн. не спростовано. Суд прийшов до висновку, що позов слід задоволити повністю, стягнути з відповідача до Державного бюджету України 63 378,94 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 71, 72, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Львівський окружний адміністративний суд,-

п о с т а н о в и в :

Позов задоволити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю«Компанія «Данило Галицький» на користь Державного бюджету України борг в розмірі 63 378,94 грн.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Крутько О.В.