Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд 61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 травня 2026 р. №520/6496/26
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Пасечнік О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Чугуївської окружної прокуратури (вул. Харківська, буд. 98, м. Чугуїв, Харківська обл., 63503, код ЄДРПОУ 0291010834) до Малинівської селищної військової адміністрації Чугуївського району Харківської області (вул. Соїча, буд. 5а, с. Малинівка, Чугуївський р-н, Харківська обл., 63525, код ЄДРПОУ 44876094) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
І. Зміст і підстави позовних вимог.
До Харківського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Чугуївської окружної прокуратури (далі позивач) до Малинівської селищної військової адміністрації Чугуївського району Харківської області (далі відповідач), у якій позивач просить суд:
1. Визнати протиправною бездіяльність Малинівської селищної військової адміністрації Чугуївського району Харківської області (код ЄДРПОУ: 44876094) та зобов`язати Малинівську селищну військову адміністрацію Чугуївського району Харківської області (код ЄДРПОУ: 44876094).
2. Вжити визначених законодавством заходів щодо набуття та оформлення права комунальної власності на безхазяйне майно, а саме на гідротехнічну споруду, яка відповідно до даних паспорту водного об`єкта, який зареєстрований в Харківському обласному виробничому управлінні меліорації і водного господарства 24.11.2025, розташована на території ставка біля с. Мосьпанове Малинівської селищної ради Чугуївського району Харківської області та розташована на земельній ділянці з кадастровим номером 6325485500:01:000:1589, яка складається з: глухої земляної насипної проїзної греблі із суглинку довжиною - 150 м, ширина гребеня греблі 10,5 - 19,0 м, максимальна висота греблі - 5,90 м, закладення укосів: верхового надводного 1:2,4, низового 1:1,4. Кріплення укосів біологічне; водоскидної споруди: водовідний канал з суглинку, з водопровідним каналом шириною 3,0 м, довжиною 130 м.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Малинівською селищною військовою адміністрацією Чугуївського району Харківської області допущено протиправну бездіяльність щодо невжиття заходів, спрямованих на набуття права комунальної власності на гідротехнічну споруду, розташовану на земельній ділянці водного фонду з кадастровим номером 6325485500:01:000:1589 площею 4, 7713 га, яка знаходиться на території Малинівської селищної територіальної громади Чугуївського району Харківської області.
ІІ. Виклад позицій інших учасників справи.
Від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач зазначив, що доводи позивача щодо необхідності вчинення ним додаткових дій, у тому числі щодо реєстрації гідротехнічної споруди як окремого об`єкта, є необґрунтованими та такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства.
Від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій представник підтримав позицію, викладену в позовній заяві, та просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі. Також зазначив, що вказані доводи відповідача є не релевантними з огляду на те, що згідно дефініції, зазначеної в статті 1 Закону України «Про аквакультуру», гідротехнічні споруди для цілей аквакультури - об`єкти нерухомого майна державної або комунальної власності або власник яких невідомий чи його неможливо встановити на підставі даних, документів та/або інформації з відповідних державних реєстрів (земляні греблі та дамби, водозабірні споруди, повеневі водоскиди, донні водовипуски, водопостачальні, скидні та рибозбірноосушувальні канали, рибовловлювачі, камери облову, причали, водоскиди, бистротоки, перепади, перегороджувальні рибозахисні та інші споруди), що є інженерними спорудами, які призначені для управління водними ресурсами (підготовка, постачання, збереження, транспортування води та водовідведення), а також для запобігання шкідливій дії вод та розташовані на водних об`єктах, наданих у користування на умовах оренди для цілей аквакультури»
III. Процесуальні дії у справі.
Ухвалою суду від 30.03.2026 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі за позовом Чугуївської окружної прокуратури до Малинівської селищної військової адміністрації Чугуївського району Харківської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
30.03.2026 ухвалою Харківського окружного адміністративного суду клопотання представника позивача про розгляд справи за участю представника позивача по справі за позовом Чугуївської окружної прокуратури до Малинівської селищної військової адміністрації Чугуївського району Харківської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - залишено без задоволення.
IV. Фактичні обставини справи встановлені судом.
Відповідно до даних паспорту водного об`єкта, затвердженого 24.11.2025 Регіональним офісом водних ресурсів на території біля с. Мосьпанове Малинівської селищної ради Чугуївського району розташований ставок площею 4,7713 га з гідротехнічною спорудою, яка складається з: глухої земляної насипної проїзної греблі із суглинку довжиною - 150 м, ширина гребеня греблі 10,5 - 19,0 м, максимальна висота греблі - 5,90 м, закладення укосів: верхового надводного 1:2,4, низового 1:1,4. Кріплення укосів біологічне; водоскидної споруди: водовідний канал з суглинку, з водопровідним каналом шириною 3,0 м, довжиною 130 м.
Вказаний водний об`єкт розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 6325485500:01:000:1589.
Відповідно до інформації Малинівської селищної ради Чугуївського району Харківської області від 22.01.2026 № 01-09/157 заходів щодо взяття безхазяйних гідротехнічних споруд на баланс ради Малинівською селищною радою не проводилось.
Позивач, вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо невжиття заходів, спрямованих на набуття права комунальної власності на гідротехнічну споруду, розташовану на земельній ділянці водного фонду з кадастровим номером 6325786000:01:002:0196 площею 9.2328 га, яка знаходиться на території Малинівської селищної територіальної громади Чугуївського району Харківської області, звернувся до суду з даним позовом.
V. Мотиви, з яких виходить суд, та застосовані норми права.
Згідно з абзацом 1 частини 1 статті 181 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
За визначенням статті 1 Закону України «Про аквакультуру» гідротехнічні споруди - це об`єкти нерухомого майна державної або комунальної власності або власник яких невідомий чи його неможливо встановити на підставі даних, документів та/або інформації з відповідних державних реєстрів (земляні греблі та дамби, водозабірні споруди, повеневі водоскиди, донні водовипуски, водопостачальні, скидні та рибозбірно-осушувальні канали, рибовловлювачі, камери облову, причали, водоскиди, бистротоки, перепади, перегороджувальні рибозахисні та інші споруди), що є інженерними спорудами, які призначені для управління водними ресурсами (підготовка, постачання, збереження, транспортування води та водовідведення), а також для запобігання шкідливій дії вод та розташовані на водних об`єктах.
Згідно з пунктом 1.9.18 «Методики обстеження і паспортизації гідротехнічних споруд систем гідравлічного вилучення та складування промислових відходів та хвостів», затвердженої наказом Державного комітету у справах містобудування і архітектури від 19.12.1995 № 252, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.12.1995 за №466/1002, гідротехнічні споруди - це споруди для використання водних ресурсів, а також для боротьби з шкідливим впливом вод: греблі й дамби різного призначення та їхні конструктивні елементи; водоскиди, водоспуски, споруди водовідведення: тонелі, канали, труби, лотки; регуляційні споруди, накопичувані промислових відходів, ставки, відкриті водозабори, гідромеханічне та механічне обладнання, призначене для нормального функціонування споруд.
З урахуванням наведеного, суд зазначає, що спірний об`єкт, що розташований на земельній ділянці водного фонду з кадастровим номером 6325485500:01:000:1589 площею 4, 7713 га, належить до гідротехнічних споруд, що не заперечується сторонами.
Відповідно до пункту 2.7 «Методичних рекомендаціях стосовно об`єктів нерухомого майна, права на які підлягають державній реєстрації», затверджених протоколом колегії Державної реєстраційної служби України від 11.12.2012 за № 3, до об`єктів нерухомого майна, права на які підлягають державній реєстрації, належать споруди (інженерні, гідротехнічні тощо) - земельні поліпшення, що не належать до будівель та приміщень, призначені для виконання спеціальних технічних функцій.
До гідротехнічних споруд відносяться: греблі й дамби різного призначення та їхні конструктивні елементи; водоскиди, водоспуски, споруди водовідведення: тунелі, канали, труби, лотки; регуляційні споруди, накопичувані промислових відходів, ставки, відкриті водозабори, гідромеханічне та механічне обладнання, призначене для нормального функціонування споруд.
Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень регулює Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» який спрямований на забезпечення визнання та захисту державою таких прав.
За визначенням статті 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Реєстраційна дія - державна реєстрація прав, взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, а також інші дії, що здійснюються державним реєстратором у Державному реєстрі прав, крім надання інформації з цього реєстру.
Речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації (частина 2 статті 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»).
Відповідно до ч. 1 ст. 5 вказаного Закону у державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об`єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.
За наведених фактичних обставин суд зазначає, що право на гідротехнічну споруду, розташовану на земельній ділянці водного фонду з кадастровим номером 6325485500:01:000:1589 площею 4, 7713 га, яка знаходиться на території с. Мосьпанове Малинівської селищної військової адміністрації Чугуївського району Харківської області, підлягає державній реєстрації в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Однак, як зазначає позивач у позовній заяві, на даний час право власності на гідротехнічну споруду, розташовану на земельній ділянці водного фонду з кадастровим номером 6325485500:01:000:1589 площею 4, 7713 га, яка знаходиться на території території с. Мосьпанове Малинівської селищної військової адміністрації Чугуївського району Харківської області, ні за ким не зареєстровано, тобто вона має ознаки безхазяйності.
Відповідачем зазначених обставин не спростовано.
Згідно з ч. 5 ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від імені та в інтересах територіальних громад права суб`єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.
Статтею 10 вказаного Закону визначено статус сільських та селищних рад як органів місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Статтею 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (зі змінами та доповненнями) визначено, що територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, корпоративні права в юридичних особах, у тому числі банках, страхових компаніях чи інших господарських товариствах, майно житлового фонду, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров`я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об`єкти, визначені відповідно до закону як об`єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
Підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб`єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.
Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об`єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об`єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, укладати договори в рамках публічно-приватного партнерства, у тому числі концесійні договори, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об`єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
Майнові операції, які здійснюються органами місцевого самоврядування з об`єктами права комунальної власності, не повинні ослаблювати економічних основ місцевого самоврядування, скорочувати обсяги доходів місцевих бюджетів, зменшувати обсяг та погіршувати умови надання послуг населенню.
Право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб`єктів. Об`єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад, передані іншим суб`єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.
Згідно зі статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» селищні ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
У свою чергу, статтею 26 цього Закону встановлено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад, до яких віднесено розпорядження комунальним майном територіальних громад та інше.
Згідно ч. 1 ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
Юридична особа публічного права набуває право власності на майно, передане їй у власність, та на майно, набуте нею у власність на підставах, не заборонених законом (ст. 329 ЦК України).
Згідно ст. 335 ЦК України безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий.
Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації.
Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.
Відповідно до ст. 327 ЦК України у комунальній власності є майно, яке належить територіальній громаді. Управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.
Взяття на облік безхазяйного нерухомого майна проводиться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (ч. 14 ст. 18 Закону № 1952-VІ).
Відповідно до інформації Малинівської селищної ради Чугуївського району Харківської області від 22.01.2026 № 01-09/157 заходів щодо взяття безхазяйних гідротехнічних споруд на баланс ради Малинівською селищною радою не проводилось.
За викладеного, суд приймає до уваги доводи позивача щодо того, що відповідачем дії, спрямовані на оформлення та набуття права власності на відповідну гідротехнічну споруду, не вчинялись. Відповідачем таких обставин не спростовано.
Разом із тим, взяття у комунальну власність селищної військової адміністрації безгосподарської гідротехнічної споруди дасть можливість вирішувати питання збереження водних об`єктів для загального та спеціального водокористування, надавати в оренду шляхом укладення договорів оренди нерухомого майна, забезпечивши збереження та належну експлуатацію гідротехнічних споруд, запобігти виникненню надзвичайним ситуаціям пов`язаних з водним фактором на єдиному на території територіальної громади водосховищі.
Враховуючи вищенаведені норми законодавства та те, що Малинівська селищна військова адміністрація Чугуївського району Харківської області є органом, уповноваженим здійснювати управління комунальним майном територіальної громади, на території якої розташовано гідротехнічну споруду з ознаками безхазяйності, а саме що розташована на земельній ділянці - кадастровий номер 6325485500:01:000:1589 площею 4, 7713 га, яка знаходиться на території Малинівської селищної військової адміністрації Чугуївського району Харківської області, то саме на Малинівську селищну військову адміністрацію Чугуївського району Харківської області покладено обов`язок по вжиттю заходів, спрямованих на оформлення та державну реєстрацію права комунальної власності на них.
У той же час, Малинівська селищна військова адміністрація Чугуївського району Харківської області, як суб`єкт права комунальної власності, що здійснює від імені та в інтересах територіальної громади відповідні права щодо володіння та розпорядження комунальним майном, не здійснювала відповідних дій, спрямованих на оформлення та державну реєстрацію права власності на гідротехнічну споруду, що розташована на земельній ділянці - кадастровий номер 6325485500:01:000:1589 площею 4, 7713 га, яка знаходиться на території Малинівської селищної військової адміністрації Чугуївського району Харківської області.
Вищевказане свідчить про протиправну бездіяльність відповідача.
Ураховуючи викладені обставини, суд вважає належним способом захисту визнати протиправною бездіяльність Малинівської селищної військової адміністрації Чугуївського району Харківської області щодо невчинення дій, спрямованих на набуття права комунальної власності на гідротехнічну споруду, яка відповідно до даних паспорту водного об`єкта, який зареєстрований в Харківському обласному виробничому управлінні меліорації і водного господарства 24.11.2025, розташована на території ставка біля с. Мосьпанове Малинівської селищної ради Чугуївського району Харківської області та розташована на земельній ділянці з кадастровим номером 6325485500:01:000:1589, яка складається з: глухої земляної насипної проїзної греблі із суглинку довжиною - 150 м, ширина гребеня греблі 10,5 - 19,0 м, максимальна висота греблі - 5,90 м, закладення укосів: верхового надводного 1:2,4, низового 1:1,4. Кріплення укосів біологічне; водоскидної споруди: водовідний канал з суглинку, з водопровідним каналом шириною 3,0 м, довжиною 130 м. та зобов`язати Малинівську селищну військову адміністрацію Чугуївського району Харківської області вчинити дії, спрямовані на набуття права комунальної власності на гідротехнічну споруду, яка відповідно до даних паспорту водного об`єкта, який зареєстрований в Харківському обласному виробничому управлінні меліорації і водного господарства 24.11.2025, розташована на території ставка біля с. Мосьпанове Малинівської селищної ради Чугуївського району Харківської області та розташована на земельній ділянці з кадастровим номером 6325485500:01:000:1589, яка складається з: глухої земляної насипної проїзної греблі із суглинку довжиною - 150 м, ширина гребеня греблі 10,5 - 19,0 м, максимальна висота греблі - 5,90 м, закладення укосів: верхового надводного 1:2,4, низового 1:1,4. Кріплення укосів біологічне; водоскидної споруди: водовідний канал з суглинку, з водопровідним каналом шириною 3,0 м, довжиною 130 м.
VI. Висновки суду.
Частинами першою, другою статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Відповідно до положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Надавши оцінку усім доказам в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову.
VII. Розподіл судових витрат.
Розподіл судових витрат здійснюється за статтею 139 КАС України.
Керуючись статтями 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255, 295 КАС України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Чугуївської окружної прокуратури (вул. Харківська, буд. 98, м. Чугуїв, Харківська обл., 63503, РНОКПП 0291010834) до Малинівської селищної військової адміністрації Чугуївського району Харківської області (вул. Соїча, буд. 5а, с. Малинівка, Чугуївський р-н, Харківська обл., 63525, код ЄДРПОУ 44876094) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Малинівської селищної військової адміністрації Чугуївського району Харківської області щодо невчинення дій, спрямованих на набуття права комунальної власності на гідротехнічну споруду, яка відповідно до даних паспорту водного об`єкта, який зареєстрований в Харківському обласному виробничому управлінні меліорації і водного господарства 24.11.2025, розташована на території ставка біля с. Мосьпанове Малинівської селищної ради Чугуївського району Харківської області та розташована на земельній ділянці з кадастровим номером 6325485500:01:000:1589, яка складається з: глухої земляної насипної проїзної греблі із суглинку довжиною - 150 м, ширина гребеня греблі 10,5 - 19,0 м, максимальна висота греблі - 5,90 м, закладення укосів: верхового надводного 1:2,4, низового 1:1,4. Кріплення укосів біологічне; водоскидної споруди: водовідний канал з суглинку, з водопровідним каналом шириною 3,0 м, довжиною 130 м.
Зобов`язати Малинівську селищну військову адміністрацію Чугуївського району Харківської області вчинити дії, спрямовані на набуття права комунальної власності на гідротехнічну споруду, яка відповідно до даних паспорту водного об`єкта, який зареєстрований в Харківському обласному виробничому управлінні меліорації і водного господарства 24.11.2025, розташована на території ставка біля с. Мосьпанове Малинівської селищної ради Чугуївського району Харківської області та розташована на земельній ділянці з кадастровим номером 6325485500:01:000:1589, яка складається з: глухої земляної насипної проїзної греблі із суглинку довжиною - 150 м, ширина гребеня греблі 10,5 - 19,0 м, максимальна висота греблі - 5,90 м, закладення укосів: верхового надводного 1:2,4, низового 1:1,4. Кріплення укосів біологічне; водоскидної споруди: водовідний канал з суглинку, з водопровідним каналом шириною 3,0 м, довжиною 130 м.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду.
Повне найменування сторін:
Позивач: Чугуївська окружна прокуратура, місцезнаходження: 63503, м. Чугуїв, Харківська обл., вул. Харківська, буд. 98, код ЄДРПОУ 0291010834.
Відповідач: Малинівська селищна військова адміністрація Чугуївського району Харківської області, місцезнаходження: 63525, с. Малинівка, Чугуївський р-н, Харківська обл., вул. Соїча, буд. 5а, код ЄДРПОУ 44876094.
Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 з 24 лютого 2022 року був введений воєнний стан на території України, у зв`язку з бойовими діями на території м. Харків та Харківської області, рішення у повному обсязі складено та підписано 29.05.2026.
Суддя Пасечнік О. В.