Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 598/794/26
провадження № 3/598/264/2026
ПОСТАНОВА
іменем України
"27" травня 2026 р. Суддя Збаразького районного суду Тернопільської області Гудима І.В., за участі секретаря Бумби М.І., прокурора Яциків О.П., захисника Матвійчука В.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Тернопільського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та зареєстрованого в АДРЕСА_1 , що проживає без реєстрації в АДРЕСА_1 , гр. України, одруженого, що має на утриманні двох неповнолітніх дітей, працюючого командиром відділення 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області, паспорт громадянина України НОМЕР_1 виданий Збаразьким РВ УМВСУ в Тернопільській області 12 січня 2008 року, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
за ч. 1 ст. 172-7 КпАП України,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , проходячи службу на посаді командира відділення 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області, будучи особою, уповноваженою на виконання функції держави або місцевого самоврядування та відповідно до підпункту «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив у встановленому цим законом випадку та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області про наявність у нього реального конфлікту інтересів, зумовленого заступанням на службу в добовий наряд 21.07.2024 року разом із рідним братом ОСОБА_2 , який заступив у вказаний 24 годинний наряд пожежним-рятувальником №1.
Крім того, ОСОБА_1 , проходячи службу на посаді командира відділення 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області та виконуючи обов`язки начальника 4 чергового караулу 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Тернопільській області, будучи особою, уповноваженою на виконання функції держави або місцевого самоврядування та відповідно до підпункту «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив у встановленому цим законом випадку та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області про наявність у нього реального конфлікту інтересів, зумовленого заступанням на службу в добовий наряд 25.07.2024 року разом із рідним братом ОСОБА_2 , який заступив у вказаний 24 годинний наряд пожежним-рятувальником №1.
Також, ОСОБА_1 , проходячи службу на посаді командира відділення 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області та виконуючи обов`язки начальника 4 чергового караулу 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Тернопільській області, будучи особою, уповноваженою на виконання функції держави або місцевого самоврядування та відповідно до підпункту «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив у встановленому цим законом випадку та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області про наявність у нього реального конфлікту інтересів, зумовленого заступанням на службу в добовий наряд 29.07.2024 року разом із рідним братом ОСОБА_2 , який заступив у вказаний 24 годинний наряд пожежним-рятувальником №1.
В подальшому ОСОБА_1 , проходячи службу на посаді командира відділення 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області та виконуючи обов`язки начальника 4 чергового караулу 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Тернопільській області, будучи особою, уповноваженою на виконання функції держави або місцевого самоврядування та відповідно до підпункту «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив у встановленому цим законом випадку та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області про наявність у нього реального конфлікту інтересів, зумовленого заступанням на службу в добовий наряд 02.08.2024 року разом із рідним братом ОСОБА_2 , який заступив у вказаний 24 годинний наряд пожежним-рятувальником №1.
Також, ОСОБА_1 , проходячи службу на посаді командира відділення 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області, будучи особою, уповноваженою на виконання функції держави або місцевого самоврядування та відповідно до підпункту «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив у встановленому цим законом випадку та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області про наявність у нього реального конфлікту інтересів, зумовленого заступанням на службу в добовий наряд 18.08.2024 року разом із рідним братом ОСОБА_2 , який заступив у вказаний 24 годинний наряд пожежним-рятувальником №1.
Крім того, ОСОБА_1 , проходячи службу на посаді командира відділення 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області, будучи особою, уповноваженою на виконання функції держави або місцевого самоврядування та відповідно до підпункту «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив у встановленому цим законом випадку та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області про наявність у нього реального конфлікту інтересів, зумовленого заступанням на службу в добовий наряд 26.08.2024 року разом із рідним братом ОСОБА_2 , який заступив у вказаний 24 годинний наряд пожежним-рятувальником №1.
Також, ОСОБА_1 , проходячи службу на посаді командира відділення 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області та виконуючи обов`язки начальника 4 чергового караулу 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Тернопільській області, будучи особою, уповноваженою на виконання функції держави або місцевого самоврядування та відповідно до підпункту «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив у встановленому цим законом випадку та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області про наявність у нього реального конфлікту інтересів, зумовленого заступанням на службу в добовий наряд 25.01.2025 року разом із рідним братом ОСОБА_2 , який заступив у вказаний 24 годинний наряд пожежним-рятувальником №2.
Крім того, ОСОБА_1 , проходячи службу на посаді командира відділення 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області та виконуючи обов`язки начальника 1 чергового караулу 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Тернопільській області, будучи особою, уповноваженою на виконання функції держави або місцевого самоврядування та відповідно до підпункту «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив у встановленому цим законом випадку та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області про наявність у нього реального конфлікту інтересів, зумовленого заступанням на службу в добовий наряд 05.07.2025 року разом із рідним братом ОСОБА_2 , який заступив у вказаний 24 годинний наряд пожежним-рятувальником №1.
Також, ОСОБА_1 , проходячи службу на посаді командира відділення 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області та виконуючи обов`язки начальника 4 чергового караулу 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Тернопільській області, будучи особою, уповноваженою на виконання функції держави або місцевого самоврядування та відповідно до підпункту «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив у встановленому цим законом випадку та порядку свого безпосереднього керівника, а саме начальника 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області про наявність у нього реального конфлікту інтересів, зумовленого заступанням на службу в добовий наряд 20.07.2025 року разом із рідним братом ОСОБА_2 , який заступив у вказаний 24 годинний наряд пожежним-рятувальником №1.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні правопорушень визнав і пояснив, що дійсно він 21.07.2024 року, 25.07.2024 року, 29.07.2024 року, 02.08.2024 року, 18.08.2024 року, 26.08.2024 року, 25.01.2025 року, 05.07.2025 року та 20.07.2025 року проходив службу на посаді командира відділення 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Держаної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області та заступав на службу в добові наряди разом із братом ОСОБА_2 . При цьому, він не повідомляв свого безпосереднього керівника щодо наявного конфлікту інтересів, а саме те, що він заступає у наряд разом із своїм рідним братом. Вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнає та щиро кається.
Прокурор Яциків О.П. в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 КпАП України,та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 гривень.
Захисник - адвокат Матвійчук В.В. просив обрати найменш суворе адміністративне стягнення для ОСОБА_1 , оскільки останній винну у вчиненні вказаних адміністративних правопорушень визнає повністю, позитивно характеризується, вперше притягується до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора Яциків О.П. та захисника Матвійчука В.В., дослідивши матеріали справ, суд встановив наступне.
Так, ОСОБА_1 01.11.2013 року склав Присягу служби цивільного захисту.
Відповідно до витягу із наказу №Нк-116/64 начальника Головного управління ДСНС України у Тернопільській області від 30.06.2021 року старшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 призначено на посаду командира відділення 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Тернопільській області.
Згідно витягу з наказу №351-НК/64 начальника Головного управління ДСНС України у Тернопільській області від 03.08.2023 «Про присвоєння звань особам молодшого начальницького складу Головного управління» ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання молодшого начальницького складу майстер сержант служби цивільного захисту.
Згідно ст.68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» особи начальницького складу служби цивільного захисту є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність. Близькі особи - члени сім`ї суб`єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб`єкта. Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях. Реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Згідно ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Згідно чинних роз`яснень НАЗК щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо застосування корупції» від 12.01.2024 № 2, сімейні та родинні стосунки - це природне бажання для кожної людини піклуватись про членів сім`ї, родичів, у зв`язку з чим відносини з такими особами є передумовою виникнення приватного інтересу.
Службові повноваження ОСОБА_1 визначені посадовою інструкцією начальника 4 караулу 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Тернопільській області, затвердженою наказом 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Тернопільській області від 14.01.2022 № 4.
Відповідно до п. 1 розділу 1 Посадової інструкції начальник 4 караулу (відділення) підпорядковується начальнику частини і його заступнику, є прямим начальником усього особового складу караулу.
Відповідно до п. 1 Посадової інструкції пожежного-рятувальника 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Тернопільській області, пожежний-рятувальник частини підпорядковується командиру відділення частини.
Таким чином, вважаю, що ОСОБА_1 , займаючи посаду командира відділення 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Тернопільській області під час добових нарядів здійснював оперативне управління нарядом, до складу якого також входив ї його рідний брат ОСОБА_2 ..
Таким чином, приватний інтерес командира відділення 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Тернопільській області ОСОБА_1 полягав у бажанні піклуватися про близьку особу - рідного брата ОСОБА_2 та не зашкодити останньому проходженню служби у відділенні 4 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Тернопільській області. При цьому, ОСОБА_1 не міг бути об`єктивним та неупередженим щодо свого брата ОСОБА_2 , оскільки був зацікавленим в успішному несенні останнім служби.
Належних та допустимих доказів того, що ОСОБА_1 з поважних причин, вчасно, подав рапорт (повідомлення) про реальний конфлікт інтересів суду не надано і судом у судовому засіданні не здобуто.
Разом з тим, оцінивши та дослідивши в судовому засіданні наявні в матеріалах справи про адміністративне правопорушення докази в їх сукупності, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 КпАП України, доведена належним чином розглянутими та оціненими доказами, а саме: інформацією ГУ ДСНС в Тернопільській області 64 33/001-141/64 33/09 від 30.01.2026, листом Тернопільського управління ДВБ, інформацією начальника 3 ДПРЧЗ ГУ ДСНС України у Тернопільській області від 30.01.2026 №6433/001-141/64 33/09, копією Посадової інструкції ОСОБА_1 , копією Посадової інструкції ОСОБА_2 , копією книги служби за номером 2024№13/94 4 ДРПЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Тернопільській області, копіями нарядів на службу 21.07.2024 року, 25.07.2024 року, 29.07.2024 року, 02.08.2024 року, 18.08.2024 року, 26.08.2024 року, 25.01.2025 року, 05.07.2025 року та 20.07.2025, повним витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження, копію присяги ОСОБА_1 , копією присяги Олещука В.Г., витягом з наказу №Нк-116/64 від 30.06.2021 «Про призначення ОСОБА_1 », копією витягу з інформації ЗДПРЗ про працівників та близьких осіб, копією інформації про ознайомлення особового складу 4 ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС у Тернопільській області з вимогами антикорупційного законодавства, копією положення про 3 ДПРЗ ДПРЗ ГУ ДСНС України у Тернопільській області, копією положення про 4 ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Тернопільській області, інформацією в.о.начальника 3 ДПРЗ №64 33/001-138/64 33/09 від 30.01.2026 «Про неповідомлення ОСОБА_1 про конфлікт інтересів», витягом з наказу №351-НК/64 від 03.08.2023 «Про присвоєння звання ОСОБА_1 », письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , іншими матеріалами справи.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 КпАП України, як за ознаками неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
При обранні адміністративного стягнення ОСОБА_1 враховується ступінь та характер суспільної небезпечності вчинених правопорушень, особа правопорушника, те, що він раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, визнав свою вину, щиро розкаявся, а тому його слід піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в дохід держави.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КпАП України та ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, в розмірі 665 гривень 60 копійок
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 36, ч.1 ст.172-7 КпАП України, суд,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-7 КпАП України, піддавши його адміністративному стягненню у виді штрафу в дохід держави в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень.
Вказаний штраф слід сплатити на рахунок ГУК у Тернопільській області/ тг м.Збараж/ 21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37977599, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA268999980313000106000019761, код класифікації доходів бюджету 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок, перерахувавши його на рахунок ГУК у м.Києві (м.Київ) 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ 37993783), банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Після здійснення сплати штрафу та судового збору надати до канцелярії Збаразького районного суду Тернопільської області оригінали або копії даних квитанцій.
Дана постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови. Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Штраф має бути сплачений ОСОБА_1 не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У випадку несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення із ОСОБА_1 стягується подвійний штраф в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень в дохід держави.
СУДДЯ Ігор ГУДИМА