Єдиний державний реєстр судових рішень Дата документу 26.05.2026Справа № 554/8298/25 Провадження № 1-кс/554/7179/2026
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26.05.2026 року м. Полтава
Слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю представника Національного агентства АРМА ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_4 про передачу та визначення способу управління майном у кримінальному провадженні № 12025170000000138 від 12.02.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 201-2, ч. 1 ст. 209 КК України.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про передачу та визначення способу управління майном у кримінальному провадженні № 12025170000000138 від 12.02.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 201-2, ч. 1 ст. 209 КК України, в якому просив передати Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, (код за ЄДРПОУ 41037901), в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» майно, на яке ухвалою Шевченківського районного суду м. Полтави від 24.02.2026 (провадження №1-кс/554/2971/2026, справа №554/8298/25), накладено арешт на двохкімнатну квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві власності належить ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування клопотання посилався на те, що у провадженні СУ ГУНП в Полтавській області перебувають матеріали досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025170000000138 від 12.02.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2, ч. 1 ст. 209 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», затверджено Указ Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався та діє по теперішній час.
Частиною 1 статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014, визначено, що внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
З положень ст. 3 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» вбачається, що цілями благодійної діяльності є надання допомоги для сприяння законним інтересам бенефіціарів у сферах благодійної діяльності, визначених цим Законом, а також розвиток і підтримка цих сфер у суспільних інтересах. Сферами благодійної діяльності є, зокрема, сприяння обороноздатності та мобілізаційній готовності країни, захисту населення у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного стану.
Відповідно до пункту 2 статті 1 Закону України «Про гуманітарну допомогу» від 02.01.2016, гуманітарна допомога - цільова адресна безоплатна допомога у грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами з мотивів гуманності отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують допомоги у зв`язку із соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, скрутним фінансовим становищем, введенням воєнного або надзвичайного стану, виникненням надзвичайної ситуації або тяжкою хворобою конкретної фізичної особи, а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту. Гуманітарна допомога є різновидом благодійництва і має спрямовуватися відповідно до обставин, об`єктивних потреб, згоди її отримувачів та за умови дотримання вимог статті 3 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».
Так, із 26.12.2014 на території України засновано неурядову гуманітарну організацію (NRC) «Представництво Норвезької ради у справах біженців в Україні» («Norwegian Refugee Council»), код ЄДРПОУ 26619760, основний вид діяльності якої відповідно до КВЕДу 88.99 «Надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання, н.в.і.у.», зареєстровану за адресою: м. Київ, вул. Пимоненка Миколи, будинок 13к, офіс 8.
Одним із способів надання гуманітарної допомоги вищевказаною організацією, є програма надання благодійної допомоги у грошовій формі (благодійних пожертв), у вигляді безповоротної фінансової допомоги, призначеної для внутрішньо переміщених осіб та особам проживаючим на території бойових дій, які підпадають критеріям вразливості.
Таким чином, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не раніше березня 2022 року, ОСОБА_5 , взята на облік та набула статусу внутрішньо переміщеної особи із визначеним місцем фактичного проживання у м. Полтава.
В подальшому, ОСОБА_5 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, ознайомилася із програмою гуманітарної допомоги, яка надається «Norwegian Refugee Council», правилами подачі заявок на грошову допомогу і критеріями вразливості, а також сумою грошової допомоги, яка становить 10 800 гривень на 1 (одного) члена домогосподарства, але не більше 54 000 гривень на 5 осіб, які проживають разом і ведуть спільний бюджет, після чого у останньої виник злочинний умисел на заволодіння чужим майном - благодійною пожертвою у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, призначеною для осіб, які мають статус ВПО та підпадають під критерії соціально-економічної вразливості, під приводом допомоги у оформленні пакету документів та в подальшому подачі таких документів до «Представництво Норвезької ради у справах біженців в Україні» (далі NRC) для отримання фінансової підтримки у вигляді грошових коштів у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, з метою подальшого її використання для отримання прибутку, а саме власного збагачення.
З метою реалізації свого злочинного умислу, спрямованого на заволодіння чужим майном в умовах воєнного стану, ОСОБА_5 , скориставшись умовами військового стану, з метою незаконного збагачення розробила злочинний план заволодіння чужим майном - благодійною пожертвою у грошовій формі, яка належить «NRC», який полягав у підшукуванні осіб, що мають офіційні довідки про взяття на облік як внутрішньо переміщені особи, для подальшого формування з них членів господарств для отримання максимальної суми виплат, оформлення від їх імені заявок на грошову допомогу та подачі пакету документів до «NRC», з метою подальшого її використання для отримання прибутку. Усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи в умовах воєнного стану, достовірно знаючи, що вказані грошові кошти є благодійною пожертвою, спрямованою на підтримання внутрішньо переміщених осіб, які підпадають під критерії соціально-економічної вразливості.
Також, будучи детально обізнаною з переліком необхідних документів для отримання гуманітарної допомоги, а також із сумою грошової виплати, яка становила 10 800 гривень на 1 (одного) члена домогосподарства, ОСОБА_5 прийняла рішення створювати пакет документів до якого включала членів домогосподарств з 5 внутрішньо переміщених осіб із внесенням недостовірних відомостей про громадян, які жодним чином не були пов`язані між собою, не проживають разом та не ведуть спільний бюджет, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54 000 гривень.
Під час створення та подачі заявок ОСОБА_5 визначала підконтрольну собі особу у якості голови господарства та вказувала її банківські реквізити на які повинні надійти кошти.
З метою забезпечення конспірації злочинної діяльності, ОСОБА_5 придбала близько 5 (п`яти) мобільних телефонів та сім-картки операторів мобільного зв`язку для них. Крім цього, для систематичності дій, остання отримувала грошові кошти на належні їй банківські картки, але з метою запобігання їх блокування, також надавала реквізити банківських карток, належних ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які є чоловіком та матір`ю ОСОБА_5 .
В подальшому, в період часу з жовтня 2024 по жовтень 2025 року, отримавши інформацію від своїх близьких родичів та знайомих, про те, що ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 має статус внутрішньо переміщеної особи, ОСОБА_5 , використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останньої, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила її до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що ОСОБА_8 погодилась.
Таким чином, користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_8 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останній про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_8 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей, а саме до його складу ввійшли: ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявок для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Таким чином, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_8 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ..
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останнього, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила його до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що останній погодився.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_13 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_13 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей, а саме до його складу ввійшли: ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_9 та ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_10 .
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Таким чином, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_13 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_11 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останньої, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила її до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що остання погодилася.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_18 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останній про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_18 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей, а саме до його складу ввійшли: ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_12 та ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_14 .
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Таким чином, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_18 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_15 ..
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останньої, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила її до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що остання погодилася.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_23 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54 000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останній про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_23 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей, а саме до його складу ввійшли: ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_18 та ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_19 .
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Таким чином, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_23 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_20 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останньої, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила її до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що остання погодилася.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_28 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останній про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_28 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей, а саме до його складу ввійшли: ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_23 та ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_24 .
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Таким чином, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_28 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_25 ..
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останньої, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила її до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що остання погодилася.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_34 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання грошової виплати в розмірі 43200 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останній про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_34 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей, а саме до його складу ввійшли: ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_27 та ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_28 ..
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 43200 гривень, з яких 33200 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Таким чином, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_34 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 33200 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала сім`ю, яка має статуси внутрішньо переміщених особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_29 ..
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останньої, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила її до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що остання погодилася.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_39 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останній про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_39 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього чотирьох непов`язаних між собою людей.
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 43200 гривень, з яких 33200 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Таким чином, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_39 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 33200 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_30 ..
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останньої, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила її до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що остання погодилася.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_41 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останній про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_41 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей, а саме до його складу ввійшли: ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_32 , ОСОБА_44 , ІНФОРМАЦІЯ_32 та ОСОБА_45 , ІНФОРМАЦІЯ_33 .
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Таким чином, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_41 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_46 , ІНФОРМАЦІЯ_34 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останнього, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила його до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що останній погодився.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_47 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54 000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_47 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей, а саме до його складу ввійшли: ОСОБА_48 , ІНФОРМАЦІЯ_35 , ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ОСОБА_50 , ІНФОРМАЦІЯ_36 та ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_37 ..
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Таким чином, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_47 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_52 , ІНФОРМАЦІЯ_38 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останнього, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила його до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що останній погодився.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_53 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_53 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей.
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Таким чином, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_53 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_39 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останнього, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила його до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що останні погодився.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_55 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54 000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_55 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей, а саме до його складу ввійшли: ОСОБА_56 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , ОСОБА_57 , ІНФОРМАЦІЯ_40 , ОСОБА_58 , ІНФОРМАЦІЯ_41 та ОСОБА_59 , ІНФОРМАЦІЯ_42 .
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Отже, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_55 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_60 , ІНФОРМАЦІЯ_43 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останнього, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила його до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що останні погодився.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_61 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54 000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_61 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей.
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Отже, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_61 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_62 , ІНФОРМАЦІЯ_44 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останнього, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила його до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що останні погодився.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_63 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54 000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_63 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей, а саме до його складу ввійшли: ОСОБА_64 , ІНФОРМАЦІЯ_45 , ОСОБА_65 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_66 , ІНФОРМАЦІЯ_15 та ОСОБА_67 , ІНФОРМАЦІЯ_46 .
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Отже, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_63 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_68 , ІНФОРМАЦІЯ_47 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останнього, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила його до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що останні погодився.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_69 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54 000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_69 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей.
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Отже, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_69 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_70 , ІНФОРМАЦІЯ_48 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останнього, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила його до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що останні погодився.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_71 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_72 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей.
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Отже, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_72 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_73 , ІНФОРМАЦІЯ_49 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останнього, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила її до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що остання погодилася.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_74 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_74 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей.
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Отже, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_74 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_75 , ІНФОРМАЦІЯ_50 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останнього, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила її до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що остання погодилася.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_76 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_76 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей, а саме до його складу ввійшли: ОСОБА_77 , ІНФОРМАЦІЯ_51 та 3 інші сторонні особи.
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Отже, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_76 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44 000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_78 , ІНФОРМАЦІЯ_52 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останнього, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила його до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що останній погодився.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_79 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_79 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей.
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Отже, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_79 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_80 , ІНФОРМАЦІЯ_53 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останнього, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила його до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що останній погодився.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_81 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_81 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей, а саме до його складу ввійшли: ОСОБА_82 , ІНФОРМАЦІЯ_54 , ОСОБА_83 , ІНФОРМАЦІЯ_55 , ОСОБА_84 , ІНФОРМАЦІЯ_56 .
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 43200 гривень, з яких 33200 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Отже, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_55 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 33200 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_85 , ІНФОРМАЦІЯ_57 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останнього, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила його до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що останні погодився.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_86 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_86 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей, а саме до його складу ввійшли: ОСОБА_87 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , ОСОБА_88 , ІНФОРМАЦІЯ_58 та ОСОБА_89 , ІНФОРМАЦІЯ_59 .
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 43200 гривень, з яких 33200 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Отже, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_55 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 33200 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_90 , ІНФОРМАЦІЯ_60 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останнього, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила його до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що останні погодився.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_91 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54 000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_91 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей, а саме до його складу ввійшли: ОСОБА_92 , ІНФОРМАЦІЯ_61 , ОСОБА_93 , ІНФОРМАЦІЯ_62 та невстановлена особа.
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 43200 гривень, з яких 33200 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Отже, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_86 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 33200 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_94 , ІНФОРМАЦІЯ_23 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останньої, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила його до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що остання погодилася.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_95 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_95 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей, а саме до його складу ввійшли: ОСОБА_96 , ІНФОРМАЦІЯ_63 , ОСОБА_97 , ІНФОРМАЦІЯ_64 , ОСОБА_98 , ІНФОРМАЦІЯ_65 та ОСОБА_99 , ІНФОРМАЦІЯ_66 .
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Отже, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_95 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_100 , ІНФОРМАЦІЯ_67 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останнього, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила його до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що останні погодився.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_101 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_55 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей, а саме до його складу ввійшли: ОСОБА_102 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , ОСОБА_103 , ІНФОРМАЦІЯ_68 , ОСОБА_104 , ІНФОРМАЦІЯ_69 та ОСОБА_105 , ІНФОРМАЦІЯ_70 .
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Отже, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_101 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44 000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_106 , ІНФОРМАЦІЯ_71 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останнього, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила його до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що останні погодився.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_107 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_107 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей, а саме до його складу ввійшли: ОСОБА_108 , ІНФОРМАЦІЯ_72 , ОСОБА_109 , ІНФОРМАЦІЯ_73 , ОСОБА_110 , ІНФОРМАЦІЯ_74 та ОСОБА_111 , ІНФОРМАЦІЯ_75 .
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Отже, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_107 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_112 , ІНФОРМАЦІЯ_76 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останнього, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила його до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що останні погодився.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_113 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_113 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей, а саме до його складу ввійшли: ОСОБА_114 , ІНФОРМАЦІЯ_77 , ОСОБА_115 , ІНФОРМАЦІЯ_78 , ОСОБА_116 , ІНФОРМАЦІЯ_79 та ОСОБА_117 , ІНФОРМАЦІЯ_80 .
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Отже, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_113 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44 000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_118 , ІНФОРМАЦІЯ_81 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останнього, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила її до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що остання погодилася.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_119 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_119 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей.
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Отже, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_119 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_120 , ІНФОРМАЦІЯ_82 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останньої, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила її до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що остання погодилася.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_53 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останній про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_53 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей.
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Таким чином, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_53 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Продовжуючи реалізацію заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, ОСОБА_5 , керуючись корисливим мотивом та метою підшукала особу, яка має статус внутрішньо переміщеної особи - ОСОБА_121 , ІНФОРМАЦІЯ_82 .
Так, використовуючи месенджер «Телеграм», користуючись вразливим станом останньої, маючи на меті заволодіння благодійною допомогою у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, які належать «NRC», не повідомляючи про свій протиправний умисел, залучила її до злочинної діяльності під приводом надання послуг з оформленням пакету документів для отримання такої допомоги, на що остання погодилася.
Користуючись корисливим мотивом та метою, щодо привласнення благодійних пожертв, призначених для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у вразливому становищі, реалізуючи заздалегідь розроблений план злочинної діяльності, розуміючи, що склад домогосподарства ОСОБА_122 не складає 5 осіб, з метою фіктивного збільшення складу домогосподарства та отримання максимальної грошової виплати в розмірі 54000 гривень, використовуючи документи внутрішньо переміщеної особи, не повідомляючи останній про свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , розуміючи умови та правила подачі електронних документів, внесла зміни у відомості про склад домогосподарства ОСОБА_122 , штучно створивши його повноцінний склад, шляхом включення до нього непов`язаних між собою людей, а саме до його складу ввійшли: ОСОБА_123 , ІНФОРМАЦІЯ_83 , ОСОБА_124 , ІНФОРМАЦІЯ_84 , та ОСОБА_125 , ІНФОРМАЦІЯ_85 .
В подальшому, використовуючи заздалегідь придбані мобільні телефони, у спеціально визначені «NRC», періоди для отримання гуманітарної допомоги у вигляді грошових виплат, сформувала файлові пакети документів внутрішньо переміщених осіб, які направила на реєстрацію на офіційному сайті вищевказаної організації.
Після задоволення заявки для отримання грошової допомоги від «NRC», на банківську картку вищевказаної особи, як голови господарства, здійснено зарахування грошової допомоги зазначеною компанією у сумі 54000 гривень, з яких 44000 гривень наданої благодійної допомоги у грошовій формі у вигляді безповоротної фінансової допомоги, передавались вищевказаною особою ОСОБА_5 , для нібито передачі їх іншим членам господарства, натомість вказані кошти привласнювались ОСОБА_5 .
Таким чином, ОСОБА_5 , використовуючи неіснуючі дані щодо складу домогосподарства ОСОБА_122 з метою отримання прибутку, заволоділа благодійними пожертвами у грошовій формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги, належними «Norwegian Refugee Council», у сумі 44000 гривень, які в подальшому використовувала на власний розсуд.
Загалом, унаслідок вчинення зазначених вище умисних протиправних дій, об`єднаних єдиним злочинним наміром та спрямованих на отримання прибутку для власних потреб, ОСОБА_5 , використовуючи під час вчинення злочину персональні дані вищевказаних осіб, а також дані інших невстановлених на цей час осіб, у період дії воєнного стану незаконно отримала та використала благодійні пожертви фонду «Norwegian Refugee Council» за період 20242025 років на загальну суму не менше 5180068 гривень, у тому числі благодійні пожертви, отримані членами 28 господарств кожне з яких складається з 5 чоловік на загальну суму 1458000 гривень, з яких з метою прибутку злочинним шляхом від встановлених осіб отримала 1178000 гривень, тим самим використавши благодійні пожертви з метою отримання прибутку в особливо великому розмірі які в подальшому легалізувала шляхом придбання майна.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у використанні гуманітарної допомоги, благодійних пожертв, з метою отримання прибутку, вчиненому в особливо великому розмірі, під час воєнного стану, в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.
Відповідно до п.п. 2, 23, 65 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», активами є кошти та інше майно, а доходами, одержаними злочинним шляхом, є будь-які активи, одержані прямо чи опосередковано внаслідок вчинення злочину, незалежно від їх вартості. Фінансовою операцією є будь-які дії щодо активів клієнта, вчинені за допомогою суб`єкта первинного фінансового моніторингу.
Згідно зі ст. 5 вказаного Закону, до легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, належать будь-які дії, пов`язані із вчиненням фінансової операції чи правочину з доходами, одержаними злочинним шляхом, а також дії, спрямовані на приховування чи маскування незаконного походження таких доходів, джерел їх походження, місцезнаходження, належності, прав на них, а також набуття, володіння та використання таких доходів.
Так, ОСОБА_5 , у період з березня по жовтень 2025 року, діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи достовірно обізнаною про те, що грошові кошти, одержані злочинним шляхом внаслідок незаконного використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги (благодійних пожертв) міжнародної гуманітарної організації «NRC», у тому числі зараховані на її особисті банківські рахунки, відкриті в АТ «Ощадбанк», АТ «Акцент банк», АТ «Універсал банк» та АТ КБ «ПриватБанк», призначеним для внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих верств населення, не маючи законних, офіційних та підтверджених джерел доходу, достатніх для придбання активів загальною вартістю 5180068 гривень, здійснила фінансові операції та правочини з такими активами, спрямовані на приховування та маскування незаконного походження коштів, джерел їх походження, фактичного володіння та прав на них.
З метою надання правомірного вигляду походженню грошових коштів, приховування їх фактичного обсягу, маскування незаконного джерела походження активів, а також зменшення фінансового навантаження при оформленні правочинів, пов`язаного зі сплатою обов`язкових платежів та уникненням належного фінансового моніторингу, ОСОБА_5 під час укладення договорів купівлі-продажу умисно занизила фактичну вартість придбаного майна. Так, при фактичній вартості набутого рухомого та нерухомого майна на загальну суму 5180068 гривень, у договорах купівлі-продажу та інших документах фінансового характеру відображено занижену вартість, а саме 2874417 гривень.
Крім того, з метою приховування фактичного набувача майна та ускладнення встановлення його належності, ОСОБА_5 здійснила оформлення частини придбаного майна, а саме квартири, на близького родича матір ОСОБА_7 , чим створила видимість законності походження коштів та правомірності набуття активів.
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на легалізацію коштів отриманих внаслідок привласнення благодійних пожертв, які одержані злочинним шляхом, ОСОБА_5 за їх рахунок придбала:
21.03.2025 двокімнатну квартиру загальною площею 65,3 кв.м., розташовану за адресою: АДРЕСА_2 , вартістю 70000 доларів США, що відповідно до офіційного курсу НБУ - 1 долар США вартістю 41,5410 гривень станом на 21.03.2025 становить 2907870 гривень, право власності на яку відповідно до договору купівлі-продажу №380 оформлено на її матір ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_86 , чим приховала фактичного набувача та власника майна;
11.09.2025 автомобіль марки «BMW X5», білого кольору, 2020 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1 , VIN-код: НОМЕР_2 , вартістю 55 000 доларів США, що відповідно до офіційного курсу НБУ - 1 долар США вартістю 41,2138 гривень станом на 11.09.2025 становить 2266759 гривень, право власності на який зареєстровано за ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Таким чином, ОСОБА_5 унаслідок вчинення зазначених вище умисних протиправних дій, усвідомлюючи їх протиправний характер та суспільно небезпечні наслідки, у період з березня по жовтень 2025 року, незаконно використала благодійні пожертви отримані від фонду «Norwegian Refugee Council» з використанням персональних даних вищевказаних осіб, а також даних інших невстановлених на цей час осіб, здійснила фінансові операції та правочини з вказаними коштами, щодо яких наявні достатні дані про їх злочинне та законне походження, з метою набуття майна, а у подальшому вчинила дії, спрямовані на приховування та маскування незаконного походження таких активів, джерел їх походження, прав на них, фактичного володіння та використання, тобто легалізацію (відмивання) доходів, одержаних незаконним шляхом на загальну суму 5180068 гривень.
Таким чином, ОСОБА_5 , підозрюється у набутті, володінні, використанні, розпорядженні майна, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійснення фінансових операцій, вчинення правочинів з таким майном, та вчиненні дій, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна вчинені особою, яка знала або повинна була знати, що таке майно прямо чи опосередковано, повністю чи частково одержано злочинним шляхом, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 209 КК України.
13.05.2026 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженці м. Харків, українці, громадянці України, офіційні не працюючій, зареєстрованій за адресою: АДРЕСА_3 , фактично проживаючій за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимій.
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Полтави від 24.02.2026 (провадження №1-кс/554/2971/2026, справа №554/8298/25), накладено арешт на двохкімнатну квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві власності належить ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання, просив його задовольнити.
Представник Національного агентства АРМА ОСОБА_3 покладався на розсуд суду щодо клопотання.
Представник власника майна та власник майна в судове засідання не з`явилися, належним чином повідомлені про судове засідання.
Згідно ч. 1 ст. 21 Закону управління рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами здійснюється АРМА шляхом реалізації відповідних активів або передачі їх в управління.
Вимогами ч. 2 ст. 21 Закону передбачено, що активи, зазначені у частині першій цієї статті, прийняті Національним агентством в управління, підлягають оцінці, яка здійснюється визначеними за результатами конкурсу суб`єктами оціночної діяльності, та передачі в управління визначеним за результатами конкурсу юридичним особам або фізичним особам - підприємцям у порядку, встановленому законодавством про державні (публічні) закупівлі. Управління активами здійснюється на підставі договору, укладеного відповідно до глави 70 Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
При цьому слідчий суддя вважає за необхідне зауважити, що питання передачі арештованого майна Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості, в межах КПК України регулюється лише положеннями статті 100 Кодексу.
Зокрема, згідно абзацу сьомого частини 6 статті 100 КПК України, речові докази вартістю понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження, передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості, а речові докази, зазначені в абзаці першому цієї частини, такої самої вартості - для їх реалізації з урахуванням особливостей, визначених законом.
Інших норм щодо меж компетенції Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, КПК України не містить.
Згідно ч. 6 ст. 9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першої статті 7 цього Кодексу, серед яких і верховенство права, законність, недоторканість права власності, доступ до правосуддя.
Кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України ч. 2 ст. 1 КПК України.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов`язковими для всіх суб`єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно правовий акт, що містить відповідну норму права.
З питання окресленого у клопотанні, щодо меж компетенції Національного агентства та підстав для здійснення управління арештованим майном, Верховний Суд у складі суддів об`єднаної палати Касаційного господарського суду, у постанові від 16.05.2025 року, у справі № 903/421/24, зробив висновки щодо застосування норм права, серед них:
«Відповідно до частини першої статті 170 КПК України арешт майна - тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном.
Управління активами - діяльність із володіння, користування та розпорядження активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні чи у справі про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави і вирішено питання про їх передачу АРМА, тобто забезпечення збереження активів або реалізація активів у випадках та порядку, передбачених Законом.
У частині першій статті 19 Закону України №772-VIII зазначено, що АРМА здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у тому числі як захід забезпечення позову - лише щодо позову, пред`явленого в інтересах держави, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами.
Арешт може також обмежувати право користування акціями (активами), якщо такі обмеження чітко зазначені в ухвалі суду.
Суд може лише дослідити зміст ухвали про арешт та її вплив на спірні правовідносини, тому керуючись принципом правової визначеності, зобов`язаний керуватися буквальним формулюванням резолютивної частини ухвали про арешт щодо встановлених заборон та обмежень.
Зміст суб`єктивного права власності формулюється через відому «тріаду» прав або правомочностей (володіння, користування, розпорядження).
Відповідно до частини п`ятої статті 5 статті 1033 ЦК України управитель, якщо це визначено договором про управління майном, є довірчим власником цього майна, яким він володіє, користується і розпоряджається відповідно до закону та договору управління майном.
Право довірчої власності залежить від волі законодавця, вираженої за змістом відповідного закону, або волі установника управління, встановленої в договорі управління майном, укладеного з управителем, правомочності якого щодо переданого йому в управління майна власника обмежуються умовами договору управління майном (частина п`ята статті 1033, частина перша статті 1037 ЦК України) та не можуть перевищувати обсяг прав та обов`язків установника управління щодо володіння, користування та розпорядження належним йому на праві власності майном».
Аналіз статей 317, 1033 ЦК України та пункту 4 частини першої статті 1 Закону України №772-VIII свідчить, що право власності, право довірчої власності, а також управління активами включає так звану «тріаду» правомочностей власника.
Управління не змінює титулу власності - воно лише обмежує реалізацію окремих правомочностей, як-от користування чи розпорядження, і лише на час дії арешту».
Згідно, чинних на час постановлення 16.08.2023 року ухвали, п. 4 ч. 1 ст. 1, ч. 1 ст. 19 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» (Закон України №772-VIII), управління активами це діяльність із володіння, користування та розпорядження активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні. Національне агентство здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами.
30.07.2025 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» щодо посилення інституційної спроможності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, та вдосконалення механізмів управління активами» № 4503-IX від 18.06.2025 (надалі також Закон № 4503-IX).
Відповідно до положень Закону № 4503-IX, Закон України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» доповнено рядом норм, зокрема, статтею 18-1, яка, в частині «здійснення управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами», повторює зміст раніше діючих статей 1, 19 Закону України №772-VIII.
Згідно ч. 1 ст. 18-1 Закону про АРМА, Національне агентство здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у тому числі як захід забезпечення позову, лише щодо позову, пред`явленого в інтересах держави, із встановленням заборони розпоряджатися та користуватися такими активами, а також у позовному провадженні у справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави із встановленням заборони користуватися такими активами, сума або вартість яких перевищує поріг, встановлений частиною шостою статті 100 Кримінального процесуального кодексу України, та якщо це забезпечить можливість збереження їхньої економічної вартості.
Аналіз висновків, щодо застосування норм права, зроблених Верховним Судом у складі суддів об`єднаної палати Касаційного господарського суду у постанові від 16.05.2025 року, у справі № 903/421/24, а також положень ч. 4, п. 4 ч. 5 ст. 173 КПК України та Закону України №772-VIII, дає можливість слідчому судді стверджувати, що здійснення АРМА заходів з управління переданих йому активів, у межах та у спосіб передбачених статтею 100 КПК України і Законом України №772-VIII, можливо лише у випадку, коли у резолютивній частини ухвали про арешт буде встановлена пряма заборона для власника щодо розпорядження та/або користування належними йому активами, оскільки право довірчої власності, а також управління активами має включати обов`язкові елементи з «тріади» правомочностей, такі як право розпоряджатися та/або користуватися такими активами, які у законний спосіб мають перейти від власника до установника управління та відповідно управителя активів.
При цьому, Верховний Суд у складі Касаційного кримінального суду у постанові від 27.01.2020, у справі №758/16546/18, визначив наявність вичерпного переліку ухвал слідчого судді, які підлягають оскарженню.
Верховний Суд зауважив, що згідно зі ст. 170 КПК України арешт майна, як один із заходів забезпечення кримінального провадження, полягає у тимчасовому (до скасування) позбавленні права на відчуження, розпорядження та/або користування майном. Це стосується майна, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Разом з тим, прокурором не доведено наявності достатніх підстав для передачі зазначеного нерухомого майна в управління АРМА.
Так, матеріали клопотання не містять доказів того, що квартира за адресою: АДРЕСА_1 , потребує спеціального управління з метою збереження її економічної вартості, перебуває під ризиком пошкодження, втрати, відчуження чи істотного знецінення.
Слідчий суддя також враховує, що арешт на вказане майно вже накладено ухвалою суду, а тому ризики його відчуження усунуті шляхом застосування відповідного заходу забезпечення кримінального провадження.
Окрім цього, прокурором не наведено обставин, які б свідчили про неможливість забезпечення збереження майна без передачі його в управління АРМА.
За таких обставин слідчий суддя доходить висновку, що клопотання прокурора є передчасним та необґрунтованим, у зв`язку з чим задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 100, 131, 132, 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання прокурора Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_4 про передачу та визначення способу управління майном у кримінальному провадженні № 12025170000000138 від 12.02.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 201-2, ч. 1 ст. 209 КК України - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1